Studia rybactwo

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Rybactwo jako pojęcie połowu ryb znane jest nam już od zarania dziejów – od zawsze bowiem nasi przodkowie zajmowali się łowieniem ryb w miejscach, gdzie były ku temu warunki geograficzne, by zapewnić sobie byt i przetrwanie. Obecnie połów ryb jest nieco bardziej zaawansowany i na większą skalę, do tego stopnia, że powstały specjalne kierunku studiów takie jak rybactwo, kształcące przyszłych specjalistów od połowu ryb. To głównie wiedza z zakresu ochrony wód i zwierząt morskich, rozrodu ryb, czy technologii przetwórstwa. Jest to więc nauka łącząca dwie dziedziny: biologię z ekonomią. Daje ona dobry zawód, gdy się trafi w dobre miejsce, gdzie można go wykonywać.

Studia z rybactwa - jak wyglądają?

Kierunek rybactwo jest dość ograniczony jeśli chodzi o zakres badań, dlatego też nauka trwa niezbyt długo, a kandydatem do studiowania na tym kierunku może być każdy, kto wyrazi do tego chęć. Studiuje się przez 7 semestrów, po czym otrzymuje się tytuł inżyniera. Niewiele jest uczelni w Polsce oferujących ten kierunek, ze względu na jego niewielką popularność oraz specyfikę terenu, na którym położona jest Polska. Dodatkowo można podjąć uzupełniające studia magisterskie, które trwają 3 semestry.

Przedmioty, które realizuje się na kierunku rybactwo, są głównie przedmiotami ściśle związanymi z tematyką studiów, a więc: biologia i fizjologia ryb, czy rybactwo na wodach otwartych i inne. Poza nimi studenci kształcą się również w przedmiotach, których zrozumienie gwarantuje dobre podejście do tematów przedmiotów kierunkowych, podjętych po wyborze specjalizacji. Tymi przedmiotami są: biochemia, mikrobiologia i genetyka.

Poza tym, student kierunku rybactwo ma do wyboru kilka specjalności, spośród których można wymienić między innymi: rybactwo śródlądowe, ochrona hydrosfery czy ichtiologia czyli nauka o rybach.Poradniki dla maturzysty:Praca po rybactwie

Inżynier rybactwa, czyli absolwent kierunku rybactwo na studiach, może ubiegać się o posadę w różnych instytucjach naukowych, czy ochrony środowiska, a także w różnych firmach przetwarzających i zajmujących się połowem ryb. Jest to praca ściśle związana z rybami i morzem, warto więc dobrze zastanowić się, czy jesteśmy dobrymi kandydatami na to stanowisko, oraz czy mamy możliwość rozwoju zawodowego w środowisku, w którym przebywamy.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Rybactwo na uczelniach:

Komentarze (1)

  • Avatar
    tak to wygląda

    https://www.youtube.com/watch?v=LJORtZSTmkg&feature=youtu.be

    16 maj 2016 18:18

Dodaj swój komentarz *: