Studia mechanika i budowa maszyn

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Mechanika i budowa maszyn to raczej kierunek studiów typowo męski. Daje on bardzo dobre wykształcenie w dziedzinie właśnie umiejętności budowy maszyn. Dlatego też doskonałymi kandydatami na tego typu studia będą panowie precyzyjni, potrafiący analitycznie myśleć, mających smykałkę do mechaniki i wszelkiego konstruowania urządzeń. Ważna jest także dociekliwość i wytrwałość – nie zawsze wszystko przecież idzie po naszej myśli, a maszyny to wyjątkowo uparte stworzenia!

Studia z machaniki i budowy maszyn - jak wyglądają?

Kierunek mechanika i budowa maszyn to jeden z najstarszych i wciąż najpopularniejszych kierunków wśród mężczyzn od wielu lat. Można go studiować publicznie i prywatnie, w trybie dziennym i zaocznym, a nauka dzieli się na 3 stopnie: I – inżynier, II – magisterium, III – doktorat.

Ponieważ jest to kierunek ściśle techniczny, znaczącą większość nauczanych przedmiotów będą stanowiły zagadnienia z zakresu techniki i maszyn, jak na przykład: wytrzymałość materiałów, obróbka cieplna i spawalnictwo, czy grafika inżynierska – każdy tak samo ważny i każdy dający jakąś cenną umiejętność, którą można wykorzystać w praktyce. Dodatkowo w każdej specjalności realizuje się dodatkowe, inne przedmioty. Specjalnościami tymi są na przykład: technologie i urządzenia mobilne, a także inżynieria energii czy logistyka przemysłowa. Każda z tych specjalności jest bardzo ważna, każda nie mniej interesująca od innych i dlatego każdy kandydat na studia wybierze tę, z którą będzie się najbardziej utożsamiał.Poradniki dla maturzysty:Praca po machanice i budowie maszyn

Zdecydowanie tak! Mechanika i budowa maszyn to jeden z kierunków studiów, po których otrzymujesz niezbędne wykształcenie, by z tytułem magistra inżyniera podjąć pracę w jakiejkolwiek firmie produkującej wszelkie maszyny. Takie osoby były, i wciąż są bardzo pożądane na różne stanowiska w takich firmach. To dlatego jest wiele szkół w całej Polsce oferujących ten kierunek i tylu chętnych każdego roku na niego. Można też podjąć pracę w biurach projektowych, zakładach produkujących sprzęt motoryzacyjny, lotniczy, Tak więc, w każdym mieście jest co najmniej kilka takich miejsc pracy, w których potencjalnie mogą dostać stanowisko osoby z wykształceniem w tym kierunku.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Mechanika i budowa maszyn to kierunek zamawiany na uczelniach:


Mechanika i budowa maszyn na uczelniach:

Komentarze (1)

  • Avatar
    Karolina spod Rzeszowa

    Typowo męski? Pojebani

    18 kwiecień 2018 18:36

Dodaj swój komentarz *: