Studia kosmetologia

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Kierunek kosmetologia kojarzy się niemal wszystkim z zawodem kosmetyczki wykonującej upiększające zabiegi i nakładającej makijaż. Choć jest z urodą bardzo ściśle związany, to jednak zdecydowanie różni się od zawodu kosmetyczki przede wszystkim tym, że kosmetolog jest specjalistką od tego, w jaki sposób kosmetyki i pielęgnacja ciała oddziaływują na urodę i jak tego dokonać. Potrzebna do jego wykonywania jest dokładność i cierpliwość, jak przy pracy kosmetyczki, a także umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi. Ponadto kosmetolog powinien cechować się zdolnościami do nauki chemii i biologii, gdyż jest to nauka łącząca te dwie dziedziny.

Studia z kosmetologii - jak wyglądają?

Kosmetologia to kierunek studiów oferowany przez uczelnie publiczne i niepubliczne, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Nauka trwa 3 lata, po których zdobywasz tytuł licencjata. Wbrew pozorom nie jest to kierunek wyłącznie dla kobiet, mężczyźni również są na kierunku kosmetologia mile widziani, szczególnie ze względu na przedmioty realizowane na tych studiach, które nie są wyłącznie typowo kobiece.

Tymi przedmiotami są na przykład specjalistyczna aparatura w kosmetyce – wiedza niezbędna przy pracy kosmetologa, która kojarzona jest raczej z czymś męskim. Poza tym jest jeszcze fizjoterapia i masaż, w których doskonale sprawdzają się i kobiety i mężczyźni. Jednym z trudniejszych przedmiotów na kierunku kosmetologia jest fizykochemia w kosmetologii, czyli to, jak niektóre substancje i zabiegi oddziaływują na ciało człowieka.

Na studiach kosmetologicznych będziesz miał mnóstwo zajęć praktycznych, ćwiczeń i laboratoriów, które pomogą Ci w zdobyciu wiedzy praktycznej niezbędnej do wykonywania w przyszłości zawodu kosmetologa.Poradniki dla maturzysty:Praca po kosmetologii

Po ukończonym licencjacie masz zawód, który predysponuje Cię do wykonywania pracy jako kosmetolog w gabinetach kosmetycznych, SPA, gabinetach odnowy biologicznej, w laboratoriach kosmetycznych i firmach produkujących kosmetyki. Jak więc widać, jest to zawód raczej przygotowujący do zdobycia wiedzy o kosmetykach i ich wpływie na organizm bardziej, niż na nakładaniu maseczek i robieniu depilacji woskiem, jak to bywa w przypadkach kursów na kosmetyczkę czy wizażystkę. Warto wybrać się na kierunek kosmetologia, jeśli interesujesz się chemia, urodą i chciałbyś dowiedzieć się, jak wszelkie substancje chemiczne oddziaływują na nasz organizm sprawiając, że ciało staje się piękniejsze.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Kosmetologia na uczelniach:

Komentarze (2)

 • Avatar
  karolina

  UHT Radom też ma

  20 czerwiec 2016 16:48
 • Avatar
  Anita26

  Polecam kosmetologię na łódzkim Medyku ;)

  6 sierpień 2018 15:52

Dodaj swój komentarz *: