Studia elektronika i telekomunikacja

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

To kierunek studiów, który kształci osoby zainteresowane różnymi aspektami elektroniki, pozwalający nauczyć się zawodu przydatnego w późniejszej pracy inżyniera, czy to do produkcji tychże układów elektronicznych, czy do udzielania różnych usług w tej branży. Istotnym jest, że do tego typu pracy raczej nie nadają się osoby, które nie są zbyt zorientowane w aktualnych trendach. Elektronika jest tak mocno posuniętą dziedziną, że aktualności pojawiają się nawet nie co sezon, ale co kilka tygodni, trzeba więc wciąż nadążać za zmieniającymi się trendami, by dostosować się do zmiennych potrzeb rynku i klientów.

Osoby podejmujące się studiów na kierunku elektronika i telekomunikacja, muszą być osobami sprawnymi fizycznie, bez dysfunkcji, które mogą przeszkadzać w wykonywaniu zawodu, na przykład z wadami wzroku czy słuchu. Ponadto niezbędna jest wyobraźnia, odwaga w stosowaniu nowych rozwiązań, chęć próbowania czegoś nowego.

Studia z elektroniki i telekomunikacji - jak wyglądają?

Elektronika i telekomunikacja to kierunek ściśle techniczny, dlatego dominować w nim będzie fizyka i matematyka, która jako królowa nauk będzie podstawą do nauki czegokolwiek związanego z branżą elektroniczną. Ponadto będziesz uczył się programowalnych układów cyfrowych, co będzie sporym krokiem w zrozumieniu tego wszystkiego, czego używasz na co dzień. Z takich klasycznych przedmiotów na kierunku elektronika i telekomunikacja są jeszcze obwody i sygnały, ale również projektowanie sieci telekomunikacyjnych – dają Ci one wiedzę niezbędną do podjęcia ciekawej, praktycznej pracy.

Kierunek ten możesz studiować dziennie lub zaocznie, stopień I to inżynier, II – magister i III – doktor. Kierunek ten oferuje kilka uczelni publicznych i niepublicznych w kraju. Ponadto, możesz wybrać jedną z kilkudziesięciu możliwych specjalizacji, takich jak na przykład inżynieria biomedyczna, czy sieci komputerowe, które dadzą Ci konkretną, wąską specjalizację, w której bycie fachowcem naprawdę coś znaczy.Poradniki dla maturzysty:Praca po elektronice i telekomunikacji

Inżynierowie po ukończonych studiach na kierunku elektronika i telekomunikacja mają otwartą drogę do wszelkich, nawet tych ogromnych, firm jaki Philips czy Siemens, które dają ogromne możliwości rozwoju i wiele miejsc pracy. Zatrudnia się też takich inżynierów bardzo chętnie na przykład w policji, administracji czy bankach jako specjalistów w dziedzinie elektoniki i telekomunikacji. Jeśli więc czujesz, że dobrze odnalazłbyś się w tym zawodzie, a marzy Ci się praca w którejś z wielkich, znanych firm, to masz na nią szansę podejmując odpowiednie studia i zdobywając tytuł inżyniera, czy nawet magistra inżyniera!

 

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Warto przeczytać


Elektronika i telekomunikacja na uczelniach:

Komentarze (1)

  • Avatar
    Reorymn

    This time when Huang Qing comes back, he must do something does tamarind lower blood pressure on the patriarch is ceremony <a href=http://propecia.bond>online finasteride prescription</a> H E staining showed glomerulus collapse and tubule dilation in Ksp ADAM17 mice

    16 marzec 2023 10:04

Dodaj swój komentarz *: