Studia Fizyka techniczna

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

To kierunek studiów ścisłych, do których niezbędne są odpowiednie predyspozycje kandydata. Są nimi: kreatywność, umiejętność szukania nowych rozwiązań i zastosowań, chęć pogłębiania swojej wiedzy i przekładania jej na wyniki pracy, zmysł badawczy, ale przede wszystkim rozległa, stale pogłębiana wiedza z zakresu fizyki oraz jej wykorzystania. Fizyka techniczna to studia, w których student nauczy się wykorzystywać fizykę teoretyczną, jej prawa i definicje do tworzenia różnych innowacyjnych zastosowań technicznych, usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstw, zakładów przemysłowych i życie każdego człowieka.

Studia z Fizyki techniczej - jak wyglądają?

Ten kierunek studiów dostępny jest na uczelniach państwowych, w systemie dwustopniowym, w trybie stacjonarnym. Na fizyce technicznej można wybierać spośród  trzech specjalności: techniki laserowe i aparatura pomiarowa, symulacje komputerowe, nanotechnologie i materiały funkcjonalne. Wszystkie one ukierunkowują ściśle na przyszły zawód absolwenta tego kierunku. Podstawowymi przedmiotami nauczania na studiach pierwszego stopnia są: chemia, matematyka i podstawy fizyki. Dalej student będzie uczył się elektrotechniki, elektroniki, grafiki inżynierskiej, a także na przykład fizyki współczesnej.



Poradniki dla maturzysty:



Praca po Fizyce technicznej

Absolwent kierunku fizyka techniczna ma odpowiednie przygotowanie, by pracować we wszelkich jednostkach badawczych i przemysłowych. Jego głównym miejscem pracy będzie przede wszystkim laboratorium, w którym będzie dokonywał wszelkich pomiarów. Będzie on tworzył aparaturę diagnostyczną potrzebną do pracy na przykład serwisów różnych urządzeń, firm handlowych, firm produkcyjnych. Absolwent fizyki technicznej ma szeroką wiedzę z zakresu fizyki, matematyki i zastosowania ich w programach komputerowych. To sprawia, że mogą znaleźć zatrudnienie niemal wszędzie, gdzie potrzebne są osoby o tak szerokim spektrum wiedzy i umiejętności. Wraz z nabywaniem umiejętności i doświadczenia zawodowego fizyk techniczny może piąć się po szczeblach kariery zawodowej, a co się z tym wiąże – liczyć na coraz to wyższe zarobki w różnych firmach na różnych stanowiskach. Choć fizyka i matematyka są przedmiotami trudnymi, to jednak jest wielu chętnych na ten kierunek, głównie ze względu na to, że absolwenci kierunków technicznych są obecnie poszukiwani w wielu różnych branżach, łatwo znajdują dobrą pracę i mogą godziwie zarabiać.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Fizyka techniczna to kierunek zamawiany na uczelniach:


Fizyka techniczna na uczelniach:

Komentarze (2)

  • Avatar
    Marcin

    Od roku akademickiego 2017/2018 został uruchomiony nowy kierunek studiów I stopnia o profilu praktycznym - Fizyka Techniczna w Instytucie Fizyki - Centrum Naukowo-Dydaktyczne Politechniki Śląskiej w Gliwicach (http://fizyka.polsl.pl/index.php/pl/dydaktyka/fizyka-techniczna/opis-kierunku).

    7 sierpień 2017 8:51
  • Avatar
    MJ

    Od roku akademickiego 2017/2018 został uruchomiony nowy kierunek studiów I stopnia o profilu praktycznym - Fizyka Techniczna w Instytucie Fizyki ? Centrum Naukowo-Dydaktyczne Politechniki Śląskiej w Gliwicach

    9 sierpień 2017 10:20

Dodaj swój komentarz *: