Studia Filologia rosyjska

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Jak każda filologia, również i filologia rosyjska to nauka głównie języka rosyjskiego. Jednak nie tylko, bo studia na tym kierunku pokazują, jak barwna i ciekawa jest rosyjska kultura, jak wiele można się z niej nauczyć. Język rosyjski nie jest obecnie aż tak powszechny jak inne języki, niemniej jednak sporo osób wybiera się na ten kierunek. To głównie z tego powodu, iż często przydają się w różnych firmach fachowcy doskonale operujący tym językiem. Jest to również często wybierany kierunek z powodu oczywistego piękna języka rosyjskiego i dlatego, że wiele osób chciałoby nauczać w przyszłości młodsze pokolenia języka rosyjskiego.

Studia z Filologii rosyjskiej - jak wyglądają?

Kierunek filologia rosyjska można studiować na uczelniach państwowych i prywatnych, w trybie dziennym i zaocznym. Studia są trzystopniowe, po pierwszym zdobywa się tytuł licencjata, po drugim – magistra, a po trzecim doktora. Przedmioty, jakich będą uczyć się studenci filologii rosyjskiej to przede wszystkim: filozofia, pedagogika oraz wstęp do językoznawstwa. Reszta przedmiotów kierunkowych uzależniona jest od wybranej specjalności, wśród której można wybrać: język rosyjski w biznesie i turystyce – bardzo przydatny kierunek gdy myśli się o pracy w charakterze innym niż pedagoga, tłumacz języka rosyjskiego, rosjozanwstwo i wiele innych, które z pewnością zapewnią przyszłym absolwentom odpowiednią wiedzę z zakresu języka rosyjskiego i rosyjskiej kultury.Poradniki dla maturzysty:Praca po Filologii rosyjskiej

Absolwenci kierunku filologia rosyjska mogą znaleźć pracę w charakterze tłumacza w którymś z biur tłumaczeń, nauczyciela, tak szkolnego jak i akademickiego, czy pilota wycieczek zagranicznych. Można też szukać pracy w zarządzaniu, szczególnie w firmach obcujących w dużej mierze z rosyjskimi kontrahentami. Doskonała znajomość języka rosyjskiego jest także przydatna, gdy marzy się o podjęciu zatrudnienia w ambasadzie lub innych placówkach dyplomatycznych, do którego jednak potrzebne są specjalne egzaminy. Studia te przygotowują przede wszystkim do biegłego operowania językiem rosyjskim, który może się przydać także w sytuacjach codziennych, szczególnie w kontaktach z obcokrajowcami, czy w przypadku wyjazdów za wschodnią granicę, na przykład do pracy.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Filologia rosyjska na uczelniach:

Komentarze (1)

  • Avatar
    pawelo

    Praca dla nauczycieli rosyjskiego !
    http://preply.com/pl/lublin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-rosyjskiego swietne zarobki !

    3 kwiecień 2015 16:55

Dodaj swój komentarz *: