Studia towaroznawstwo
Towaroznawstwo jest to dziedzina zajmująca się oceną jakości towarów i usług. Jest to kierunek ciekawy i rozwijający, pomocny w wielu branżach, dlatego też bardzo chętnie wybierany przez kandydatów na studia. Jest to połączenie biologii i ekonomii, ale także chemii i fizyki. Towaroznawca powinien więc przejawiać zainteresowanie tymi naukami, ale przede wszystkim być dokładnym, spostrzegawczym i sumiennym, powinien też umieć pracować w zespole.
Studia z towaroznawstwa - jak wyglądają?
Towaroznawstwo możesz podjąć na uczelniach publicznych i prywatnych, w trybie dziennym bądź zaocznym. Nauka na tym kierunku podzielona jest na trzy stopnie: inżynier bądź licencjat, magisterium i doktorat.
Przedmiotami, z którymi będziesz miał do czynienia na towaroznawstwie są, między innymi: mikro- i makroekonomia, chemia: organiczna, analityczna, nieorganiczna, analiza sensoryczna i inne. Pozwalają one poznać podstawy oceny jakości towarów, dzięki znajomości zasad rządzących rynkiem, dzięki składowi wszelkich organizmów i substancji na świecie oraz dzięki możliwości analizy za pomocą zmysłów. Ponadto, do wyboru na kierunku towaroznawstwo masz kilka specjalności, które pomogą Ci konkretniej kształcić się pod określonym kątem. Tymi specjalnościami są na przykład: ekologia produktów, kształtowanie jakości produktów spożywczych/przemysłowych. Pozwolą Ci one zdobyć konkretną wiedzę, która z kolei da Ci jasny wybór kiedy będziesz się kierować do pracy w zawodzie.
Oprócz wykładów teoretycznych przygotuj się także na ciekawe ćwiczenia oraz laboratoria, które pokażą Ci, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.
Poradniki dla maturzysty:
Praca po towaroznawstwie
Absolwenci tego kierunku mogą pracować jako specjaliści w różnych dziedzinach z zakresu towaroznawstwa w firmach, które potrzebują takich specjalistów. Wbrew pozorom jest mnóstwo takich firm, gdzie można znaleźć zatrudnienie. Towaroznawstwo jest jednym z najbardziej cenionych ostatnimi czasy kierunkiem studiów, gdyż wiąże się z dobrą, odpowiedzialną pracą na stanowisku, o której marzy chyba każdy młody człowiek. Aby jednak tego dokonać, należy przede wszystkim zdobyć odpowiednie wykształcenie i zadbać o samorozwój w tej dziedzinie, nie wolno osiadać na laurach zaraz po zdobyciu dyplomu. Najlepiej podjąć studia podyplomowe, które podniosą kwalifikacje i zwiększa możliwości zatrudnienia.
Komentarze (3)
nawet ciekawe to towaroznawstwo na Politechnice Łódzkiej, 5 specjalności, jest z czego wybierać
1 kwiecień 2016 22:54Rowiez planuje isc na Towaroznawstwo od tego roku na PŁ
24 czerwiec 2016 12:08zobaczcie sukcesy studentów Towaroznawstwa na PŁ : www.towaroznawstwo.p.lodz.pl
3 sierpień 2016 19:45Uczelnia kładzie nacisk na praktyczną wiedzę - zajmujemy się oceną jakości produktów (od żywności, farmaceutyki i chemikalia, przez tekstylia po biomateriały np. opatrunki hydrożelowe, implanty).
Polecam!
Dodaj swój komentarz *: