Zdajesz maturę z matmy bo MUSISZ? → Ekspresowy Kurs Maturalny z Matematyki. Zapisz się DZISIAJ

Studia towaroznawstwo

Tagi: studia, kierunki studiów, uczelnie, towaroznawstwo

Towaroznawstwo jest to dziedzina zajmująca się oceną jakości towarów i usług. Jest to kierunek ciekawy i rozwijający, pomocny w wielu branżach, dlatego też bardzo chętnie wybierany przez kandydatów na studia. Jest to połączenie biologii i ekonomii, ale także chemii i fizyki. Towaroznawca powinien więc przejawiać zainteresowanie tymi naukami, ale przede wszystkim być dokładnym, spostrzegawczym i sumiennym, powinien też umieć pracować w zespole.

Studia z towaroznawstwa - jak wyglądają?

Towaroznawstwo możesz podjąć na uczelniach publicznych i prywatnych, w trybie dziennym bądź zaocznym. Nauka na tym kierunku podzielona jest na trzy stopnie: inżynier bądź licencjat, magisterium i doktorat.

Przedmiotami, z którymi będziesz miał do czynienia na towaroznawstwie są, między innymi: mikro- i makroekonomia, chemia: organiczna, analityczna, nieorganiczna, analiza sensoryczna i inne. Pozwalają one poznać podstawy oceny jakości towarów, dzięki znajomości zasad rządzących rynkiem, dzięki składowi wszelkich organizmów i substancji na świecie oraz dzięki możliwości analizy za pomocą zmysłów. Ponadto, do wyboru na kierunku towaroznawstwo masz kilka specjalności, które pomogą Ci konkretniej kształcić się pod określonym kątem. Tymi specjalnościami są na przykład: ekologia produktów, kształtowanie jakości produktów spożywczych/przemysłowych. Pozwolą Ci one zdobyć konkretną wiedzę, która z kolei da Ci jasny wybór kiedy będziesz się kierować do pracy w zawodzie.

Oprócz wykładów teoretycznych przygotuj się także na ciekawe ćwiczenia oraz laboratoria, które pokażą Ci, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.

Praca po towaroznawstwie

Absolwenci tego kierunku mogą pracować jako specjaliści w różnych dziedzinach z zakresu towaroznawstwa w firmach, które potrzebują takich specjalistów. Wbrew pozorom jest mnóstwo takich firm, gdzie można znaleźć zatrudnienie. Towaroznawstwo jest jednym z najbardziej cenionych ostatnimi czasy kierunkiem studiów, gdyż wiąże się z dobrą, odpowiedzialną pracą na stanowisku, o której marzy chyba każdy młody człowiek. Aby jednak tego dokonać, należy przede wszystkim zdobyć odpowiednie wykształcenie i zadbać o samorozwój w tej dziedzinie, nie wolno osiadać na laurach zaraz po zdobyciu dyplomu. Najlepiej podjąć studia podyplomowe, które podniosą kwalifikacje i zwiększa możliwości zatrudnienia.

Powiązane zawody

Towaroznawstwo na uczelniach:

towaroznawstwo Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

towaroznawstwo Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

towaroznawstwo Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

towaroznawstwo Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

towaroznawstwo Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

towaroznawstwo Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

towaroznawstwo Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

towaroznawstwo Akademia Morska w Gdyni

Akademia Morska w Gdyni

towaroznawstwo Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

towaroznawstwo Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu