Studia mechatronika

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Mechatronika to jeden z najciekawszych kierunków technicznych i jeden z najprężniej się rozwijających. Dlatego co roku jest wielu chętnych kandydatów starających się o przyjęcie do jednej z kilkunastu uczelni w Polsce, które oferują ten kierunek. Mechatronika to kierunek, który łączy w sobie mechanikę, automatykę, robotykę, informatykę i elektronikę. Jest więc kierunkiem, który najbardziej upodobali sobie mężczyźni o zmyśle technicznym. Generalnie oznacza ona proces sterowania przemysłem produkcyjnym przy wykorzystaniu najnowocześniejszych urządzeń. Bardzo ważnymi cechami, które powinni posiadać kandydaci na te studia jest zdolność precyzyjnego, logicznego i konstruktywnego myślenia, wyobraźnia przestrzenna, zdolność myślenia koncepcyjnego, ale przede wszystkim ogromne zainteresowanie tematem i wysoki poziom wiedzy z zakresu nowoczesnej technologii.

Studia z mechatroniki - jak wyglądają?

Studia na kierunku mechatronika oferowane są przez kilkanaście publicznych i prywatnych uczelni w kraju, w trybie dziennym, ale i zaocznym, oraz w stopniu inżynierskim, magisterskim i doktorskim.

Głównymi przedmiotami realizowanymi na kierunku mechatronika są chemia i fizyka, jako podstawy wszelkich innych nauk o mechanice, automatyce, czy elektryce, ale również technbiki informatyczne, czy techniki wytwarzania. Mimo stosunkowo niewielkiego wyboru przedmiotów ogólnych, są one dość obszerne; ponadto, po wyborze konkretnej specjalności pojawiają się konkretne, bardziej precyzyjne i związane z tematem danej specjalności. Taką specjalnością może być na przykład mikromechanika, czy też mechatronika pojazdów. Dają one konkretny, solidny fach, by po ukończeniu studiów można było znaleźć dobrą pracę.Poradniki dla maturzysty:Praca po mechatronice

Pracę po ukończeniu studiów na tym kierunku można podjąć we wszelkich firmach wytwarzających układy mechatroniczne, ale także na stacjach serwisowych czy diagnostycznych, w instytucjach naukowych, a nawet w placówkach służby zdrowia, które potrzebują na bieżąco diagnostyki i naprawy swojego sprzętu i aparatury medycznej, której w szpitalach jest mnóstwo, a która musi być zawsze w nienagannym stanie. Dlatego mechatronika jest dobrym wyborem przyszłościowych studiów.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Mechatronika to kierunek zamawiany na uczelniach:


Mechatronika na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: