Studia aktorstwo

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Aktorstwo jako kierunek studiów to dziedzina twórcza, aktywna, bardzo ściśle humanistyczna. Idealna więc będzie dla osób, które chciałyby spełniać się literacko, lubią ruch, swobodę i są bardzo kreatywne. Choć w aktorstwie chodzi głównie o odtwarzanie ról, to spora wyobraźnia pomaga stworzyć ciekawą kreację bohatera. To kierunek studiów dla osób, które chcą pracować aktywnie, barwnie, w ciekawy sposób, a być może w przyszłości zrobić światową karierę na miarę gwiazd Hollywood.

Najlepszym wyborem będzie aktorstwo dla osób pragnących podejmować wyzwania, śmiałych, nie bojących się wystąpień publicznych i uwielbiających zdrową rywalizację, a ponadto bardzo energicznych i dyspozycyjnych.

Studia z aktorstwa - jak wyglądają?

Nauka na kierunku aktorstwo w państwowych uczelniach zwykle kończy się magisterką, a łącznie trwa 9 semestrów. Nie ma w Polsce zbyt wielu uczelni, które ten kierunek oferują, jednakże te, które istnieją, są uczelniami bardzo dobrymi, których dyplom naprawdę coś znaczy.

Nauka na wydziale aktorstwa opiera się w dużej mierze na teorii. Głównymi zajęciami jest historia – historia teatru polskiego, dramatu polskiego, teatru i dramatu powszechnego, a także filozofii. Te przedmioty są doskonałym wprowadzeniem do wiedzy, jaką każdy aktor posiadać powinien. Poza tym nauczysz się tutaj interpretacji prozy i wiersza – te przedmioty pomogą Ci w przyszłości umiejętnie odgrywać każdą rolę, z którą przyjdzie Ci się zmierzyć. Dodatkowo na przedmiocie piosenka nauczysz się poprawnie śpiewać. Wszystkie te zajęcia są bardzo praktyczne i przydadzą się w późniejszych ćwiczeniach, a także praktykach, które będziesz odbywać, a których potrzeba najwięcej. Nie da się przecież być aktorem jedynie w teorii, prawda?Poradniki dla maturzysty:Praca po aktorstwie

Rzecz jasna, osoba po studiach na kierunku aktorstwo może śmiało ubiegać się o pracę w teatrze, w mediach, na przykład w radiu, czy też jako animator czasu wolnego dla dzieci. W przypadku aktora z dyplomem nie wystarczą jednak dobre oceny w indeksie. O pracy w zawodzie aktora i o tym, jak długo utrzymasz się na rynku, a także jak daleko zajdziesz decyduje wiele czynników, między innymi charyzma, ambicja, czy zwykły fart na castingach. Dlatego warto pamiętać, że nauka jest ważna, ale w przypadku wszelkich artystycznych kierunków studiów, takich jak aktorstwo, najważniejsza jest pasja, z którą się ten zawód uprawia. Jeśli więc od małego interesujesz się teatrem, a Twoim marzeniem jest zabłysnąć na szklanym ekranie, to nie bój się, ukończ studia na kierunku aktorstwo, dyplom na pewno nie zaszkodzi Ci w podjęciu pracy w zawodzie, a wręcz pomoże.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Aktorstwo na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: