Studia reżyseria

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Wielu z nas marzy o tym, by zrobić karierę w filmie, ale niekoniecznie jako aktor. Dlatego też kilka szkół filmowych i teatralnych w Polsce przygotowało taki kierunek studiów jak reżyseria, który pozwala zrealizować swoją pasję tworzenia filmów i przekazywania swoich emocji w kreacjach aktorów i ciekawych scenografiach. Dobrego reżysera powinny cechować przede wszystkim umiejętność pracy w zespole, kierowania nim, podstawowe zainteresowanie tematem, czyli kinem i teatrem, a także szeroko pojętą sztuką. Przydatna jest także znajomość języka obcego, który będzie rozwijany podczas studiów.

Studia z reżyserii - jak wyglądają?

Reżyseria to kierunek studiów oferowany przez nieliczne uczelnie teatralne i filmowe w kraju. Dlatego też realizowany jest w dwóch stopniach nauki, licencjat i magisterium, oraz głównie w trybie stacjonarnym.

Przedmioty, jakie będziesz realizował na kierunku reżyseria, gdy już zdecydujesz się na niego, to: dramaturgia, narracja i scenopisarstwo, historia, teoria i estetyka filmu – czyli wiele przedmiotów, które rozwiną Twoją reżyserską pasję i zdolności w konkretnym kierunku. Przedmioty takie jak historia, czy to sztuki, czy teatru, czy filmu, są niezbędne do tego, by zrozumieć skąd wywodzi się polska i zagraniczna kinematografia, by poznać jej klimat i korzenie. Poza tym reszta nauki to w większości przedmioty ściśle reżyserskie, skupiające się na sposobach kreacji danej roli.

Jako student kierunku reżyseria będziesz odbywał wiele ćwiczeń, które pozwolą Ci sprawdzić w praktyce wiedzę, której nabędziesz podczas wykładów.Poradniki dla maturzysty:Praca po reżyserii

Absolwenci kierunku reżyseria, szczególnie ci ambitni i mający konkretną wizję swojej przyszłości, a także produkcji, które chcieliby zrealizować, mogą podjąć pracę w teatrach, instytucjach artystycznych, telewizji i mediach, na planach filmowych oraz samodzielną pracę, a także zając się szkolnictwem, po ukończeniu specjalności nauczycielskiej. Jeśli więc interesujesz się kinematografią, wybierz się na studia o kierunku reżyseria – one dadzą Ci warsztat niezbędny do podjęcia twórczej pracy, którą chcesz się zajmować, a być może w przyszłości pozwolą Ci zdobyć sławę.

Podziel się z innymi


Reżyseria na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: