Studia zarządzanie i inżynieria produkcji
Wszelkie zakłady produkcyjne w całym kraju i na świecie potrzebują nie tylko pracowników, którzy będą dany produkt wytwarzali, ale również osób, które fachowo będą zarządzały i pracownikami, i ilością oraz jakością produkcji. Dlatego też studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji to studia ciekawe, odpowiedzialne i gwarantują znalezienie dobrego zatrudnienia. Ważne jest, by kandydaci na ten kierunek studiów byli osobami odpowiedzialnymi i rzetelnymi, sumiennie wywiązywali się z powierzonych obowiązków, potrafili sprawnie zarządzać grupą, ale też posiadali wiedzę i umiejętności techniczne. Innymi słowy potrzebne są zdolności inżyniersko-menadżerskie.
Studia z zarządzania i inżynierii produkcji - jak wyglądają?
Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji można podjąć na kilkunastu publicznych i prywatnych uczelniach w kraju. Są realizowane w trzech stopniach: inżynier, magister i doktor. Poza tym możesz wybrać jeden z trybów czyli dzienny lub zaoczny gdy już zdecydujesz się, że chcesz studiować właśnie kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji.
Do wyboru masz wiele specjalności, z których jedną podejmiesz na studiach o tym kierunku. Takimi specjalnościami są na przykład: komputerowa integracja wytwarzania, czyli specjalność polegająca na poznaniu możliwości komputerowego sterowania procesem wytwórczym. Jest jeszcze specjalność bezpieczeństwo i higiena pracy, która określa podstawowe zasady funkcjonowania na terenie zakładu pracy zajmującego się określoną branżą. Możesz też wybrać zarządzanie produkcją i jakością – jest to bardzo dobra specjalność, określająca które produkty wytworzone na terenie danego przedsiębiorstwa nadają się do dalszego obrotu.
Oprócz przedmiotów kierunkowych, odrębnych dla każdej ze specjalności, każdy student na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji uczy się takich przedmiotów, jak na przykład: finanse i rachunkowość – bardzo ważny dział, który w dużej mierze łączy się z produkcją, materiałoznawstwo – przedmiot pozwalający poznać cechy konkretnych materiałów, z którymi można mieć w produkcji do czynienia, lub marketing czyli nauka sprzedawania i reklamowania danego produktu. Te przedmioty praktycznie przygotują Cię do wykonywania zawodu na wysokim stanowisku.
Poradniki dla maturzysty:
Praca po zarządzaniu i inżynierii produkcji
Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie we wszelkich zakładach produkcyjnych jako brygadziści, specjaliści kontroli jakości, oraz w innych działach zakładów produkcyjnych, jak również w hurtowniach i laboratoriach badawczych. Dla osób, który ukończą zarządzanie i inżynierię produkcji jest wiele miejsc pracy, ponadto można jeszcze podnieść swoje kwalifikacje za pomocą uczestnictwa w specjalnych kursów i szkoleń.
Komentarze (1)
Sex and the City star Cynthia Nixon has had a lot to celebrate this year <a href=http://cialiss.sbs>cialis pills</a> Bar graph depicts 16 kDa prolactin serum levels in PPCM Std Std; n 7 and PPCM Br Br; n 8 vs the mean value of NP n 3, which was set at 100 P P
11 maj 2023 23:18Dodaj swój komentarz *: