Studia pielęgniarstwo

Zdajesz maturÄ™ z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

PielÄ™gniarstwo to Å›ciÅ›le medyczny kierunek, polegajÄ…cy na nauce sprawnego opiekowania siÄ™ chorymi. Dlatego też predysponowani do tego kierunku sÄ… specyficzni kandydaci na studia, którzy posiadajÄ… ogromnÄ… zdolność komunikowania siÄ™ z pacjentami, majÄ… wysoko rozwiniÄ™ty zmysÅ‚ opiekuÅ„czy, sÄ… cierpliwi, Å‚agodni, chÄ™tni do pomocy, ale i bezstronni, potrafiÄ…cy pracować nawet w trudnych warunkach.

Studia z pielęgniarstwa - jak wyglądają?

JeÅ›li zdecydowaÅ‚eÅ› siÄ™ na kierunek pielÄ™gniarstwo, to prawdopodobnie kierowaÅ‚y TobÄ… dwie pobudki: chciaÅ‚eÅ› pracować w szpitalu, pomagać chorym ludziom i być najbliżej nich, jako osoba wykonujÄ…ca zabiegi zlecone przez lekarza. Zapewne zastanawiaÅ‚eÅ› siÄ™ nad wyborem zawodu lekarza, ale nie czujesz siÄ™ na siÅ‚ach, by podjąć tak odpowiedzialne stanowisko. WÅ‚aÅ›nie dlatego pielÄ™gniarstwo bÄ™dzie dla Ciebie idealne. To również odpowiedzialna praca z pacjentami, ale polega ona na wykonywaniu, a nie wydawaniu poleceÅ„.

BÄ™dziesz studiowaÅ‚ przedmioty Å›ciÅ›le medyczne, takie jak: anatomia i fizjologia czÅ‚owieka – niezbÄ™dne do poznania zasad funkcjonowania organizmu ludzkiego, podstawy pielÄ™gniarstwa – czyli wiedza dotyczÄ…ca tego, co bÄ™dziesz robiÅ‚ w przyszÅ‚oÅ›ci, farmakologia czyli nauka o lekarstwach, które bÄ™dziesz podawaÅ‚. Na kierunku tym nie ma podziaÅ‚u na specjalnoÅ›ci, co sprawia, że każdy pielÄ™gniarz, który ukoÅ„czy ten kierunek może wykonywać ten sam zawód na tym samym stanowisku.

PielÄ™gniarstwo oferujÄ… uczelnie publiczne w trybie dziennym, zaocznym i wieczorowym, w systemie dwustopniowym – studia licencjackie i magisterskie, przy czym zawód pielÄ™gniarza można wykonywać już po licencjacie.

Praktyki pielÄ™gniarskie podejmuje siÄ™ na różnych oddziaÅ‚ach w szpitalach już na pierwszym roku studiów. Bardzo wskazane jest także odbycie stażu w szpitalu.



Poradniki dla maturzysty:



Praca po pielęgniarstwie

Chyba każdemu pielÄ™gniarstwo kojarzy siÄ™ ze szpitalem, i bardzo sÅ‚usznie. Bowiem pielÄ™gniarze pracujÄ… tam, ale także w oÅ›rodkach opieki spoÅ‚ecznej, w hospicjach, domach spokojnej staroÅ›ci. Wielu absolwentów pielÄ™gniarstwa decyduje siÄ™ na wyjazd za granicÄ™ i pracÄ™ w tamtejszych oÅ›rodkach zdrowia za nieco wyższe stawki niż w Polsce. Po ukoÅ„czeniu specjalnoÅ›ci nauczycielskiej można też podjąć pracÄ™ w szkolnictwie.

Podziel siÄ™ z innymi


PowiÄ…zane zawody


Warto przeczytać


Pielęgniarstwo na uczelniach:

Komentarze (3)

  • Avatar
    Gość

    ja skonczylam studia na Wyższej Szkole Mazowieckiej i po studiach wyjechałam do Norwegii. Mój mąz dostał pracę tam, więc pojechalam za nim. sama dostałam pracę od razu jeszcze mi finansują kurs norweskiego. Tu w Skandynawii polskie pięlęgniarki cieszą się ogromnym uznaniem. Słyniemy z wiedzy, doświadczenia i pracowitości.

    20 sierpień 2017 12:45
  • Avatar
    Monika

    Ja wybrałam pielęgniarstwo, bo moja mama jest pielęgniarką, a babcia pracowała jako położna, także ja mam ten zawód we krwi. Studiuję już na 4 roku na Wyższej Szkole Mazowieckiej i jestem wolontariuszką w hospicjum. Nie jest to łatwa praca, studia też nie są łatwe, ale nie żałuję!

    3 październik 2017 20:31
  • Avatar
    Asia

    Ja wybrałam pielęgniarstwo, bo moja mama jest pielęgniarką, a babcia pracowała jako położna, także ja mam ten zawód we krwi. Studiuję już na 4 roku na Wyższej Szkole Mazowieckiej i jestem wolontariuszką w hospicjum. Nie jest to łatwa praca, studia też nie są łatwe, ale nie żałuję!

    4 październik 2017 18:08

Dodaj swój komentarz *: