Studia Stosunki Międzynarodowe

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Jest to ciekawy kierunek studiów z dziedziny nauk społecznych. Konkretnie zajmuje się badaniem zjawisk zachodzących między państwami, polityką między nimi, stosunkami, kontaktami i innymi. Dlatego tak ważną cechą u kandydatów na studia o kierunku stosunki międzynarodowe jest zainteresowanie polityką i bieżącymi sprawami kraju i świata. Ważne także są umiejętności przekonywania i negocjacji, prowadzenia rozmów, czyli ogólnie pojętej komunikacji międzyludzkiej.

Studia z stosunków międzynarodowych - jak wyglądają?

Jest kilkanaście uczelni publicznych i prywatnych w Polsce oferujących stosunki międzynarodowe. Możesz wybrać którąś z nich w trybie dziennym lub zaocznym. Studia dzielą się na trzy stopnie, czyli licencjat, magisterium i doktorat.

Głównymi przedmiotami realizowanymi na kierunku stosunki międzynarodowe są ekonomia i prawo – jest to podstawa do zrozumienia relacji, które zachodzą pomiędzy poszczególnymi państwami. Ponadto student wybiera jedną ze specjalności, która daje mu możliwość studiowania przedmiotów kierunkowych, ściślej przygotowujących do pracy w zawodzie. Tymi specjalnościami są, przykładowo: biznes międzynarodowy czy stosunki międzykulturowe. To do ich zrozumienia niezbędne są kolejne z przedmiotów ogólnych, takich jak: polityka zagraniczna Polski, czy międzynarodowe stosunki polityczne czy kulturalne. Są one niejako kwintesencją tego, co się studiuje.Poradniki dla maturzysty:Praca po stosunkach międzynarodowych

W obecnych czasach w polityce i gospodarce dzieje się tyle, że warto studiować stosunki międzynarodowe. Jest to bardzo nowoczesny i przyszłościowy kierunek. Kształci on do wykonywania zawodu na przykład w instytucjach unijnych, czy agencjach reklamowych, a nawet biurach podróży, w placówkach dyplomatycznych Polski, ale też w firmach ubezpieczeniowych czy leasingowych. To tylko kilka spośród wielu miejsc, gdzie z chęcią zatrudnia się specjalistów od stosunków międzynarodowych. Wybrane przykłady pokazują, jak potrzebny jest to zawód, i jednocześnie jak obszerny jest ten kierunek. Z kolei studia na nim kształcą np. umiejętności negocjatorskie, które są nieocenione w niektórych branżach, stąd też wysokie zapotrzebowanie na specjalistów od negocjacji.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Stosunki międzynarodowe na uczelniach:

Komentarze (1)

  • Avatar
    coalime

    Proposed mechanisms for the development of invasive breast cancer <a href=https://levitr.mom>prix levitra 10</a> Allergic Pruritus, urticaria, other skin rashes, wheal and flare over the vein with intravenous injection

    22 maj 2023 20:20

Dodaj swój komentarz *: