Studia logistyka

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Logistyka to kierunek, który zajmuje się planowaniem przestrzennym transportu międzynarodowego i lokalnego różnych materiałów i surowców, realizowania go. Tak więc jest to nauka, która łączy w sobie ekonomię, zarządzanie, transport i organizację. Dobrymi specjalistami w zakresie logistyki będą osoby, które mają zdolności przywódcze, potrafią doskonale planować, rozwiązywać różne problemy logistyczne i nadzorować pracę innych ludzi. Ważna jest także dokładność, spostrzegawczość, wytrwałość.

Kierunek logistyka najczęściej podejmują absolwenci szkół średnich, którzy planują swoją przyszłość związaną z ekonomią i planowaniem i marzą o karierze menadżerskiej w międzynarodowych lub krajowych firmach.

Studia z logistyki - jak wyglądają?

Logistyka jako kierunek jest oferowana przez uczelnie publiczne i prywatne. Można ją studiować w trybie dziennym i zaocznym, a nauka podzielona jest na dwa stopnie: licencjat i magisterium.

Wśród przedmiotów realizowanych na kierunku logistyka jednym z najważniejszych jest marketing czy podstawy logiki. Ważna jest również matematyka, gdyż ona jest podstawą zrozumienia innych przedmiotów, jak wyżej wspomniana logika, ale także ekonomika transportu, czy inne przedmioty, które są na tym kierunku. Będziesz się także uczył zarządzania, niezbędnego do organizowania pracy innym ludziom, a także sobie, oraz logistyki produkcji, dystrybucji i zaopatrzenia.Poradniki dla maturzysty:Praca po logistyce

Logistyka to kierunek, który daje bardzo dobre wykształcenie. Możesz po nim zostać specjalistą do spraw importu/eksportu różnych towarów, zostać menedżerem logistyki we wszelkich firmach produkcyjnych i transportowych, gospodarować transportem miejskim i regionalnym – słowem, zajmować różne ważne stanowiska w firmach, w których potrzebne są osoby do sprawnego zarządzania przepływem produktów, surowców i materiałów między punktem A, a punktem docelowym, B.

Jest to ostatnimi czasy bardzo modny i często obierany przez kandydatów na studia kierunek, gdyż pozwala wykształcić w dziedzinie, z którą ma się styczność wszędzie, gdzie zachodzi potrzeba transportu pewnych rzeczy, czyli w sklepach, hurtowniach, fabrykach i tym podobnych, których są w każdym mieście dziesiątki, jeśli nie setki.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Logistyka na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: