Studia bezpieczeństwo wewnętrzne

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Bezpieczeństwo wewnętrzne to kierunek bardzo przyszłościowy, dający solidne podstawy, by móc w przyszłości zajmować się organizacją wszelkich czynności, mających na celu utrzymać w bezpieczeństwie i spójności nasz kraj. Warto, byś zastanowił się, czy nadajesz się do studiowania tego typu kierunku. Jesteś odporny na stres? Potrafisz szybko, logicznie myśleć w sytuacjach kryzysowych? Jesteś samodzielny i potrafisz dowodzić większą grupą, nawet w trudnych warunkach? Poza tym interesujesz się polityką i chcesz jak najlepiej dla swojego kraju? Wspaniale! W takim razie bezpieczeństwo wewnętrzne będzie idealnym sposobem na życie dla Ciebie!

Studia z bezpieczeństwa wewnętrznego - jak wyglądają?

Kierunek ten można studiować na uczelniach publicznych i prywatnych, stacjonarnie lub zaocznie, studia trwają 3 lata, po których osiągasz tytuł licencjata.

Jeśli chodzi o realizację programu nauczania to wygląda on nadzwyczaj interesująco. Z pewnością zainteresują się nim osoby, które kochają się w polityce i dobro kraju jest dla nich najważniejsze. Oprócz stricte politycznych przedmiotów, takich jak strategia bezpieczeństwa wewnętrznego, będziesz poznawał także zagadnienia z zakresu kryminologii i kryminalistyki, ale również na przykład ochronę przed czynnikami masowego rażenia. Brzmi poważnie? I tak właśnie ma być! Bo te studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne są bardzo poważne, w końcu polegają na przekazaniu studentom wiedzy z zakresu ochrony państwa i ważnych państwowych instytucji i dokumentów. Takim przedmiotem będącym bardzo „na topie”, który może się przydać w przyszłości, jest na przykład zwalczanie terroryzmu.Poradniki dla maturzysty:Praca po bezpieczeństwie wewnętrznym

Osoba, która ukończy kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, musi być ukierunkowana na działanie  celu zapobiegania i panowania nad sytuacjami zagrażającymi życiu i bezpieczeństwu obywateli kraju, a także ich dóbr i wszystkiego, co się w kraju znajduje. Na takiej osobie ciąży więc ogromna odpowiedzialność za te rzeczy. Dlatego też może pracować w jednostkach organizacyjnych służb państwowych z naciskiem na bezpieczeństwo wewnętrzne. Takie osoby mogą pracować w najbliższym otoczeniu znanych polityków w Biurze Ochrony Rządu, Straży Miejskiej albo w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To ważne funkcje, dające solidny, poważny zawód, warto więc zastanowić się nad wyborem tego kierunku studiów, jeśli ma się ku temu odpowiednie predyspozycje.

Podziel się z innymi


Bezpieczeństwo wewnętrzne na uczelniach:

Komentarze (2)

 • Avatar
  Malekitka

  Na wyższej szkole bezpieczenstwa mozna studiowac bezpieczenstwo wewnętrzne tanio, byle tylko ogarneli dziekanat, poziom całkiem wysoki. Maja duzo specjalnosci, moja kuzynka tam studiuje i jak na razie zadowolona.

  14 lipiec 2015 20:16
 • Avatar
  Ethimit

  <a href=http://vskamagrav.com/>online kamagra mumbai

  21 maj 2021 21:34

Dodaj swój komentarz *: