Studia Etnologia

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

To niezwykle ciekawy kierunek studiów, idealny dla osób ciekawych świata i uwielbiających podróże w dalekie, nieznane zakątki. Etnologia to nauka o zwyczajach, tradycjach i kulturze ludzi innych ras i narodowości. Dzięki niej możemy na przykład poznać ciekawe języki, którymi posługują się mieszkańcy zakątków świata, których niewielu jeszcze zbadało. To nauka o sposobie życia, pracy, żywienia i ubierania, a także wielu innych charakterystycznych dla danej grupy etnicznej. Ogólnie etnologia łączy w sobie nauki poznawcze o człowieku, który tworzy różne folklory, dzieła sztuki, posługuje się różnymi językami, To nauka ściśle humanistyczna, na której odnajdą się osoby lubiące pracę ciekawą, terenową i mającą ogólną wytrzymałość fizyczną i psychiczną na takie warunki pracy.

Studia z Etnologii - jak wyglądają?

Wiele uczelni publicznych i niepublicznych oferuje kierunek etnologia w trybie stacjonarnym, oraz wieczorowym i zaocznym. Są to studia dwustopniowe – licencjackie i magisterskie. Przedmioty realizowane na tym kierunku to przedmioty ogólne, na przykład antropologia religii, muzealnictwo, czy kultura i język, oraz przedmioty fakultatywne, takie jak na przykład fenomen Bollywood, czy szamanizm. Z pewnością wielu kandydatów na studia zainteresują te przedmioty, które studiuje się z przyjemnością, i na które przyjemnie uczęszczać i słuchać wykładów, choćby dlatego, że traktują o czymś odmiennym, z czym nie mamy styczności na co dzień. Na etnologii możemy wybrać spośród kilku specjalności, na przykład antropologia polityczna, turystyka międzynarodowa czy antropologia ludów plemiennych.Poradniki dla maturzysty:Praca po Etnologii

Absolwent etnologii znajdzie pracę na uniwersytecie, w instytucjach naukowych, skansenach, centrach badań opinii publicznej i innych, często ściśle związanych z wybraną specjalnością. To praca bardzo ciekawa, wymagająca odpowiedniego podejścia do ludzi i zacięcia odkrywczego oraz badawczego. Pewne jest, że osoba pracująca na stanowisku etnografa nie przepracuje w swoim życiu ani godziny, gdyż te studia wybierają jedynie prawdziwi pasjonaci, a mówi się, że gdy robi się w życiu to, co się kocha, to nie można nazwać tego pracą. Z pewnością jednak przyda się absolwentom tego kierunku doświadczenie i wiedza, którą mogą stale poszerzać, bo w tym temacie jest niemal nieograniczona.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Etnologia na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: