Geodeta - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_geodeta

Aby zostać geodetą należy ukończyć odpowiednie studia na kierunku geodezja i kartografia. Po nich można starać się o pracę w specjalistycznych firmach geodezyjnych, firmach budowlanych, jednostkach administracyjnych na stanowisku urzędowym, ale także w kopalniach, firmach wydobywczych, wydawnictwach kartograficznych i innych miejscach, w których dokonuje się pomiaru gruntów, a także nanoszenia pomiarów na dokumenty. Geodeta powinien cechować się znajomością matematyki, dokładnością i skrupulatnością, mieć doskonałą wyobraźnię przestrzenną. Geodeta po ukończeniu studiów powinien zdać egzamin, który daje mu uprawnienia do wykonywania zawodu.

Jak wygląda praca geodety?

Z pewnością każdy z nas kojarzy mężczyzn, którzy stoją na ulicy lub na gruntach, które mierzą, ze specjalnym urządzeniem mierniczym i notują wszystko w dokumentach. To właśnie geodeci, którzy zostali zatrudnieni przy pomiarze gruntów. Ich praca jest niezbędna przy wytyczaniu planu budów, autostrad, do dokonywania pomiarów pod wszelkie instalacje biegnące pod ziemią. Ich praca jest bardzo ważna, gdyż na niej opierają się wszelkie budowy. Pomiary geodezyjne musza być bardzo dokładne i wiarygodne, a wpisy geodety będą widniały w księgach wieczystych nieruchomości. Geodeta musi przedstawić zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie o odbytych praktykach, by móc zostać dopuszczonym do egzaminu uprawniającego do wykonywania zawodu.

najlepsze studia

Ścieżka kariery geodety

Zarobki geodety kształtują się w granicach 6-10 tysięcy złotych. Geodeta bez uprawnień do wykonywania zawodu może dostawać około 2 tysiące złotych netto. Dlatego też warto starać się o pociągnięcie dalej swojej ścieżki kariery i nie poprzestawanie tylko na samych studiach geodezyjnych. W późniejszym czasie można starać się o otworzenie własnej firmy, co daje dużo większe możliwości rozwoju kariery, a co za tym idzie, oczywiście i dużo większe zarobki. W tym celu należy jednak postarać się o wszelkie konieczne uprawnienia, staże i praktyki.

Ile zarabia geodeta?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku geodeta zarabia około 2500 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (317)

 • Avatar
  Piotr

  HA HA HA HA w dużym mieście magister inżynier dostanie 1200 pln netto po przepracowaniu około 7 lat "dobije" do 2000 - 2500 z uprawnieniami "egzamin porównać można z egzaminem prawniczym" 5000- 7000zł czyli w wieku około trzydziestukilku lat, a gdzie mieszkanie, rodzina, samochód :D

  26 luty 2013 12:49
 • Avatar
  geodeta

  fakt...

  16 kwiecień 2013 11:05
 • Avatar
  ja

  zawód z przyszłościa? bardzo śmieszne. nie ma od 2 lat pracy w geodezji. Wszystkim którzy chca isc na te studia radze przejrzeć stosunek ofert pracy do liczy ogłoszeń ludzi , ktorzy jej szukaja. Konczę własnie geodezje na jednej z najlepszych uczelni w kraju i nie ma dla mnie pracy. Mam dosiwadczenie i nie moge znalezc. Wysyłam CV po calym kraju. Osoba która pisala ten artukul nic nie wie o branzy i zarobkach. Po studiach co najwyzej dadzą Ci 1200 i to na umowe smieciowa bo na umowe prace nikt nie chce zatrudniac. taka jest prawda

  16 kwiecień 2013 16:34
 • Avatar
  ...

  bezrobocie gwarantowane

  6 maj 2013 12:55
 • Avatar
  Michał

  Mature pisałem w tym roku, pracy w geodezji szukałem jakieś 5 dni więc nie bredzcie że nie ma pracy bo ona jest tylko wystarczy wiedzieć gdzie ona jest i mieć minimum znajomości.przy stawce godzinnej jestem w stanie wyciagnąć 1800-2000 co jak na wynagrodzenie zaraz po szkole z zerowym doświadczeniem jest wynikiem dosyć dobrym.

  23 maj 2013 13:11
 • Avatar
  sss

  zgadza sie. Tylko, ze twoja pensja po zdobyciu mgr inz raczej nie wzrosnie. I za kilka lat bedzie mogl cie zastapic mlodszy mlokos zaraz po maturze, tak jak ty zabrales miesjce pracy jakiemus bezrobotnemu geodecie po studiach. Takie wlasnie klocki w tej geodezji. Ale jak jest tak super to idz sie ksztalc w tym zawodzie - zobaczymy co bedziesz mial do powiedzenia za kilka lat.

  28 maj 2013 22:29
 • Avatar
  sss

  Sadze, ze jest to jedna z bolaczek, dlaczego geodezja poszla na dno. W firmie mozna zatrudnic kazdego. Dlatego wybrac lepiej inne studia, tak aby nie byc zastapialnym przez jakiegos gown....rza co za 1800 przyjdzie i bedzie merdal ogonem.
  Czy ktos kiedys widzial lekarza, farmaceute, prawnika itd zaraz po maturze?

  28 maj 2013 22:33
 • Avatar
  Bozo

  Co za bzdury... 7 lat temu dałem się złapać na podobny, czarujący obraz Inżyniera. Teraz jest kryzys i nie ma pracy dla absolwentów. Jak jeszcze studiowałem to pracodawcy z chęcią zatrudniają studentów(wiadomo, koszty) a teraz mając 3 lata doświadczenia, obsługa programów, teren i kameralka nie można znaleźć pracy. Dużo ludzi z roku nie pracuje w zawodzie, a co gorsza uczelnie i technika wciąż wypluwają rzesze geodetów... masakra

  4 czerwiec 2013 18:34
 • Avatar
  Tomasz

  Jest zawaliście ciężko w tym zawodzie. Szczególnie na podkarpaciu. Pensja w Rzeszowskich firmach to średnio od 1200 dla geodety z (2-3 stażem) - 3000 z uprawnieniami. Ale nie martwcie się dużo ludzi wyjezdza za granice tam zarobki są trochę lepsze i nie trzeba uprawnien.

  16 styczeń 2014 21:24
 • Avatar
  8 lat w geodezji- mgr inz

  Geodezja w Polsce od 3 lat przezywa kryzys - jak jeszcze byłem technikiem to zarabiałem 2000-2700 netto - szły przetargi do euro 2012. Potem ie posypało w 2013 roku pensja spadła do 1600 netto. Geodeci potrzebni sa jak sa inwestycje, jak ich nie ma pozostają jakies lipne modernizacje ewidencji za 60% ceny przewidywanej przez zamawiajacego ,a na tym nie da sie zarobić. Jak masz firme rodzinną to studiuj, jak nie to olej. Prosze jeszcze pamietac ze uprawnienia zdobywa sie 2 lata po skonczeniu studiow (5 po technikum ale raczej sie nie uda- polityka gugik ) i płaci sie za tą przyjemnos 960 zł - masz 40% szans ze zdasz.
  NIE POLECAM

  11 kwiecień 2014 8:21
 • Avatar
  geo neo

  Geodezja zeszła na psy. KAŻDEMU kto chce się zajmować geodezją od razu mówię:
  Ceny są takie same jak 8 lat temu. mapka 700 - 800 zł.
  Koszty jak każdy widzi nie stoją w miejscu.
  Wymogi co mapek ja dziś muszę posiedzieć 2 x więcej przy komp.
  Upierdliwość klijentów czasami nie zna granic.
  Ośrodki dokumentacji olewają geodetów z góry na dół, no chyba że masz układy ;-)
  i najważniejsze bum budowlany skończył się 3 lata temu. tak więc nie ma tyle roboty.
  poza tym dyspozycyjność 18/24h
  800 zł mapka 100 zł ośrodek 100 zł pomocnik, 100 zł paliwko, 320 zł padatki, a jeszcze biuro, sprzęt, i osZUSt policzyłeś??? aaaa jak nie masz jeszcze uprawnień to kolejna 100 za klepnięcie pieczątki.
  nadrobisz podziałami?? dolicz sobie 400 zł za klepnięcie, 41 % podatku, badanie kw 72 zł, czasami cały dzień w archeo, paliki, kamienie, farbki, gwoździki, i najgorsze wytłumacz człowiekowi że zabierasz mu 2 m po długości pola.
  może nadgonisz współpracą z projektantami?? hmm 300 zł za inwent przyłącza?? ok jesteś na telefon, 60 zł opłata w ośrodki 41% podatek, i gdzie jesteś?? pomocnik biuro, sprzęt. masakra. a dzieci wieczorem mówią do zobaczenia proszę pana.bo jak nie teren to biuro, jak nie ośrodek to wyjazd do klijenta.naprawdę polecam.A można przeciesz zatrudnić ludz i mieć kupę wolnego czasu, 3 słabe miesiące i jesteś bankrutem.
  ODPOWIEDZIALNOŚĆ jak koparkowy urwie kabel bo geodeta zapomnieł go narysować to kto płaci ????
  Jak granica tnie budynek - bo geo się pomylił przeliczając szkice to kto idzie do sądu??
  jak się pomylisz przy tyczeniu budynku, to kto płaci za koparkę, beton, ludzi, pustaki, ??
  Ubezpieczenie geodety poziom podstawowy to 8 tyś miesięcznie.
  lepiej sprzedawać jajka na bazarku. praca na wolnym powietrzu, bezstresowa, nikt nie pogania, odpowiedzialności prawie zero, a kasa na takim samym poziomie tj, do 1500 zł miesięcznie.
  pozdrawiem właściciel 2 osobowj firmy geodezyjnej.

  15 kwiecień 2014 1:18
 • Avatar
  geo neo

  Ścieżka kariry geodety no tak kiedyś to ja kopałem dołki pod graniczniki, później wbijałem paliki, teraz stoję przy sprzęcie, a już niedługo to spadam na zmywak do angli.

  15 kwiecień 2014 1:23
 • Avatar
  cennik w krakowie

  http://www.sgp.krakow.pl/publikacje/index.php?strona=01

  15 kwiecień 2014 1:27
 • Avatar
  przebranżowiony

  Moim zdaniem mamy do czynienia z tzw. klastrem, który zbudowali sobie ludzie działający w geodezji od wielu lat, którzy dorwali się do władzy, mając wpływ na kształtujące prawo, aby zarabiać krocie na społeczeństwie żyjącym w przeświadczeniu dobrobytu w geodezji.
  Pomimo tworzonego prawa ws uprawnień w 2014r nie zniesiono technikom możliwości ubiegania się o uprawnienia.
  Jesteśmy jedynym regulowanym zawodem, w którym inżynier jest zrównany z technikiem, nierzadko lądując przy łopacie. Niestety samą łopatologią i klikownictwem nikt się zawodu nie nauczy. Pracodawcy mają tylu chętnych do pracy, że się nie liczą z młodymi adeptami, robiąc łaskę dając pracę przy łopacie.
  Ustawodawca doskonale wie jaka jest specyfika pracy w zawodzie geodety, dlatego został wprowadzony spis wymaganych prac do ubiegania się po uprawnienia.
  To zamknie drogę do zawodu wielu ludziom pracującym w zawodzie po kilkanaście lat. Stosunkowo szybko uprawnienia będą nabywali ludzie z plecami np rodzicami przedsiębiorcami geodezyjnymi. Reszta jest skazana na porażkę lub na kilkuletnią mozolną i wyboistą drogę, z którą w korelacji z wielkim szczęsciem być może kiedyś "coś" osiągnął w zawodzie. "Coś" może oznaczać uprawnienia, własną firmę a dochody bardzo przeciętne, niewspółmierne do włożonego wysiłku.
  Wszystkiemu winne jest szkolnictwo. Powstało masę uczelni i techników. Jednak to się nie zmieni, bo istnieje grupa kadry profesorskiej czerpiąca z tego procederu znaczne dochody. Absolwenci nie mają gdzie pójść, więc przynoszą ostatni grosz na egzaminy by odmienić swój los. Biznes uczelniany i uprawnieniowy kręci się pełną parą. W nowym rozporządzeniu nie zapomniano określić dochodów komisji kwalifikacyjnej na poziomie dochodzącym do 110% średniej krajowej za dzień pracy (4000zł). Dlatego nikomu z góry nie zależy, aby coś się zmieniło, bo do góry płynie rzeka pieniędzy, a obecny system jest bardzo wygodny.
  Tak drodzy studenci, absolwenci tego zacnego kierunku zostaliście wycyckani i wygoleni do cna jak barany. Często pchali was na ten kierunek rodzice wbijając nóż na całe życie i roztaczając wizję nowego mercedesa po roku pracy, a ty kicha. Kicha i bieda, zmarnowane życie. Niestety nie macie żadnych perspektyw, zostaniecie zgnojeni i upodleni. Otóż po geodezji dobra praca zdarza się raz na jakiś czas.
  Nikt was nie będzie witał z uśmiechem w pracy tak jak pielęniarki lub lekarzy w niemieckich szpitalach. Po prostu jesteście kulą u nogi, którą trzeba wycyckać.
  Nieprawdą jest, że wszędzie jest źle. Są zawody gdzie po paru latach pracy ludzie są ustawieni, mają domy, porządne samochody, wakacje, ładne żony.
  A wy będziecie dziadami i przegrańcami.
  Liczy się interes góry, wy idziecie na te studia, jesteście tylko końcem ogniwa w tym długim łańcuszku, potem za późno żeby zrezygnować i już was mają. Wygolą was w pracy później na egzaminach, gdzie nie gdzie jakiś szczur się przeciśnie. Tak jak z kredytem, podpisujesz i już jesteś niewolnikiem i wy jesteście już takimi niewolnikami.
  A praca geodety to nie garnitur (na który i tak was nie będzie stać) a deszczówka i gumofilce.
  Z najsłynniejszych opowiastek jakie słyszałem to takie:
  -pewien prezes się śmiał, że lepiej traktuje swojego psa niż pracowników, mówiąc że jeden odejdzie następni czekają w kolejce
  -na kontrakcie zagranicznym w karu arabskim, pewien szejk nie wierzył że rura została dobrze pomierzona. Kazał geodecie robić kilkanaście przekopek w upale 50 stopni aby odnowa pomierzyć rurę. W tym czasie stali obok murzyni i się śmiali, że biały kopie łopatą.
  Są to najprawdziwsze słowa geodetów, którzy tam byli to widzieli i słyszeli.
  Także, nie myślcie, że geodeta to śmieć tylko w Polsce.
  Ogólnie żal mi was.

  19 kwiecień 2014 20:34
 • Avatar
  michal

  ja jestem rok po geodezji i zarabiam 14 tyś na miesiąc netto. Mam auto służbowe, trzynastki i inne bonusy jak opieka medyczna, siłownia itd.
  Mam już 2 inne oferty ... liczę na podwyżkę inaczej odejdę - zobaczymy co zaproponuje szef. Osobiście nie znam nikogo, kto jako geodeta zarabiałby mniej niż 10 tyś. Pracuję w Warszawie w prywatnej Kancelarii Geodezyjnej jako zwykły geodeta.
  Geodeta ma dziś wielki szacunek i poważania, to od niego zależy gdzie będzie granica działki. Przy obecnych cenach działek klienci kłaniają się w pas, wszak każdy chce zaskarbić sobie przychylność geodety.
  Widać nieudacznicy znajdą się w każdej branży. Nawet adwokat jak jest kiepski to ma pod górkę.
  Namawiam wszystkich do studiowania geodezji. Na prawdę WARTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  24 kwiecień 2014 10:18
 • Avatar
  Tomek

  do: michal. hahaha dawno się tak nie ubawiłem. Ja też się dowartościuje w internecie: Pracuje w geodezji zarabiam 1 mln zł miesięcznie i ludzie kłaniają się na mój widok i całują mi stopy, taki zawód ma szacunek. Maturzyści wybierajcie geodezje! tak jak 5 000 ludzi rocznie w poprzednich latach, to nic, że ofert pracy jest 20 razy mniej niż absolwentów wy będziecie po GEODEZJI !

  24 kwiecień 2014 13:19
 • Avatar
  michal

  oj kolega chyba z ciężkiego terenu wrócił:) Nikt nie pisał o milionach, natomiast z wielu przypadków wiem że w geodezji da się zarobić na prawdę dobre pieniądze. Jak napisałem nie znam nikogo po tych studiach kto by zarabiał mniej niż 10 tyś zł.
  Trzeba po prostu znać się na swojej robocie, uczyć i rozwijać i pieniądze same przyjdą.
  W każdym zawodzie znajdą się malkomenci i nieudacznicy, którzy sobie nie radzą. Teraz nawet medycyna i prawo nie gwarantuje dobrobytu. Przykładowo znam wśród lekarzy i prawników takich co kupują co rok nowe BMW za 300tyś zł, a znam też takich prawników lub lekarzy co zarabiają 2 tyś i wiecznie narzekają, bo im się należy za to tylko że są prawnikami lub lekarzami. Po prostu praca to musi być pasja, a jak ktoś wybiera zawód tylko z powodów finansowych to później jest rozczarowanie. Z niechęcią chodzi się do pracy, człowiek nie chce się rozwijać,myśli sobie po co, przecież nie za takie pieniądze i kółko się zamyka.
  W każdym zawodzie można zarabiać dobre pieniądze, jak jest się dobrym specjalistą w swojej branży, klienci zaczynają walić drzwiami i oknami, a sprawa ceny staje się drugorzędna, ponieważ jest wiele ludzi którzy potrafią zapłacić drożej za dobrą jakość. Tak jak jeden prawnik inkasuje 200zł za półgodzinną rozmowę drugi pracuje na etacie w gminie za 1500zł, tak samo lekarz jeden bierze 200zł za wizytę inny pracuje w placówce od x lat za 2000zł, bo się d... ruszyć nie chce, bo 100km dalej czeka praca za 10tyś zł.
  Tak samo geodeta jeden zarabia 30tyś zł a drugi nadaje się żeby tylko biegać z młotkiem i tyczką. Chęć nauki programów technologii prawa napawa go obrzydzeniem, więc cóż zarabia 1500zł.
  W Polsce (i przez najbliższe 20 lat) tyle powstaje dróg autostrad kolei że wystarczy ruszyć mózgownicą przestać narzekać i ruszyć d... i przeciągu kilku lat zostać milionerem tak jak napisałeś. Jest to jak najbardziej możliwe w tym zawodzie i sam osobiście znam takie przypadki.
  Nieprawdą jest że geodetów jest za dużo, geodetów jest za mało, brakuje prawdziwych specjalistów i jeżeli ktoś się uczył na studiach (a nie balangował) jest rozchwytywany na rynku pracy.

  25 kwiecień 2014 11:42
 • Avatar
  dominika

  Do michal
  Czy to prawda że kobiecie w tym zawodzie będzie trudniej znaleźć pracę niż mężczyźnie? I drugie pytanie a mianowicie myśląc o kierunku geodety wcześniej lepiej wybrać technikum czy liceum o profilu np. Mat-geo-inf? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

  27 kwiecień 2014 14:27
 • Avatar
  geodeta

  kiedyś 10 tyś było moim marzeniem teraz wydaje mi się mało. Ja tam nie narzekam

  27 kwiecień 2014 15:47
 • Avatar
  michal

  Cześć Dominiko
  znam wiele kobiet które osiągają sukcesy w tym zawodzie, także na pewno sobie poradzisz:) może być liceum lub technikum, później koniecznie studia, najlepiej dzienne na państwowej uczelni. Absolwenci dziennych państwowych są bardziej cenieni na rynku pracy. A później kariera:)
  I nie słuchaj innych, którzy odradzają Ci te studia, oni boją się konkurencji:)

  27 kwiecień 2014 21:42
 • Avatar
  Dominika

  Na studia wybiorę się na pewno ale aktualnie mam dylemat między liceum a technikum. Wiem że na razie jestem jeszcze młoda ale wiem że od tego wyboru zależy cała kariera zawodowa. Na jednych stronach chwalą liceum a na innych technikum i miesza mi to w głowie :/ nie chcę w technikum "stracić jednego roku" jak to mówią ale znów w liceum nie ma żadnych praktyk :/ ehh ten wybór szkoły jest naprawdę ciężki ale dziękuję za odpowiedź Michal zawsze jakaś rada się przyda :)

  27 kwiecień 2014 21:55
 • Avatar
  michal

  dobrze będzie:) Zobaczysz będziesz jeszcze jeździła po geodezji nowym mercedesem:) I nie słuchaj kolegów i koleżanek oni tak na prawdę boją się konkurencji i zawsze powiedzą znajomemu z branży (lub przyszłej konkurencji) że jest kiepsko, a na drugi dzień polecą do Tajlandii na holidays. Większość geodetów tak spędza wakacje. Tyle że nikt Ci o tym nie powie. Ot tak ... takie zakłamanie.

  28 kwiecień 2014 10:05
 • Avatar
  Dominika

  Hahaha :D dziękuję za odpowiedzi Michal :) wybiorę chyba technikum więc mam nadzieję że nie będę tego żałować :) a co do wakacji to mam nadzieję że tak właśnie je będę spędzać za 15 lat :) jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi :)

  28 kwiecień 2014 14:27
 • Avatar
  michal

  Nie ma sprawy:). Powodzenia i krzyżyk na drogę:))

  28 kwiecień 2014 17:04
 • Avatar
  hehe

  Podziękujesz za 10 lat za dobre rady:)

  29 kwiecień 2014 19:20
 • Avatar
  geodeta

  jestem geodetą. Prowadzę swoją firmę. Mam dziennie średnio 3 zlecenia za 800zł. Dziennie zarabiam około 2000zł. Nie wiem skąd te narzekania. Z geodezji można żyć jak pączek w maśle. Miesięcznie zarabiam od 30-50tyś zł (w zależności od sezonu, w zimę mniej, w lato więcej) oraz w zależności od chęci. Na cały rok mam zajęte terminy dla klientów, odmawiam zlecenia, biorę tylko te najlepsze.
  Nie wiem skąd te narzekania. Geodeta to taki piękny zawód. Swoje dzieci też poślę na geodezję. Wszystkim maturzystom polecam ten kierunek. Generalnie - gra warta świeczki:))

  5 maj 2014 10:13
 • Avatar
  dominika

  Do hehe: za 10 lat też wejdę na te forum i podziękuje jeszcze raz :)

  10 maj 2014 11:00
 • Avatar
  hehe

  podziękujesz albo przeklniesz:)

  10 maj 2014 16:14
 • Avatar
  były

  ja skończyłem geodezje pracowałem za grosze i postanowiłem otworzyć swój biznes.
  Pomysł na biznes znalazłem na stronie www.greatwall.pt

  10 maj 2014 16:31
 • Avatar
  dominika

  Haha okaże się za 10 lat :)

  10 maj 2014 17:33
 • Avatar
  hehe

  a tak na serio dziewczynko to znajdź sobie inny kierunek, po geodezji nie ma roboty a jak jest to za małe pieniądze

  10 maj 2014 18:49
 • Avatar
  dominika

  Dziewczynko... rozumiem że rozmawiam z kimś dojrzałym i dorosłym :) jeżeli będę podchodziła z takim przekonaniem to w żadnym zawodzie nie osiągnę sukcesu :) Skoro jesteś taki/a życiowy/a to w jaki zawód inwestować przyszłość aby było dobrze?

  10 maj 2014 21:50
 • Avatar
  hehe

  zapytaj mame lub tate. Nie jestem biurem planowania kariery

  11 maj 2014 21:50
 • Avatar
  dominika

  No właśnie skoro nim nie jesteś to dlaczego odradzasz geodezje? :)

  11 maj 2014 21:54
 • Avatar
  hehe

  najlepiej spróbuj w swoim mieście znaleźć firmę geodezyjną, która zatrudni Ciebie np na wolontariat na praktyki letnie. Popracujesz 2 miesiące, popatrzysz , porozmawiasz zludzmi, i wtedy będziesz wiedziała czy to dla Ciebie. Życzę sukcesów.

  12 maj 2014 13:24
 • Avatar
  dominika

  I nie można było tak od razu? Dziękuję :)

  12 maj 2014 15:09
 • Avatar
  dominika

  I nie można było tak od razu? Dziękuję :)

  12 maj 2014 15:10
 • Avatar
  Ania

  czyli polecacie ten kierunek? jakie przedmioty na maturze?

  13 maj 2014 0:45
 • Avatar
  Maciej

  Stanowczo odradzam. Ciężkie studia, mocno oderwane od przyszłej pracy. Studia nie przygotowują do pracy w zawodzie. Po 5 latach okazuje się, że nic nie umiesz, bo nie miałaś do czynienia z rozwiązywaniem problemów z którymi spotykasz się w pracy. Na uczelni tylko co chwila jakieś skomplikowane geofizyczne obliczenia (tak są takie przedmioty jak: geofizyka, geodynamika, grawimetria oraz inne podobnie brzmiące i jednocześnie arcytrudne do zaliczenia) a potem w pracy z niczym takim nie masz do czynienia. Studia powinny być dla tych, którzy skończyli technikum i chcą rozpocząć karierę naukową. Dla geodetów, wykonawców - technikum powinno być ostatnią ścieżką kariery, później samokształcenie które zapewnia Ci lepsze efekty a przede wszystkim lepsze dopasowanie zakresu zdobywanej wiedzy i umiejętności do rzeczywistych potrzeb rynku.
  W tym momencie poważnie zastanowiłbym się nad studiami jako takimi. Proponuję przede wszystkim postawić na język obcy. Być może warto rozważyć jak będą kształtować się przyszłe trendy na rynku pracy. Ostatnio mocno wspierane przez Państwo były kierunki techniczne. Według mnie już teraz mamy przesyt inżynierów na rynku pracy, co szczególnie mocno widoczne jest w geodezji. Przychylałbym się do studiowania kierunku humanistycznego, co w rezultacie sprowadzi się do ukształtowania u studiującego kompetencji miękkich których brak u inżynierów.
  Reasumując odradzam geodezję. Odradzam również inne zawody techniczne, które na rynku pracy są obecne od dawien dawna. Proponuję studia humanistyczne, lub jeśli techniczne to w obszarze nowych technologii.

  13 maj 2014 23:31
 • Avatar
  yoga

  Geodeta z 8 letnim stażem. Geodezja nie ma przyszłości w tym krnaju ponieważ ilość geodetów wyprodukowanych jest nie współmierna do ilości pracy na rynku pracy.
  To powoduje że duże firmy wygrywaja przetargi i zatrudniaja studentów za śmieszne pieniądze. Brak możliwość wykonywania innych funkcji np. w budownictwie jest ogromną przeszkoda dla absolwenta geodezji. Natomiast proszę zwrócić uwagę na absolentów innych kierunków, budownictwo, architektura, inżynieria środowiska. To są kierunki elastyczne. Ta elastyczność gwarantuje izba inżynierów.
  Pozatym absolwent np.inżynieri środowiska po 1 czasu może wyrównać różnice i zdobyć tytuł inżyniera w 1,5 roku itd. natomiast Geodeta nie ma takiej możliwość i musi studiować od początku. poprostu Polska

  15 maj 2014 22:11
 • Avatar
  gieodeta

  Powiem tak: pensje geodety można porównać z pensją posła:) oj tam od razu brak przyszłości. Ja skończyłem geodezje rok temu, pracy szukałem uwaga ... 2 dni (właściwie to praca sama mnie znalazła, ja tylko wybrałem najlepszą ofertę). Dostałem 4300 na początek po roku mam 12600 na czysto/miesiąc. Wykonuję pomiary i dokumentację (Ci co narzekają to pewnie żółtodzioby co nie znają się na robocie). Jestem tylko szeregowym inżynierem geodetą:) Mógłbym więcej, ale pracuję tylko 4 dni w tygodniu po 6 godzin, więcej pieniędzy mi na razie nie trzeba. Sądząc po autach starszych kolegach z fachu, nie widzę u nich biedy. Aaa ... za tydzień odbieram z salonu nowe Kia Ceed. Także chyba krzywdy nie ma. Moje zdanie jest takie, w każdym zawodzie znajdą się nieudacznicy. Jest jeszcze tyle dróg do wybudowania, 60 miliardów dotacji na następne 10 lat że raczej dobremu geodecie bezrobocie nie grozi a tym bardziej bieda. Sami logicznie pomyślcie ... kto ma przejeść te pieniądze? kucharz czy może rolnik? Nie ... te pieniądze muszą przejeść geodeci , bo geodeta jest PIERWSZĄ i OSTATNIĄ osobą która wchodzi na budowę. Geodeta może nawet ZATRZYMAĆ budowę, jest największą szychą w procesie budowlanym. Nie słuchajcie tych złych komentarzy, mi też na studiach starsi koledzy mówili że po geodezji nie ma przyszłości, a teraz jeżdżą nowymi mercedesami i co ciekawe ... narzekają dalej:)
  Koledzy byście się wstydzili aby pisać takie bzdurne komentarze, pazerność niektórych nie zna granic ... hehe boicie się konkurencji. Tak to jest ciężko się oderwać od korytka jak na konto wpływa 20-30 tyś miesięcznie. Ale to jeszcze nic, prawdziwe pieniądze zaczynają się jak się zrobi uprawnienia i założy swoją Firmę Geodezyjną, wtedy kasa leci ciurkiem:)

  16 maj 2014 23:50
 • Avatar
  geodetkaolsztyn

  do: gieodeta to może kolego zdradzisz w jakim mieście pracujesz? bo ja własnie kończę studia i jakoś nie widzę dobrych perspektyw na przyszłość po geodezji.

  20 maj 2014 10:23
 • Avatar
  gieodeta

  to po co kończysz skoro nie widzisz przyszłości? Trzeba wierzyć w to co się robi, inaczej znaczy, że straciłaś pięć lat na studia. Pracuje w stolicy.

  21 maj 2014 19:32
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  "Geodeta może nawet ZATRZYMAĆ budowę, jest największą szychą w procesie budowlanym" -WIĘKSZYCH GŁUPOT W ŻYCIU NIE CZYTAŁEM!!!! ŚMIECH NA SALI....
  Tacy właśnie gieodeci czyt. miernoty piszą na tym forum i wciskają JEDEN WIELKI KIT!!!

  24 maj 2014 9:40
 • Avatar
  gieodeta

  a co nie może zatrzymać budowy jak stwierdzi nieprawidłowości w projekcie?
  geodeta uprawniony ... śmiech na sali.
  A jest największą szychą w procesie budowlanym, geodeta pierwszy wkracza na plac budowy wykonując mapę do projektu i ostatni ten plac opuszcza wykonując mapę inwentaryzacji.
  Każdy kabel musi być wytyczony a następnie pomierzony i to geodeta wydaje opinie jak ma się położenie kabla czy innego elementu budowy względem projektu. Dlatego każdy się kłania geodecie na budowie w pas bo od niego zależy cały tok budowy.
  Dlatego jest tak dużo pracy i takie duże zarobki.
  Polecam geodezje. Naprawdę warto to studiować, nie słuchajcie starych geodetów, oni są tacy chciwi i nie chcą się dzielić. Po studiach każdego studenta tego kierunku czeka nagroda i postaci wygodnego życia, poważania i bardzo dobrych zarobków:)

  24 maj 2014 16:41
 • Avatar
  geodeta

  potwierdzam, zarobki bardzo dobre, praca bardzo ciekawa:)

  25 maj 2014 15:39
 • Avatar
  Alkazam

  Cześć. Czytam to forum, i się chyba przekonałem do geodety, tylko sie waham nad mechanikiem. Wiem ze to bd populacji ny zawód, ale samochody będą sie zawsze psuł. Mam takie pytanie jaki zawód. Jest berdziej oplacalny mechanik czy geodeta?

  27 maj 2014 2:54
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  wielce znawco gieodeto... proszę podaj to podstawy prawne na podstawie których geodeta wstrzymuje prace związane z realizacją obiektu budowlanego?
  A tak poza tym to którą niedzielną szkołę śpiewu i tańca ukończyłeś?
  Patrząc dziecko po twoich postach to wykonawstwa geodezyjnego to naczytałeś się w książkach które i tak geodezji nie uczą.
  Ale oczywiście polecam geodezję zwłaszcza wszystkim Panią, jeśli mają znajomego w jakimś urzędzie to będą siedzieć tam do emerytury zaczynając od 1250 zł do 2000 zł miesięcznie po przepraowaniu 35 lat. Również serdecznie pozdrawiam i polecam geodezję a wasz mentor "giedeta" to tzw. WILK Z WALLSTREET, mistrz świata akrobata

  27 maj 2014 21:21
 • Avatar
  gieo

  Geodetic upraw.iony rada dla ciebie _wiecej optyo Geideta wykonuje tyczenie obiektu jak i opracowanie projektu wspolpRacujac z kierownikuem budowy.jezeli Wykryje nieprawidlowosci w projek cie. Geo ma obowua

  30 maj 2014 13:25
 • Avatar
  gieo

  YObi zglosic ten fakt kierownikowi budowy akueriwnik zareagiwavc az do ysubueusunieciia usgterejk w Oprojekcie. Obiwiaz YObiPOWINES O TYM WUIEDZIEC GSEODEFTO UPR Z UPRAWNUENIAMU Z KOZIEJ WOKJKI. YObiZAROBKI W URZEDZUIE WYZSZE JAK OODAL KOLEGA CHTBA ZSE W URZEDZIE W JKOZIEJ WOLCE.

  30 maj 2014 13:36
 • Avatar
  gieo

  Hmm HmmGeo tio Bez porrownania inny prestiz i zariioobki niz mechanik. HmmSorry za literowki ale pisze ze snmartwona z wakacji Popijaja c tekile na plazy na malediwach. HmmPozdro z wakacji dla tych malo zaradnych geio co wiecznie pokrzywdzeni

  30 maj 2014 13:46
 • Avatar
  geodeta

  UWAGA!!! NIE idźcie na GEODEZJĘ!!! (chyba, że chcecie pracować w Arabii Saudyjskiej). Czasy świetności tego zawodu dawno minęły. W tym roku na uczelniach geodezyjne jest 5tys. miejsc. (źródło: http://geoforum.pl/?page=news&id=17786&link=moc-indeksow-do-wziecia&menu=47096&category=38). Jedynymi, którzy na tym zarobią są uczelnie :] Nie dość, ze rynek geodezyjny jest popsuty niskimi cenami (niewspółmiernymi do OGROMNEJ odpowiedzialności za pracę), to na dodatek jest przesycony studentami, technikami i absolwentami robiącymi czarną robotę za marne grosze BEZ PERSPEKTYW na jakąkolwiek poprawę. Jednym słowem wyzysk. Tu macie dane o bezrobociu w geodezji: http://geoforum.pl/?page=news&id=17125&link=nasze-bezrobocie-2013&menu=46812%2C46820 a jest CORAZ GORZEJ. Jeżeli nie wierzycie to przejrzycie sobie ogłoszenia o pracę w tym zawodzie. Albo chociaż, zajrzycie na branżowe fora.
  Zapraszam po więcej informacji i dyskusję na www.facebook.com/bezrobotny.geodeta

  Garść innych informacji na temat sytuacji w geodezji:
  http://forum.ms.agh.edu.pl/viewtopic.php?t=17998
  http://geoforum.pl/?page=news&id=16006&link=wciaz-w-dolku&menu=46812%2C46820
  http://geoforum.pl/?page=news&id=17639&link=znow-tanie-oferty-na-modernizacje-kujawsko-pomorskiej-egib&menu=46879%2C46880&category=46

  10 czerwiec 2014 16:51
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  A gdzie Nasz kolego gieodeta się podział? Wrócił już z tego Madagaskaru? A może jest teraz w Brasil w SzałPałlo? Coś Ci się literówki nie zgadzają pisząc z tego smartfona.

  13 czerwiec 2014 14:25
 • Avatar
  geonaiwniak

  skończyła mu się kasa na koncie albo pomysły jak namówić młodych i niezorientowanych na geodezję, nie chce zeby robili mu konkurencje w innych branżach <smiech przez lzy>

  13 czerwiec 2014 19:36
 • Avatar
  uprawniony

  Geodeta to zawod w ktorym mozna zarobic tylko
  na swoim. Moge uzyczyc uprawnienia mlodej konkretnej osobie geo178@wp.pl

  16 czerwiec 2014 3:54
 • Avatar
  geodoświadczony

  Geodeta to zawód w którym już nawet na swoim nie można zarobić godziwych pieniędzy. Piszę z Krakowa. Tylko w mieście Kraków oraz pobliskim powiecie krakowskim, olkuskim i chrzanowskim jest ponad 500 przedsiębiorstw geodezyjnych. Zdecydowana większość to małe firmy. Firmy aby przeżyć drastycznie zaniżają ceny usług. Odpowiedzialność za prace bardzo wysoka. Ceny usług bardzo niskie - mapa do celów projektowych 500-550zł, tyczenie budynku -400,450zł inwentaryzacja budynku z przyłączami 550 zł, podział 1300 zł, wyznaczenie granic 900zł, wykaz synchronizacyjny 300 zł. A ile takich prac przypada na jedną firmę naprawdę mało przy takiej konkurencji. Koszty prowadzenia biura coraz wyższe, ubezpieczenie działalności, ZUS, reklama, opłata systemu satelitarnego ASG EUPOS, nowe wyższe opłaty w urzędach od 12 lipca 2014r, pensja geodety pomiarowego. Mając jeden zespół ciężko jest zarobić 1 500 zł na rękę pracując po 8 godzin. Na pomorzu jest jeszcze gorzej brak inwestycji (potwierdza kolega z Kołobrzegu ). Geodeta jest "SZYCHĄ NA BUDOWIE"ale tylko w zakresie odpowiedzialności. Jeśli chodzi o zarobki to mgr inż geodeta z wieloletnim stażem zarabia często mniej niż murarz-zbrojarz z wykształceniem podstawowym. GEODETA UPRAWNIONY w małej firmie zarabia tyle samo co geodeta bez uprawnień czyli też często mniej niż wspomniany murarz-zbrojarz. Inwestorzy śmieją się, że firmy geodezyjne wykonują pracę za 20% sumy planowanej na geodezję. Taka smutna rzeczywistość w tym zawodzie.

  Owszem jak ktoś jest właścicielem firmy zatrudniającej 150 osób i ma pewne roboty na autostradach to zarobi godziwe pieniądze o ile nie zbankrutuje zamawiający usługi geodezyjne:)

  Pozdrawiam właściciel małej firmy geodezyjnej z uprawnieniami 1,2,4.

  14 lipiec 2014 17:28
 • Avatar
  geodoświadczony

  Ten michal i gieodeta to naganiacze kandydatów na wyższe studia geodezyjne. Boją się , że nie będą mieli kogo kształcić na tym kierunku bo już nie jest tak oblegany jak kilkanaście lat temu. Ludzie nie są idiotami, nie wystarczy napisać na forum lub w informatorze dla studentów, że to super zawód i nagle będzie 30 kandydatów na jedno miejsce.


  Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim geodetą i nie geodetą

  14 lipiec 2014 17:38
 • Avatar
  geodetta

  Ja jestem zadowolony ze studiow na wydziale geodezji. Moja pierwsza pensja po ukonczeniu szkoly to 3200. Teraz 2 lata po studiach mam 7-12tys plus benefity (auto sluzbowe, takze do uzytku prywatnego bez limitu km, komorka, karnet na silownie i basen). Pracuje jako geodeta w firmie geodezyjnej. Zarobki podalem na reke. Pozdrawiam i zachecam do tej sciezki kariery.

  25 sierpień 2014 5:13
 • Avatar
  Jolka

  A ja jestem kobietą geodetka - konczyłam w 95 AR we Wrocku. Posiadam uprawnienia, zakres 1,2( praktykę nabyłam w DBGiTR Wrocław.) Jestem dziś znerwicowaną osobą, ponieważ nie dałam rady na działalności. Przebranżowiłam się, ale szkoda mi lat nauki, tytułu i kasy, które poszły na uprawnienia.Nie polecam, a jeśli chodzi o obsługi budów- jest to dziś niestety nieopłacalne.Ceny są jak 15 lat temu, tylko że tysiak kiedyś a dziś to różnica.Jeśli ktoś jest młody niech wyjeżdża z tego kraju

  27 sierpień 2014 20:39
 • Avatar
  Tina

  Cześć, a ja jestem geodetką po studiach we Lwowie. Mam doświadczenie pracy kameralnej w firmie prywatnej i 5 lat pracy w instytucji państwowej w katastrze. Niestety doświadczenia pracy w Polsce nie mam, a tak się ułożyło, że na razie jestem tu. Jak myślicie, mam chociaż by jakąś szansę na znalezienie pracy w tej branży w mojej sytuacji? Pozdrawiam

  28 sierpień 2014 21:11
 • Avatar
  Czesiu

  geodetta-buahahahaha....
  rozwaliłeś system...... napisz nam czym się w tej firmie zajmujesz... w sumie to myślę, że jak zrobisz uprawnienia to dobijesz do ok. 50tyś./mies. Szef będzie Ci otwierał drzwi do pracy i całował w rączkę, że u niego pracujesz.
  Dobry doświadczony geodeta jak dostanie 50% od tego co przerobi w firmie to jest dobrze, często jeszcze musi mieć uprawnienia i się pod robotą podpisać.
  A wiec mając chłopie 7-12 tyś. netto tj. ok 10-16 tyś brutto. Przy cenach na rynku 600 zł mdcp, podział 1500-2000 tys, obsługa budowy 700 zł zespół (a są jeszcze tańsi), musisz trochę tej roboty przerobić, żeby twój szef do ciebie nie dokladał nie po to Cię przecież trzyma... tylko po to żeby na tobie zarobić.
  Więc matematyka jest bezlitosna musiałbys dla firmy przerabiać sam jakieś30-35 tyś miesiecznie, przy takich cenach na rynku powiem Ci, że te bajeczki i ciemnote możesz wciskać tym co nie mają styczności z geodezją. Pozdrawiam wierzących w bogactwo i miliony w geodezji, a zwłaszcza profesorków nakręcających rynek edukacyjny.

  2 wrzesień 2014 14:03
 • Avatar
  Maciej

  http://www.praca.egospodarka.pl/104387,Ile-zarabia-geodeta,1,55,1.html
  i to tyle w temacie

  15 wrzesień 2014 16:54
 • Avatar
  Jaro

  Polska ma więcej geodetów niż cała unia europejska :P. Jest nas za dużo.

  22 wrzesień 2014 17:24
 • Avatar
  annaa

  Poradźcie mi proszę. Skończyłam geodezję w tym roku. Lubię ten zawód, jednakże realia na rynku pracy mnie przerażają. Mam możliwość odbycia stażu w firmie geodezyjnej a następnie przedłużenia umowy (na okres 6 miesięcy na pewno, co dalej nie wiadomo), bądź podjęcie pracy (umowa o pracę) nie w wyuczonym zawodzie, lecz lepiej płatnej (powyżej 2000 netto na początek). Jak myślicie? Pchać się w geodezję, czy dać sobie spokój (skoro tylu ludzi narzeka) i przekwalifikować się już na początku swojej kariery?

  16 październik 2014 22:28
 • Avatar
  marek

  takich pieniędzy jak twoja druga opcja nie mam po 2 latach pracy po studiach. nie miałem również umowy o prace ani razu mimo pracy w 4 firmach. osobiście polecam wziąć opcję numer 2 i kontynuować karierę poza geo. zawsze masz wyzsze wykszt a to otwiera wiele drzwi. powodzenia

  17 październik 2014 19:31
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  Ja radzilbym podjac prace w zawodzie, 2-3 lata pracy potraktowac jako inwestycje w nauke zawodu. W miedzyczasie zrobic uprawnienia, wziasc dotacje, zalozyc firme geodezyjna. Ja prowadze swoja raptem of roku (mam 29 lat). Man coraz wiecej klientow, zatrudniam juz 4 osoby (za 2tys - coz kazdy musi odbebnic frycowe, ja tez musialem), zarabiam na czysto 20-30tys na miesiac i tendencja jest caly czas wzrostowa. W sprzet wsadzilem juz ponad 100tys, ktory wsadzilem w koszta. Takze, zastanow sie czy warto zaprzepascic trud na studiach, aby na poczatku miec troche lepiej. A na etacie nigdy nie dobijesz nawet do 5tys. Tenor nalezy do Ciebie. Powodzedznia

  18 październik 2014 20:56
 • Avatar
  Anna

  Do geodeta uprawniony: A w jakim obszarze Polski działasz?

  19 październik 2014 13:05
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  szerokim: geodezja miejska, ewidencja gruntow, obsluga budow

  19 październik 2014 15:44
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  Warszawa

  19 październik 2014 15:45
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  tak naprawdę wkręcałem Was ze wszystkim bidne dzieci geodezyjne a jeszcze bidniejszy Wasz los w tej gejodezji.

  22 październik 2014 14:57
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  jak ktos zrobi uprawnienia i zalozy firme, moze zyc bardzo dobrze z tego zawodu. Nawet adwokat lub notariusz zaczyna zarabiac na swoim, jak sie nie odwarzy zalozyc dzialalnosci, nie pomoze aplikacja i zawsze bedzie klepal biede.
  W tych zawodach, jak i w geoddezji kase zaczyna.sie.trzepac na swoim. Ja prowadze firme od roku i wiem jedno: wystarczy byc solidnym ptzedsiebiorca

  22 październik 2014 22:57
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  a klienci sami przyjda. Ponizej 20tys na miesiac nie schodze. Wiadomo, nie wszyscy geodeci tak dobrze prosperuja, ale jak sie nie wywiazuje ze zlecen trzeba sie liczyc z podpasek zlecen. Przyklad: kolega lubi poplynac w butelce na miesiac, nabierze zlecen, a pozniej klient przychodzi do mnie i okazuje sie, ze.nawet zgloszenia nie bylo przez ... pol roku.
  Dlatego kolega jezdzi 10lentils toyota

  22 październik 2014 23:07
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  a ja nowym kia sorento za 150tys. Jak ktos tak podchodzi do zycia to nawet jako lekarz lub kosmonauta nie zarobki. Warto studiow geodezje, war to odbebic frycowe, pozniej juz jest z gorki:)

  22 październik 2014 23:12
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  przyklad z zycia: wygralem przetarg na mdcp na 120km kolor za 1700zl/km. Podwykonawcy zrobili za 1000zl/km. Dla mnie, moze 2 dni pracy. Zarobilem 80 tys. Gdzie tyle zarobis?

  22 październik 2014 23:24
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  a dzisiaj pracownicy przerobili mi 3 mdcp as 900zl, 2 wytyczenie budynkow za 800zl, 1 inw bud za 1200zl. Ja postawil pieczatki, przyjechal sie do odgik zawiozl operaty, popracowal moze 2 godziny, zarobil okolo 3tys po odliczeniu wszelkich podatkow, kosztow, oplat. Owszem, musze wyplacic pensje czterem osoba, ale takich dni mam ... 20 w miesiacu!!!!!!!!!!!!!!!!! Takze, Sami sobie policzcie, 20tys to bardzo cieniutki miesiac.
  CO, nie zmienia faktu, ze sam na to zapracowalem odbebnic frycowe przez 3 lata!!!!! I pracowalem na swego boosa tak jak teraz inni pracuja na mnie

  22 październik 2014 23:51
 • Avatar
  ula

  potwierdzam, moj wujek jest geodeta. Po samochodzie i ukrainu, widac pieniadze. A raczej duzo pieniedzy:::))) Ja tez bede geodetka:))

  23 październik 2014 0:12
 • Avatar
  ula

  ukrainu - mialo byc ukrainu:) Ja tez zostane geodetka I bede jezdzila w zime na narty w Alpy, a w Kato do Tajlandii - jak moj wujek geodeta. Kiedys na uroczystosci rodzinnej mama powiedziala, ze zarabia w urzedzie jako radca prawny tylko 6tys to wujek sie rozesmial i powiedzial, ze do urzedu to by moze poszedlem jakby dali mu 20tys to moze by sie zastanowil:::)))) Czaicie to, ile ma Boca last??

  23 październik 2014 0:25
 • Avatar
  ula

  ile ma gosc kasy??????????

  23 październik 2014 0:26
 • Avatar
  ula

  a teraz szybowiec sobie kupil. Widac, nie ma co robic z kasa - on jest milionerem, corce kupil nowe Audi a6 w wersje sportowej::)))

  23 październik 2014 0:32
 • Avatar
  ula

  wujek mowil, ze bez geodety nie mozna wybudowac nic!!! ze tak jest prawo skonstrowane, ze nawet budowa oczka wodnego musi przejsc przez rece geodety pare razy i za kazdym razem bierze za to gruby szmal!!!!! Dlatego ma tyle kabzy i pracy::::))))))))

  23 październik 2014 0:55
 • Avatar
  Archeo

  Potwierdzam powyższe opinie ludzi, którzy potrafią zarabiać pieniądze!

  Po założeniu własnej firmy w Krakowie również nie schodzę poniżej 20tys. bardzo realne zarobki w pierwszym roku działalności kiedy dopiero się rozkręcamy. W jakim zawodzie to macie bez aplikacji, specjalizacji i znajomości???

  Zatrudniam ludzi z dyplomami po krakowskich uczelniach bo znam je najlepiej, u mnie chłopaki zaczynają od 4 - 5k/mies netto za mniej nikt nawet nie odpowiada na oferty pracy, szybko awansują ale swoje muszą na początku wybiegać to fakt!
  Powodzenia przyszli geodeci!

  23 październik 2014 3:15
 • Avatar
  ula i Archeo

  Buuuhhahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  geodeta uprawniony, jak możesz to podaj pod jaką inwestycję drogową robiłeś to mdcp. Bo ostatnio w Polsce nie przypominam sobie inwestycji drogowej w jednym odcinku wynoszącej 120 km!!!!!!! A poza tym takie roboty wygrywają wielkie firmy budowlane, które mają już swoich geodetów albo zlecają to wielkim przedsiębiorstwom ( a nie Twojej nieistniejącej firmie 4 osobowej) za jakieś tam pieniądze na. Z reguły wygrywający przetarg nie uwzględnił kosztów geodety i szuka najtańszego wyrobnika albo kolegi po układach. Oj BAJECZKI, BAJECZKI OPOWIADASZ!!!!!!!!!!!

  23 październik 2014 12:14
 • Avatar
  gejodeta

  Aha może wyjaśnisz jeszcze termin: mdcp kolor, bo sądząc po wpisach to z wykonawstwem geodezyjnym nie masz nic wspólnego i sie nie ośmieszaj.

  23 październik 2014 12:17
 • Avatar
  geoziomek

  Witam, przygladam sie tej goracej dyskusji i zupelnie nie wiem skad takie negatywne opinie. Nie ma w moim kregu znajomych, ktorzy zarabialiby ponizej 4000 po ukonczeniu geodezji. Niektorzy zarabiaja nawet pojsc 10000. Jestem dwa lata po studiach i swoja przyszlosc widze w kolorowych kolorach, zwlaszcza patrzac na obroty i wielkosc kasy jaka przelewa sie przez firme mojego szefa - his geodeta uprawniony.
  Moge powiedziec jedno - ten zawod to ZYLA ZLOTA!!!!!!!

  24 październik 2014 0:58
 • Avatar
  gejodeta

  geoziomek, nie nakręcaj sobie rynku studentów.
  Ja skonczyłem 5 letnie technikum geodezyjne, a następnie studia.
  Technikum skonczyło ok 25 osób, z czego w zawodzie pracuje obecnie ok. 6-7 osób i uwierz mi nikt znich po 5 latach pracy nie przekroczył magicznej kwoty 3000 netto. Normalnie miliony.
  Ps. A zarobki 10000 pracując u kogos to jakaś bujda i przestań kłamać te biedne dzieci.

  25 październik 2014 14:40
 • Avatar
  geodeta

  jest wspaniale. Nie zaluje wyboru sciezki kariery. Pracy az zaduzo:)) ... niektorym klientom odmawiam. Kwoty przytoczone wyzej sa realne. Oczywiscie jakbym chcial obsluzyc wszystkich klientow i musialbym pracowac ... 20 godzin na dobe. Wtedy bym zarobil chyba z 50 tys:::))). Ale pieniazki, nie sa najwazniejsze w zyciu, jest takze rodzina I pasje

  27 październik 2014 2:25
 • Avatar
  gEODETA

  baju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju [...] baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju baju
  A ja zarabiam milion rocznie.....ale w EURO! NAPRAWDĘ, MÓWIĘ WAM, TYLKO SIĘ NIE ŚMIEJCIE ZE MNIE.....WŁASNIE PISZE Z MOJEJ PRYWATEJ WYSPY NA OCEANIE SPOKOJNEJ KUPIONEJ PO 3 LATACH PRACY W ZAWODZIE..

  27 październik 2014 15:51
 • Avatar
  Marek

  To jest jakaś masakra.Ludzie wypisują ogromne bzdury na temat zarobków w geodezji.Pracuje w geo od 8 lat,prowadzę własną działalność -samozatrudnienie.Wykonuje głównie mdcp dla stałych firm i 2-3 obsługi budowy na rok. Dostałęm dotacje z czego zakupiłem gps.Za pieniadze uzbierane przez 2 lata wykonywania fuch po godzinach -etat geodety (w firmie budowlanaej nie geodezyjnej,bo pensja byłaby jeszcze mniejsza-usługi tylko dla tej firmy) i teraz ucze się języka,żeby stad wyjechać za granice,bo po mimo to ,że zapier.. jak mały motorek to kasy jest mało.Fakt,że mieszkam u rodzićów pozwolił mi na zakup tachimetru.A gdyby nie dotacja dla bezrobnych (duża firma w której pracowałęm upadła-na rynku od 30 lat) nie zdecydowąłbym się na założenie oficjalnie działalności w geodezji.Tragedią jest,że nabrałęm się i studiowałem geodezje na polibudzie ,zmarnowałem tyle czasu,energii i taka bida....A do tego wszystkiego przeraża mnie fakt,ze osoby zachęcają oszczerstwami ,kłamstwami,,żeby tylko ludzi ściągnąc na uczelnie(tak mi się wydaje,że po to,bo nie wiem kto inny ma w tym interes).
  Nie powiem,że mam gorzej nież na etacie-wygod ,brak szefa,ale nie w tej branży.Ja stąd się na pewno ewkuuje.Żałuje ,że nie uczyłem się języka obcego bardziej intensywnie.,Mogłem uczyć się dwóch języków i wykształcić się w szkole policealnej i wtedy przynajmniej z wyjazdem nie ma problemnu.Nie móie o jaimś tam komunikowaniu,dukaniu,bo teraz każdy po studiach zna "świetnie" język obcy.Najbardziej przerażąjąca jest nieuczciwość osób kłamiących,że po geodezji w POlsce jest przyszłość.Mam nadzieje,że i za granica się nie zawiode.Zaraz tabun ludzi powie ,że jestm słabym, geodeta,dlatego nie zarabiam,albo zaniżam ceny,ale to nie jest prawda.Taka jest terazaniejsza geo...Nie bede się tu chwalił,chce tylko ,żeby ludzie mieli realny obraz polskiej geodezji...Odradzam ten kierunek z dobrego serca....

  27 październik 2014 16:53
 • Avatar
  mc doktor

  OOO! A gdzie glosy rzeszy doktorków propagujących wspaniały zawód geodety? Coś zamilkli....

  5 listopad 2014 11:35
 • Avatar
  Krzysztof

  Trzeba nie mieć sumienia ,być cynicznym draniem by namawiać młodych ludzi do kształcenia się w dziedzinie geodezji.
  Jestem geodetą z uprawnieniami 1,2,4 do emerytury pozostało mi 4 lata. Prowadziłem działalność gospodarczą, byłem współwłaścicielem firmy geodezyjnej zatrudniającej 60 pracowników, obecnie dopracowuję lata do emerytury za 2550 zł netto miesięcznie. Myślę ,że mam prawo obiektywnie i uczciwie zająć stanowisko, które pozwolę sobie przedstawić.System kształcenia geodetów jest nadmiernie rozbudowany i nie odpowiada dzisiejszemu zapotrzebowaniu na usługi geodezyjne. Różnorodność specjalizacji geodezyjnej i drogi dochodzenia do faktycznych umiejętności wykonywania zawodu w poszczególnych branżach powoduje często ogromne utrudnienia a czasami staje się niemożliwe.Dlatego uważam ,że nasz zawód nigdy nie osiągnie prestiżu godnego zawodu zaufania publicznego jeżeli nie stworzymy na wzór lekarzy czy prawników izby gospodarczej, która przejmie sądownictwo koleżeńskie, nadawanie uprawnień zawodowych, administracji zawodowej i wszystkim co jest związane z izbą geodezyjną której nie ma i nie będzie bo gonimy za groszem tolerujemy "sępy" które robią za grosze i nieuczciwie bez uprawnień. Wypisują bzdury o 2 dniach wykonania m.d.p 120 km.o zarobkach 10-20 tyś miesięcznie.Rada dla młodych adeptów pięknego zawodu geodety jeśli macie na tyle siły i determinacji by zmienić coś w przyszłości to wybierajcie ten zawód. Nie liczcie na zarobki wysokie bo ich nie będzie z prostej przyczyny jest nadpodaż nad popytem na nasze usługi. Kończą się pieniądze z dotacji unijnych i po 2020 r. inwestycje wygasną. Chyba że rozbudujemy kataster, formalności administracyjne, do granic absurdu i będziemy pasożytować na zdrowym społeczeństwie. Bo nie zarobimy na nowych technologiach nie założymy własnego systemu satelitarnego, dronów nie wyprodukujemy i nie napiszemy aplikacji do postprocesingu. a sprzęt kupimy od Szwajcarów lub Chińczyków. Chyba ,że to wam młodym wszystko się uda i zmienicie oblicze naszej geodezji i naszego kraju.Dla tych co są niecierpliwi i nie mają bogatych rodziców odradzam zawód geodety tak jak odradziłem swoim synom . Zresztą nie musiałem odradzać bo od dziecka trzymali zero ale laski już trzymać nie chcieli i dobrze.Co do dziewczyn to nie jest zawód dla kobiety wiem można być traktorzystką ,żołnierką dlaczego nie geodetką no można tylko po co jeśli jest tyle ciekawszych zajęć dla
  kobiet. Pozdrawiam wszystkich geodetów i nie geodetów i jeszcze raz proszę tych wszystkich oszołomów nie oszukujcie bo to nie jest uczciwe a geodeta powinien być uczciwy.

  8 listopad 2014 11:30
 • Avatar
  glupie barany

  az roi sie tu od nieudacznikow, ktorym sie nie powiodlo. Zgadza sie, podstarzalego chlopa zarabiajacego 2tys nazwac inaczej nie mozna. Coz sie mozna dorobic za takie pieniadze. Chyba tylko garba. Sytuacja, ze ktos dal sie nagrac na geodezje 10 lat temu mnie nie dziwi, ale jak ktos niedawno skonczyl he studia lub jest w trakcie, swiadczy o nim, ze jest kompletnym debilem i tepa dupa, wszak internet mamy nie od dzisiaj. Dzisiaj mozna zyc bardzo dobrze w Polsce, startujac od 4tys. Trzeba tylko chciec sie uczyc, a nie six na

  14 listopad 2014 16:42
 • Avatar
  glupie baranyit

  a nie isc np na geodezje (bo zaplace i sie nie wysile). Tyczy sie to takze panstwowych politechnik, ktore jedynie czekaja na zyski. A na koniec placz, jeczenie na forum, wszak to jedyna rozrywka, na ktora stac przedstawiciela tego zawodu. To jest zalosne. Kazdy ma to co sobie wymysl:

  14 listopad 2014 16:52
 • Avatar
  glupie baranyit

  kazdy ma to co sobie wykul:)))) no to gumiaki na giry i w pole z lopata i tyczka za 1500:)))) z cukru nie jestesta barany. Glupie tepa dupy, do roboty!!!!!

  14 listopad 2014 17:00
 • Avatar
  Geodeta

  Geodeta to świetny zawód i świetne zarobki, ale nie każdy pracę znajdzie, w końcu nawet ludzie po najlepszych uczelniach mają w sobie coś z lenia i nieuka. Więc jeśli chodzi o pracę w geodezji, przede wszystkim pracują najlepsi. Pozdro dla hejtujących z góry komentarzy którzy zaniedbali swoje życie do tego stopnia że nie nikt ich nie chce.

  20 listopad 2014 19:10
 • Avatar
  edek

  napisz konkrety albo zamilcz. Dla jednego 2 tyś to "świetne zarobki", a dla drugiego 5tyś to nic. Wiec cieżko powiedzieć co się kryje pod określeniem "świetne zarobki"

  23 listopad 2014 22:09
 • Avatar
  edek

  zawsze znajdzie się jakiś oszołom, co powie że geodeta "świetnie zarabia". Toż dla niektórych 3 tyś to jak złapać Pana Boga za nogi. Dla porównania dobrze zarabia lekarz lub prawnik po aplikacji, w większości ponad 20tyś zł, a taki który zarabia poniżej 10tyś jest ostatnią ofermą. Zaraz po studiach spokojnie można wykręcić 5 tyś.
  Teraz zajrzyjmy do kieszeni geodetom:))))
  Po studiach 2tyś max (w większości 1,5tys), do 30 roku życia wegetujesz, w końcu udaje się zrobić uprawnienia, zakładasz firmę, szukasz klientów, 3 lata inwestujesz pieniążki w doposażenie firmy, później trzeba auto, później znowu sprzęt itd itd.,
  A gdzie rodzina? Mieszkanie? Wakacje? No ok, uparłeś się masz te 35 lat i wreszcie masz już wyposażoną firmę, tyrasz na deszczu upale mrozie, płaszczysz się przed urzędnikami i wreszcie masz te ze 4tyś na czystko (są tacy co mają więcej, lecz takich jest niewielu).
  I warto niszczyć sobie życie? nie lepiej iść na inny kierunek , może trochę trudniejszy, ale zaczynać życie w wieku 25 lat z pięcioma tysiącami w kieszeni zamiast żreć się z technikiem (kto szybciej kopie łopatą) o gównianą robotę za 1500??
  Taka jest rzeczywistość, będziecie frajerami i gołodupcami po tych studiach. Inni pójdą do przodu, a wy będziecie skakali po pokrzywach z kanapką w kieszeni.
  To nie prawda,że w Polsce nie ma pracy!!! jest masa pracy w wielu dziedzinach za kilka tysiączków ... wy po prostu mieliście pecha i poszliście bardzo hujową drogą.

  27 listopad 2014 20:29
 • Avatar
  wykonawca

  edek!!!! K...wa brawo!!!! Jesteś mistrzem!!!! Niech te głąby z uczelni co w 99% nie widziało wykonawstwa geodezyjnego na oczy w końcu zamilknie!!!!!!

  29 listopad 2014 14:19
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  zawsze jest druga strona medalu. Trzeba wziąć pod uwage, ze na forum żalą się ci przegrani, gdyż ci co lepiej sobie radzą mają ciekawsze rozrywki niż czytanie forum.
  Ostatnio byłem u radcy prawnego, skasował mnie 150zł za godzinną rozmowę. I uważam, że w zawod geodety nie wypada tak źle na tle innych zawodów, gdyż m.więcej tyle samo mi wyjdzie za godzinę pracy.

  6 grudzień 2014 19:47
 • Avatar
  gołąbek

  jest wspaniale

  7 grudzień 2014 15:14
 • Avatar
  firma

  Geodeta uprawniony napisął, że "na forum żalą się przegrani,bo inni mają co lepiej sobie radzą mają ciekawsze rozrywki"
  Prześledziłęm jego wpisy i widzę , że jego jego zajęciem jest gloryfikowanie zawodu geodety na tym forum,więc albo nie ma zajęcia,albo ma w tym jakiś cel.......

  10 grudzień 2014 7:12
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  ogarnij się śmieszny człowieczku i przestań narzekać. Jeśli tak źle w geo zostań kierowcą tira (znajomy zgarnia 8tyś). To że jesteś mało elastyczny i kurczowo trzymasz się czegoś w czym się nie sprawdzasz to już nie mój problem.
  W czasopiśmie geodeta ukazał się artykuł w którym władze geodezyjne, po głębokich i wnikliwych analizach piszą że problem nadprodukcji geodetów jest problemem "pozornym". Nie ma środowiska zawodowego w którym każdy ma 20 tys, wszędzie są ci co lepiej sobie radzą i ci co słabiej. Przykro mi, że zaliczasz się do tej drugiej grupy, co nie znaczy że masz krytykować cudze zdanie i zazdrościć tym co powodzi się lepiej.

  13 grudzień 2014 9:25
 • Avatar
  firma

  Geodeta uprawniony
  nie znasz mnie ,więc w ogóle nie oceniaj mojej osoby.Rozmawiam z geodetami,prowadzącymi własną dzialaność gospodarczą i moja ocena o stanie geodezji jest wynikiem średniej(rozmowa+obserwacja jak żyją Ci ludzie,jakie mają auta itd.).Pisałem na samym początku,aby młode osoby nie były robione w bambus ,że po geodezji jest świetnie.
  To ,ze wąska grupa kilku procent osób jest być może zadowolona z zarobków ,to nie oznacza ,żeby młodym osobom mówić ,że jest dobrze i 95% tych ludzi po skończeniu studiów(utrzymuje przez ten czas rzesze nierobów,profesorów teoretyków) będzie klepać biedę.Przesłanie jest tu jasne..

  13 grudzień 2014 14:50
 • Avatar
  firma

  Nie przytaczam tu teoretycznych przykładów z czasopism,tylko przykłądy z życia-pomorskie. Człowiek żyje w świecie rzeczywistym Geodeto uprawniony,
  Popieram mój osąd realiami.

  13 grudzień 2014 14:55
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  jak myślisz? co jest powodem takiej sytuacji?

  14 grudzień 2014 10:07
 • Avatar
  firma

  Już napisałem. Moim zdaniem ludzi na tym forum nakręca się na geodezje w celu napędzania biznesu, jakim jest szkolnictwo wyższe. Za wszelką cenę,którą poniosą przyszli absolwenci studiów w znacznej większości.
  Nie chce roztrząsać kto powinien studiować lub nie geodezje,ale przytaczam fakt jak wyglądają zarobki tych 95% geodetów ,aby młode osoby przed studiami zastanowiły się czy chcą ponosić takie ryzyko ,że znajdą się w gronie kliku procent być może dobrze zarabiających ,wliczając w to układy oraz rodzinne interesy -spuścizny po rodzicach itp.Nie chcę więcej filozofować co jest przyczyną obecnej sytuacji geodezji w Polsce,bo to nic w tym przypadku nie wniesie..Nie ma sensu na forum, przeznaczonym dla uczniów,absolwentów szkół średnich roztrząsać tych spraw,bo oni nie muszą zajmować się reforomowaniem geodezji,prawa geodezyjnego,urzędasów... ,ponieważ jeszcze się z tym nie związali.Propozycja jest nastepująca dla uczniów,skoro nie wierzą ,że sytuacja na rynku geodezyjnym jest zła.Proszę podzwonić po firmach, parających się geodezją,przedstawić jako absolwent kierunku geodezja i popytać o możliwośc zatrudnienia ,a jeżeli się ktoś zgodzi to jakich warunków finansowych można się spodziewać.......i tyle,Można poszukać ofert w internecie,zobaczyć jak ich jest mało.SPoradycznie się pojawiają i wtedy składać cv i poczekać......

  14 grudzień 2014 22:24
 • Avatar
  dobrze bedzie

  nie podniecaj sie tak. Na sznurek zawsze starczy, jakby co to mam do wynajecia galaź na drzewie

  24 grudzień 2014 15:26
 • Avatar
  firma

  jak chcesz to się sam wieszaj(-:
  Kawałek świata zostanie uporządkowany i zawsze mniej mącenia(-:
  na forach

  28 grudzień 2014 17:44
 • Avatar
  Obiektywny

  Jestem inż geodetą i prowadzę jednoosobową firmę geodezyjną. Wcześniej pracowałem u "kogoś" przez 5 lat zdobywając doświadczenie na największych inwestycjach budowlanych w Polsce. Teraz wielka harówka i praca po 10-12h dziennie za ok. 3000zł. Patrząc na rynek usług geodezyjnych zachęcam do studiowania geodezji ponieważ żeby utrzymać się na rynku potrzebuję wykwalifikowanych geodetów za 1500zł na umowę o dzieło których teraz z powodzeniem znajduję.

  11 styczeń 2015 21:42
 • Avatar
  geodeta

  wystarczy wpisać na gumtree lub olx słowo geodeta i odrazu pokazuje się nędza w tym zawodzie.
  geodeci/przedsiębiorcy ogłaszają tanie usługi,tacy są sfrustrowani aby złapać jakiekolwiek zlecenie. Jest jeszcze masę ogłoszeń szkół policealnych próbujących zwabić oszukać i zarobić na naiwnych dzieciakach. Ogłoszeń z pracą jest jak na lekarstwo.
  Przykładowo wpiszcie sobie analoicznie słowo np fryzjer, mechanik, lekarz, notariusz, farmaceuta, proramista itd................. pojawiają się sporadycznie ołoszenia o usłuach , nikt się nie zniża do takiego poziomu i nie szmaci oprócz oczywiście ....... WIELMOŻNYCH GEODETÓW.
  Wnisek jest taki że nie ma drugiego TAK ZGNOJONEGO zawodu w polsce. Ciekawy jestem co na to najwyżsi prominenci geodezji? ano konferencje sobie urządzają i twierdzą że problem nadprodukcji eodetów nie dotyczy. Liczy się tylko płynąca rzeka kasy za uprawnienia i dla kadry profesorskiej. Geodeci ....góra ma was w d.... .
  Ale cóż to jest właśnie kapitalizm, garstka żyje kosztem ogółu biedoty jako tzw pasożyt. Kilka tysięcy geodetów zostało zgnojonych przez garstkę cwaniaków.

  11 styczeń 2015 21:57
 • Avatar
  Przyszły geo

  Ja geodetą jeszcze nie jestem ale czytając wasze opinie uważam że jesteście ludźmi bardzo żałosnymi, wylewacie tu swoje życiowe porażki. Jestem uczniem technikum wszedłem w ten zawód nie wiedząc czy mi się spodoba ale jestem bardzo zadowolony i na pewno będę chciał iść dalej w tym kierunku. Powiem jeszcze że znam kilka osób, które pracują w tym zawodzie i zarabiają nawet niezłe pieniądze. Ponadto uważam że jeżeli ktoś ma taka pasje do pracy jak ja i będzie dążył to tego żeby zostać kimś to mu się uda. Ale jeżeli ktoś siedzi przed komputerem i woli wypisywać bzdury oraz zniechęcać młodych ludzi do kształcenia w tym kierunku to jest dla mnie nikim bo ktoś kto ma ambicje małymi kroczkami zawsze osiągnie sukces. Nie trzeba zarabiać po studiach od razu kokosów ale przyjdzie czas w którym my możemy mieć ludzi pod sobą i zarabiać duże pieniądze.

  25 styczeń 2015 22:18
 • Avatar
  geo

  Przyszły geo myślę,że o sytuacji ekonomiczno-gospodarczej geodetów lepiej,żeby wypowiadały się osoby , które włąśnie w tym zawodzie pracują i znają realia,a nie którzy myślą ,że będzie jak im się wydaje-bez urazy.
  Myślę,że znajdują się tu obiektywne opinie,niektóre pewnie przepełnione odrobiną sarkazmu,lecz jest to kierowane ku przestrodze,aby ludzie nie bujali w chmurach i nie mieli złudzeń.NIkt tu nie potępia osób ,które chcą żyć miłością do geodezji i godzą się na duże ryzyko , iż będą żyć baaardzo skromnie przez długi czas ,jeśli dostaną pracę w zawodzie.Padają tu kwoty zarobkó ,aby zainteresowani mogli sobie wybrac czy chcą za to pracować..

  26 styczeń 2015 22:19
 • Avatar
  Przyszły geo

  Ja Wszystko rozumiem ale nigdzie nie jest tak żeby mogło być jeszcze gorzej lub jeszcze lepiej trzeba pogodzić się z realiami i nie narzekać. Wiem że niektóre sumy tutaj padające są wyciągnięte z kapelusza ale jak się dobrze poszuka to zawsze się coś znajdzie za godziwe wynagrodzenie. Jeżeli ktoś naprawdę dobrze trafi to może żyć na w miarę wysokim poziomie. Wiadomą rzeczą jest że na swoim na pewno zarobi się więcej niż będąc tylko szeregowym pracownikiem w jakiejkolwiek firmie w jakimkolwiek zawodzie.

  27 styczeń 2015 8:21
 • Avatar
  geo

  Przyszły Geo uwierz mi ,że w zawodzie geodety w Polsce pracując u kogokolwiek nie zarobisz dobrze,nie rozumiem co masz na myśli "godziwe wynagrodzenie"?
  Podaj kwotę.Mam możliwośc weryfikacji czy jest ona możliwa do uzyskania.Ja nie wiem co to znaczy dla Ciebie "godziwe wynagrodznie".Ile konkretnie ?Moze tu tkwi problem....

  27 styczeń 2015 23:12
 • Avatar
  Przyszły geo

  Nie mówię o sumach z kosmosu ale sam znam osobę która pracuje u kogoś i zarabia 8 tys. miesięcznie myślę że to jest naprawdę duża suma jak na pracę w czyjejś firmie. Ale nawet mniejsze sumy takie jak 3000-4000 tysiące są realne do zarobienia. A biorąc pod uwagę dzisiejszą hojność prywatnych pracodawców jest to dość spora sumka.

  28 styczeń 2015 17:54
 • Avatar
  geo

  Przyszły geo gratuluje,że znasz osobę ,która u kogoś w Polsce w zawodzie geodeta zarabia 8000 zł miesięcznie.Ja nie znam nikogo kto tyle zarabia i nigdy nie znałem . Pracuje w geodezji od 10lat(były to powazne kontrakty) i powiem Tobie ,że zarobki rzędu 3-4 tysięcy dla 98% osób sa nierealne.Podczas geodezyjnej obsługi dużych inwestycji budowlanych(geodezja inzynieryjna),nie typowe mdcp,tyczenia,inwentarki 3500zł (połowa na czarno)zarabiał kierownik zespołów geodezyjnych -wszystkich podczas obsługi budowy stadionu na euro..Reszta zarabiała znacznie mniej.Ale przygotowania do euro się skończyły.Nie była to praca po 8 godzin ,tylko znacznie więcej.Nie tylko " hojnośc "prywatnych przedsiębiorców ma wpływ na tą sytuacje,ale niskie ceny usług geodezyjnych.

  28 styczeń 2015 20:41
 • Avatar
  geo

  Przepraszam miałem możliwość pracy(przed 6 miesiącami) za 3000 zł netto+bliżej nieokreslona premia wypłacana wg uznania -ok 500 zł(mam duże doświadczenie .+karnet na basen.Na rozmowie wypytywali i sprawdzali moje umiejętności ,zapewniam ,że osoby z 2-3 letnim doświadczeniem bez umiejętności samodzielnego prowadzenia duzych robót nie dostaną tej pracy.Tryb pracy:
  ilośc godzin :no limit-średnio 12 dziennie ,soboty10-12 oraz bywa że niedziele.Co druga(rozmawiałem z chłopakami po fachu z tej firmy).Praca cały czas w delegacji.Zjazdy do domu i na budowe własnym autem(kilkaset km).
  Auschwitz-Birkenau.To jest maksimum co mozna dostać w geo w Polsce.

  28 styczeń 2015 20:52
 • Avatar
  marek

  przyszły geo-powiem ci tak. też czytałem takie fora i komentarze jak jeszcze nie zacząłem pracy. mówiłem tak samo - na forum sami co im się nie udało, do mnie los się uśmiechnie. potem zacząłem pracę i dostałem obuchem w łeb - śmieciówy, brak diety, delegacje, płaca niegodna pod żadnym pozorem, orka do granic możliwości z ciągłymi pretensjami. przejrzałem na oczy i zmieniłem swoją ścieżkę, zanim było za późno. adepci geo żyją w matriksie i takie jest moje zdanie.

  28 styczeń 2015 21:43
 • Avatar
  geodeta

  Przyszły geo nie słuchaj ich, starzy geodeci boją się konkurencji, ciężko oderwać się od korytka w którym zarabia się po 40tyś(geodeta z uprawnieniami). Mogę powiedzieć tylko tyle : jest wspaniale. Ucz się pilnie i inwestuj w zawód a zarobki same przyjdą, na początek 4tyś potem 8tyś, a po 3 latach zrobisz uprawnienia i kupisz sobie terenowego Lexusa w którym będziesz woził tyczkę z jedwabiu i oczywiście piękne kobiety, które bardzoooo lecą na nadzianych geodetów. Inwestuj innwestuj czas pieniądze w zawód i będziesz robił kreski na mapie za 2 tyś. A za 10 lat mi podziękujesz za moje dobre i szczere rady:) Powodzenia

  29 styczeń 2015 17:24
 • Avatar
  geodeta

  Za 10 lat wpadnij na forum, i pochwal się zarobkami Lexusem i woogóle. Chętnie poczytam Twoją historię od pucybuta do milionera. Powadzenia przyszły geodeto.

  29 styczeń 2015 17:27
 • Avatar
  ale dureń

  jak bida zajrzy w oczy to gów...orz wspomni jeszcze te posty od tych nieudaczników którzy tu piszą. Powodzenia przyszły geodeto, bardzo ci się przyda i krzyżyk na drogę:)

  29 styczeń 2015 22:57
 • Avatar
  hehe

  przyszły "biznesmen" hehe raczej bankrut hehe

  30 styczeń 2015 18:03
 • Avatar
  dasew

  ta osoba co ci powiedziała że zarabia 8 tyś kłamała i wpuszcza cię w niezły kanał

  30 styczeń 2015 23:02
 • Avatar
  przestrzegam

  8tyś ... twój kolega który zarabia takie pieniądze może nie jest geodetą?
  Takie sumy zarabiają geodeci uprawnieni na własnej działalności - ci działający przeważnie od kilkunastu lat z wyrobioną klientelą, nazwiskiem i dobrym terenem. Inni nie mają tak pięknie. A jeśli chodzi o pracę to się będziesz szczęściarzem jak dostaniesz najniższą krajową na umowę o pracę i tak będziesz kilka lat rypał i wegetował w matrixie, w końcu zdasz egzaminy założysz firmę i jak zarobisz 3tyś na czystko to już będziesz szczęściarzem, ale wtedy będziesz już miał 35 lat, będziesz miał siwe włosy, będziesz wrakiem człowieka, ile trzeba upokorzeń znieść aby cokolwiek osiągnąć w tym zawodzie. Kto pracował w zawodzie, ten wie o co chodzi.
  Zaczniesz młody człowieku od biegania z młotkiem , tyczką, jak będziesz dobry pomału zaczniesz robić coś ambitiejszego i si≤ę uczyć zawodu, ale bardzo powoli, kto pracował w zawodzie wie o co chodzi.
  A teraz popatrzmy dlaczego studia geodezyjne cieszą się taką popularnością? pozwolę sobie porównać inne zawody:
  Lekarz - pocżatek kariery (z dyżurami ok tyś) po 6 latach pracy po specjalizacji 10-50tyś, bardzo często ok 20tyś
  Stomatolog - podobnie jak wyżej
  Farmaceuta - początek kariery 3-4 tyś, jako kierownik 5-8tys (pracując u kogoś)
  Prawnik 1-10tyś na aplikacji, choć często zdarza się że jak ambitny aplikant i trafi do konkretnej kancelarii wyciąga 5tyś. Po aplikacji spokojnie 5-10 tyś , najlepsi dochodzą do 50tyś.
  Informatyk - zdarza się że na studiach zarabia już kilka tysięcy, zwykle proramista ok 10tyś do 20tyś w porywach.
  Nie są to dane wyssane z palca,a pochodzą od członków rodziny znajomych przyjaciół.
  Tymczasem geodeta to jakiś taki chłopiec do bicia, trudne studia, które nie dają nic na rynku pracy, startuje się z jednego pułapu razem z technikiem, którzy potrafią pracować na czarno nawet za darmo. Co najlepsze na te studia, dzieci posyłają naiwni rodzice, myśląc że swojej ratolośli zapewnią dostanie życie z mapek za 5stów(za pokręcenie się chwilę wokół domu). Później wmawiają że praca za grosze ale w zawodzie to szansa i tak mija kilka lat, młodość przemija , zdrowie, i nie ma ani pięniędzy ani oszczędności ani porządnego auta ani mieszkania ani wspomnień z wakacji w ciepłych krajach, jest tylko żal i bezsilność, i stracona młodość kiedy człowiek powinien korzystać z życia i brak perspektyw. Taki jest obraz dzisiejszej geodezji , bardzo realny scenariusz dla wielu młodych geodetów.

  1 luty 2015 16:51
 • Avatar
  ab

  geodeta - hahahaha

  3 luty 2015 9:24
 • Avatar
  Tomasz

  geodezja to tortura, co roku usprawniaja przepisy. w osrodkach komuna, w rozporzadzeniu europa. płaca... po szkole najnizsza krajowa, pozniej w miare doswiadczenia bez uprawnien mozna dobic do 2000, z nadgodzinami 2500. z uprawnieniami troche wiecej, ale to juz na wlasnej dzialalnosci. i ciagle męki z upośledzonymi babami ośrodkowymi, ktore niwelatora nie potrafia rozstawic, ale wydaje im sie ze o geodzji wiedza wszystko.

  5 luty 2015 9:28
 • Avatar
  geo

  Młodzi i naiwni nie zrozumieją tego lub zrozumieją w wieku 35 lat kiedy już jest za późno na zmiany. Często sami rodzice pchają swoje pociechy w gówno, myśląc naiwnie że zapewnią im wspaniałe i dostatnie życie. Bardzo chcą, aby ich ratolośl kosiła 500-600zł za mapkę (czyli pokręcenie się po terenie pół godziny). A że jest kilkadziesiąt uczelni publicznych i niepublicznych plus technika. Technik=Magister w obecnym systemie prawnym. Po zakończeniu edukacji delikwenta czeka bolesne zderzenie z rzeczywistością. Na tym etapie jest nadzieja, rady wszechwiedzącej rodziny, aby zacisnąć zęby i nadzieja. I tak kolejne parę lat delikwent wegetuje, zwykle na garnuszku rodziców, aby zdobyć uprawnienia, założyć firmę. Na tym etapie okazuje się, że "wysokie" ceny usług przy kosztach prowadzenia firmy i nakładu pracy pozwala raptem często na skromne życie. Często delikwent bierze dotacje, a po roku zamyka firmę. Inni rezygnują wcześniej inni później, garstka zostaje. Problem w tym, że delikwent kiedy pozbywa się wszelkich złudzeń ma 35 lat. Jest wybiedzony, niedorobiony i bez dalszych perspektyw na lepsze życie. Taki jest obraz polskiej geodezji. Bardzo wielu zdolnych i ambitnych ludzi zniszczyła geodezja i wielu zniszczy, ponieważ w tym czasie mogliby skończyć kierunek z realnymi perspektywami.
  Ogólnie nic się nie da zrobić, popyt jest, interes uczelniany się kręci i kasa płynie do kieszeni profesorów i wykładowców. Widziałem nawet kuriozalne przypadki, że przedsiębiorca wykłada na uczelni i technikum, a następnie zatrudnia swoich uczniów na czarno za "parę" złoty. Geodezja to dno, patologia do kwadratu. Ale i tak żaden młody nie zrozumie, tak jak i ja nie rozumiałem.

  7 luty 2015 18:16
 • Avatar
  bartosz

  w matrixie żyjecie? mój ojciec jest geodetą, prowadzi budowy. Zaden pracownik nie zarabia mnie mniej niż 4tyś na reke. Ojciec nie schodzi poniżej 25tyś, często dużo więcej. Sam się zastanawiam czy nie iść w ślady ojca.

  13 luty 2015 23:53
 • Avatar
  prawda

  Bartosz do odważnych swiat nalezy... podaj tylko nazwę firmy. Google reszte załatwi.
  A Twój tata nie będzie się mógł opędzić od chętnych do pracy!

  14 luty 2015 12:23
 • Avatar
  Bartosz

  Nie denerwuj sie chlopie bo ci zylka peknie. Widocznie jestes slaby i nie masz predyspoYcji. Dobry i rzetelny geodeta zarabia kokosy. Ale coz niektorzy umia jedynie narzekac na forum. Trzeba byc elastycznym. Z takim nastawieniem pracownikow nie potrzebujemy i chyba nigdzie nie potrzebuja. Mimo to powodzenia

  14 luty 2015 15:42
 • Avatar
  prawdziwa prawda

  to prawda. Ja jestem geodetą uprawnionym i nie narzekam. Zleceń i kasy coraz więcej, niestety i mniej czasu dla siebie. Ale coś za coś:)

  15 luty 2015 12:48
 • Avatar
  do bARTOSZA

  hahaha, dawno się tak nie uśmiałem, z ludzi tak pewnych i pełnych pychy, których tak naprawdę życie skarciło i nie wiedzą co z rozpaczy mają zrobić!

  16 luty 2015 18:29
 • Avatar
  geodeta

  Wez sie lepiej nierobie do roboty to tez bedziesz mial.
  Ja z uprawnieniami spokojnie wyciagam 10-20, zlecen nie brakuje o ciagle przybywa. Zamiast myslec i zazdroscic wez sie za siebie, nikt za ciebie myslal nie bedzie. Hello dzisiaj mamy kapitalizm a nie socjalizm i za lezenie 2 tysiace sie nie nalezy. Biedny czlowiek.

  16 luty 2015 21:38
 • Avatar
  swierzak w zawodzie

  Ja niedawno skonczylem studia geodezyjne. Juz na studiach znalazlem prace. Zarabiam b dobrze, lepiej niz znajomi po innuch kierunkach. 6 tysi na reke rok po studiach to zle? Niektorzy beda mieli miliony a i tak beda wiecznie nie zadowoleni.

  16 luty 2015 21:46
 • Avatar
  marek

  "Świerzak" rzeczywiście dużo.Może to renta dla dysortografów (-:

  Gratuluje skończonych studiów(-:

  17 luty 2015 18:55
 • Avatar
  Przyszły geo

  Kto nie będzie chciał to pracy nigdy nie znajdzie. Ja znam osobę która pracuje jako geodeta i zarabia duże pieniądze ponadto jej brat po liceum zobaczywszy jak się mu wiedzie też się wybrał na studia geodezyjne.

  18 luty 2015 19:03
 • Avatar
  Wybraniec Losu

  A ja znałem i nawet kiedyś słyszałem od znajomego, brata wujka siostry ciotecznej mojego kuzyna, że Ci geodeci to średnio poniżej 10-15 tyś. miesięcznie nie schodzą.
  Naprawdę tak słyszałem i znam nawet też takiego geodetę w moim mieście.

  19 luty 2015 11:20
 • Avatar
  Przyszły geo

  Nie wiem czy mój przedmówca chciał zabłysnąć intelektem i żarcikiem jeżeli tak to mu się to nie udało, nie dziwie się że osoby tak mało inteligentne jak on nie mogą znaleźć pracy w tym zawodzie. A z takim poczuciem humoru to do kabaretu może lepiej a nie do poważniej pracy.

  19 luty 2015 18:56
 • Avatar
  marek

  Myślę ,że to nie był żart,a ironia kolegi dotycząca bardzo nieprecyzyjnych i mało wiarygodnych opini na temat zarobków geodetów,o których wypowiadają się osoby w sposób fantastyczny i właśnie w podobny sposób....
  Twierdzą ,że ich jakiś krewny znajomego lub jakaś ich rzekoma firma świetnie prosperuje,ale nie chcą podawać nazw firm.Skoro jest tak świetnie ,to niech się ujawnią,aby młodzi ludzie mogli to zweryfikować, a sam autor stanie się wiarygodny. Na przykład wypowiedz "świerzaka" pokazuje ,że jest mało wiarygodna.Twierdzi ,że skończył studia ,a popełnia błędy ortograficzne w podpisie.Przyszły geo napisz konkrety,a wszystko wyjaśnisz i jednocześnie staniesz się wiarygodny.

  20 luty 2015 8:41
 • Avatar
  Wybraniec Losu

  Brawo dla Marka, te lemingi co pisały wcześniej taki właśnie mają poziom inteligencji, potrafią oceniać kogoś na podstawie, kilku zdań napisanych w sieci, więc życzę i wszystkiego dobrego i powodzenia, niech tylko nie okłamują innych.
  Życie jest jak mgła - widzisz tylko to co chcesz zobaczyć.

  20 luty 2015 9:43
 • Avatar
  geodeta

  heh chyba bardzo niektórzy boją się konkurencji. Jak ktoś jest dobry w tym co robi zarobi w każdym zawodzie. Ja po studiach zaczynałem od 2 tyś kończąc na 4tyś na rękę. Po trzech latach zrobiłem uprawnienia, pobrałem dotacje i założyłem swoją działalność. Firmę prowadzę od dwóch lat i mam coraz więcej pracy i .... kasy z tendencją zwyżkową. Zarabiam w zależności od miesiąca od 5 do 30tyś. Dolny pułap to zazwyczaj miesiące zimowe, na wiosnę i lato mam hossę, dochodzę do górnego pułapu. Jednoznacznie nie potrafię określić swoich dochodów, zależą one zazwyczaj od pory roku. Bardziej wiarygodnie mogę określić zarobki rocznie 200-250tyś. To wychodzi około 17-20tyś miesięcznie średnia. Źle? Kto tyle zarabia?
  Śmiać mi się chce z takich troli co wypisują jaka to bieda w geodezji. Po prostu trzeba uczyć się solidnie na studiach, następnie po studiach, zdać uprawnienia i pracować na siebie. To samo jest w innych zawodach,adwokat także zaczyna zarabiać dopiero na swoim.
  Rada do tych malkonentów: weź się jeden z drugim do roboty, zdaj uprawnienia, naucz się zawodu to też będziesz miał. Z samego narzekania nic się nie zbuduje.
  Na wszystko trzeba w życiu zapracować.

  22 luty 2015 12:55
 • Avatar
  Przedsiębiorca

  Następny bajkopisarz. Nie wymagam już abyś napisał, gdzie prowadzisz działalność i jak się Twoja firma nazywa.
  Napisz proszę jaki asortyment robót robisz i ile jakich prac przerabiasz w tygodniu a jako wieloletni geodeta uprawniony-właściciel przedsiębiorstwa zatrudniającego na stałe 5 pracowników + czasami wsparcie 2-3 osób, szybko zweryfikuje to co napisałeś. Od jakiegoś czasu obserwuję tą dyskusję i muszę stwierdzić, że bajki tutaj wypisywany nijak mają się do rzeczywistości.
  Wystarczy wpisać w google hasło : geodezja zarobki i reszta jest już opisana, tylko nie rozumiem czemu ktoś na siłe wciska tu ciemnotę?
  Wszystkie organizacje zawodowe huczą od tego że jest żle łącznie z instytucjami rządowymi, ale jakis wariat jak nakręcony piszę bajki.

  22 luty 2015 14:11
 • Avatar
  marek

  Też się zastanawiam czy ktoś po prostu zarabia na reklamach pojawiających się na tej stronie internetowej ,a dyskusja trwa lub najzwyczajniej w świecie zaciągają ludzi na studia,aby zarabiać na nich w ten sposób pieniądze.Walka o studenta.W końcu jest niż ,a dziadzie na studiach muszą gdzieś wciskać swoje archaiczne metody pomiarów,aby mieć z czego żyć.

  22 luty 2015 18:22
 • Avatar
  geodeta

  Drogi przedsiębiorco, nic nie stoi na przeszkodzie abyś Ty upublicznił swoje dane osobowe, dane firmy, adres, a może i numer i stan własnego konta.
  Proszę bardzo:
  zatrudniam 4 osoby: zespół pomiarowy, 2 kameralistów.
  Działam na obszarze mapy numerycznej, zgłoszenia odbiór materiałów idzie drogą elektroniczną, co znacznie przyśpiesza czas pracy.
  Dziennie moja firma przerabia średnio 4 roboty średnio po 800zł brutto. Razem około 3500, po odliczeniu opłat urzędowych, vatu, podatku zostaje 1500-1700zł na czysto.
  Średni przychód firmy netto to 30-50tyś. Po odliczeniu kosztów pracowników, zusu, benzyny , amortyzacji sprzętu zostaje 5-30tyś w kieszeni. Na brak zleceń nie narzekam, jest nie do przerobienia, ekipa jest w stanie objechać 4 małe robótki dziennie, kameraliści skartować i wykonać dokumentację. Więc nie wiem w czym masz problem. Jak chałturzysz za 500zł to Twój problem, widocznie taki z Ciebie geodeta, że umiesz przyciągnąć klienta jedynie ceną.

  22 luty 2015 22:46
 • Avatar
  hahaha

  Gdzieś się tej teorii nauczył?

  23 luty 2015 9:14
 • Avatar
  Prawda

  Ale ktoś moderuje to forum.... ciekawe czy to też usunie?

  23 luty 2015 9:17
 • Avatar
  Przedsiębiorca

  Dziecko skończ w końcu pisać te wyuczone bajki....

  23 luty 2015 9:36
 • Avatar
  geodeta

  Drogi przedsiebiorco. Teorii nauczylem sie na studiach panstwowych, a praktyki u mojego mistrza. Skoro zatrudniasz 5 osob, czyli prowadzisz spore przedsiebiorstwo i nie potrafisz zarobic chociazby 10tys, to Ci bardzo wspolczuje braku zaradnosci zyciowej i organizacji pracy.
  PS. Znam takze biednego notariusza i lekarza, ktory poza dyplomem nie jest zbyt

  23 luty 2015 17:58
 • Avatar
  geodeta

  lotny i nawet najlepszy zawod mu nie pomogl. Znam natomiast wielu geodetow zyjacych na dosyc wysokiej stopie. Maja wspolna ceche sa profesionalistami, zamiast narzekac sie rozwijaja. Jak Ci tak zle w tej geodezji to rob co innego. Ktos Cie przywiazal do tachimetru czy moze stoi nad Toba z karabinem i nie pozwala odejsc. Wez sie chlopie za siebie i przestan jeczec

  23 luty 2015 18:04
 • Avatar
  marek

  Proponuje przerwać dyskusję na tym forum,ponieważ jak widać nie ma to sensu.
  Młode osoby,które zechcą poznać jak wygląda rzeczywistość, sprawdza jak wygląda zapotrzebowanie na geodetów w ogłoszeniach i podzwonią po firmach przed wyborem studiów.A i proszę zainteresowanych,aby koniecznie zapytać się o warunki pracy i płacy Życzę rozsądku przed wyborem ścieżki kariery...pozdrawiam.

  23 luty 2015 18:40
 • Avatar
  K

  Ja jestem technikiem geodezji i studentem tego kierunku z biegłą znajomością C-geo i dobrą znajomością geo-info, microstation i ewmapy, oraz umiejętnością obsługi tachimetrów, gpsów i niwelatorów, oraz niewielkim wakacyjnym doświadczeniem w pracy głownie w terenie przy obsłudze inwestycji drogowych. Z mojego doświadczenia prace w tym zawodzie dostać jest bardzo łatwo, ale zarobki netto nie przekroczą 1500 jeśli nie masz uprawnień zawodowych, a żeby je otrzymać musisz przepracować po technikum 6lat, po studiach 3lata za "grosze". Po uprawnieniach 3tysi też raczej nie przekroczysz, no chyba że zdasz uprawnienia z 4 (obsługa inwestycji), założysz firmę i trafi ci się obsługa np. jakiejś autostradki, lub ewentualnie wyspecjalizujesz się w fotogrametrii i będziesz w tym dobry, lub będziesz miał specjalizacje z wyceną nieruchomości, odbędziesz płatny staż, zdasz trudny egzamin i zaczniesz wyceniać chatki, ale żadna z tych opcji nie jest łatwa do osiągnięcia. Sam zawód jest naprawdę ciekawy i gdybym stanął u progu decyzji o wyborze zawodu to mimo wszystko postąpiłbym tak jak postąpiłem ;)

  23 luty 2015 22:54
 • Avatar
  Damian Częstochowa

  UCIEKAJCIE OD GEODEZJI to jakas sraka , poswieciłem 4 lata i w chuuu pieniędzy . Niemoge znaleźć pracy , rzygam ta geodezja , trzeba było od razu zapier za granice , studia nic niedaja tylko marnują życie , sa teraz techniki geodety masakra jakas ,Polska to jakiś horror . Człowieku jeśli zastanawiasz się nad pojsciem na studia w tym kierunku SZCZERZE CI MOWIE UCIEKAJ ! , zanim porobisz te wszystkie duperele uprawnienia srenia programy to ci zycia braknie . Mam 27 lat i gówno geodezji .

  28 luty 2015 10:09
 • Avatar
  K

  Można jeszcze po studiach iść na studium oficerskie i od razu być "kimś" w wojsku, lub trafić na kopalnie np. do KGHMu i zgarniać niezłą kasę. Obydwie opcje zapewnią szybszą emeryturkę. Można także zostać na uczelni i jest jeszcze parę fajnych opcji. Ale niestety niewielu geodetom udaje się któraś z nich i większość klepie biedę. Po uprawnieniach firma geodezyjna może być dodatkowym zarobkiem do jakiegoś stałego etatu np. praca nauczyciela geodezji w technikum, lub zupełnie czegoś niezwiązanego z geodezją. Ostatecznie można wyjechać zagranicę, ponoć tam eldorado dla geodetów, ale nie wiem nie byłem. Idąc na ten kierunek pamiętaj, że nie jest on łatwy i wiele osób kończy technikum bez tytułu technika geodezji, a na studiach połowa odpada. Ale nie bój się, nie jest aż tak źle, dla chcącego nic trudnego ;)

  28 luty 2015 16:35
 • Avatar
  PRZEBRANŻOWIONY

  Uciekajcie. Ja zniszczyłem życie przez geodezję. Studia trudne na państwowej uczelni, w nagrodę spotkałem się w pracy z technikiem na tych samych warunkach. Życia nawet nie mogę ułożyć, powiedz kobiecie że zarabiasz 1500 ucieknie każda , no chyba że jest nienormalna ... ale takiej sam nie chcę. Kształcę się w innym kierunku z przyszłością, jednak kilka lat życia wyparowało z życiorysu, nerwów, stresów ... zupełnie na darmo. Profesorów, którzy żerują na nieszczęściu młodych powinno się powiesić na dziedzińcach uczelni i niech dyndają. Mam wielu znajomych po geodezji, garstka jako tako spadła na cztery łapy, większość została nędzarzami DOSŁOWNIE.

  28 luty 2015 22:09
 • Avatar
  true

  http://geoforum.pl/?page=news&id=19413&link=absolwenci-czy-popelnilismy-blad-&menu=47096

  8 marzec 2015 18:50
 • Avatar
  pierd.... te przyżądy i uciekajcie z szamba

  GRATULACJE dla wszystkich studentów i uczących się na kierunku geodezja. Gratulacje za głupotę waszą i waszych rodziców, która tak bardzo chciała zadbać o swoją ratolośl i wysłała swoje pociechy na naukę tego zacnego zawodu.
  Gratuluję "strzału w 10siątkę". Życzę aby ten strzał nie okazał się strzałem w plecy już na starcie życia. Pozdrawiam

  29 marzec 2015 18:30
 • Avatar
  geodeta

  proponuję wejść na tym portalu na opinie przedstawicieli innych zawodów (np lekarz, dentysta, farmaceuta, weterynarz, adwokat, radca prawny, informatyk, inżynier budownictwa, notariusz) szczególnie studentom geodezji, aby zobaczyć w jakie bagno się pakują. Ludzie przez geodezje zniszczycie sobie życie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  W innych zawodach ludzie zarabiają po kilka - kilkadziesiąt tysięcy. A geodeci? A geodeci? buhaha ... firmy geodezyjne biorą przetargi po 20 tyś gdzie muszą zatrudnić po kilka pracowników aby je wykonać. Takie są fakty. Jak wykształcicie się w tym kierunku będziecie żyli w "matrixie" i cudów nie będzie.

  12 kwiecień 2015 16:07
 • Avatar
  Daniel

  Technik po 6 latach stażu jest lepszym specjalista niż inż po roku.
  Geodezja duża budowa zaczynasz prace szybciej niż inni kończysz później niż inni zarabiasz mniej od innych a i odpowiedzialność jest taka ze jak coś zawalisz to jesteś skończony finansowo.
  teraz po 10 zmarnowanych latach nauki geodezji i 10 latach pracy w geodezji maluje ściany w Londynie i jest mi dobrze pierwszy raz w życiu.

  30 kwiecień 2015 19:43
 • Avatar
  były

  ja również rzuciłem geodezje i wreszcie jestem zadowolony z życia. W tym zawodzie to niemożliwe, a każdej strony cię gnoją urzędy, zleceniodawcy. Inwestor ma problem dlaczego mapa nie za 500 a za 800 robiąc inwestycję za milion zł. Niech idzie się targować do lekarza lub mecenasa to zostanie wyśmiany. Geodeta podkuli ogon i weźnie każdą chałturę.
  Po odliczeniu vatów podatków benzyny zusów zostanie mu 20zł za godzinę pracy (czytać geodeta uprawniony z własną firmą). Ludzie studiujący dzisiaj geodezję są skończonymi debilami, a największymi idiotami są ich rodzice, które usilnie pchają swoją ratorośl na ten "przyszłościowy" kierunek, chcąc zapewnić swoim pociechom dostatnie życie. Wychodzi jak zawsze....
  Rada do młodych. Zatrudnij się jeden z drugim na praktyki u geodety. Popatrz jakim autem jeździ, jak się ubiera, wszystko mówi za siebie - bida z nędzą aż piszczy. Sodoma i gomora. Jedynymi wygranymi są cwaniaczki z uczelni, łupiące biednych naiwnych ludzi. Łupią przede wszystkim ich czas i energię, kiedy mogliby kształcić się w rzeczywiście potrzebnym zawodzie.
  Pozdrawiam wszystkich przyszłych milionerów, rekinów biznesu.

  1 maj 2015 13:45
 • Avatar
  zawiedziony

  Mam prywatną działalność od 1987 roku. Takiego dziadostwa i syfu w geodezji jak teraz, to nie było nawet za komuny. Najlepiej zarabiałem zresztą za Rakowskiego. Stanowczo przestrzegam przed wyborem tego kierunku! Geodezja w dzisiejszym wydaniu gwarantuje niewolniczą pracę po kilkanaście godzin dziennie za marne grosze. Biurokracja i kretyńskie przepisy, pazerność państwa (podatki PIT, VAT) parapodatki ZUS i inne haracze (opłaty w tzw. ośrodkach geodez- kartogr.) - przy obecnych cenach na usługi geodezyjne sprawiają, że wykonawcy (geodecie) pozostają marne ochłapy, ale za to kolosalna odpowiedzialność.

  15 maj 2015 21:00
 • Avatar
  student

  jaką specjalizację najlepiej wybrać (pomiary i systemach informacji terenowej czy fotogrametria), na co zwracać uwagę przy wyborze czym się sugerować?

  21 maj 2015 8:22
 • Avatar
  student

  jaką specjalizację najlepiej wybrać (pomiary i systemach informacji terenowej czy fotogrametria), na co zwracać uwagę przy wyborze czym się sugerować?

  21 maj 2015 8:22
 • Avatar
  polytyk

  Proponuje wpisanie sie do jakiejs partii i wpinanie się po ściezkach kariery politycznej a nie tam jakąś geodezje...

  21 maj 2015 13:58
 • Avatar
  geo

  najlepiej olać geodezje i .... zacząć robić coś nowego. Czym szybciej to zrozumisz tym lepiej dla ciebie. Lepiej zmarnować 3 czy 5 lat niż obudzić się w wieku 40 lat bez dorobku w katastrofie finansowej bez perspektyw i zmarnować całe życie.
  Już nie jeden talent się zmarnował w geodezji. Zapytaj się profesora od informacji terenowej lub fotogrametrii gdzie jest i za ile robota. Jak powie, że jest dobra to go nagraj ... będziesz miał dowód za kilka w sądzie, że świadomie nagabywał cię do wykonania czynności dla ciebie niekorzystnych w celu osiągnięcia własnych korzyści - jak już za parę lat będziesz wegetował.

  22 maj 2015 3:26
 • Avatar
  student

  Gratuluje wszystkim ktorzy tak bardzo zniechęcają do geodezji ;) mowiac ze jest sie głupkiem wybierając ten zawód no cóż wy też kiedyś go wybraliście ! Z mojej strony powiem tyle słyszałem ze kokosów nie ma ale ludzie bez przesady 1200 zl kto to wymyslil hahah
  Zamiast narzekac na forum wes sie za robote...
  Rozwijaj a napewno twoje zarobki pojda w gore
  Pozdrawiam student ;)

  23 maj 2015 11:59
 • Avatar
  Łuki

  Idioci z was, że takie głupoty piszecie. Ja skończyłem właśnie szkołę, nawet egzaminu z geodezji jeszcze nie zdałem a juz pracuje i wypłata 2000zł na początek więc nie pier**cie, że 1200zł po studiach ;)

  24 maj 2015 1:46
 • Avatar
  Marek

  Witam.
  Koledzy Łuki i Student zauważcie ,że większość komentarzy nie jest o głupocie ludzi ,którzy wybrali geodezje ,a piszą o złej sytuacji.Niestety jest prawda.To ,że dostałeś 2000zł to jest dobrze,ale naprawdę nie licz na rozwój w tej branży,bo te zarobki dużą się nie zmienią,a po za sezonem prawdopodobnie spadną lub nie będzie dla Ciebie pracy.Kwota 1200 zł jest częstą jaką się oferuje asystentom geodety.Wcześniej ludzie pisali,że 2000 zł jest realne.Nikt się nie wypowiadał,że dostanie 1200 zł i ta przez całe życie.Prześledż wpisy.Zarobki póżniej oscylują w granicy 2000zł netto i to wszystko,ale jak nie ma pracy to i płaca mniejsza ,a zimą jest mniej zleceń lub nie można wszystkiego wykonac ze wzgledu na pogodę.

  24 maj 2015 7:15
 • Avatar
  Marek

  Tylko prawdą jest,że pracy(wakatów na stanowiska) jest bardzo mało,a absolwentów bardzo dużo.
  Sprawdzcie to w ogłoszeniach o prace-na portalach wpisujac geodeta,a wpiszcie inny zawod.

  24 maj 2015 7:18
 • Avatar
  geo

  Koledzy Łuki i Student, wasza wiedza jest żenująca na temat realiów. Wpadnij jeden z drugim na forum za 10 lat i napisz proszę wtedy czy było warto studiować geodezję. Nie wróżę Wam zarobków dużo większych niż 2000 zł. Dzisiaj geodeci wykonują usługi za psie pieniądze, i nikt Wam więcej nie zapłaci. Za kilka lat skończą się inwestycje, i może się okazać, że zostaniecie w wieku 40 lat na bruku. A za owe 2000 zł, raczej majątku się nie dorobicie, aby móc żyć z oszczędności, czy choćby normalnie się dorobić. Nie chce nikogo obrażać, ale jesteście nadętymi, głupimi i naiwnymi dzieciakami, które za swoją głupotę zapłacą duuuużąąą cenę. W geodezji pozostaje praca w sektorze prywatnym w większości w kulejących firmach wykonujących usługi po cenach pozwalających na wegetację, bądź kariera w starostwie, gdzie gaża geodety uprawnionego dochodzi do 3000 zł brutto. Dla porównania prawnik (radca prawny lub adwokat) w tym samym urzędzie zarabia kilka razy więcej. Lekarzy brakuje stawki windują. Geodeci się tłamszą, nikomu na zachodzie nie są potrzebni, co najwyżej na pomiarowego. Trzeba jasno powiedzieć, dzisiaj geodeta to DZIAD, na budowie się śmieją z geodetów. Niby dlaczego mają tego nie robić skoro kierownik budowy więcej kosztuje niż firma geodezyjna obsługująca budowę (zatrudniająca cały zespół). Ja się przebranżawiam, kończę nowe studia, po których będę kimś ważnym, a nie popychadłem i chłopcem do bicia na budowie urzędzie czy też u klienta.
  Cóż wypada tylko współczuć głupoty. Wpadnij za 10 lat i pochwal się swoim Lexusem, ja zapewne wtedy już będę nim jeździł, a Wy chyba na gapę autobusem...

  24 maj 2015 21:42
 • Avatar
  geodeta

  to dziwne co tu piszecie. Ja normalnie popracowałem 3 lata aby zdobyć praktykę. Za pierwszym razem zdałem egzaminy na uprawnienia, Ci co twierdzą, że ciężko zdać to liczyli na łud szczęścia a nie na wiedzę. Wziołem dotacje założyłem firmę, która działa już dwa lata. Klientów nie brakuje, tendencja jest zwyżkowa. Co prawda nie mam kokosów ale stać mnie aby co parę lat kupić auto średniej klasy lub zabrać rodzinę dwa razy na wakacje w roku. I jeszcze coś zostanie aby odłożyć.

  30 maj 2015 11:47
 • Avatar
  x

  Tak dziwne.
  Jak ktoś lubi w bonusie do niskich zarobków płaszczyć się przed urzędasami,kocha biurokrację oraz biegać ujebany w błocie w deszczu to potem może"wzioć" dotacje i pracować.
  Tylko po co ma to robić tak wysokim nakłądem pracy ,skoro inne kierunki studiów nie wymagają ,aż tak wysokich nakładów pracy ,a dają wyższe profity.
  Hydraulik zarabia więcej od geodety.A asystent geodety w pewnej ankiecie zarabiał tyle co stróż-1032zł.Z tym ,że stróż był inwalida.Nie mam nic do tych zawodów,ale nie po to ludzie maja wybierac studia,aby zaczynać pracę z zarobkami na poziomie człowieka z orzeczeniem niepełnosprawności.Myślę ,że nie tędy droga

  3 czerwiec 2015 0:11
 • Avatar
  pomiarowy

  Im dłużej pracuje w tym zawodzie tym bardziej się upewniam, że jest to praca dla "swoich" tj. rodziny i znajomych jak nie jesteś z branży to są bariery nie do przejścia... w moim przypadku 4 lata pracy, praca po 8-10 godz. dziennie, pensja 2200 do ręki i co ja mam z tym zrobić?

  5 czerwiec 2015 12:10
 • Avatar
  z branży

  o to chodzi, że jak już przejdziesz te bariery ... niewiele się poprawi. Wielu geodetów z własną działalnością i uprawnieniami przy obecnych cenach usług geodezyjnych zarabia niewiele więcej.

  5 czerwiec 2015 16:51
 • Avatar
  MM

  Na jaki zawód się przebranżawiacie?

  18 sierpień 2015 0:35
 • Avatar
  geodeta z śląska

  Prowadzę firmę od 2008 r. mam uprawnienia i pierwsze słyszę o zarobkach po studiach 3000 zł, a po paru latach 10 000. pracy jest dużo na rynku, ale cena trochę niska. kokosów nie ma ale jakoś żyję. Ci co chcą wiedzieć ile się zarabia w geodezji - niech zobaczą czasopismo geodeta - co roku podają zarobki po przeprowadzonych ankietach - tam są realne stawki - wiem bo sam tyle płacę swoim pracownikom. a i zarobki 10000- 15000 zł to raczej koszt zespołu geodezyjnego po 10 godzin na budowie - i tam geodeta prowadzący może zarobić 3000-4000 zł

  5 wrzesień 2015 20:00
 • Avatar
  geodeta

  włana firma to 10 tyś wzwyż

  10 październik 2015 13:10
 • Avatar
  geo

  a jam mam 15000 trzeba byc kreatywnym a nie tylko narzekac

  11 październik 2015 14:10
 • Avatar
  geodeta dolnośląskie

  Czytam te komentarze i widzę to marudzenie. Ludzie zamiast wziąć się za poprawę swojego poziomu życia, siedzą na forum i piszą, że jest beznadziejnie. To jest co najmniej ŚMIESZNE !! -.- A jak się wykłócają.

  19 październik 2015 10:55
 • Avatar
  Informatyk

  Witam. Czytam komentarze i dostrzegam spory podział w opiniach. W informatyce jest podobnie, jedni zarabiają sumy netto 5 cyfrowe, inni narzekają na prace za 2-3tys netto. Wszystko zależy od otaczającego was rynku, czy pracujecie w dużym mieście, czy umowa o prace czy własna firma, jak i również od posiadanych znajomości (dlatego zawsze jak jest okazja trzeba na kawkę/piwko z każdym ze znajomych wyjść - nigdy nie wiadomo kiedy ten znajomy może być waszym kontaktem do lepszej pracy)
  Osoby które zarabiają więcej też tej pracy nie dostały za ładne oczy (to nie praca jakiegoś prezesa), trzeba być dobrym w fachu. Do osób zarabiających mniej: Ile jesteście poświecić dla lepszej pracy? Zrezygnujecie z rodziny? Siedzielibyście kilka godzin dziennie nad książkami?
  W życiu można się żalić albo działać. Taka prawda.

  11 listopad 2015 19:03
 • Avatar
  geo.and.karto

  Widzę że ludzie porównują stawki miedzy Polską B a resztą kraju. Niestety tu będzie jeszcze wiele lat różnica. Jedni zarabiają 2000zł od 10 lat bo pracują jako osoby zatrudnione przez kolesia który karmi ich hasłami "Podwyżki nie ma bo kryzys i na twoje miejsce mam 10 takich jak ty". Inni zarabiają 8-12tys na rękę w wieku 20stu paru lat. A to dlatego że są po studiach i trafili do większych firm które gonią zarobkami standardy zagraniczne, jak i również obsługują droższe projekty w dużych miastach, a nie pojedyncze osoby prywatne.

  14 listopad 2015 23:04
 • Avatar
  Kro

  W 2015 skonczylem technikum geodezyjne. Bylem bardzo przecietnym uczniem, nauka szla mi topornie. W sumie nauczyiele i koledzy nie wierzyli w moj egzamin. Zdalem go znwynikiem 97% z czesci praktycznej. Po praktykach w 3 klasie dorabialem sobie weekendowo w firmie geodezyjnej jako pomiarowy. Otworzylo mi go oczy na geodezje, w koncu zaczaldm sie uczyc czegos orzydstnego w odroznienieu od zajec w szkole. Na wakacje po 4 klasie rozpocxalem miesieczna prace. Pozwolilo mi to nawiazac konatkty, nauczylem sie obslugi gpsa, tachimetru i generalnie sztuki geodezyjnej. Pracy w duzym meiscie na zachodzid kraju szukalem przez 3h. Mialem ogromne szczescie. Aktualnie pracuje juz 4 miesiace. Zajmuje sie oblsuga budow. Jest to praca przez 5dni w tygidniu, wylacznie w terenie nie patrzac na warunki atmosferyczne. ZarabiM 1700 plus nadgodziny. Lacznie nieco ponad 2k. Uwazam to dobra stawke na start, jednak fakt braku rozwoju i generalnke swiadomosc zatrzymania sie w rozwoju jest dka mnie przytlaczajacy i dolujacy. Zawod jest bez przyszlosci, szkolnictwo jest bez sensu. Geodeta jest niemalze najslabiej zarabiajaca osoba na budowie. Mniej zarabia tylko ciec. Pozdrawiam kolegow i zycze udanevo 2016roku

  3 styczeń 2016 23:44
 • Avatar
  ANNE

  Pewnie nie było by tak źle gdyby nie wyrastały jak grzyby po deszczu szkoły średnie z kierunkami geodezyjnymi. To one zabiły ten zawód. Szkoły często prywatne bez zaplecza ze słabą kadra ale nauczające w tym pięknym zawodzie. Tu powinno się zrobić porządek. Potem z tymi szkołami wyższymi z prywatnym kapitałem. Pozdrawiam tych którzy tak skonstruowali prawo dotyczące szkolnictwa.

  4 styczeń 2016 21:02
 • Avatar
  geodeta

  Jestem po geodezji w Krakowie. Kończę inżyniera i już parę miesięcy temu zacząłem szukać pracy na południu Polski. Jest bardzo ciężko, nawet ze stażem ciężko coś znaleźć. Znajomi z wyższych lat zarabiają najniższą krajową z kilkuletnim doświadczeniem. Jakieś pomysły na pokrewne studia i przebranżowienie?

  12 styczeń 2016 15:41
 • Avatar
  geodetka

  Absolutnie odradzam!!! Na południu przesyt geodetów.

  20 styczeń 2016 1:07
 • Avatar
  janekkk

  Coś o tym wiem , bo jutro obrona inżyniera . Południe kraju jest obfite w uczelnie kształcące w tym zawodzie więc ogólnie zostaje wyjechać z kraju.

  27 styczeń 2016 22:25
 • Avatar
  heh

  Moze wyjechac do anglii tam surveyor stoi w przeciwdeszczowce za mniej więcej tyle co kierowca tyle ze kierowca ma suche gacie.
  Takie sa fakty geodetow sie nie ceni na calym świecie, takie bajeczki wciskaja wam na uczelni

  10 luty 2016 4:46
 • Avatar
  świeży

  @heh - w pełni się zgadzam, bo przesiedziałem w Anglii 1 rok i bez zastanowienia wróciłem do Polski :(

  12 luty 2016 18:03
 • Avatar
  heh

  ale tutaj tez bedziesz zasuwal z pelnym zegarem w mokrych gaciach tyle ze nie za pensje kierowcy w anglii tylko za najnizszą krajową i to bez szacunku.
  Takze chyba wpadles z deszczu pod rynne>))
  Pozdrawiamy profesorow co nas wyksztalcili i wbijali do glow ze bedziemy elitą rowniez finansową. Mam nadzieje ze istnieje piekło i będziecie się w nim smażyć całą wieczność.

  20 luty 2016 20:47
 • Avatar
  NIEGEODETA

  GEODEZJA TO DZIADOSTWO . NA BUDOWIE LEPIEJ ZARABIA CIEĆ I GOŚĆ NA MYJCE SAMOCHODÓW. ODRADZAM NAUKĘ GEODEZJI. JA DZIŚ ROBIĘ ZUPEŁNIE INNE RZECZY I MAM ZA CO ZJEŚĆ. WCZEŚNIEJ JAKO GEODETA GRZEBAŁEM W ŚMIETNIKU POD BIEDRONKĄ. SYF TA GEODEZJA.

  12 kwiecień 2016 1:40
 • Avatar
  smutne:(

  Niestety, ale muszę się zgodzić z wcześniejszymi komentarzami. Obecnie jestem na magisterce i zdecydowanie odradzam. Z kilkuletnim stażem nie ma pracy w Krakowie, a w mniejszych miastach jest jeszcze gorzej. Taka sytuacja dotyczy wszystkich moich znajomych,a jedynym zajęciem dla inżyniera geodety jest ślęczenie na Miasteczku AGH ...

  17 kwiecień 2016 19:14
 • Avatar
  były geodetka inżynier

  niestety muszę się zgodzić z wszystkimi opiniami. Ten zawód to dno, a jestem po studiach. Po tułaczce w geodezji otworzyłam salon fryzjersko-kosmetyczny we franczyzie. Znalazłam namiary na www.***.pl Szkoda życia na wegetację w geodezji, teraz stać mnie na niezły samochód, wakacje dwa razy do roku i rosnące z każdym miesiącu konto w banku, które daje mi poczucie bezpieczeństwa

  28 kwiecień 2016 1:38
 • Avatar
  Geodeta Świdwin

  Geodeta Świdwin: www.geodeta-swidwin.pl.
  Usługi geodezyjne i geodezja w Świdwinie.
  Podziały nieruchomości , mapy do celów projektowych, tyczenie i inwentaryzacja powykonawcza .

  4 maj 2016 19:43
 • Avatar
  byla geodetka inzynier

  powtarzam www.polskafranczyza.pl

  28 maj 2016 13:48
 • Avatar
  geodeta z 3-letnim doświadczeniem

  Chętnie dowiem się o geodetach którym się "udało". Ja osobiście nie znam osoby na magisterce, która ponownie bez zastanowienia wybrałaby ten kierunek. Obecnie, kilka lat po studiach naprawdę mało kto pracuje w zawodzie , a jeżeli tak, to pracują w rodzinnych firmach, albo za najniższą krajową. Pozdrawiam Wszystkich Geodetów. Co to się porobiło :/

  3 sierpień 2016 20:05
 • Avatar
  Maciej

  Wszystkie te w/w cudowne zarobki to bezczelne kłamstwa mające na celu wpuścić naiwnych w maliny, tzn. wybranie tego kierunku studiów, po którym perspektywy dostania pracy może nie są małe, ale niski zarobek murowany.
  Pracuję w UK jako geodeta na budowach i stosunek nakładu pracy i nerwów tutaj i w PL jest conajmniej jak 1:10. Niestety prawdopodobnie za parę miesięcy wracam, ale nie wyobrażam sobie pracy w zawodzie.

  14 sierpień 2016 19:07
 • Avatar
  Adam

  Wszystkie komentarze o wielkich zarobkach w geodezji to totalny bełkot i kłamstwa, nie wiem czy to trolling, żarty czy naganianie - ci ludzie nie są poważni i nie wiem jaki cel im przyświeca w pisaniu takich rzeczy. Ludzie to prosta zależność - prawo popytu i podaży. Przeanalizujcie ilu jest geodetów na rynku, a jakie są zapotrzebowania na tego typu usługi. Mam uprawnienia 1,2 pracowałem na obsługach wielu budów w Polsce i młodym adeptom geodezji mogę podpowiedzieć tylko jedno - nie idźcie tą drogą!!! - naprawdę szkoda życia. Na budowie geodeta jest najgorzej opłacaną osobą - zdecydowanie gorzej niż np. zbrojarz czy murarz, o koparkowym lub walcowym nawet nie wspomnę.

  5 wrzesień 2016 22:22
 • Avatar
  magister zawiedziony

  @Adam
  Niestety potwierdzam... kończę właśnie magisterke z geodezji i poważnie myślę nad zmianą branży. Popracowałem troche w zawodzie (za 1200 na ręke), pojeździłem po budowach i taka jest prawda: koparkowy zarabia po 2,5k - 3k na ręke a geodeta obsługujący te budowe 2400.
  Generalnie zarobki są nieadekwatne do sporej odpowiedzialności i ilości pracy jaką trzeba wykonać żeby dorobić się na geodezji. Technika pozwala teraz na szybki pomiar w terenie, ale dołożyli tyle papierkowych pierdół, że robota wcale nie idzie szybciej. Tylko, że tego ludzie zlecający prace już nie widzą... Polecam studia osobom, które mają jakieś wtyki, geodete w rodzinie itp. Oraz ludziom, których to naprawdę pasjonuje. Lecz jeśli chcecie iść na geodezje tylko dlatego, że liczycie na szybki zarobek albo nie macie innego pomysłu to zdecydowanie odradzam. Lepiej jeszcze raz przejrzeć liste z kierunkami studiów.

  7 wrzesień 2016 0:13
 • Avatar
  Irek

  Ja jestem geodetą od lat 3 dostałem mercedesa S klasę i zarabiam 30 tyś na miesiąc

  14 wrzesień 2016 13:57
 • Avatar
  gołąbek

  ja zarabiam 2 tysiunce na dzień. Tszy mapki po osiemset.

  17 wrzesień 2016 8:46
 • Avatar
  Marcin

  Powiem tak. Ten zawód ma przyszłość . Ale dla nielicznych. Jeżeli popatrzy się na zabawki jakie oferują firmy dla geodetów na Leica-Tour, czy w Topconie ( że tak pozwolę sobie tylko dwie firmy wymienić ) to aż oczy się świecą. Człowiek czuje się jak dziecko przed sklepem ze słodyczami, przed którym rozwinięto dywan z obietnicą niezapomnianych wrażeń kiedy spróbuje się jeden z cukierków. Dopiero po jakimś czasie dociera do niego że łakocie są za pancerną szybą, kosztują krocie, a w kieszeni tylko kapsel, gwóźdź i paprochy.

  Drogi abituriencie ( bo tak się chyba nazywa maturzystów ). Podziel sobie "geodezję" na dwie części. Jedna z nich to geodezja powiatowa, a druga ... druga nie ma swojej nazwy, ale podobno każdy ma taką swoją mityczną krainę gdzie wszystkie jego marzenia się spełniły i gdzie wszystko biegnie i dzieje sie tak jak sobie wyobraził stojąc z świadectwem dojrzałości w ręku. Geodezja powiatowa to nieustająca walka o klienta, to comiesięczne spotkania katem o imieniu ZUS regularnie wyciągającym rękę po swoje 1100 zł. To koledzy podkupujący ci klientów oferując swe usługi za mniejsze pieniądze ( bo jestem na emeryturze więc co mi żałujesz tych kilku zleceń ) a tobie tym czasem rosną dzieci które tez chciałbyś wykształcić. To klienci którzy widzą jak na oferii.pl inni geodeci szmatławią się licytując się kto da mniej więc nie mają zamiaru płacić ci twojej stawki bo i po co. Co kogo obchodzi dziś rzetelność sumienność , czy dotrzymywanie terminów. Liczy się tylko kasa...

  Dlaczego więc jeszcze jestem w zawodzie ??? Bo jestem trochę jak "Dziadek" z filmu "Psy" Pasikowskiego - tylko to umiem. Mój błąd. Zbyt długo tkwiłem w przekonaniu, że będzie lepiej, że na budowach będą nas szanować , bo tymczasem jest inaczej. Pana Kazia na budowie nie interesuje opracowany przez ciebie projekt i sporządzony szkic tyczenia - i tak zrobi po swojemu. Studnia ks miałabyć w tamtym miejscu ??? Oj tam czepia się pan o te 2-3 metry ??? Mógłbym tak długo jeszcze opowiadać o blaskach i mrokach pracy jako geodeta ale to nie miejsce na takie opowieści

  Czy mój post kogoś zniechęci , nie wiem. Ale Jak powiedział Dante w "Boskiej komedii" a co powinno wisieć nad każdą uczelnią o profilu geodezyjnym:
  "Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie."

  Generalnie róbcie co chcecie - to wasze życie. Ale jeżeli już strrrrrasznie się wam ta geodezja podoba to ZA WSZELKĄ CENĘ poczytajcie trochę branżowe czasopisma i starajcie się wyłowić nazwy dużych firm geodezyjnych i TAM szukajcie pracy. Nauczą was tam wielu rzeczy, liźniecie technologii o jakiej waszym wykładowcom się nie śniło, bo Jeżeli pójdziecie do jakiegoś powiatowego skoczybruzdy i on was przyjmie - to utkniecie . I zawodowo i mentalnie . Aha - zróbcie sobie też przy okazji jakiś inny zawód. Kafelki, hydraulika, prawo jazdy C+E. Dobrze wam radzę.... Trzeba mieć coś innego w zanadrzu.

  29 wrzesień 2016 17:05
 • Avatar
  Jenny Kim

  Witam Seekers kredytu,

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pożyczki długu? kupić samochód lub dom? Jeśli tak nie więcej martwić, bo oferują wszelkiego rodzaju pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2,5%, bez zabezpieczenia, bez kontroli kredytowej. Wracajcie do nas, jeśli potrzebujesz pożyczki z poniższej informacji.

  Kontakt e-mail: jkim007042@gmail.com

  Czy masz złych kredytów?
  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby zapłacić rachunki?
  Czy trzeba założyć nową firmę?
  Czy masz niedokończony projekt pod ręką z powodu złej finansowania?
  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować w jakiejś dziedzinie specjalizacji, które zyskasz? i nie wiem co robić.

  Oferujemy następujące kredyty poniżej
  pożyczki osobiste [zabezpieczone i niezabezpieczone]
  kredytów na działalność gospodarczą [zabezpieczone i niezabezpieczone]
  kredyty kombinowane
  studentów kredyty
  kredyty konsolidacyjne i wielu innych.

  1. Pełne nazwy: ------
  2. Kraj: -----------
  3. Stan: ---------------
  4. Adres kontaktowy: -------
  5. Kwota pożyczki Potrzebny: ------
  6. Czas trwania pożyczki --------
  7. miesięczny dochód: ----------------
  8. Bezpośredni numer telefonu: -----------

  EMAIL: [jkim007042@gmail.com]
  Z poważaniem,
  Pani Jenny Kim.

  12 październik 2016 22:52
 • Avatar
  Ja.

  W Polsce jest około 20 000 geodetów, w Austrii 200, wiec jakie mogą być zarobki? Po 16 latach pracy, posiadając mgr oraz uprawnienia zawodowe zarabiam na rękę 3tyś co jak na tę branżę jest całkiem sporo. Pracuje na delegacjach (4-5 miesięcy jestem poza domem) często w sobotę czy niedzielę, czasem 60 godzin tygodniowo (oficjalnie coś takiego jak nadgodziny nie istnieje w firmie której pracuje) Szkoda że nie mogę cofnąć czasu i nie wybrać innego kierunku studiów.

  19 październik 2016 21:44
 • Avatar
  geo

  haha 11 tyś !!!!! jestem geodetą z kilkuletnim stażem i uprawnieniami. Taką kwotę zarabia góra 1% geodetów, głównie zaczynających kilkanaście lat temu właścicieli firm znanych geodetów w okolicy z wyrobionym nazwiskiem z masą zleceń, zatrudniających po parę osób.
  Geodeta po studiach zarabia przeciętnie 1500-2500zł, po kilku latach doświadczenia jego pensja wogóle nie rośnie, chyba że pracuje w jednej z większych firm na rynku warszawskim to może po kilku latach dobije do 3000zł i na tym koniec.
  Szansa, aby zarabiać większe pieniądze, to tylko własna firma, a tu trzeba mieć zlecenia z którymi nie jest wcale kolorowo, ogromna konkurencja, również cenowa, ogólnie jak wyrobisz sobie markę i zarobisz po kilku latach na własnej działalności 4 tyś to można to nazwać sukcesem.
  Podsumowując, ten zawód to jakaś sraka. To po prostu gówno, a nie zawód. Chyba, że komuś odpowiada skromne życie, bez zbędnego dorabiania się, jeżdżenie większość życia kilkunastoletnim autem, ten zawód może być dla niego.

  1 listopad 2016 20:23
 • Avatar
  JIM BUFFER

  Założyliśmy, aby pomóc ludziom potrzebuje pomocy, oferujemy kredyty na 3% stopy procentowej, takie jak help.So finansowej jeśli przeżywają trudności finansowe lub masz jakiekolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy, aby rozpocząć swój biznes lub potrzebujesz kredytu na osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu lub masz trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, prosimy o kontakt poprzez e-mail: trustfunds804@outlook.com teraz

  19 listopad 2016 13:46
 • Avatar
  Piotrek

  Geodezja już dawno przestała być dochodowym kierunkiem. Ja właśnie rezygnuję w trakcie studiów i rozpoczynam nowe studia. Warto poczytać na forach branżowych, bądź jeszcze lepiej, zapytać osoby po studiach. I na tym opierać swoje decyzje. Które , nie oszukujmy się , decydują o waszym przyszłym życiu.

  20 listopad 2016 14:07
 • Avatar
  Kumah James

  Witam Seekers kredytu,


  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pożyczki długu? kupić samochód lub dom? Jeśli tak nie więcej martwić, bo oferują wszelkiego rodzaju pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 3%, bez zabezpieczenia, bez kontroli kredytowej. Wracajcie do nas, jeśli potrzebujesz pożyczki z poniższej informacji.


  Kontakt e-mail: midland.credit2@gmail.com


  Czy masz złych kredytów?

  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby zapłacić rachunki?

  Czy trzeba założyć nową firmę?

  Czy masz niedokończony projekt pod ręką z powodu złej finansowania?

  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować w jakiejś dziedzinie specjalizacji, które zyskasz? i nie wiem co robić.


  Oferujemy następujące kredyty poniżej;

  pożyczki osobiste [zabezpieczone i niezabezpieczone]

  kredytów na działalność gospodarczą [zabezpieczone i niezabezpieczone]

  kredyty kombinowane

  studentów kredyty

  kredyty konsolidacyjne i wielu innych.


  1. Pełne nazwy: ----------------

  2. Adres kontaktowy: ----------------

  3. Kwota kredytu potrzebne: ----------------

  4. Czas trwania pożyczki ----------------

  5. Miesięczny dochód: --------------------

  6: Zawód: ----------------------

  7. Bezpośredni numer telefonu: ----------------


  Nazwa firmy: MIDLAND Credit Home

  Firma Email midland.credit2@gmail.com

  Firma NMLS ID: 315276

  Strona internetowa firmy: midlandcreditonline.com  Z poważaniem,

  Pan kumah James.

  3 grudzień 2016 10:07
 • Avatar
  Guaranty Trust Bank

  GWARANCJA KREDYT ZAUFANIA BANK OFERTA:

  APLIKUJ TERAZ:

     Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli są bardzo poważne, a jeśli jest to potrzebne. Jesteśmy zarejestrowani firmę bankowego, a my zapewniamy kredytu na finanse osobiste, aby poprawić swoje życie i firmy pożyczkowe, aby poprawić swoją działalność przy rocznej stopie procentowej w wysokości 2% od zakresu $ 10,000.00 na przedziale $ 10,000000.00 mln i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do soboty w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowanie akcji kredytowej oraz nieruchomości w celu poprawy i prezentacja trzeba wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz na e-mail guarantytrustbankloanscheme@gmail.com


  1: Imię i nazwisko: ...................
  2: Numer telefonu: ...................
  3: Adres i miejscowość: ...................
  4: Kraj: ........................
  5: Zawód: .......................
  6: Data urodzenia: .......................
  7: Żądana pożyczki: ..................
  8: ilość Miesięczny dochód: .......................
  9: Kredyt Czas trwania: ......................
  10: Cel kredytu: .......................

  Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu i warunki.

  Podpisano
  DR Garcia Benson.
  Menedżer.
  Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić naszą stronę internetową: guarantytrustbankquickloan.blogspot.com

  6 grudzień 2016 11:16
 • Avatar
  Williams

  Pilna Pożyczka OFERTA, zastosowanie dzisiaj, jeśli potrzebujesz Pilna Pożyczka jakiegokolwiek rodzaju.
  (Williamloans14@gmail.com)

  Zapraszamy do tej firmy w tej firmie dajemy pożyczki osobiste
  i pożyczek biznesowych dla oprocentowaniem tylko 2%, oferujemy pożyczkę z
  $ 4000 dolarów do $ 5000000 dolarów

  Jeśli potrzebujesz kredytu dla swojej firmy lub zapłacić swoje długi, prosimy o kontakt z nami jak najszybciej
  można przetwarzać formularza wniosku kredytowego

  KREDYT ZGŁOSZENIE wypełnienia i teraz wrócić.

  1. Imię i nazwisko: _________________
  2. Lokalizacja: __________________
  3. Kraj: ___________________
  4. Stan: _____________________
  5. Płeć: _______________________
  6. Numer telefonu: ______________
  7. Kwota kredytu Wymagane: ___________
  8. Czas trwania: __________________
  9. Wiek: _______________________

  Skontaktuj się z naszym biurem w wiadomości e-mail poniżej: williamloans14@gmail.com
  Pozdrowienia,
  Williams pożyczek.

  9 grudzień 2016 0:07
 • Avatar
  Arnold Wills

  Czy potrzebujesz pilnie pożyczki lub usługę finansową? Kontakt z financialdepartment.online@gmail.com

  9 grudzień 2016 15:31
 • Avatar
  OCEAN

  Czy potrzebujesz pożyczki Xmas? Oferujemy przystępne pożyczki w 2% stopy procentowej dostępnej dla kredytobiorców lokalnych i międzynarodowych. Posiadamy certyfikat, godne zaufania, niezawodne, wydajne, szybkie i dynamiczne i współ - działają. dajemy długoterminową pożyczkę od dwóch do pięćdziesięciu lat maksymalnie. kontakt: oceanfinance385@gmail.com

  12 grudzień 2016 9:45
 • Avatar
  Guaranty Trust Bank

  GWARANCJA KREDYT ZAUFANIA BANK OFERTA:

  APLIKUJ TERAZ:

     Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli są bardzo
  poważne, a jeśli jest to potrzebne. Jesteśmy zarejestrowani firmę bankowego, a my
  zapewnienia kredyt na finanse osobiste, aby poprawić swoje życie i firm pożyczki
  poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej w wysokości 2% od zakresu
  $ 10,000.00 do zakresu $ 10.000.000,00 i powyżej. Należy pamiętać, że jesteśmy
  dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach pracy od 9:00 17:45
  (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. Oferujemy pożyczki osobiste i firmowe
  finansowania, finansowania domu i pożyczek oraz finansowanie nieruchomości, aby pomóc
  poprawić swój biznes i swoje życie, bo to jest nasze zobowiązanie, jeśli ciebie
  są zainteresowani potem trzeba wypełnić formularz poniżej i pożyczki
  powrócić teraz do nas teraz na e-mail guarantytrustbankloanscheme@gmail.com


  1: Imię i nazwisko: ...................
  2: Numer telefonu: ...................
  3: Adres i miejscowość: ...................
  4: Kraj: ........................
  5: Zawód: .......................
  6: Data urodzenia: .......................
  7: Żądana pożyczki: ..................
  8: ilość Miesięczny dochód: .......................
  9: Kredyt Czas trwania: ......................
  10: Cel kredytu: .......................

  Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
  i warunki.

  Podpisano
  DR Garcia Benson.
  Menedżer.
  Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić naszą stronę internetową:
  guarantytrustbankquickloan.blogspot.com

  13 grudzień 2016 22:48
 • Avatar
  Guaranty Trust Bank

  GWARANCJA KREDYT ZAUFANIA BANK OFERTA:

  APLIKUJ TERAZ:

     Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Chcielibyśmy pomóc, jeśli są bardzo
  poważne, a jeśli jest to potrzebne. Jesteśmy zarejestrowani firmę bankowego, a my
  zapewnienia kredyt na finanse osobiste, aby poprawić swoje życie i firm pożyczki
  poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej w wysokości 2% od zakresu
  $ 10,000.00 do zakresu $ 10.000.000,00 i powyżej. Należy pamiętać, że jesteśmy
  dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach pracy od 9:00 17:45
  (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. Oferujemy pożyczki osobiste i firmowe
  finansowania, finansowania domu i pożyczek oraz finansowanie nieruchomości, aby pomóc
  poprawić swój biznes i swoje życie, bo to jest nasze zobowiązanie, jeśli ciebie
  są zainteresowani potem trzeba wypełnić formularz poniżej i pożyczki
  powrócić teraz do nas teraz na e-mail guarantytrustbankloanscheme@gmail.com


  1: Imię i nazwisko: ...................
  2: Numer telefonu: ...................
  3: Adres i miejscowość: ...................
  4: Kraj: ........................
  5: Zawód: .......................
  6: Data urodzenia: .......................
  7: Żądana pożyczki: ..................
  8: ilość Miesięczny dochód: .......................
  9: Kredyt Czas trwania: ........................
  10: Cel kredytu: .......................

  Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
  i warunki.

  Podpisano
  DR Garcia Benson.
  Menedżer.
  Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić naszą stronę internetową:
  guarantytrustbankquickloan.blogspot.com

  13 grudzień 2016 22:49
 • Avatar
  David myers

  Znasz szuka legit firmy pożyczki? szukaj więcej.
  Witamy eraly firmy pożyczkowe
  Oferujemy pożyczki od $ 1,000.00 do $ 10.000.000,00 po przystępnych stopy procentowej, oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacji zadłużenia, kapitał podwyższonego ryzyka, kredytów dla przedsiębiorstw, kredytów edukacyjnych, boże kredyty, kredyty mieszkaniowe lub "pożyczki z jakiegokolwiek powodu!", Jak kiedyś, Nasza metoda, oferty masz szansę podać kwotę kredytu potrzebne, a także czas trwania można sobie pozwolić, to daje realną szansę na zdobycie funduszy, których potrzebujesz! ubiegać się o pożyczkę za pośrednictwem dzisiaj
  eralyloanfirms8@gmail.com
  David Myers

  17 grudzień 2016 22:55
 • Avatar
  walker

  WALKER CREDIT SOLUTION CENTER
  Walker proste usługi finansowe oferuje usługi pożyczkowe osobistych na całym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać wysokiej jakości usługi i wielkie zadowolenie klienta, a jednocześnie czyni usługi finansowe bardziej dostępne. Jesteśmy dumni z naszego zaangażowania na rzecz naszych klientów; Przyznajemy, pożyczki osobiste, kredyt Auto, Biznes / kredyt inwestycyjny, krótkoterminowe pożyczki uruchamiać myślisz o uzyskanie kredytu? Czy jesteś poważnie potrzebuje pilnej pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy jesteś zadłużony? To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienie, dajemy pożyczki osobiste, pożyczki i kredyty korporacyjne biznesowych i wszelkiego rodzaju pożyczki można skontaktować się z nami w przystępnej kredytu teraz w 2% stopy procentowej. Wyślij nam swoje informacje wymagane poniżej.
  WYMAGANE DATAS
  Twoje imiona:
  Kraj:
  Stan:
  Adres:
  Kwota potrzebna:
  Czas trwania kredytu:
  Numer telefonu:
  Płeć:
  Kontakt: alenxanderwalkerusacompany@gmail.com

  20 grudzień 2016 16:45
 • Avatar
  Ja

  Jestem świeżo po maturze, pracy szukałem długo. U nas na każdym rogu jest biuro geodezyjne, każdy mówił że nie ma pracy, aż trafiłem na biuro geodety z mojej miejscowości, kojarzył mnie, wziął mnie na 3 miesiące próby, teraz jestem na stażu juz 4 miesiąc z bezrobocia (dogadalismy się że mnie weźmie jak się sprawdze), za niedługo kończy mi się staż, podpisujemy umowę o pracę, mówi że da mi na początek 1800 zł NA CZYSTO! Wiec moim zdaniem to są dobre pieniądze jak dla geodety zaraz po technikum. Roboty nie brakuje, nadal jest dużo robót, przez te pół roku inwentaryzowałem dwie hale, dwie hale tyczylem, niezliczone inwentaryzacje i tyczenia wszelakich uzbrojen terenu, odbiory domów, przyłączy tyczenia budynków, naprawdę dużo tego było, dalej są ogromne inwestycje i w grę wchodzą duże pieniądze, pomijając już podziały, ustalenia i inne pierdoly. W tym roku odpuściłem studia żeby nauczyć się czegoś w zawodzie nie tylko tego co uczą w szkole, bo się coraz bardziej przekonuje że tam gowno uczą. Grunt to znaleźć dobrego szefa, nie żyda, jak się robi dobrą robotę a nie fuszere, to komuś może zależeć na takim pracowniku.

  22 grudzień 2016 18:35
 • Avatar
  Przerzuć Oliveira

  witaj jesteś w trudnej sytuacji finansowej ??? i trzeba pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, należy zwrócić dług lub dla leków ?? Jeśli tak, proszę połączyć się z pani Stella Rene CEO pani Stella Rene Kredytowej Firm jej firma jest bezpieczne, zabezpieczone i zaufany w tym samym czasie, ponieważ jest to firma, gdzie ja właśnie zrealizowane pożyczkę w wysokości $ 120,000,00 i było udane i faktycznie mój marzenia się do dzisiaj, więc chcę używać tego medium poinformować każdego, kto jest w potrzebie pożyczki, aby połączyć się z pocztą elektroniczną pod {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com}

  przetestowane i zaufanie.

  Przerzuć Oliveira

  27 grudzień 2016 13:57
 • Avatar
  lisa

  Chcę podziękować panu westhood z apexloans dla dał mi kredyt. Mam po utracie 6000euro do fałszywych kredytodawców. i złożyła wniosek o pożyczkę z apexloans i dostałem pożyczkę. jeśli trzeba dziś pożyczkę ubiegać za pośrednictwem poczty elektronicznej; apexloans@yahoo.com

  30 grudzień 2016 8:28
 • Avatar
  lisa

  Chcę podziękować panu westhood z apexloans dla dał mi kredyt. Mam po utracie 6000euro do fałszywych kredytodawców. i złożyła wniosek o pożyczkę z apexloans i dostałem pożyczkę. jeśli trzeba dziś pożyczkę ubiegać za pośrednictwem poczty elektronicznej; apexloans@yahoo.com

  30 grudzień 2016 9:57
 • Avatar
  hopkinson

  Dobry dzień,

  Czy jesteś w jakikolwiek kryzys finansowy?
  Czy jesteś w potrzebie pożyczki? Jeśli tak,
  Jest to firma, która jest tutaj, aby pomóc, daje pożyczkę dla obu osób i firm, niezależnie od ilości lub opóźnieniem, oprocentowanie jest niedrogie. w razie zainteresowania prosimy o kontakt poprzez e-mail za pośrednictwem hopkinsonloan@outlook.com i wypełnić poniższe informacje.

  Pełne imię i nazwisko:
  Kwota kredytu:
  Czas trwania kredytu:

  Dzięki.

  30 grudzień 2016 10:33
 • Avatar
  lisa

  Chcę podziękować panu westhood z apexloans dla dał mi kredyt. Mam po utracie 6000euro do fałszywych kredytodawców. i złożyła wniosek o pożyczkę z apexloans i dostałem pożyczkę. jeśli trzeba dziś pożyczkę ubiegać za pośrednictwem poczty elektronicznej; apexloans@yahoo.com

  30 grudzień 2016 15:40
 • Avatar
  willimaskings61@gmail.com

  Czy myślisz o uzyskanie kredytu? Poważnie potrzebują pilnej pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy jesteś zadłużony? To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienia, oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki i kredyty korporacyjne biznesowych i wszelkiego rodzaju kredytów z oprocentowaniem 2% aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (Willimaskings61@gmail.com)

  31 grudzień 2016 10:07
 • Avatar
  willimaskings61@gmail.com

  Czy myślisz o uzyskanie kredytu? Poważnie potrzebują pilnej pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy jesteś zadłużony? To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienia, oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki i kredyty korporacyjne biznesowych i wszelkiego rodzaju kredytów z oprocentowaniem 2% aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (Willimaskings61@gmail.com)

  2 styczeń 2017 8:19
 • Avatar
  djelbova

  Cześć, jestem djelbova, który obecnie mieszka w Polsce jestem wdowa w chwili z czwórką dzieci i ja byłem zatrzymany w sytuacji finansowej w maju 2016 i potrzebowałem na refinansowanie i płacić rachunki. Próbowałem szukać kredytów z różnych firm prywatnych i kredytów korporacyjnych, ale nigdy się nie powiodły, a większość banków zmniejszyła mój kredyt. Ale Bóg chciał, jak została wprowadzona do kobiety Bożego prywatne pożyczki pożyczkodawcy dał mi pożyczkę 85.000.000.00tys a dziś jestem właścicielem biznesu i moje dzieci mają się dobrze w tej chwili, czy należy skontaktować każde przedsiębiorstwo z odniesieniem uzyskaniem niezabezpieczonej pożyczki, nie kredytowej sprawdzić, nie pamiętaj o stopie procentowej wynoszącej zaledwie 3% i lepsze plany i harmonogram płatności, prosimy o kontakt z pani Stella Rene (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com) ona nie wie, że to robię, ale jestem tak szczęśliwy, teraz i ja zdecydowaliśmy się niech ludzie wiedzą więcej o nim i chcę, aby Bóg błogosławił jej więcej.

  djelbova

  6 styczeń 2017 22:38
 • Avatar
  lisa

  Chcę podziękować panu westhood dla dał mi kredyt. Mam po utracie 6000euro do fałszywych kredytodawców. i złożyła wniosek o pożyczkę od firmy i dostałem pożyczkę. jeśli trzeba dziś legit pożyczki stosuje się za pośrednictwem poczty elektronicznej; apexloans@yahoo.com

  14 styczeń 2017 12:21
 • Avatar
  lisa

  Chcę podziękować panu westhood dla dał mi kredyt. Mam po utracie 6000euro do fałszywych kredytodawców. i złożyła wniosek o pożyczkę od firmy i dostałem pożyczkę. jeśli trzeba dziś legit pożyczki stosuje się za pośrednictwem poczty elektronicznej: apexloans@yahoo.com

  14 styczeń 2017 13:08
 • Avatar
  fredrick

  Szukasz kredytu biznesu? pożyczki osobiste, dom pożyczka, kredyt samochodowy, kredyt studencki, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, venture capital, itp .. Albo czy odmówiono kredytu przez bank lub instytucję finansową dla jakichkolwiek powodów. Jesteśmy prywatnych pożyczkodawców, kredytów dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2% stopy procentowej. Jeśli jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami dzisiaj na (fredrickpetersonloan@gmail.com) i dostać już swój kredyt
  Pozdrowienia,
  Fredrick Peterson Zespół inwestycyjny

  15 styczeń 2017 21:22
 • Avatar
  Avit Investment

  Pozdrowienia Państwu Adia.
  Jesteśmy firmą inwestycyjną Francja-Paryż oparty znany jako Avit
  Development Investment Authority pracuje nad rozszerzeniem swojej oferty
  globalnie i finansowania projektów.

  Chętnie do finansowania i inwestowania ze sobą w którymkolwiek opłacalne
  Projekt jeśli masz jakiś realny projekt możemy sfinansować poprzez wzajemne
  Inwestycja z wami. Jeśli jesteś zainteresowany, prosimy o kontakt
  on: avitinvestmentauthority2@gmail.com~~pobj aby uzyskać więcej informacji.
  Czekamy na kontakt z Państwem najwcześniej.
  Z poważaniem,
  Pani Rose Williams
  (Osobisty asystent)
  Avit Development Investment Authority (ADIA)
  501 Avenue Montaigne, 75008 Paris-France
  Paris-France.Avit Development Investment Authority (ADIA)

  19 styczeń 2017 11:17
 • Avatar
  john williams

  Czy potrzebujesz pożyczki w celu zwiększenia swojej działalności ?, pożyczki na konsolidację zadłużenia, kredyt dla użytku osobistego, kredytu na karcie kredytowej, kredytu opieki medycznej, kredyt samochodowy, kredyt hipoteczny, student kredytu, pożyczki dla innych celów? e.t.c.Get pożyczki w 2% stopy procentowej z naszej firmy dziś i tego rozwijasz stress.Note wszystkie maile należy przesyłać na adres: Johnloanfirm2@gmail.com

  19 styczeń 2017 16:43
 • Avatar
  john williams

  Czy potrzebujesz pożyczki w celu zwiększenia swojej działalności ?, pożyczki na konsolidację zadłużenia, kredyt dla użytku osobistego, kredytu na karcie kredytowej, kredytu opieki medycznej, kredyt samochodowy, kredyt hipoteczny, student kredytu, pożyczki dla innych celów? e.t.c.Get pożyczki w 2% stopy procentowej z naszej firmy dziś i tego rozwijasz stress.Note wszystkie maile należy przesyłać na adres: Johnloanfirm2@gmail.com

  19 styczeń 2017 16:52
 • Avatar
  Pani Petra Hoffman

  Witam Seekers kredytu,

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pożyczki długu? kupić samochód lub dom? Jeśli tak nie więcej martwić, bo oferują wszelkiego rodzaju pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 3%, bez zabezpieczenia, bez kontroli kredytowej. Wracajcie do nas, jeśli potrzebujesz pożyczki z poniższej informacji.

  Kontakt e-mail: legitfirm@gmail.com

  Czy masz złych kredytów?
  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby zapłacić rachunki?
  Czy trzeba założyć nową firmę?
  Czy masz niedokończony projekt pod ręką z powodu złej finansowania?
  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować w jakiejś dziedzinie specjalizacji, które zyskasz? i nie wiem co robić.

  Oferujemy następujące kredyty poniżej;
  pożyczki osobiste [zabezpieczone i niezabezpieczone]
  kredytów na działalność gospodarczą [zabezpieczone i niezabezpieczone]
  kredyty kombinowane
  studentów kredyty
  kredyty konsolidacyjne i wielu innych.

  1. Pełne nazwy: ----------------
  2. Adres kontaktowy: ----------------
  3. Kwota kredytu potrzebne: ----------------
  4. Czas trwania pożyczki ----------------
  5. Miesięczny dochód: --------------------
  6: Zawód: ----------------------
  7. Bezpośredni numer telefonu: ----------------

  Nazwa firmy: Biały koń CREDIT
  Firma Email legitfirm@gmail.com
  Firma NMLS ID: 315276


  Z poważaniem,
  Petra Hoffmann.

  21 styczeń 2017 14:54
 • Avatar
  ASSSeros

  obecnie w Polsce geodezja nie jest dla geodetów, w Polsce jest ok 50 tys firm z czego 10 tys prowadza geodeci uprawnieni, tak złej sytuacji nie było w historii a to sie przekłada na niskie ceny, bo "geodeci" partacze zaniżają drastycznie ceny, nie zachowując jakości bo jak mają wiedzieć jak wykonać prace skoro często nie mają wykształcenia zawodowego, umowę na jaką można liczyć obecnie to umowa na czarno, ze stawką 5zł/h, dobre czasy geodezji niestety minęły

  23 styczeń 2017 13:55
 • Avatar
  Anderson Morris

  Pamiętaj, aby uzyskać kredyt? Oni bardzo potrzebują pilnej pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy jesteś zadłużony, to jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienia, oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki i kredyty korporacyjne biznesowych i wszelkiego rodzaju kredytów z oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (andmoris38@gmail .com)

  25 marzec 2017 23:41
 • Avatar
  portal geodezyjny

  geodezja portal geodezyjny dla geodetów: http://www.geodezja24.pl

  3 maj 2017 20:23
 • Avatar
  luz

  Pozdrawiam wszystkich, że jestem Panią Luz z Stanów Zjednoczonych, gdy potrzebowałam pożyczki w ciągu 3 lat wstecz, zostałem oszukany z 14 500,00 dolarów przez niektórych pożyczkodawców w Ghanie. Ale kiedy złożyłem wniosek od tego Boga obawiając się człowieka zwanego pana Jamesem Ben pożyczki Pomóż mi z kwotą pożyczki 150.000,00 dolarów, które potrzebowałem bez śladu działań związanych z oszustwem, radzę ci skontaktować się z tym e-mailem: jamesben614@gmail.com więcej informacji na temat tego kredytu Dziękujemy ...

  19 maj 2017 23:07
 • Avatar
  Darwintsun

  Should you have any further questions, please do not hesitate to contact us through http://www.darwintsun.com at any time.

  27 maj 2017 15:45
 • Avatar
  mertain lincon

  Czy przejdziesz przez jakiś stres finansowy i szukasz sposobu na wyjście z problemu, Oto MERTAIN LINCON, aby pomóc przezwyciężyć stres finansowy i stać się szczęśliwym człowiekiem.MR.MERTAIN LINCON Legalne i zatwierdzone przez rząd kredytodawcy pożyczki prywatnych. W ramach pakietu pomocy socjalnej oferowany jest program pożyczek pływających z 3% stopą procentową bez zabezpieczenia. Ma to pomóc osobom w osiągnięciu ich celów finansowych. Minimalna kwota, którą można wypożyczyć to 5.000,00 dolarów amerykańskich do maksymalnej kwoty 500 milionów dolarów. Nasze zobowiązanie do obsługi klienta i naszego innowacyjnego podejścia do rozwiązywania problemów było naszym ostatecznym celem. Skorzystaj z nas najszybciej,
  Mertainloanfirm07@gmail.com

  29 maj 2017 10:44
 • Avatar
  ginamorganloancompany@gmail.com

  Dobry dzień,
  Nazywam się Julia Mateusz, jestem z Polski, chcę zeznawać pożyczkodawcę, który okazał się lekki dla mnie po tym, jak zostałem oszukany przez 2 różnych międzynarodowych kredytodawców międzynarodowych, obiecują mi pożyczkę po tym, jak zapłaciłam dużo Opłaty, które nie przyniosły niczego i nie przyniosły żadnych pozytywnych wyników. Straciłem ciężko zarobione pieniądze i to było w sumie 10 000 euro. Pewnego dnia przeglądałem internet, patrząc na zdezorientowanego i sfrustrowanego, a potem natknąłem się na zeznanie od mężczyzny, który również oszustwo i ostatecznie został związany z legitymizującą się i wiarygodną firmą pożyczkową zwaną GINA MORGAN LOAN COMPANY (ginamorganloancompany@gmail.com), gdzie W końcu dostał pożyczkę, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a potem opowiedziałem mi swoją historię na temat tego, jak zostałem oszukany przez dwóch różnych kredytodawców, którzy nie zrobili nic, ale by mnie bardziej zaszkodzić. Wytłumaczę firmie pocztą elektroniczną. Powiedzieli mi, że nie będę płakać, ponieważ dostanę pożyczkę w swojej firmie, a ja też dokonałem właściwego wyboru, kontaktując się z nimi. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i postępowałem zgodnie ze wszystkimi, czego mnie zażądano, a ta firma otrzymała pożyczkę w kwocie 50 000 euro euro. Dziś jestem szczęśliwa z rodziną, ponieważ firma GINA MORGAN LOAN COMPANY udzieliła mi pożyczki Złożyłem ślub z samym sobą, że będę śledzić w internecie, jak mam pożyczkę.
  Czy potrzebujesz pożyczki w trybie pilnym? Uprzejmie i szybko skontaktuj się z GINA MORGAN LOAN COMPANY, wierzę, że inni również dają świadectwo temu samemu uczciwemu pożyczkodawcy. Za pośrednictwem poczty elektronicznej: ginamorganloancompany@gmail.com

  29 maj 2017 15:57
 • Avatar
  Pastor Osas Ben

  Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc!
  Czy jesteś obecna sytuacja w tarapatach lub grozi kłopotami?
  W ten sposób dajemy Ci możliwość podjęcia nowego rozwoju.
  Jako bogata osoba czuję się zobowiązana do pomocy osobom, które starają się dać im szansę. Wszyscy zasłużyli na drugą szansę, a ponieważ rząd nie powiedzie się, będzie musiał pochodzić od innych.
  Żadna kwota nie jest zbyt szalona dla nas i dojrzałość ustalamy za obopólną zgodą.
  Nie ma niespodzianek, nie ma dodatkowych kosztów, ale tylko uzgodnione kwoty i nic więcej.
  Nie czekaj dłużej i komentuj tego posta. Podaj kwotę, którą chcesz pożyczyć i skontaktujemy się z Tobą wszystkimi możliwościami. Skontaktuj się z nami już dziś pod adresem pastorosasben@outlook.com

  Pilnie potrzebujesz pieniędzy? Możemy Ci pomóc!

  31 maj 2017 9:10
 • Avatar
  obrien jackson

  Złożyć wniosek o szybką i wygodną pożyczkę, aby zapłacić rachunki i rozpocząć nowe
  Projekt finansowy tańszy o 2% odsetek. Skontaktuj się dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej:
  Apex_credunion@live.com wymaganą kwotę kredytu. Nasza minimalna pożyczka
  Oferta jest od € 5.000,00 do € 50,000,000.00USD. Posiadamy certyfikat,
  Zarejestrowanego i uprawnionego pożyczkodawcy. Możesz skontaktować się z nami, jeśli jesteś
  Zainteresowany uzyskaniem tej pożyczki, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na ten temat
  Proces pożyczki. Proces, jak warunki pożyczki i warunki oraz sposób
  Pożyczka zostanie Ci przekazana. Potrzebujemy Twojej pilnej odpowiedzi, jeśli
  Jesteś zainteresowany.
  Proszę wypełnić i następny formularz wniosku o pożyczkę:
  Twoje imię:______________________
  Adresujesz: ____________________
  Twój kraj:____________________
  Jego okupacja: __________________
  Wymagana kwota kredytu: ______________
  Czas trwania kredytu: ____________________
  Miesięczny przychód: __________________
  Numer telefonu:________________
  Czy kiedykolwiek złożyłeś wniosek o pożyczkę: ________________
  Jeśli wcześniej ubiegałeś się o pożyczkę, która traktowała sprawiedliwie? Gdzie
  Jest firma oparta? ...
  E-mail: apex_credunion@live.com
  pozdrowienia
  Obrien Jackson

  2 czerwiec 2017 0:28
 • Avatar
  obrien jackson

  Złożyć wniosek o szybką i wygodną pożyczkę, aby zapłacić rachunki i rozpocząć nowe
  Projekt finansowy tańszy o 2% odsetek. Skontaktuj się dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej:
  Apex_credunion@live.com wymaganą kwotę kredytu. Nasza minimalna pożyczka
  Oferta jest od € 5.000,00 do € 50,000,000.00USD. Posiadamy certyfikat,
  Zarejestrowanego i uprawnionego pożyczkodawcy. Możesz skontaktować się z nami, jeśli jesteś
  Zainteresowany uzyskaniem tej pożyczki, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na ten temat
  Proces pożyczki. Proces, jak warunki pożyczki i warunki oraz sposób
  Pożyczka zostanie Ci przekazana. Potrzebujemy Twojej pilnej odpowiedzi, jeśli
  Jesteś zainteresowany.
  Proszę wypełnić i następny formularz wniosku o pożyczkę:
  Twoje imię:______________________
  Adresujesz: ____________________
  Twój kraj:____________________
  Jego okupacja: __________________
  Wymagana kwota kredytu: ______________
  Czas trwania kredytu: ____________________
  Miesięczny przychód: __________________
  Numer telefonu:________________
  Czy kiedykolwiek złożyłeś wniosek o pożyczkę: ________________
  Jeśli wcześniej ubiegałeś się o pożyczkę, która traktowała sprawiedliwie? Gdzie
  Jest firma oparta? ...
  E-mail: apex_credunion@live.com
  pozdrowienia
  Obrien Jackson

  2 czerwiec 2017 0:28
 • Avatar
  vdanielscompany@gmail.com

  Cześć:

  Jesteśmy firmą pożyczkową poświadczoną i ugruntowaną, która daje najlepsze rozwiązanie problemu finansowego, potrzebujesz pieniędzy na projekt, biznes, podatki, rachunki i wiele innych powodów, nasze pożyczki są łatwe i tanie, skontaktuj się z nami już dziś Pożyczkę, której potrzebujesz, możemy zorganizować dowolną pożyczkę, aby dopasować budżet do zaledwie 2,5% miesięcznej stopy procentowej. Wracaj teraz przez e-mail: vdanielscompany@gmail.com, aby uzyskać więcej informacji.

  ZADAWALA WSKAZÓWKA, ŻE WSZYSTKIE DOKUMENTY MAJĄ DOSTARCZANE DO PRZEDSTAWIENIA vdanielscompany@gmail.com
  pozdrowienia
  ZARZĄDZANIE

  2 czerwiec 2017 20:37
 • Avatar
  Credit Financier Home

  * Oferuje oprocentowanie kredytu w wysokości 3%
  * Ubezpieczenie dla bezgotówkowych Przedsiębiorców
  * Gwarancja na pieniądze

  Dzięki dobrej opinii kredytowej Credit Financier Home oferuje pożyczki zabezpieczające i pożyczki inne niż zabezpieczające osobom fizycznym lub stowarzyszeniom spółdzielniowym lub spółdzielczym w celach przemysłowych i osobistych.

  Adres kontaktowy:
  Bezpośrednia poczta
  creditfinancierhome@gmail.com

  6 czerwiec 2017 0:56
 • Avatar
  John

  Cześć,

  Oto przystępna pożyczka, która zmieni twoje życie na zawsze,
  Jestem Pan John jest pożyczkodawcą pożyczkodawcy, który oferuje kredyty
  Indywidualne i publiczne sektory, które potrzebują wsparcia finansowego
  Przy niskim oprocentowaniu 3%. Akceptowalny złoty kredyt, warunki i
  Warunki są bardzo proste i uważne. Nigdy tego nie pożałujesz
  Wszystko w tej operacji pożyczki, bo sprawi, że będziesz uśmiechać się.
  Kontakt przez e-mail: johnloanhomee@gmail.com


  Proszę wypełnić poniższy formularz rejestracyjny i wrócić, gdy jesteś zainteresowany Chętnie poznamy, że kredytodawca pożyczki, jak John

  Formularz wniosku o pożyczkę wypełnij I powrót.

  1) Pełne imię i nazwisko:
  2) Kraj:
  3) Adres:
  4) Stan:
  5) Rodzaj:
  6) Wiek:
  7) Stan cywilny:
  8) Praca:
  9) Numer telefonu:
  10) Miesięczny dochód:
  11) Z własnym prawem:
  12) Wymagana kwota kredytu:
  13) Okres kredytowania:
  14) Cel pożyczki:

  Po wypełnieniu powyższego formularza przesyłam Ci moje warunki i warunki pożyczki. W ten sposób możemy kontynuować warunki.

  6 czerwiec 2017 23:05
 • Avatar
  victoriaemma

  pożyczyć! pożyczyć!! pożyczyć!!!
  Czy szukasz renomowanej i akredytowanej firmie pożyczki prywatnej, która daje pożyczki na okazję do życia. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki w sposób bardzo szybki i łatwy, pożyczki osobiste, kredyt samochodowy, kredyt hipoteczny, pożyczka studencka, pożyczka biznesowa, pożyczka inwestycyjna, konsolidacja długów i inne. Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz kredytu konsolidacyjnego lub kredytu hipotecznego? Nie szukaj więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie kłopoty finansowe były przeszłością. Pożyczamy fundusze osobom fizycznym i firmom potrzebującym pomocy finansowej w wysokości 2%. Nr wymaganego zabezpieczenia społecznego i nie wymaga sprawdzenia kredytu, gwarantowana 100%. Chcę skorzystać z tego medium, aby poinformować Cię, że udzielamy wiarygodnej pomocy i chętnie udzielimy pożyczek.
  Więc napisz do nas dzisiaj: (victoriaemmanuelloan@gmail.com), aby złożyć wniosek o pożyczkę.

  7 czerwiec 2017 23:31
 • Avatar
  Elena

  Potrzebujesz kredytu? Potrzebujesz finansowania? Trzeba o pomoc finansową? Potrzebny jest rozwiązanie problemu? Jesteśmy we współpracy z bankami i innymi wierzycielami, aby zapewnić Państwu rozwiązanie. Nie bądź nieszczęśliwy. Kontakt: elenanino0007@gmail.com

  8 czerwiec 2017 12:32
 • Avatar
  ANDREW WALKER

  Nazywam się melvincito mitushio Rivero i jestem z Ekwadoru powiem wszystkich wnioskodawców kredytowych istnieje tylko jedno przedsiębiorstwo, które oferują prawdziwe kredyty kredyty i pomógł mi z moim kredytu nazwa firmy jest makro pożyczki pożyczkodawcy i spółka że pożyczka pomógł mi z moim pożyczki nazywa się firma Pani pożyczka słońce więc jeśli potrzebujesz pożyczki bez scammed pójść do tej firmy teraz i odbierz swój kredyt istnieją pożyczka jest bezpieczna i szybka, więc nie jest Andrewloanservice@gmail.com życzymy wszystkiego najlepszego kredytobiorców to jest prawdziwa firma oferująca pożyczki.

  11 czerwiec 2017 6:05
 • Avatar
  ANDREW WALKER

  Witam wszystkich

  Nazywam się Pani Andrew walker i jestem z Ekwadoru oznacza, że wszyscy wnioskodawcy tam pożyczki pożyczki jest tylko jedna firma oferująca pożyczki rzeczywisty i pomógł mi z moim kredytu nazwa firmy jest spółka będąca pożyczkodawcą Makro i pożyczkodawca kredyt, który pomógł mi z moim kredytu Nazywa się pani Andrew walker więc jeśli potrzebujesz pożyczki bez scammed pójść do tej firmy teraz i odbierz swój szybką i bezpieczną pożyczki pożyczki nie ma elektroniczny Andrewloanservice@gmail.com do każdy chce jak najlepiej kredytobiorców to jest prawdziwa firma, która udziela kredytów.

  email: Andrewloanservice@gmail.com

  Pozdrowienia dla was wszystkich

  11 czerwiec 2017 6:06
 • Avatar
  ANDREW WALKER

  Nazywam się melvincito mitushio Rivero i jestem z Ekwadoru powiem wszystkich wnioskodawców kredytowych istnieje tylko jedno przedsiębiorstwo, które oferują prawdziwe kredyty kredyty i pomógł mi z moim kredytu nazwa firmy jest makro pożyczki pożyczkodawcy i spółka że pożyczka pomógł mi z moim pożyczki nazywa się firma Pani pożyczka słońce więc jeśli potrzebujesz pożyczki bez scammed pójść do tej firmy teraz i odbierz swój kredyt istnieją pożyczka jest bezpieczna i szybka, więc nie jest Andrewloanservice@gmail.com życzymy wszystkiego najlepszego kredytobiorców to jest prawdziwa firma oferująca pożyczki.

  11 czerwiec 2017 7:22
 • Avatar
  ANDREW WALKER

  Witam wszystkich

  Nazywam się Pani Andrew walker i jestem z Ekwadoru oznacza, że wszyscy wnioskodawcy tam pożyczki pożyczki jest tylko jedna firma oferująca pożyczki rzeczywisty i pomógł mi z moim kredytu nazwa firmy jest spółka będąca pożyczkodawcą Makro i pożyczkodawca kredyt, który pomógł mi z moim kredytu Nazywa się pani Andrew walker więc jeśli potrzebujesz pożyczki bez scammed pójść do tej firmy teraz i odbierz swój szybką i bezpieczną pożyczki pożyczki nie ma elektroniczny Andrewloanservice@gmail.com do każdy chce jak najlepiej kredytobiorców to jest prawdziwa firma, która udziela kredytów.

  email: Andrewloanservice@gmail.com

  Pozdrowienia dla was wszystkich

  11 czerwiec 2017 7:22
 • Avatar
  JAMES BROWN

  Uwaga Wszyscy, ja jestem James Brown przez nazwy, z USA. Chcę skorzystać z tego medium, aby podziękować za tę niesamowitą firmę, która umożliwiła mi poprawienie mojej firmy. Byłem utkany w kryzysie finansowym i potrzebowałem refinansowania mojej firmy, próbowałem poszukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych zarówno prywatnych jak i korporacyjnych, ale nigdy z powodzeniem i większość banków spadła mój kredyt, dopóki nie spotkałem tej firmy kelvin smith fundusze, które pomogły mi Z sumą pożyczki (570 000 USD) bez stresu i naprawdę chcę podziękować panu Kelvinowi Smithowi, który umożliwił mi i pomógł mi przez pewien czas i upewnił się, że dostałem pożyczkę. Więc chcę korzystać z tego oznacza doradzanie wszystkim tam szuka kredytu, który jeśli musisz skontaktować się z firmą z referencyjnym zabezpieczeniem kredytu o niskim oprocentowaniu 2% i lepszym harmonogramem zwrotu, skontaktuj się z pan Kelvin smith na adres kelvinsmithfunds@hotmail.com Szybka, bezpieczna i łatwa pożyczka dzisiaj ...

  12 czerwiec 2017 18:39
 • Avatar
  francess

  Chciałbym podziękować firmie Mike Walters i tej firmie za udzielenie mi pożyczki w wysokości 30 000 USD. Garantee24loans jest legalnym pożyczkodawcą. Złożyć wniosek o wizytę kredytową Garantee24loans@gmail.com

  13 czerwiec 2017 15:46
 • Avatar
  lissa

  Oferta pożyczki, jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami teraz lissaperryloancompany@gmail.com

  15 czerwiec 2017 23:52
 • Avatar
  saresh vinod

  Guten Tag, mein Name ist Herr saresh vinod bin ein Bürger von Deutschland Ich möchte von der guten Darlehen Kreditgeber zeugen, die Licht zeigte mir nach, nachdem sie von 4 verschiedenen Internet-internationalen Kreditgeber betrogen worden, sie alle versprechen, mir ein Darlehen nach mir zu geben Zahlen eine Menge von Gebühren, die nichts ergeben und kein positives Ergebnis. Ich habe mein hartes Geld verloren und es waren insgesamt 8.000 Euro. Eines Tages, als ich durch das Internet suchte forsterated, wenn ich stieß auf ein Zeugnis Mann, der auch betrogen wurde und schließlich wurde mit einem legitären Darlehen Unternehmen namens Jasmin Noor Loan Funds (jasminnoorloancompany@gmail.com), wo er schließlich sein Darlehen, So dass ich beschlossen, die gleiche Darlehen Unternehmen zu kontaktieren und dann erzählte ihnen meine Geschichte auf, wie ich von 4 verschiedenen Kreditgebern betrogen worden, die nichts als nur Kurs mich mehr Schmerzen. Ich erkläre dem Unternehmen per Post und alles, was sie mir gesagt haben, war nicht mehr zu weinen, weil ich mein Darlehen in ihrem Unternehmen bekommen werde und auch ich habe die richtige Wahl gemacht, sie zu kontaktieren. Ich füllte das Darlehensantragsformular und fuhr mit allem, was von mir verlangt wurde, und ich erhielt einen Darlehensbetrag von 60.000,00 Euro von diesem großartigen Unternehmen (jasmin noor Funds} Mrs.jasmin noor hier bin ich heute glücklich mit meiner Familie, weil jasmin noor Funds Hat mir ein Darlehen gegeben, also habe ich ein Gelübde an mich selbst gemacht, dass ich behaupten werde im Internet auf, wie ich mein Darlehen bekomme. Brauchst du ein Darlehen dringend? Freundlich und schnell kontaktiere Mrs.jasmin noor Funds jetzt für dein Darlehen per E-Mail : (Jasminnoorloancompany@gmail.com) Ich glaube, andere Leute geben auch Zeugnis über diese gleiche ehrliche Kreditgeber.

  21 czerwiec 2017 13:24
 • Avatar
  Ibrahim

  Czy potrzebujesz krótkich i krótkoterminowych pieniędzy z stosunkowo niską stopą procentową zaledwie 3%? Oferujemy pożyczkę firmową, pożyczkę osobistą, kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, pożyczkę studencką, kredyt konsolidacyjny zadłużenia e.t.c. Bez względu na wynik kredytowy. Gwarantujemy zapewnienie usług finansowych naszym klientom na całym świecie. Dzięki elastycznym pakietom pożyczkowym pożyczki mogą być przetwarzane i przekazywane do kredytobiorcy w jak najkrótszym czasie, skontaktuj się z naszym specjalistą w celu uzyskania porady i planowania finansowego. Jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki, skontaktuj się z nami przez e-mail: powerfinance7@gmail.com


  1. Twoje imiona i nazwiska: _______
  2. Adres kontaktowy: _______
  3. Kraj zamieszkania: ______
  4. Wymagana kwota kredytu: ________
  5. Czas trwania: _____
  6. Płeć: _____
  7. Zawód: ________
  8. Dochód miesięczny: _______
  9. Data urodzenia: ________
  10. Numer telefonu: __________

  Pozdrowienia.
  Kierownictwo
  Wyślij e-maila na adres: powerfinance7@gmail.com

  22 czerwiec 2017 21:25
 • Avatar
  Russell Owen

  Szukasz prawdziwej pożyczki? Po przystępnej stopie procentowej? Przetworzone w ciągu 4 z 6 dni roboczych. Czy nie zostały stale odrzucane przez banki i inne instytucje finansowe? W Better Loan Pożyczki Mutual Financial Corporation Inc, oferujemy pożyczki od (5000,00 € € do 100,000,000 € € lub to kwantyfikat W Euro i Usd, funty). Z 2,5-procentową stopą procentową za Annum. Pożyczki na rozwój firmy przewaga konkurencyjna / Rozwój przedsiębiorczości. Jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, niezawodni, skuteczni, szybcy i dynamiczni. I współpracujący finansista ds. Nieruchomości i wszelkiego rodzaju finansowanie działalności, skontaktuj się z nami już dziś pod adresem betterloansmtul@hotmail.com, aby uzyskać więcej informacji.

  Zauważ, że należy przesłać całą odpowiedź (betterloansmtul@hotmail.com)

  pozdrowienia
  Pan Russell Owen
  Firma Finansowa Inc.

  23 czerwiec 2017 10:54
 • Avatar
  harry potter

  Witam,

  Szukasz wolność finansową? jesteś w długach, czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes? lub załamanie finansowe, potrzebujesz kredytu na zakup samochodu lub domu? Bank kiedykolwiek finansowej zrezygnować? Chcesz poprawić swoją finansową? one potrzebują kredytu, rachunki płacić? nie oglądając się więcej, zapraszamy na możliwość uzyskania wszystkie rodzaje kredytów państwu w bardzo przystępnej stopy procentowej 3% dla innych informacji, skontaktuj się z nami przez e-mail:(betterwaycompany234@gmail.com)

  Czy potrzebujesz kredytu biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Chcesz перекредитоваться?
  Potrzebny jest kredyt hipoteczny?

  Potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swój biznes lub rozszerzenie? Straciłeś już nadzieję, że i wam się wydaje, nie ma wyjścia, i swoje obciążenia finansowe nadal występuje?

  Proszę, nie wahaj się z nami skontaktować w celu ewentualnej współpracy, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (betterwaycompany234@gamil.com)

  25 czerwiec 2017 9:18
 • Avatar
  Krzysztof - Geodeta

  Gdzie powstała ta nowa szkoła geodezyjna, która zapłaciła za ten artykuł byle tylko zyskać uczniów/studentów? bo to chyba po to zostało napisane?
  nauczcie się w końcu że jeśli powstaje jakaś nowa szkoła/uczelnia w danej branży to znaczy że już nie ma w tej dziedzinie pracy skoro CI fachowcy otwierają szkołę by uczyć (inaczej by pracowali a nie otwierali szkoły)!!!

  25 czerwiec 2017 22:33
 • Avatar
  Pani Mary Judy

  Dobry dzień,

  Jestem Mrs.Betty Mabel prywatnym pożyczkodawcą, który wyda pożyczkę z bardzo niską stopą procentową 2% .przedajemy wszelkiego rodzaju pożyczki takie jak pożyczka edukacyjna, pożyczka dla firm, pożyczka domowa, pożyczka rolna, pożyczka indywidualna, pożyczka samochodowa I inne dobre powody, daję również pożyczki od dzwonka w wysokości 50 000 USD - 100 000 000,00 USD z 2-procentowym oprocentowaniem. Czas trwania 1 - 15 lat w zależności od kwoty potrzebnej na pożyczkę. Więcej informacji można uzyskać przez: mary.judy555@gmail.com

  Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z:
  Z poważaniem
  Pani Mary Judy
  CEO / Prezydent
  E-mail: mary.judy555@gmail.com

  26 czerwiec 2017 16:09
 • Avatar
  Pani Mary Judy

  Drodzy Inwestorzy / Poszukujący Finansowi.

  Jesteśmy zarejestrowanymi inwestorami prywatnymi / pożyczkodawcami, czy potrzebujesz pomocy finansowej? Czy jesteś w bałagan finansowy lub długów? Oferujemy pożyczkę z 3-procentowym oprocentowaniem w ciągu 1 roku do 30 lat okresu spłaty osobom fizycznym i firmom, które potrzebują pomocy finansowej i jakiejkolwiek części świata. Dajemy pożyczki od 5000 do 500.000.000 USD, WALUTY: USD, CAD, KWD, OMR, SGD, RUB, GBP, AUD, MYR, ZAR, IDR, UAH, PHP, MUR, EURO. Nasze kredyty są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym priorytetem. Czy tracisz sen w nocy, Pożyczkodawcy pożyczkodawcy? Czy jesteś w ubóstwie? Czy potrzebujesz pomocy finansowej (LOAN), aby założyć firmę? Możemy pomóc finansowo.

  Zainteresowane osoby lub firmy powinny skontaktować się z nami poprzez: Email: {mary.judy555@gmail.com}

  Pełne imię i nazwisko:
  Kwota wymagana:
  Czas trwania kredytu:
  Cel pożyczki:
  Numer kontaktowy:
  Kraj:
  Stan:
  Seks:
  pozdrowienia

  Twoje w służbie,
  Pani Mary Judy
  E-mail: (mary.judy555@gmail.com)

  26 czerwiec 2017 16:09
 • Avatar
  ELIZABETH AMALIA

  TESTIMONY JAK MOGĘ ZOSTAĆ MOJEJ POZYCJI Z LEGYTOWEGO POŻYCZKI POŻYCZKI

  Nazywam się ELIZABETH AMALIA a Jaworzno. Zostałem oszukany przez 4 różnych międzynarodowych kredytodawców międzynarodowych, wszyscy obiecują mi pożyczkę po tym, jak zapłacić kilka opłat, które nie dają nic i nie przyniosły pozytywnego wyniku. Straciłem ciężko zarobione pieniądze. Pewnego dnia, gdy przeglądałem przez Internet z łez na moje oczy, natknęłam się na zeznania człowieka, który również się oszukał i ostatecznie został związany z legalną firmą pożyczkową zwaną MARY JUDY LOAN SERVICES (mary.judy555@gmail.com), gdzie on W końcu dostał pożyczkę, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a potem opowiedziałem im historię o tym, jak zostałem oszukany przez 4 różnych pożyczkodawców, którzy nie zrobili nic, ale by mnie bardziej bolało. Wytłumaczę firmie pocztą, a wszystko, co mi powiedzieli, było płakać nie więcej, ponieważ dostanę pożyczkę w swojej firmie, a także dokonałem właściwego wyboru kontaktu z nimi. Wypełniłem formularz zgłoszeniowy pożyczki i postępowałem zgodnie ze wszystkimi, czego mnie zażądano i otrzymałem kwotę pożyczki w wysokości 270 000,00 dolarów dolarów przez tę wielką firmę (MARY JUDY LOAN SERVICES) zarządzaną przez Gary'ego Marka i jestem szczęśliwa dzisiaj, ponieważ MARY JUDY LOAN USŁUGI dało mi pożyczkę, więc złożyłem ślub z moim własnym ja, że ​​będę śledzić w internecie, jak mam pożyczkę. Czy potrzebujesz pożyczki w trybie pilnym
  Uprzejmie i szybko skontaktuj się z MARY JUDY LOAN SERVICES, aby otrzymać kredyt za pośrednictwem poczty elektronicznej: mary.judy555@gmail.com

  KONTAKT
  MARY JUDY LOAN SERVICES
  E-mail: mary.judy555@gmail.com

  26 czerwiec 2017 16:09
 • Avatar
  Sarah Corentin

  Świadectwo o zmianie mojego życia (mary.judy555@gmail.com)

  Cześć przyjaciele!!! Nazywam się Sarah Corentin. Chcę zeznawać dobrego pożyczającego pożyczkodawcę, który okazał mi się lekki po tym, jak zostałem oszukany przez dwóch różnych międzynarodowych kredytodawców międzynarodowych, obiecują mi pożyczkę po tym, jak zapłacić wiele opłat, które nie przynoszą nic i nie przyniosły żadnych pozytywnych wyników. Straciłem ciężko zarobione pieniądze i to było w sumie 8000USD. Pewnego dnia, gdy przeglądałem internet, wyglądając na sfrustrowanego, kiedy natrafiłem na kobietę zeznania, która również została oszukana i ostatecznie związana z firmą pożyczkową legit, zwaną Mary Judy Financial Loan Service i e-mail (mary.judy555@gmail.com), gdzie ona W końcu dostałam jej pożyczkę, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a potem opowiedziałem mi swoją historię na temat tego, jak zostałem oszukany przez dwóch różnych kredytodawców, którzy nie zrobili nic, ale by mnie bardziej zranić. Wytłumaczę firmie pocztą, a wszystko, co mi powiedzieli, było płakać nie więcej, ponieważ dostanę pożyczkę w swojej firmie, a także dokonałem właściwego wyboru kontaktu z nimi. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i postępowałem ze wszystkim, co mnie o to poprosiło i do mojego szoku otrzymałem kwotę pożyczki w wysokości 65 000,00 dolarów dolarów przez tę wielką firmę (Mary Judy Loan Service), którą kierowała pani Mary Judy Bóg obawiając się kobiety i jestem tutaj Dziś szczęśliwy, ponieważ ta firma dała mi pożyczkę, więc złożyłem ślub z moim własnym ja, że ​​będę śledzić w internecie, jak mam pożyczkę. Czy potrzebujesz pożyczki w trybie pilnym? Uprzejmie i szybko kontakt To świetna firma teraz za pożyczkę za pośrednictwem poczty elektronicznej: (mary.judy555@gmail.com) jest miła
  dopingować. Powodzenia.

  26 czerwiec 2017 16:10
 • Avatar
  ALICA ANGELA

  Obiecuję, że podzielę to świadczenie pożyczki ze względu na dobrobyt Boga w moim życiu

  Cześć,
   
   Jestem ALICA ANGELA, jestem miastem w Polsce. Jestem wdową w tej chwili z czterema dziećmi i utknęłam w sytuacji finansowej w maju 2015 r. I musiałem refinansować i płacić rachunki. Próbowałem poszukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych zarówno prywatnych jak i korporacyjnych, ale nigdy z powodzeniem, a większość banków odrzuciła mój kredyt. Ale jak Bóg to miało, zostałem wprowadzony do kobiety Boga prywatnego pożyczkodawcy, który dał mi pożyczkę w wysokości 850 000 USD i dziś jestem właścicielem firmy, a moje dzieci dobrze sobie radzą w tej chwili, jeśli musisz skontaktować się z firmą z Odesłanie do zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, brak kontroli kredytowej, brak podpisu z zaledwie 3-procentowym oprocentowaniem oraz lepsze plany spłat i harmonogram, skontaktuj się z Panią Mary Judy (mary.judy555@gmail.com) Nie wiedział, że robi To, ale teraz jestem szczęśliwa i zdecydowałem się, aby ludzie wiedzieli więcej o niej, a także chcę, aby Bóg błogosławił jej więcej. Możesz skontaktować się z nią za pośrednictwem poczty elektronicznej: mary.judy555@gmail.com

  26 czerwiec 2017 16:10
 • Avatar
  Dominika Martin

  TESTIMONY NA JAK PODMIEĆ MOJE KREDYT

  Dzień dobry, Nazywam się Dominika Martin Jestem miastem w Polsce chcę zeznawać dobrego pożyczkodawcę, który okazał mi się lekki po tym, jak zostałem oszukany przez 4 różnych międzynarodowych kredytodawców międzynarodowych, obiecują mi pożyczkę po tym, jak mnie płacą Opłat, które nie przynoszą żadnych zysków i nie przyniosły żadnych pozytywnych wyników. Straciłem ciężko zarobione pieniądze i to było w sumie 10 000 USD. Pewnego dnia, gdy przeglądałem internet, szukałem podartego, kiedy natknąłem się na człowieka zeznania, który był także oszukany i ostatecznie związany z firmą pożyczkową legit, zwaną MARY JUDY LOAN SERVICE (mary.judy555@gmail.com), gdzie wreszcie dostał się Pożyczkę, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a potem opowiedziałem mi historię o tym, jak zostałem oszukany przez 4 różnych kredytodawców, którzy nie zrobili nic, ale by mnie bardziej zranić. Wytłumaczę firmie pocztą, a wszystko, co mi powiedzieli, było płakać nie więcej, ponieważ dostanę pożyczkę w swojej firmie, a także dokonałem właściwego wyboru kontaktu z nimi. Wypełniłem formularz zgłoszeniowy pożyczki i postępowałem ze wszystkimi, czego mnie zażądano, a otrzymałem pożyczkę w wysokości 600 000 USD dolarów przez tę świetną firmę (MARY JUDY LOAN SERVICE) zarządzaną przez MARY JUDY i jestem szczęśliwa dzisiaj z moją rodziną, ponieważ MARY JUDY LOAN SERVICE dał mi pożyczkę, więc złożyłem ślub z moim własnym ja, że ​​będę śledzić w internecie o tym, jak mam pożyczkę Czy potrzebujesz pożyczki pilnie? Uprzejmie i szybko kontakt z MARY JUDY LOAN SERVICE teraz za pożyczkę Za pośrednictwem poczty elektronicznej: (mary.judy555@gmail.com) wierzę, że inni ludzie dają świadectwo temu samemu szczeremu pożyczkodawcy

  26 czerwiec 2017 16:10
 • Avatar
  Lucia Lukas

  TESTIMONY JAK MOGĘ ZOSTAĆ MOJEJ POZYCJI Z LEGYTOWEGO POŻYCZKI POŻYCZKI

  Nazywam się Lucia Lukas, jestem z Polski, jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem pożyczkę od pani Mary Judy (mary.judy555@gmail.com) po zastosowaniu Dwukrotnie z różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcy w prawo To forum, myślałem, że ich pożyczki, gdzie naprawdę i zastosowałem, ale nigdy nie dał mi pożyczki. Potrzebuję pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej i złożyłem wniosek od różnych pożyczkodawców, którzy obiecali pomóc, ale nigdy nie dali mi pożyczki. Choć przyjaciel mnie przedstawił mnie MRS MARY JUDY prezes MARY JUDY LOAN SERVICE, który Obiecał mi pomóc z pożyczką w wysokości 70 000 dolarów moje pragnienie i naprawdę tak, jak obiecał bez jakiejkolwiek formy zwłoki, nigdy nie sądziłem, że wciąż są wiarygodne kredytodawców pożyczki, dopóki nie spotkałem MRS MARY JUDY, który naprawdę pomógł mi w mojej pożyczki i zmienił Moje życie na lepsze. Nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki, możesz też skontaktować się z MARY JUDY LOAN SERVICE na email{mary.judy555@gmail.com}, aby uzyskać pomoc

  26 czerwiec 2017 16:11
 • Avatar
  Iwona Brzeszkiewicz

  Czesc, kochanie. Czy wciaz szukasz pomocy. Nie szukaj dalej, poniewaz senator Walter chce i pomoze w pozyczeniu, jesli spelniasz warunki. Otrzymalem od niego 750 000 zl na zaplate banku zadluzenia bankowego. Jesli nadal potrzebujesz pomocy, skontaktuj sie z nim pod tym adresem ponizej, a takze zeznasz to. senatorrpwalter@hotmail.com

  26 czerwiec 2017 19:27
 • Avatar
  Bishop Elijah.

  Sveiki, brāļi un māsa ..
  Kā tev iet? Es tikko lasu jūsu ziņu, un esmu nolēmis dot jums vienu
  Konsultācijas, lūdzu, ja vēlaties ieguldījumu aizdevumu, es vēlos, lai jūs būtu ļoti
  Uzmanieties no šiem stīpām, kas saka, ka viņi ir aizdevēji, lielākā daļa no viņiem ir
  Nav īsts un taisnīgs, tikai viņi vēlas, ir jūsu nauda, un jūs nekad
  Iegūstiet dažus no tiem, tev jābūt ļoti uzmanīgiem manam draugam un
  Es jums to saku tāpēc, ka esmu tik daudz cietušais
  Mal un es esam zaudējuši vairāk nekā 32 500 $ huligāniem, un man pat bija
  Lai apsolītu man nekad uzticēties aizdevējiem atkal, kamēr priesteris ir šeit
  Valstis iesūtīja mani finanšu uzņēmumam. Es varētu saņemt aizdevumu
  Apstiprināts un no fonda Philip Mark Foundation tika pārskaitīti 700 000 ASV dolāri.
  Vai vēlaties uzzināt vairāk par šo uzņēmumu? Pls kontakts:
  Philipmarkloanfirm22@gmail.com, un jūs varat vienkārši paziņot viņiem, ka es esmu Mary Bush
  Tās mērķis bija viņaiaa

  28 czerwiec 2017 0:35
 • Avatar
  milan chris

  Niezawodna oferta kredytowa !!!

  Oto okazja dla tych, którzy mają problemy finansowe i tych, którzy
  Chętnie podnoszą się do życia, udzielamy pożyczki
  Rozsądna stopa procentowa 2%, udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczki, aby pomóc
  Naród od stresu finansowego. Wielu cierpi i potrzebuje pomocy
  Poprawić ich stan życia, wiele osób jest bez pracy i potrzebują pomocy finansowej
  Rozpocząć działalność, wiele osób potrzebuje pomocy finansowej, aby usunąć swoje rachunki i
  dług. Oto mądra decyzja dla Ciebie teraz. Nasza oferta kredytowa jest niezabezpieczona
  Pożyczka, co oznacza brak zabezpieczeń.

  Jako ubiegający się o pożyczkę można ubiegać się o pożyczkę z następującymi
  Kontakt poniżej.

  Nazwa: Milan Chris
  Email: milanfinancialcompanies@gmail.com lub milanfinancialcompanies@yahoo.com

  Pozdrowienia,
  Milan kredytodawca Chris

  29 czerwiec 2017 14:09
 • Avatar
  milan chris

  Niezawodna oferta kredytowa !!!

  Oto okazja dla tych, którzy mają problemy finansowe i tych, którzy
  Z przyjemnością wznosimy się do życia, udzielamy pożyczki
  Racjonalna stopa procentowa 2%, udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek, aby pomóc
  Naród od stresu finansowego. Wielu cierpi i potrzebuje pomocy
  Poprawa warunków życia, wiele osób nie ma pracy i potrzebuje pomocy finansowej
  Rozpoczynając działalność, wiele osób potrzebuje pomocy finansowej, aby usunąć swoje rachunki i
  dług. Oto mądra decyzja dla Ciebie teraz. Nasza oferta kredytowa jest niezabezpieczona
  Pożyczki, co oznacza brak zabezpieczeń.

  Jako wnioskodawca o pożyczkę można ubiegać się o pożyczkę z następującymi
  Kontakt poniżej.

  Nazwa: Milan Chris
  Email: milanfinancialcompanies@gmail.com lub milanfinancialcompanies@yahoo.com

  Pozdrowienia,
  Milan pożyczkodawca Chris

  29 czerwiec 2017 14:11
 • Avatar
  milan chris

  Niezawodna oferta kredytowa !!!

  Oto okazja dla tych, którzy mają problemy finansowe i tych, którzy
  Z przyjemnością wznosimy się do życia, udzielamy pożyczki
  Racjonalna stopa procentowa 2%, udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek, aby pomóc
  Naród od stresu finansowego. Wielu cierpi i potrzebuje pomocy
  Poprawa warunków życia, wiele osób nie ma pracy i potrzebuje pomocy finansowej
  Rozpoczynając działalność, wiele osób potrzebuje pomocy finansowej, aby usunąć swoje rachunki i
  dług. Oto mądra decyzja dla Ciebie teraz. Nasza oferta kredytowa jest niezabezpieczona
  Pożyczki, co oznacza brak zabezpieczeń.

  Jako wnioskodawca o pożyczkę można ubiegać się o pożyczkę z następującymi
  Kontakt poniżej.

  Nazwa: Milan Chris
  Email: milanfinancialcompanies@gmail.com lub milanfinancialcompanies@yahoo.com

  Pozdrowienia,
  Milan pożyczkodawca Chris

  29 czerwiec 2017 14:11
 • Avatar
  milan chris

  Niezawodna oferta kredytowa !!!

  Oto okazja dla tych, którzy mają problemy finansowe i tych, którzy
  Z przyjemnością wznosimy się do życia, udzielamy pożyczki
  Racjonalna stopa procentowa 2%, udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek, aby pomóc
  Naród od stresu finansowego. Wielu cierpi i potrzebuje pomocy
  Poprawa warunków życia, wiele osób nie ma pracy i potrzebuje pomocy finansowej
  Rozpoczynając działalność, wiele osób potrzebuje pomocy finansowej, aby usunąć swoje rachunki i
  dług. Oto mądra decyzja dla Ciebie teraz. Nasza oferta kredytowa jest niezabezpieczona
  Pożyczki, co oznacza brak zabezpieczeń.

  Jako wnioskodawca o pożyczkę można ubiegać się o pożyczkę z następującymi
  Kontakt poniżej.

  Nazwa: Milan Chris
  Email: milanfinancialcompanies@gmail.com lub milanfinancialcompanies@yahoo.com

  Pozdrowienia,
  Milan pożyczkodawca Chris

  29 czerwiec 2017 14:11
 • Avatar
  Mrs. Ceren

  Affordable Loan Offer ( PergoCF@cheerful.com )
  Do You Need A Business Loan,Or A Personal Loan,At 1.0% If Yes? Name,Amount,Country,Loan Durations,Phone Mobile, Interested Applicants Should Contact Us Via Email: PergoCF@cheerful.com ,( PergoCF@qualityservice.com ), PergoCF@gmail.com
  Affordable Loan Offer ( PergoCF@cheerful.com )
  Kindly write us back with the loan information;
  - Complete Name:
  - Loan amount needed:
  - Loan Duration:
  - Purpose of loan:
  - City / Country:
  - Telephone:
  - Name of the Site:
  Interested Applicants Should Contact Us Via Email: PergoCF@cheerful.com ,( PergoCF@qualityservice.com ), PergoCF@gmail.com
  Yours Sincerely,
  Mrs. Ceren Kelly
  Interested Applicants Should Contact Us Via Email: PergoCF@cheerful.com ,( PergoCF@qualityservice.com ), PergoCF@gmail.com
  We look forward to hear from you ASAP.

  29 czerwiec 2017 21:52
 • Avatar
  better way company

  Cześć,

  Szukasz wolności finansowej? Jesteś w długu, potrzebujesz kredytu na rozpoczęcie nowej działalności? Lub zapaść finansowo, potrzebujesz kredytu na zakup samochodu lub domu? Czy bank zawsze odmawia finansów? Chcesz poprawić swoje finansowe? Potrzebują pożyczki Twoje rachunki spłacają? Nie patrząc więcej, witamy Cię za okazję do wszystkich rodzajów kredytów po bardzo przystępnych stóp procentowych 3% dla innych Aby uzyskać informacje, skontaktuj się z nami pocztą elektroniczną na adres: (betterwaycompany234@gmail.com)

  Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej?
  Czy potrzebujesz osobistego kredytu?
  Czy chcesz kupić samochód?
  Chcesz refinansować?
  Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?

  Czy potrzebujesz ogromnej kapitału, aby rozpocząć swoją propozycję biznesową lub rozszerzenie? Straciłeś nadzieję i myślisz, że nie ma wyjścia, a twoje ciężary finansowe nadal istnieją?

  Prosimy o kontakt z nami w sprawie ewentualnej współpracy gospodarczej Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: (betterwaycompany234@gamil.com)

  30 czerwiec 2017 8:09
 • Avatar
  Norton Finance

  Czy jesteś pod kontrolą zadłużenia lub administracja? Czy jesteś na czarnej liście? Czy starasz się poradzić sobie z płatnościami miesięcznymi? Czy chcesz kupić dom, samochód lub pożyczkę firmową, ale pod kontrolą długów lub administracją? Jeśli odpowiedzieliście TAK na moje pytanie? Skontaktuj się z nami przez e-mail: nortonfinance2017@gmail.com

  2 lipiec 2017 4:10
 • Avatar
  Derek Douglas

  Uwaga,

  Czy poważnie szukasz pożyczki na założenie firmy lub wypłacanie rachunków? Czy zostałeś zwolniony przez Bank lub innych Kredytodawców? Nie martw się więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby dać Ci to, czego szukaliśmy bez zwłoki lub problemu, uprzejmie prosimy o kontakt za pośrednictwem e-maila poniżej, aby uzyskać więcej informacji dzisiaj;

  E-mail: easyloanfirm2020@gmail.com

  pozdrowienia
  Derek Douglas
  easyloanfirm2020@gmail.com

  3% oferty kredytowej

  3 lipiec 2017 0:58
 • Avatar
  Rafal

  Witam wszystkich, Czy jesteś finansowo wyciskany? Czy szukasz funduszy na spłatę kredytów i długów? Czy szukasz finansowania, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz prywatnych lub firmowych pożyczek na różne cele? Czy poszukujesz pożyczek na realizację dużych projektów? Zaufaj nam dziś pożyczkę i zacznij od czegoś satysfakcjonującego. Nasza transakcja jest gwarantowana w 100%, zapewniając również serdeczne relacje z naszymi klientami. Oferujemy kredyty bez czeków kredytowych, bez zabezpieczenia, proste kroki, szybkie finansowanie i niski oprocentowanie 2%. Po co pozostać w rozpadach finansowych? Skontaktuj się z nami dziś przez e-mail: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  3 lipiec 2017 5:26
 • Avatar
  Judith

  Czy ktoś tutaj potrzebuje pożyczki na spłatę długów lub długów, jeśli tak, to wystarczy, aby skontaktować się z firmą LEGI ANTONIO LOAN FIRM, która wydała pożyczkę w wysokości od 5.000,00 USD do 100 000,00 USD, czyli tylko 2% odsetek. Tutaj można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej: (legiantonioloanfirm@hotmail.com)

  Dzięki.

  4 lipiec 2017 16:44
 • Avatar
  pius

  Szukasz pożyczki biznesowej? Kredyty hipoteczne, kredyt hipoteczny, kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, pożyczka studencka, kredyt konsolidacyjny, pożyczka niezabezpieczona, pożyczka z udziałem kapitału podwyższonego ryzyka z oprocentowaniem 2%, zainteresowani wnioskodawcy powinni się z nami skontaktować przez e-mail: johnloanfirm2@gmail.com

  5 lipiec 2017 10:20
 • Avatar
  Ocean Finance and Mortgages Limited

  Czy potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak! Skontaktuj się z Ocean Finance and Mortgages Limited ® w celu uzyskania niewielkiej i dużej kwoty pożyczki. Udzielamy kredytu w wysokości 2% stopy procentowej. Skontaktuj się z nami dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres oceanfinance459@gmail.com. £ 5 tys. Funtów za funt 100 000 funtów za funty dla osób fizycznych i firm, kredyt jest otwarty dla wszystkich niezależnie od narodowości.

  5 lipiec 2017 14:31
 • Avatar
  Ocean Finance and Mortgages Limited

  Czy potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak! Skontaktuj się z Ocean Finance and Mortgages Limited ® w celu uzyskania niewielkiej i dużej kwoty pożyczki. Udzielamy kredytu w wysokości 2% stopy procentowej. Skontaktuj się z nami dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres oceanfinance459@gmail.com. £ 5 tys. Funtów za funt 100 000 funtów za funty dla osób fizycznych i firm, kredyt jest otwarty dla wszystkich niezależnie od narodowości.

  5 lipiec 2017 19:15
 • Avatar
  Murat

  Oferujemy pożyczkę z 3-proc. Stopą procentową ... Skontaktuj się z nami dziś w celu uzyskania pilnego kredytu (kredi1975@gmail.com)

  6 lipiec 2017 14:09
 • Avatar
  David

  PROSZĘ !!!! To transformacja życia! Nazywam się David Allen,
  Jestem z Wielkiej Brytanii. Ze względu na pewne załamania finansowe, transakcja była
  Usługa w ubiegłym miesiącu była niezgodna z planem. Więc zdecydowałem się pożyczyć, ale
  To nigdy nie zostało zatwierdzone ze względu na mój słaby wynik kredytowy. Kilka dni temu, a
  Pani z mojej organizacji przyszła i skierowała mnie do SOFIE DAVI LOAN FIRM
  Online z niską stopą procentową 3% i lepszym harmonogramem płatności. I on
  Powiedział mi, że został oszukany kilka razy, dopóki nie został skierowany
  SOFIE DAVI LOAN SIGN ONLINE.I następnie skontaktował się z nimi na SOFIE DAVI ONLINE LOAN
  Ten sam dzień i ja przekroczyliśmy proces pożyczki przez 24 godziny i jako Bóg
  Tak miło, zgodziłem się na pożyczkę w wysokości 125 000 USD z spłatą
  3 lata, jestem bardzo szczęśliwy kontynuować kontrakt z sukcesem
  Dziękujemy za pomoc w rozwiązaniu problemu finansowego. Podzielę to
  Bo wiem, że jest wielu ludzi, którzy są bierni finansowo
  Problemy i porady, aby wziąć kredyt w SOFIA DAVI LOAN
  FIRM ONLINE i bez problemów finansowych bez problemów. Biznes
  Aby uzyskać dowolną kwotę kredytu, czego potrzebujesz, musisz być firmą SOFIE DAVI LOAN:
  Skontaktuj się z nimi za pośrednictwem tego e-maila @ SOFIEDAVILOANASSOCIATION @ gmail.com
  BĄDŹ BŁOGOSŁAWIONY

  7 lipiec 2017 8:50
 • Avatar
  John

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby spłacić kredyty / długów lub założyć własną firmę lub tylko do użytku osobistego, skontaktuj się z nami pod adresem e-mail: Johnsmithloancompany96@gmail.com

  8 lipiec 2017 14:21
 • Avatar
  fred

  Czy szukasz pożyczki, aby założyć firmę lub spłacić
  Rachunki, dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc tym, którzy potrzebują pożyczki z 2% odsetek, więc wróć do nas z następującymi

  Kredytobiorca lub formularz zgłoszeniowy:

  Nazwy:
  Kwota wymagana:
  Czas trwania kredytu:
  Płeć:
  Wiek:
  Miesięczny przychód :
  Kraj:
  Państwa:
  Numer telefonu :
  Cel pożyczki:
  E-mail:
  Czy zastosowano wcześniej:
  Czy rozumiesz angielski:
  Gdzie usłyszałeś o nas:
  Czekam na Państwa aktualizację w tej sprawie ...
  Dzięki za Twój czas i zrozumienie !!!

  Więc wróć do naszego [e-maila] fredjoseph335@gmail.com

  10 lipiec 2017 18:09
 • Avatar
  PROF. JANE

  Ważna uwaga: niedroga pomoc finansowa dostępna na Joycemithloanlendercompany.  Czy szukasz prawdziwego przetwarzania pożyczki z niską stopą procentową w ciągu 3-5 dni roboczych? Czy potrzebujesz pomocy finansowej od pożyczek na programy inwestycyjne firm, czy były kiedykolwiek odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Dobrą wiadomością jest to, że <joycesmithloanfinance> oferuje klientom zainteresowanym firmom i organizacjom możliwość pozyskania kapitału finansowego na rozpoczęcie projektu biznesowego i płacenie za wszystkie inne należności osobiste i finansowanie wszystkich potrzeb finansowych. Joycesmithloan Finance jest spółką zależną joycesmith LLC i oferuje tanie kredyty dla klientów zainteresowanych niedrogą stopą procentową w wysokości 3%.  Będąc dobrze poinformowanym, że oprócz tego, że w celu osiągnięcia jak największych zysków, ta szlachetna firma dąży do jak największej relacji pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkodawcą. Odbywa się to w postaci elastycznych pakietów pożyczek, które klienci mogą chcieć wolności, ile pożyczyć i kiedy ją zapłacić.  Jak możesz być zainteresowany? Oferujemy wszelkiego rodzaju kredyty w dowolnym miejscu na świecie. Możesz być także zainteresowany wiedzą, że możesz określić rodzaj pożyczki, której potrzebujesz, jak bardzo potrzebujesz pożyczki i zwrotów, gdy tylko spełni wszystkie nasze wymagania. Ta elastyczność jest jednym z najważniejszych czynników, jakie dostarczamy naszym klientom, między innymi w USA, Azji, Nigerii i na całym świecie.  Oferujemy pożyczki w wysokości od 10 000 USD minimum 20 milionów dolarów do maksymalnej stopy procentowej 3%. Oferujemy pożyczki na rozwój firmy oraz konkurencyjność / ekspansję. JOYCESMITH FINANCE jest własnością prywatną i jest kontrolowana przez JOYCESMITH LLC © właścicieli i producentów, którzy oferują pożyczki firmowe, kredyty samochodowe, kredyty mieszkaniowe, pożyczki projektowe. Optymalizujemy następujące waluty:

  Dolar amerykański ($)

  Euro europejski (€)

  Funtów brytyjskich (£)  Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem tej pożyczki od nas tutaj w Joycemithloans Finance, a następnie nie wahaj się z nami skontaktować i daj nam znać szczegóły pożyczki, której chcesz, oto szczegóły formularza wniosku o uzyskanie kredytu w Joycesmith Financial , Prosimy o dokładne wypełnienie wniosku klienta i przesłanie go do nas.  POTRZEBNA INFORMACJA  • imię i nazwisko:

  • Płeć:

  • stan cywilny:

  • Kontakt:

  • Kod pocztowy:

  • Kraj:

  • Data urodzenia:

  • Kwota potrzebna jako pożyczka:

  • Okres amortyzacji:

  • Dochód miesięczny / dochód roczny:

  • Zawód:

  • Cel pożyczki:

  • Telefon:

  • Faks:

  • Czy mówisz i rozumiesz język angielski:


  Masz cudowny dzień.


  Jesteśmy tutaj, aby zapewnić lepszy sposób na finansową wolność

  Joycesmith LLC

  1253 kowal

  Ulica Ehimen 7283-93xq3

  Wyślij nam e-maila: (Joycesmithloanlendercompany@gmail.com).  Nic nie stracić, ale twoje zadłużenie i problemy finansowe się skończą!

  Skontaktuj się z nami Dzisiaj!

  11 lipiec 2017 0:57
 • Avatar
  Barry Jones

  Barry Jones loan plc, legalny, renomowany i akredytowany kredytodawca. W bardzo szybki i prosty sposób udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczki. Oferujemy pożyczkę komercyjną i biznesową dowolnej kwoty, Konsolidacja zadłużenia, pożyczkę studencką lub wszelkiego rodzaju pożyczkę wybraną przez Ciebie z 3% stopą procentową. Zainteresowane osoby powinny się z nami skontaktować na ten adres e-mailowy barryjonesloanplc@gmail.com Poniższe informacje są następujące:

  Nazwa:
  Nazwisko:
  Kraj:
  Miasto:
  Zawód:
  stały adres:
  Data urodzenia:
  Kod pocztowy:
  Seks:
  Numer telefonu:
  Stan cywilny:
  Cel pożyczki:
  Miesięczny przychód:
  Kwota poŜyczki wymaganej:
  Czas trwania kredytu:

  11 lipiec 2017 16:45
 • Avatar
  cindy moore

  Gratulacje
  Ma poinformować społeczeństwo, że pani Cindy Moore, pożyczkę, co
  Twoja pożyczka stanowiła okazję finansową dla każdego, kto potrzebuje
  Pomoc finansowa. Otrzymujemy pożyczkę w wysokości 2%
  Osoby, firmy i przedsiębiorstwa zgodnie z zrozumiałymi
  Zasady. Skontaktuj się z nami dziś przez e-mail:
  Cindymoore8182@gmail.com

  15 lipiec 2017 9:01
 • Avatar
  Eva

  Dobry dzień moi ludzie, czy szukasz pożyczki od kiedy? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozwiązać problemy w życiu? Jeśli tak, to już nie martw się, bo jest Bóg wysłana kobieta, która pomaga ludziom dzisiaj w naszym kraju, pomagała wielu z nas tutaj, Eva kobieta, która pracowała ze szpitalem w moim kraju, szukałem pożyczki Odkąd odesłałem moje dzieci do szkoły i założyłem firmę, zostałem oszukany moimi fałszywymi kredytodawcami do chwili obecnej, kiedy zlokalizowałem tę firmę iw tej firmie potwierdzam i zarobiłem kwotę 45.000.000 dolarów bez stresu, a teraz jestem tutaj Na formularzu, aby odnieść się do tej nazwy firmy tutaj i powiedzieć moim ludziom, jak pomagają wielu osobom z innych krajów zaufać mi i polegać na nich, ponieważ są w 100% pewne i gwarantują, bo dziś jestem szczęśliwa, że wreszcie dostałem szansę na zdobycie Pożyczkę dziś i skontaktuj się z e-mailiem pod adresem {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com}, ponieważ pomogły również wiele z innych krajów.

  Eva

  15 lipiec 2017 13:12
 • Avatar
  DAVID DORIS

  Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Potrzebujesz pieniędzy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozwiązać zadłużenie lub spłacić rachunki lub rozpocząć miłe interesy? Czy potrzebujesz pieniędzy na swój projekt? Oferujemy zabezpieczone pożyczki na każdą kwotę i na całym świecie (osoby fizyczne, firmy, nieruchomości i osoby prawne) w naszym tempie 2% doskonałe. W odpowiedzi na prośbę i wyślij więcej informacji na następujący adres e-mail: (daviddorisfirm@gmail.com)

  18 lipiec 2017 2:35
 • Avatar
  WAYNE DAVIS

  100% finansowanie przez naszą firmę z niską stopą procentową 4%. Oferujemy pożyczki osobom, organizacjom, firmom itp. Proces szybkiego i prostego zatwierdzania pożyczki może pomóc Ci pożyczyć pieniądze. Możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej,
  Spring-cash2016@outlook.com

  19 lipiec 2017 2:52
 • Avatar
  Lucas

  Czy przeszliście przez trudne czasy w zaciągnięciu pożyczki teraz martw się o nomore, ponieważ Kredyt Pożyczki Lucas Compania oferuje wszystkie rodzaje pożyczek, oferujemy również bezpieczne pożyczki w domu, a także pożyczki na zainwestowanie w Twoją firmę kontakt z nami teraz: LUCASLOANLENDINGCOMPANIA@YAHOO.COM LUB LUCASLOANLENDINGCOMPANIA@GMAIL.COM Telefon komórkowy: +16026337400

  Strona internetowa: lucasloanlendingcompania.webs.com

  20 lipiec 2017 15:48
 • Avatar
  John

  Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom z niską stopą procentową oraz przystępnej stopie procentowej 2%. Skontaktuj się z nami w celu monitorowania przetwarzania i przekazania pożyczki w ciągu 48 godzin EMAIL U.S. TERAZ Z: privateloancompanys@gmail.com

  20 lipiec 2017 20:25
 • Avatar
  cindy moore

  Mamy nadzieję, że ta recenzja pomoże Ci zaplanować podróż.
  Pożyczki na wszelkiego rodzaju cele. Oferujemy minimalną kwotę 5000,00 dolarów do 5 milionów dolarów, przy niskim oprocentowaniu 2% pożyczki
  Czas trwania: do 25 lat w zależności od wymaganej kwoty kredytu.
  Klient musi być
  W wieku od 18 lat
  Ta transakcja jest w 100% bezpieczna dla wszystkich miejsc
  Aby uzyskać więcej informacji o kredycie, skontaktuj się z nami
  E-mail: cindymoore8182@gmail.com

  23 lipiec 2017 0:11
 • Avatar
  Daniel Marshall

  Jesteś w trudnej sytuacji finansowej i potrzebujesz kredytu, jeśli interes, osobisty lub inny, w celu promowania firmy. Skrzynka odbiorcza lub skontaktuj się z nami pod następującym adresem: danielmarshallwheeler@gmail.com

  25 lipiec 2017 3:14
 • Avatar
  Michael

  Oferta kredytowa @ 2% stawka !!!

  Nasza firma jest organizacją prawną, która została stworzona, aby pomóc ludziom, którzy potrzebują pomocy, np. Pomocy finansowej. Jesteśmy firmą finansową w Stanach Zjednoczonych.
  Jeśli więc masz trudności z finansowym bałaganem i potrzebujesz pieniędzy, aby rozpocząć własną firmę lub potrzebujesz kredytu na spłatę długów lub płacisz rachunki, rozpocznij dobry biznes lub pożyczasz trudności dotyczące banków lokalnych, skontaktuj się z nami dzisiaj
  E-mail: glantpaydayloanfirm@gmail.com

  Lub tekst +1970 414-7628

  Michael

  25 lipiec 2017 22:14
 • Avatar
  Ferdinand Leo

  Czy potrzebujesz kredytu? jeśli tak Oferujemy pożyczki na niskim oprocentowaniu w wysokości 2% i bez kontroli kredytowej, oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacji zadłużenia, kapitał podwyższonego ryzyka, kredytów biznesowych, kredyty edukacji, kredyty mieszkaniowe lub „pożyczki dla jakiegokolwiek powodu. Jednak Nasza metoda, oferuje Ci możliwość przedstawienia kwoty kredytu potrzebne, a także czas trwania można sobie pozwolić Ferdinandleofinance@gmail.com.

  To daje realną szansę na zdobycie funduszy, których potrzebujesz! jeżeli zainteresowany kontakt poprzez Ferdinandleofinance@gmail.com

  Z poważaniem
  Leo Ferdinand C.E.O
  Leo Ferdinand Finance
  E-mail: Ferdinandleofinance@gmail.com

  29 lipiec 2017 1:54
 • Avatar
  MICRO-FINANCE BANK

  Czy jesteś mężczyzną biznesu czy kobietą? Czy potrzebujesz pieniędzy, aby założyć własne
  biznes? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozliczyć swój dług lub spłacić rachunki
  Lub rozpocznij miły interes? Czy potrzebujesz pieniędzy na swój projekt? Oferujemy
  Pożyczki zabezpieczone dowolnej kwoty i na całym świecie (jednostki,
  Firm, nieruchomości i osób prawnych) w naszej stawce 2%
  doskonały. Aby uzyskać odpowiedzi na pytania związane z aplikacją i przesłać więcej informacji
  Następujący adres e-mail: (worldwidemicrofinancebank@gmail.com)

  NASZA OFERTA ZAWIERA
  1). Pożyczka biznesowa
  2). Kredyty mieszkaniowe
  3). Pożyczka osobista
  4). Kredyt Hipoteczny
  5). Konsolidacja zadłużenia E.T.C.

  NASZA WIZJA
  Być wiodącym i preferowanym kredytodawcą pożyczki

  NASZA MISJA
  Zapewnienie innowacyjnej i przystępnej pożyczki oraz dobrych usług, które zmaksymalizują wartość zainteresowanych stron.

  SPOSÓB PŁATNOŚCI
  Płatność bezwarunkowa: 1,5% Rabat
  Opcja kredytu hipotecznego: 30% kapitał własny, 70% kredyt hipoteczny
  Pożyczka: 2% Oprocentowanie

  Nasza wartość jest profesjonalizmem, integralnością i doskonałością

  Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami:
  Bank Oficjalny E-mail: worldwidemicrofinancebank@gmail.com
  WhatsApp: +1 (409) 205-0481

  29 lipiec 2017 5:19
 • Avatar
  MICRO-FINANCE BANK

  Czy jesteś mężczyzną biznesu czy kobietą? Czy potrzebujesz pieniędzy, aby założyć własne
  biznes? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozliczyć swój dług lub spłacić rachunki
  Lub rozpocznij miły interes? Czy potrzebujesz pieniędzy na swój projekt? Oferujemy
  Pożyczki zabezpieczone dowolnej kwoty i na całym świecie (jednostki,
  Firm, nieruchomości i osób prawnych) w naszej stawce 2%
  doskonały. Aby uzyskać odpowiedzi na pytania związane z aplikacją i przesłać więcej informacji
  Następujący adres e-mail: (worldwidemicrofinancebank@gmail.com)

  NASZA OFERTA ZAWIERA
  1). Pożyczka biznesowa
  2). Kredyty mieszkaniowe
  3). Pożyczka osobista
  4). Kredyt Hipoteczny
  5). Konsolidacja zadłużenia E.T.C.

  NASZA WIZJA
  Być wiodącym i preferowanym kredytodawcą pożyczki

  NASZA MISJA
  Zapewnienie innowacyjnej i przystępnej pożyczki oraz dobrych usług, które zmaksymalizują wartość zainteresowanych stron.

  SPOSÓB PŁATNOŚCI
  Płatność bezwarunkowa: 1,5% Rabat
  Opcja kredytu hipotecznego: 30% kapitał własny, 70% kredyt hipoteczny
  Pożyczka: 2% Oprocentowanie

  Nasza wartość jest profesjonalizmem, integralnością i doskonałością

  Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami:
  Bank Oficjalny E-mail: worldwidemicrofinancebank@gmail.com
  WhatsApp: +1 (409) 205-0481

  29 lipiec 2017 5:29
 • Avatar
  delhaye

  Jesteśmy dostępni dla wszystkich Pożyczek między Osobami prywatnymi, Zawodowych lub w Inwestycje.
  Dajemy Pożyczki od 5000€ do 100.000.000€
  Maksymalny Okres wynosi 25 lat .
  Stopa Procentowa wynosi 3 %
  Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty Kredytu prosimy, skontaktuj się z nami

  Adres E-mail: yvespauldelhaye@hotmail.com

  31 lipiec 2017 20:31
 • Avatar
  Brabra

  Jestem nazwiskiem pani Brabra. Mieszkam na Polska, chcę korzystać z tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukiwaczy pożyczki, aby być bardzo ostrożnym, ponieważ istnieją oszustwa wszędzie Kilka miesięcy temu byłem napięty finansowo, a dzięki mojej rozpaczy zostałem oszukany przez kilku online kredytodawców prawie straciłam nadzieję Aż przyjaciel zwrócił się do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy zwanego pani Stella Rene, która pożyczy mi niezabezpieczoną pożyczkę w wysokości 85.000.000 bez żadnych stresów Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek kredytu, skontaktuj się z nim teraz: {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com} Używam tego środka, aby ostrzec wszystkich poszukiwaczy pożyczki z powodu piekła, którą przeszedłem przez ręce tych nieuczciwych pożyczkodawców i nie chcę nawet mojego wroga, aby przechodził przez takie piekło, że przeszedłem przez ręce tych oszustw Kredytodawcy online, będę także chciał, abyś pomógł mi przekazywać te informacje innym osobom, które potrzebują pożyczki po otrzymaniu pożyczki od pani Stelli Rene, módl się, aby Bóg dał jej długie życie.

  Boże błogosław ją na zawsze.

  Brabra

  3 sierpień 2017 0:51
 • Avatar
  Pan Megan Andre

  cześć

  Złożyć wniosek o szybką i wygodną pożyczkę, aby spłacić rachunki i rozpocząć nowe finansowanie projektów przy najtańszej stopie procentowej w wysokości 3%. Skontaktuj się z nami dziś: (meganandreloan@yahoo.com) z kwotą kredytu potrzebną, ponieważ nasza oferta kredytowa minimalna wynosi 1000,00 do dowolnego wyboru kwoty pożyczki. Jestem poświadczoną, zarejestrowaną i legalną kredytodawcą. Możesz skontaktować się ze mną dziś, jeśli jesteś zainteresowany Uzyskanie tej pożyczki, skontaktuj się ze mną, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu udzielania pożyczek, procesu, takiego jak warunki i warunki pożyczki oraz jak zostanie przekazana pożyczka. Potrzebuję twojej pilnej odpowiedzi, jeśli jesteś zainteresowany.

  WNIOSEK O POŻYCZKĘ

  (1) Pełna nazwa:
  (2) Kwota potrzebna jako pożyczka:
  (3) Numer telefonu:
  (4) Czas trwania:
  (5) Kraj:
  (6) Województwo / region:
  (7) Miesięczny dochód:
  (8) Stan cywilny:
  (9) Wiek / Płeć:
  (10) Cel kredytu:

  UWAGA: Wszystkie odpowiedzi należy przesyłać na: meganandreloan@yahoo.com w celu szybkiego przetwarzania.
  Dziękuję Ci,

  Pan Megan Andre
  C.E.O / meganandreloan

  3 sierpień 2017 17:30
 • Avatar
  milan chris

  Czy potrzebujesz pożyczki? Skontaktuj się teraz z kwotą, czasem trwania, numerem telefonu Email: milanfinancialcompanies@yahoo.com lub milanfinancialcompanies@gmail.com

  3 sierpień 2017 18:06
 • Avatar
  SARAH WILLIAMS

  Firma Sky World Loan, udzielamy pożyczek po stopie procentowej 0f 3%. Skyworldloanfirm@gmail.com
   

  Dobry dzień sir / ma.

  Jesteśmy firmą prywatną i oferujemy pożyczki o niskim oprocentowaniu przy ustalaniu kwoty kredytu od 100 milionów pożyczki do pożyczki na kwotę 1 000 USD pożyczki na rozwój biznesu: konkurencyjność na rynku krawędziowym / ekspansja biznesowa.

  Oferujemy różne kredyty

  * Pożyczki osobiste (zabezpieczone i niezabezpieczone)
  * Pożyczki dla firm (zabezpieczone i niezabezpieczone)
  * Pożyczka konsolidacyjna
    
  Bez opłat wstępnych.

  Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tej reklamy.
  Aby uzyskać więcej informacji i zapytań, wyślij e-mail do nas dzisiaj
  Skyworldloanfirm@gmail.com
  Skyworldloanfirms@yahoo.com


  Sarah Williams.

  4 sierpień 2017 1:05
 • Avatar
  jennifer zion

  ŚWIADECTWO NA JAK OTRZYMAŁEM MÓJ KREDYT Z PRAWDZIWYM POŻYCZKI POŻYCZKODAWCY 2017

  Witam wszystkich
  To jest jak ja dosta³ mój kredyt od kredytodawcy pożyczki geniusz
  doskonałe doświadczenie z Agencja ta pożyczka online, ale czuję, że jego
  Dobry do wynajęcia ty znać gdzie i jak ja dostał mój finansowy przełom

  Jestem pani Jennifer, na początku tego roku, ja był okładzina
  kryzys finansowy, mój biznes było że musiałem sprzedać mój samochód, więc mogłem
  zapłacić moich pracowników i wyłączania moje rachunki, aż pewnego dnia, byłem zajęty, sprawdzanie
  reklamy online i założyć firmę i postanowiłem spróbować, postanowiłem wziąć
  śmiały krok i został poinformowany przez firmę że będę otrzymywać mój kredyt w 24
  godzin z 2% niskie oprocentowanie, to było jak sen mi jak w ciągu 12-24 godzin, otrzymałem
  mój kredyt od Mr PATRICK dziś jestem szczęśliwą kobietą, bo moje marzenie w końcu przyszedł, zapłaciłem moje
  rachunki, wzrosła moja Farma i było utrzymywane w mojej głowie nad wodą więc się cieszę i
  będę rad, każdy z was, którzy są finansowo utopić kontakt z Mr Patrick na ten e-mail
  (PATRICKLOANS15@GMAIL.COM)
  ponieważ Pan Patrick jest dobry i zaufany człowiek
  Każdy tam szuka pożyczki teraz jest dobra okazja zastosować i odnieść sukces.
  szybko zastosować z nich dziś i dostać kredytu bez wszelkich lose
  Patrick pożyczek Ltd, jest firmą certyfikowanych i zaufanych kredytu i będzie zeznawać o nim
  Wszystko dzięki Mr Patrick
  po raz kolejny kontakt poprzez e-mail (patrickloans15@gmail.com)

  4 sierpień 2017 1:46
 • Avatar
  Pastor Gable

  Szukasz kredytu do Państwa firmy?

  Czy jesteś zainteresowany coraz nasze nisko oprocentowanej pożyczki dla biznesu, zakupionych przez projekty, takie jak rozpoczęcia działalności gospodarczej franczyzy, przejęcie, rozszerzenie działalności, nieruchomości komercyjne i wykonanie umowy. Nasza firma oferuje Niskooprocentowane pożyczki dla długo i krótkoterminowych podstawy.
  Jeżeli zainteresowany, proszę wrócić i pozwól nam dowiedzieć się więcej o firmie i jak bardzo zamierzasz wypożyczyć dla Twojej firmy. E-mail: info.lockwoodlenders@gmail.com

  4 sierpień 2017 12:42
 • Avatar
  RALSTON MILES

  Czy szukasz prawdziwej pożyczki? Przy przystępnej stopie procentowej? Przetworzono w ciągu 2 do 5 dni roboczych. Czy były nieustannie odrzucane przez banki i inne instytucje finansowe? Oto uzasadniona oferta, ponieważ kwestia kredytowa i bezpieczeństwo to coś, czego klienci są coraz bardziej zainteresowani, Gratulacje dla Ciebie, Oprocentowanie naszej oferty wynosi 2%, jeśli jest zainteresowane uzyskaniem pomocy finansowej, skontaktuj się z nami już dziś pod adresem: sgtmiles851@gmail.com

  5 sierpień 2017 4:03
 • Avatar
  HenryJames Multi-Finance Loan Agency

  Uzyskaj natychmiastową e-akceptację Twoich pożyczek.

  Pożyczka z bardzo niską stopą procentową 3% rocznie, zainteresowani powinni odpowiedzieć na ten e-mail za pośrednictwem: -

  E-mail: credit.c@usa.com

  Tel .: + 1985-200-3060.

  Pozdrowienia,
  OD: HenryJames Multi-Finance Loan Agency.

  12 sierpień 2017 4:40
 • Avatar
  Ryan Jeremy

  Witam Wszyscy gotowi sa to wielkie swiadectwo o tym, jak Bóg usmiecha sie na twarz, chce szybko wykorzystac to medium do sciecia swiadectwa o tym, jak Bóg skierowal mnie do Legit i prawdziwego kredytodawcy pozyczajacego, który przeksztalcil mnie z zycia mojej rodziny z trawy Do laski z ubóstwa do bogatego i udanego czlowieka, który moze teraz pochwalic sie zdrowym i zamoznym zyciem bez stresu lub trudnosci finansowych. Jestem kobieta biznesu z Ohio panstwa USA bylem l osieroconym i nie mialem pieniedzy na biznes wiecej Bo mialem problemy z zyciem i szukalem pozyczki rozpaczliwie po tylu miesiacach próbuje uzyskac pozyczke w internecie,aby refinansowac moja firme i bylem oszukany sume 15,930 USD z 4 róznych firm i stalem sie tak Zdesperowany w uzyskaniu pozyczki od legit pozyczkodawcy pozyczkodawcy online, który nie doda do mojego bólu wtedy postanowilem skontaktowac sie z przyjacielem, który wlasnie pozyczke online, omówilismy problem i do naszego wniosku powiedziala mi,jak ona dostala pozyczke z Prawowitym kompanem Y wlasnoscia kobiety o imieniu James penny,która jest dyrektorem generalnym globalnej spólki prowizorycznej,wiec postanowilem zlozyc wniosek o mala kwote pozyczki w wysokosci 20 000,00 dolarów na poczatek z niska stopa procentowa w wysokosci 2%,a pozyczka zostala zatwierdzona latwo, bez stresu i wszystkich Przygotowanie i pozyczka,w przypadku gdy zostaly przekazane na moje konto w nie mniej niz 48 Godzinach pozyczka zostala wplacona do mojego banku,a po splacie kredytu zlozylem wniosek ponownie za kolejna kwote kredytu w wysokosci 450 000,00 dolarów na moja inwestycje z powodu tego, Swiadectwo jest dla tych,którzy potrzebuja pieniedzy i chca pozyczyc od prawdziwego pozyczkodawcy,jesli zostales oszukany wystarczy to jest czas,aby sie radowac,mozesz skontaktowac sie z nia na jej e-mailu,globalprovissioncompany@gmail.com wiec chce Porade kazdemu,kto potrzebuje kredytu,aby szybko skontaktowac sie z nia za posrednictwem(globalprovissioncompany@gmail.com),nie wie, ze to robie,modle sie,aby Bóg poblogoslawil ja za dobra rzecz,która zrobila w moim zyciu i zyciu mojej rodziny

  12 sierpień 2017 5:19
 • Avatar
  Citizens Bank

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na prowadzenie działalności gospodarczej lub płacisz rachunki z niską stopą procentową 3% rocznie. Udzielamy pożyczek jednostkom indywidualnym i współpracującym, począwszy od 50 000 USD maksymalnie 50 milionów USD od 1 do 30 lat. Jesteśmy certyfikowani, niezawodni, wydajni, szybko i dynamicznie. Możemy zaoferować pożyczkę. Zainteresowane osoby powinny się z nami skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej: - guaranteeloanaccess@gmail.com, aby umożliwić nam otwarcie pliku przetwarzania pożyczki.

  Czy masz jakieś trudności finansowe; Czy potrzebujesz pożyczki na pokrycie długów; Czy zamierzasz zwiększyć swoje finanse; Jesteś osobą biznesową, która chce rozwijać swoją firmę. Zalecamy skontaktowanie się z prawdziwym bohaterem, zaufaniem i skuteczną firmą pożyczającą pożyczkę. Zrozumiałem zarówno przez jednostki jak i rząd o naszej wielkiej skuteczności.

  Jesteśmy certyfikowani, niezawodni, wydajni, szybko i dynamicznie. Możemy zaoferować pożyczkę z niską stopą procentową w wysokości 3% rocznie.

  Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pożyczki od mojej firmy. Nasz adres e-mail kontaktu: guaranteeloanaccess@gmail.com

  Citizens Bank

  12 sierpień 2017 21:06
 • Avatar
  Daniel

  Dobry dzień,

  Twoja poczta została otrzymana, a my chętnie zaoferujemy Ci pożyczkę, więc co musisz zrobić, to uprzejmie wypełnić wniosek o kredyt.

  INFORMACJE O ZARODACH:
   
  Pełne imię i nazwisko:
  Płeć:
  Stan cywilny:
  Adres:
  Kod pocztowy:
  Kraj:
  Data urodzenia :
  Finansowanie:
  Wymagana kwota:
  Długość kredytu:
  Wynagrodzenie / dochód roczny:
  Zawód:
  Cel pożyczki:
  Telefon:
  Faks:
   

  Motto: Zapewniamy naszym klientom bezpieczny program kredytowy i gwarancyjny.

  Z poważaniem.

  Daniel / MD /

  14 sierpień 2017 11:27
 • Avatar
  Jerry Carl

  Cześć, jestem pan Jerry Carl wierzyciel prywatnych pożyczek, a ja jestem tutaj, aby spełnić twoje marzenia, aby uzyskać pożyczkę. Czy potrzebujesz pożyczki w trybie pilnym? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę długów? Czy potrzebujesz pożyczki na rozbudowę firmy lub rozpocznij własną działalność gospodarczą, Jesteśmy tu dla Ciebie z niską stopą procentową 2% i można uzyskać kredyt pożyczki w wysokości 3.000 USD do 100.000.000 USD maksymalną kwotę kredytu i do 40 lat pożyczki Trwanie. Skontaktuj się z nami pod adresem jerrycarlloans@gmail.com

  14 sierpień 2017 15:36
 • Avatar
  MARIA HARRY

  Cześć wszystkim,

  Witamy w firmie wypożyczającej firmę Maria Harry, doceniamy dobre komentarze, które poruszają się po Internecie na temat naszych dobrych robót i dziękuję wszystkim tym, którzy zaciągnęli pożyczkę od naszej firmy. Przejdźmy teraz do tego, co robimy najlepiej. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki? Pożyczka prawdopodobnie rozszerzyć lub rozpocząć własną działalność gospodarczą? Pożyczka na zakup domu lub samochodu? Pożyczka na spłatę zadłużenia i rachunków, z oprocentowaniem zaledwie 2%, co odpowiada każdemu klientowi i jesteś zobowiązany do korzystania z naszych usług, ponieważ nasi klienci dotyczą to nasz główny cel. Skontaktuj się teraz tak:


  E-mail: mariaharryloanfirm@gmail.com lub mariaharryloanfirm000@yahoo.com

  Strona Facebook: https://web.facebook.com/Maria-Harry-Loan-Firm-419087971809301/?ref=aymt_homepage_panel

  Google Hangout: Maria Harry

  Czekam na odpowiedź od ciebie.

  Wszystkiego najlepszego,
  Maria Harry Loan Firma.

  19 sierpień 2017 3:11
 • Avatar
  Franklin Leo

  Oferujemy pożyczkę zarówno osobom fizycznym, jak i firmom, które potrzebują kredytu na sfinansowanie swoich ideałów biznesowych, spłacenie rachunków, rozbudowę istniejącej działalności, konsolidację długów, finansowanie dobrych projektów e.t.c z oprocentowaniem 2%. Prowadzimy również doradztwo finansowe dla naszych klientów. Skontaktuj się z nami już dziś na wszystkie potrzeby finansowe, abyśmy mogli dyskutować, podpisać umowę, a następnie finansować projekt lub firmę. E-mail: franklinleoloanhome@gmail.com

  19 sierpień 2017 15:59
 • Avatar
  Mr Rojas Silva

  Witam, jestem ivani suarez, obecnie mieszka w santiago, Ekwador. Jestem wdową w tej chwili z trójką dzieci i utknęłam w sytuacji finansowej w kwietniu 2014 r. I musiałem refinansować i płacić rachunki. Próbowałem poszukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych zarówno prywatnych jak i korporacyjnych, ale nigdy z powodzeniem, a większość banków odrzuciła mój kredyt. Ale jak Bóg to miało, zostałem przedstawiony człowiekowi Bożemu pożyczkodawcy prywatnemu pożyczkodawcy, który dał mi kredyt w wysokości 85 000 USD i dziś jestem właścicielem firmy, a moje dzieci dobrze sobie radzą w tej chwili, jeśli musisz skontaktować się z firmą z Odesłanie do zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, brak kontroli kredytowej, brak podpisu z zaledwie 2-proc. Stopą procentową oraz lepsze plany spłat i harmonogramy, skontaktuj się z panem Rojas Silvą. Nie wie, że robię to, ale teraz jestem szczęśliwa i postanowiłem poinformować ludzi o nim, a także chcę, aby Bóg błogosławił mu więcej. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem swojego e-maila: Mortgagecompanyplc@gmail.com

  19 sierpień 2017 16:35
 • Avatar
  Mr Rojas Silva

  Witam, jestem ivani suarez, obecnie mieszka w santiago, Ekwador. Jestem wdową w tej chwili z trójką dzieci i utknęłam w sytuacji finansowej w kwietniu 2014 r. I musiałem refinansować i płacić rachunki. Próbowałem poszukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych zarówno prywatnych jak i korporacyjnych, ale nigdy z powodzeniem, a większość banków odrzuciła mój kredyt. Ale jak Bóg to miało, zostałem przedstawiony człowiekowi Bożemu pożyczkodawcy prywatnemu pożyczkodawcy, który dał mi kredyt w wysokości 85 000 USD i dziś jestem właścicielem firmy, a moje dzieci dobrze sobie radzą w tej chwili, jeśli musisz skontaktować się z firmą z Odesłanie do zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, brak kontroli kredytowej, brak podpisu z zaledwie 2-proc. Stopą procentową oraz lepsze plany spłat i harmonogramy, skontaktuj się z panem Rojas Silvą. Nie wie, że robię to, ale teraz jestem szczęśliwa i postanowiłem poinformować ludzi o nim, a także chcę, aby Bóg błogosławił mu więcej. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem swojego e-maila: Mortgagecompanyplc@gmail.com

  19 sierpień 2017 16:35
 • Avatar
  Mr Rojas Silva

  Witam, jestem ivani suarez, obecnie mieszka w santiago, Ekwador. Jestem wdową w tej chwili z trójką dzieci i utknęłam w sytuacji finansowej w kwietniu 2014 r. I musiałem refinansować i płacić rachunki. Próbowałem poszukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych zarówno prywatnych jak i korporacyjnych, ale nigdy z powodzeniem, a większość banków odrzuciła mój kredyt. Ale jak Bóg to miało, zostałem przedstawiony człowiekowi Bożemu pożyczkodawcy prywatnemu pożyczkodawcy, który dał mi kredyt w wysokości 85 000 USD i dziś jestem właścicielem firmy, a moje dzieci dobrze sobie radzą w tej chwili, jeśli musisz skontaktować się z firmą z Odesłanie do zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, brak kontroli kredytowej, brak podpisu z zaledwie 2-proc. Stopą procentową oraz lepsze plany spłat i harmonogramy, skontaktuj się z panem Rojas Silvą. Nie wie, że robię to, ale teraz jestem szczęśliwa i postanowiłem poinformować ludzi o nim, a także chcę, aby Bóg błogosławił mu więcej. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem swojego e-maila: Mortgagecompanyplc@gmail.com

  19 sierpień 2017 16:35
 • Avatar
  Tomek

  Dramat z geodezją. Ukończyłem studia 2 lata temu i nadal pracuję za najniższą krajową.

  19 sierpień 2017 18:54
 • Avatar
  Ryan Jeremy

  Jestem Ryan Jeremy przez name.I żyję w Stanach Zjednoczonych,chcę używać tego medium,aby ostrzec wszystkich poszukiwaczy pożyczki,aby być bardzo ostrożnym, ponieważ są scam wszędzie.Kilka miesięcy temu byłem napięty finansowo,a ze względu na moje desperacje byłem oszukany Przez kilku kredytodawców online.I prawie stracił nadzieję,aż przyjaciel zwrócił się do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy zwany globalprovissioncompany SMART FROM HISZPANII,który pożyczy mi niezabezpieczonej pożyczki 50.000 dolarów w ciągu 3 godzin bez stres.If jesteś w potrzebie wszelkiego rodzaju Pożyczki po prostu skontaktuj się z globalprovissioncompany@gmail.com Używam tego medium, aby ostrzegać wszystkich poszukiwaczy pożyczki z powodu piekła, którą przeszedłem przez ręce tych nieuczciwych kredytodawców.I nie chcę nawet mojego wroga,aby przechodził przez takie piekło,że Przechodząc przez ręce tych oszustw online kredytodawców,będę również chcesz,aby mi pomóc przekazać te informacje do innych,którzy są również potrzebują pożyczki po otrzymaniu pożyczki od globalprovissioncompany Z HISZPANII,modlę się,że Bóg shou Daj im długi kontakt,globalprovissioncompany@gmail.com

  20 sierpień 2017 10:46
 • Avatar
  DOBSON

  Czy masz jakieś trudności finansowe? Potrzebujesz pożyczki
  Konsolidacja zadłużenia, budownictwo, kredyty mieszkaniowe, refinansowanie,
  Banknoty osobiste lub awaryjne? Czy jesteś człowiekiem biznesu?
  Kobiety, które planują rozszerzyć swoją działalność, oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki. Jeśli chcesz się z nami skontaktować dziś:
  franklindobsonfinancialhome@outlook.com, aby uzyskać więcej informacji.

  21 sierpień 2017 9:41

Dodaj swój komentarz *: