Geodeta - zarobki, opinie i komentarze.

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Big_geodeta

Aby zostać geodetą należy ukończyć odpowiednie studia na kierunku geodezja i kartografia. Po nich można starać się o pracę w specjalistycznych firmach geodezyjnych, firmach budowlanych, jednostkach administracyjnych na stanowisku urzędowym, ale także w kopalniach, firmach wydobywczych, wydawnictwach kartograficznych i innych miejscach, w których dokonuje się pomiaru gruntów, a także nanoszenia pomiarów na dokumenty. Geodeta powinien cechować się znajomością matematyki, dokładnością i skrupulatnością, mieć doskonałą wyobraźnię przestrzenną. Geodeta po ukończeniu studiów powinien zdać egzamin, który daje mu uprawnienia do wykonywania zawodu.

Jak wygląda praca geodety?

Z pewnością każdy z nas kojarzy mężczyzn, którzy stoją na ulicy lub na gruntach, które mierzą, ze specjalnym urządzeniem mierniczym i notują wszystko w dokumentach. To właśnie geodeci, którzy zostali zatrudnieni przy pomiarze gruntów. Ich praca jest niezbędna przy wytyczaniu planu budów, autostrad, do dokonywania pomiarów pod wszelkie instalacje biegnące pod ziemią. Ich praca jest bardzo ważna, gdyż na niej opierają się wszelkie budowy. Pomiary geodezyjne musza być bardzo dokładne i wiarygodne, a wpisy geodety będą widniały w księgach wieczystych nieruchomości. Geodeta musi przedstawić zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie o odbytych praktykach, by móc zostać dopuszczonym do egzaminu uprawniającego do wykonywania zawodu.

najlepsze studia

Ścieżka kariery geodety

Zarobki geodety kształtują się w granicach 6-10 tysięcy złotych. Geodeta bez uprawnień do wykonywania zawodu może dostawać około 2 tysiące złotych netto. Dlatego też warto starać się o pociągnięcie dalej swojej ścieżki kariery i nie poprzestawanie tylko na samych studiach geodezyjnych. W późniejszym czasie można starać się o otworzenie własnej firmy, co daje dużo większe możliwości rozwoju kariery, a co za tym idzie, oczywiście i dużo większe zarobki. W tym celu należy jednak postarać się o wszelkie konieczne uprawnienia, staże i praktyki.

Ile zarabia geodeta?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku geodeta zarabia około 2500 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (261)

 • Avatar
  Piotr

  HA HA HA HA w dużym mieście magister inżynier dostanie 1200 pln netto po przepracowaniu około 7 lat "dobije" do 2000 - 2500 z uprawnieniami "egzamin porównać można z egzaminem prawniczym" 5000- 7000zł czyli w wieku około trzydziestukilku lat, a gdzie mieszkanie, rodzina, samochód :D

  26 luty 2013 12:49
 • Avatar
  geodeta

  fakt...

  16 kwiecień 2013 11:05
 • Avatar
  ja

  zawód z przyszłościa? bardzo śmieszne. nie ma od 2 lat pracy w geodezji. Wszystkim którzy chca isc na te studia radze przejrzeć stosunek ofert pracy do liczy ogłoszeń ludzi , ktorzy jej szukaja. Konczę własnie geodezje na jednej z najlepszych uczelni w kraju i nie ma dla mnie pracy. Mam dosiwadczenie i nie moge znalezc. Wysyłam CV po calym kraju. Osoba która pisala ten artukul nic nie wie o branzy i zarobkach. Po studiach co najwyzej dadzą Ci 1200 i to na umowe smieciowa bo na umowe prace nikt nie chce zatrudniac. taka jest prawda

  16 kwiecień 2013 16:34
 • Avatar
  ...

  bezrobocie gwarantowane

  6 maj 2013 12:55
 • Avatar
  Michał

  Mature pisałem w tym roku, pracy w geodezji szukałem jakieś 5 dni więc nie bredzcie że nie ma pracy bo ona jest tylko wystarczy wiedzieć gdzie ona jest i mieć minimum znajomości.przy stawce godzinnej jestem w stanie wyciagnąć 1800-2000 co jak na wynagrodzenie zaraz po szkole z zerowym doświadczeniem jest wynikiem dosyć dobrym.

  23 maj 2013 13:11
 • Avatar
  sss

  zgadza sie. Tylko, ze twoja pensja po zdobyciu mgr inz raczej nie wzrosnie. I za kilka lat bedzie mogl cie zastapic mlodszy mlokos zaraz po maturze, tak jak ty zabrales miesjce pracy jakiemus bezrobotnemu geodecie po studiach. Takie wlasnie klocki w tej geodezji. Ale jak jest tak super to idz sie ksztalc w tym zawodzie - zobaczymy co bedziesz mial do powiedzenia za kilka lat.

  28 maj 2013 22:29
 • Avatar
  sss

  Sadze, ze jest to jedna z bolaczek, dlaczego geodezja poszla na dno. W firmie mozna zatrudnic kazdego. Dlatego wybrac lepiej inne studia, tak aby nie byc zastapialnym przez jakiegos gown....rza co za 1800 przyjdzie i bedzie merdal ogonem.
  Czy ktos kiedys widzial lekarza, farmaceute, prawnika itd zaraz po maturze?

  28 maj 2013 22:33
 • Avatar
  Bozo

  Co za bzdury... 7 lat temu dałem się złapać na podobny, czarujący obraz Inżyniera. Teraz jest kryzys i nie ma pracy dla absolwentów. Jak jeszcze studiowałem to pracodawcy z chęcią zatrudniają studentów(wiadomo, koszty) a teraz mając 3 lata doświadczenia, obsługa programów, teren i kameralka nie można znaleźć pracy. Dużo ludzi z roku nie pracuje w zawodzie, a co gorsza uczelnie i technika wciąż wypluwają rzesze geodetów... masakra

  4 czerwiec 2013 18:34
 • Avatar
  Tomasz

  Jest zawaliście ciężko w tym zawodzie. Szczególnie na podkarpaciu. Pensja w Rzeszowskich firmach to średnio od 1200 dla geodety z (2-3 stażem) - 3000 z uprawnieniami. Ale nie martwcie się dużo ludzi wyjezdza za granice tam zarobki są trochę lepsze i nie trzeba uprawnien.

  16 styczeń 2014 21:24
 • Avatar
  8 lat w geodezji- mgr inz

  Geodezja w Polsce od 3 lat przezywa kryzys - jak jeszcze byłem technikiem to zarabiałem 2000-2700 netto - szły przetargi do euro 2012. Potem ie posypało w 2013 roku pensja spadła do 1600 netto. Geodeci potrzebni sa jak sa inwestycje, jak ich nie ma pozostają jakies lipne modernizacje ewidencji za 60% ceny przewidywanej przez zamawiajacego ,a na tym nie da sie zarobić. Jak masz firme rodzinną to studiuj, jak nie to olej. Prosze jeszcze pamietac ze uprawnienia zdobywa sie 2 lata po skonczeniu studiow (5 po technikum ale raczej sie nie uda- polityka gugik ) i płaci sie za tą przyjemnos 960 zł - masz 40% szans ze zdasz.
  NIE POLECAM

  11 kwiecień 2014 8:21
 • Avatar
  geo neo

  Geodezja zeszła na psy. KAŻDEMU kto chce się zajmować geodezją od razu mówię:
  Ceny są takie same jak 8 lat temu. mapka 700 - 800 zł.
  Koszty jak każdy widzi nie stoją w miejscu.
  Wymogi co mapek ja dziś muszę posiedzieć 2 x więcej przy komp.
  Upierdliwość klijentów czasami nie zna granic.
  Ośrodki dokumentacji olewają geodetów z góry na dół, no chyba że masz układy ;-)
  i najważniejsze bum budowlany skończył się 3 lata temu. tak więc nie ma tyle roboty.
  poza tym dyspozycyjność 18/24h
  800 zł mapka 100 zł ośrodek 100 zł pomocnik, 100 zł paliwko, 320 zł padatki, a jeszcze biuro, sprzęt, i osZUSt policzyłeś??? aaaa jak nie masz jeszcze uprawnień to kolejna 100 za klepnięcie pieczątki.
  nadrobisz podziałami?? dolicz sobie 400 zł za klepnięcie, 41 % podatku, badanie kw 72 zł, czasami cały dzień w archeo, paliki, kamienie, farbki, gwoździki, i najgorsze wytłumacz człowiekowi że zabierasz mu 2 m po długości pola.
  może nadgonisz współpracą z projektantami?? hmm 300 zł za inwent przyłącza?? ok jesteś na telefon, 60 zł opłata w ośrodki 41% podatek, i gdzie jesteś?? pomocnik biuro, sprzęt. masakra. a dzieci wieczorem mówią do zobaczenia proszę pana.bo jak nie teren to biuro, jak nie ośrodek to wyjazd do klijenta.naprawdę polecam.A można przeciesz zatrudnić ludz i mieć kupę wolnego czasu, 3 słabe miesiące i jesteś bankrutem.
  ODPOWIEDZIALNOŚĆ jak koparkowy urwie kabel bo geodeta zapomnieł go narysować to kto płaci ????
  Jak granica tnie budynek - bo geo się pomylił przeliczając szkice to kto idzie do sądu??
  jak się pomylisz przy tyczeniu budynku, to kto płaci za koparkę, beton, ludzi, pustaki, ??
  Ubezpieczenie geodety poziom podstawowy to 8 tyś miesięcznie.
  lepiej sprzedawać jajka na bazarku. praca na wolnym powietrzu, bezstresowa, nikt nie pogania, odpowiedzialności prawie zero, a kasa na takim samym poziomie tj, do 1500 zł miesięcznie.
  pozdrawiem właściciel 2 osobowj firmy geodezyjnej.

  15 kwiecień 2014 1:18
 • Avatar
  geo neo

  Ścieżka kariry geodety no tak kiedyś to ja kopałem dołki pod graniczniki, później wbijałem paliki, teraz stoję przy sprzęcie, a już niedługo to spadam na zmywak do angli.

  15 kwiecień 2014 1:23
 • Avatar
  cennik w krakowie

  http://www.sgp.krakow.pl/publikacje/index.php?strona=01

  15 kwiecień 2014 1:27
 • Avatar
  przebranżowiony

  Moim zdaniem mamy do czynienia z tzw. klastrem, który zbudowali sobie ludzie działający w geodezji od wielu lat, którzy dorwali się do władzy, mając wpływ na kształtujące prawo, aby zarabiać krocie na społeczeństwie żyjącym w przeświadczeniu dobrobytu w geodezji.
  Pomimo tworzonego prawa ws uprawnień w 2014r nie zniesiono technikom możliwości ubiegania się o uprawnienia.
  Jesteśmy jedynym regulowanym zawodem, w którym inżynier jest zrównany z technikiem, nierzadko lądując przy łopacie. Niestety samą łopatologią i klikownictwem nikt się zawodu nie nauczy. Pracodawcy mają tylu chętnych do pracy, że się nie liczą z młodymi adeptami, robiąc łaskę dając pracę przy łopacie.
  Ustawodawca doskonale wie jaka jest specyfika pracy w zawodzie geodety, dlatego został wprowadzony spis wymaganych prac do ubiegania się po uprawnienia.
  To zamknie drogę do zawodu wielu ludziom pracującym w zawodzie po kilkanaście lat. Stosunkowo szybko uprawnienia będą nabywali ludzie z plecami np rodzicami przedsiębiorcami geodezyjnymi. Reszta jest skazana na porażkę lub na kilkuletnią mozolną i wyboistą drogę, z którą w korelacji z wielkim szczęsciem być może kiedyś "coś" osiągnął w zawodzie. "Coś" może oznaczać uprawnienia, własną firmę a dochody bardzo przeciętne, niewspółmierne do włożonego wysiłku.
  Wszystkiemu winne jest szkolnictwo. Powstało masę uczelni i techników. Jednak to się nie zmieni, bo istnieje grupa kadry profesorskiej czerpiąca z tego procederu znaczne dochody. Absolwenci nie mają gdzie pójść, więc przynoszą ostatni grosz na egzaminy by odmienić swój los. Biznes uczelniany i uprawnieniowy kręci się pełną parą. W nowym rozporządzeniu nie zapomniano określić dochodów komisji kwalifikacyjnej na poziomie dochodzącym do 110% średniej krajowej za dzień pracy (4000zł). Dlatego nikomu z góry nie zależy, aby coś się zmieniło, bo do góry płynie rzeka pieniędzy, a obecny system jest bardzo wygodny.
  Tak drodzy studenci, absolwenci tego zacnego kierunku zostaliście wycyckani i wygoleni do cna jak barany. Często pchali was na ten kierunek rodzice wbijając nóż na całe życie i roztaczając wizję nowego mercedesa po roku pracy, a ty kicha. Kicha i bieda, zmarnowane życie. Niestety nie macie żadnych perspektyw, zostaniecie zgnojeni i upodleni. Otóż po geodezji dobra praca zdarza się raz na jakiś czas.
  Nikt was nie będzie witał z uśmiechem w pracy tak jak pielęniarki lub lekarzy w niemieckich szpitalach. Po prostu jesteście kulą u nogi, którą trzeba wycyckać.
  Nieprawdą jest, że wszędzie jest źle. Są zawody gdzie po paru latach pracy ludzie są ustawieni, mają domy, porządne samochody, wakacje, ładne żony.
  A wy będziecie dziadami i przegrańcami.
  Liczy się interes góry, wy idziecie na te studia, jesteście tylko końcem ogniwa w tym długim łańcuszku, potem za późno żeby zrezygnować i już was mają. Wygolą was w pracy później na egzaminach, gdzie nie gdzie jakiś szczur się przeciśnie. Tak jak z kredytem, podpisujesz i już jesteś niewolnikiem i wy jesteście już takimi niewolnikami.
  A praca geodety to nie garnitur (na który i tak was nie będzie stać) a deszczówka i gumofilce.
  Z najsłynniejszych opowiastek jakie słyszałem to takie:
  -pewien prezes się śmiał, że lepiej traktuje swojego psa niż pracowników, mówiąc że jeden odejdzie następni czekają w kolejce
  -na kontrakcie zagranicznym w karu arabskim, pewien szejk nie wierzył że rura została dobrze pomierzona. Kazał geodecie robić kilkanaście przekopek w upale 50 stopni aby odnowa pomierzyć rurę. W tym czasie stali obok murzyni i się śmiali, że biały kopie łopatą.
  Są to najprawdziwsze słowa geodetów, którzy tam byli to widzieli i słyszeli.
  Także, nie myślcie, że geodeta to śmieć tylko w Polsce.
  Ogólnie żal mi was.

  19 kwiecień 2014 20:34
 • Avatar
  michal

  ja jestem rok po geodezji i zarabiam 14 tyś na miesiąc netto. Mam auto służbowe, trzynastki i inne bonusy jak opieka medyczna, siłownia itd.
  Mam już 2 inne oferty ... liczę na podwyżkę inaczej odejdę - zobaczymy co zaproponuje szef. Osobiście nie znam nikogo, kto jako geodeta zarabiałby mniej niż 10 tyś. Pracuję w Warszawie w prywatnej Kancelarii Geodezyjnej jako zwykły geodeta.
  Geodeta ma dziś wielki szacunek i poważania, to od niego zależy gdzie będzie granica działki. Przy obecnych cenach działek klienci kłaniają się w pas, wszak każdy chce zaskarbić sobie przychylność geodety.
  Widać nieudacznicy znajdą się w każdej branży. Nawet adwokat jak jest kiepski to ma pod górkę.
  Namawiam wszystkich do studiowania geodezji. Na prawdę WARTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  24 kwiecień 2014 10:18
 • Avatar
  Tomek

  do: michal. hahaha dawno się tak nie ubawiłem. Ja też się dowartościuje w internecie: Pracuje w geodezji zarabiam 1 mln zł miesięcznie i ludzie kłaniają się na mój widok i całują mi stopy, taki zawód ma szacunek. Maturzyści wybierajcie geodezje! tak jak 5 000 ludzi rocznie w poprzednich latach, to nic, że ofert pracy jest 20 razy mniej niż absolwentów wy będziecie po GEODEZJI !

  24 kwiecień 2014 13:19
 • Avatar
  michal

  oj kolega chyba z ciężkiego terenu wrócił:) Nikt nie pisał o milionach, natomiast z wielu przypadków wiem że w geodezji da się zarobić na prawdę dobre pieniądze. Jak napisałem nie znam nikogo po tych studiach kto by zarabiał mniej niż 10 tyś zł.
  Trzeba po prostu znać się na swojej robocie, uczyć i rozwijać i pieniądze same przyjdą.
  W każdym zawodzie znajdą się malkomenci i nieudacznicy, którzy sobie nie radzą. Teraz nawet medycyna i prawo nie gwarantuje dobrobytu. Przykładowo znam wśród lekarzy i prawników takich co kupują co rok nowe BMW za 300tyś zł, a znam też takich prawników lub lekarzy co zarabiają 2 tyś i wiecznie narzekają, bo im się należy za to tylko że są prawnikami lub lekarzami. Po prostu praca to musi być pasja, a jak ktoś wybiera zawód tylko z powodów finansowych to później jest rozczarowanie. Z niechęcią chodzi się do pracy, człowiek nie chce się rozwijać,myśli sobie po co, przecież nie za takie pieniądze i kółko się zamyka.
  W każdym zawodzie można zarabiać dobre pieniądze, jak jest się dobrym specjalistą w swojej branży, klienci zaczynają walić drzwiami i oknami, a sprawa ceny staje się drugorzędna, ponieważ jest wiele ludzi którzy potrafią zapłacić drożej za dobrą jakość. Tak jak jeden prawnik inkasuje 200zł za półgodzinną rozmowę drugi pracuje na etacie w gminie za 1500zł, tak samo lekarz jeden bierze 200zł za wizytę inny pracuje w placówce od x lat za 2000zł, bo się d... ruszyć nie chce, bo 100km dalej czeka praca za 10tyś zł.
  Tak samo geodeta jeden zarabia 30tyś zł a drugi nadaje się żeby tylko biegać z młotkiem i tyczką. Chęć nauki programów technologii prawa napawa go obrzydzeniem, więc cóż zarabia 1500zł.
  W Polsce (i przez najbliższe 20 lat) tyle powstaje dróg autostrad kolei że wystarczy ruszyć mózgownicą przestać narzekać i ruszyć d... i przeciągu kilku lat zostać milionerem tak jak napisałeś. Jest to jak najbardziej możliwe w tym zawodzie i sam osobiście znam takie przypadki.
  Nieprawdą jest że geodetów jest za dużo, geodetów jest za mało, brakuje prawdziwych specjalistów i jeżeli ktoś się uczył na studiach (a nie balangował) jest rozchwytywany na rynku pracy.

  25 kwiecień 2014 11:42
 • Avatar
  dominika

  Do michal
  Czy to prawda że kobiecie w tym zawodzie będzie trudniej znaleźć pracę niż mężczyźnie? I drugie pytanie a mianowicie myśląc o kierunku geodety wcześniej lepiej wybrać technikum czy liceum o profilu np. Mat-geo-inf? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

  27 kwiecień 2014 14:27
 • Avatar
  geodeta

  kiedyś 10 tyś było moim marzeniem teraz wydaje mi się mało. Ja tam nie narzekam

  27 kwiecień 2014 15:47
 • Avatar
  michal

  Cześć Dominiko
  znam wiele kobiet które osiągają sukcesy w tym zawodzie, także na pewno sobie poradzisz:) może być liceum lub technikum, później koniecznie studia, najlepiej dzienne na państwowej uczelni. Absolwenci dziennych państwowych są bardziej cenieni na rynku pracy. A później kariera:)
  I nie słuchaj innych, którzy odradzają Ci te studia, oni boją się konkurencji:)

  27 kwiecień 2014 21:42
 • Avatar
  Dominika

  Na studia wybiorę się na pewno ale aktualnie mam dylemat między liceum a technikum. Wiem że na razie jestem jeszcze młoda ale wiem że od tego wyboru zależy cała kariera zawodowa. Na jednych stronach chwalą liceum a na innych technikum i miesza mi to w głowie :/ nie chcę w technikum "stracić jednego roku" jak to mówią ale znów w liceum nie ma żadnych praktyk :/ ehh ten wybór szkoły jest naprawdę ciężki ale dziękuję za odpowiedź Michal zawsze jakaś rada się przyda :)

  27 kwiecień 2014 21:55
 • Avatar
  michal

  dobrze będzie:) Zobaczysz będziesz jeszcze jeździła po geodezji nowym mercedesem:) I nie słuchaj kolegów i koleżanek oni tak na prawdę boją się konkurencji i zawsze powiedzą znajomemu z branży (lub przyszłej konkurencji) że jest kiepsko, a na drugi dzień polecą do Tajlandii na holidays. Większość geodetów tak spędza wakacje. Tyle że nikt Ci o tym nie powie. Ot tak ... takie zakłamanie.

  28 kwiecień 2014 10:05
 • Avatar
  Dominika

  Hahaha :D dziękuję za odpowiedzi Michal :) wybiorę chyba technikum więc mam nadzieję że nie będę tego żałować :) a co do wakacji to mam nadzieję że tak właśnie je będę spędzać za 15 lat :) jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi :)

  28 kwiecień 2014 14:27
 • Avatar
  michal

  Nie ma sprawy:). Powodzenia i krzyżyk na drogę:))

  28 kwiecień 2014 17:04
 • Avatar
  hehe

  Podziękujesz za 10 lat za dobre rady:)

  29 kwiecień 2014 19:20
 • Avatar
  geodeta

  jestem geodetą. Prowadzę swoją firmę. Mam dziennie średnio 3 zlecenia za 800zł. Dziennie zarabiam około 2000zł. Nie wiem skąd te narzekania. Z geodezji można żyć jak pączek w maśle. Miesięcznie zarabiam od 30-50tyś zł (w zależności od sezonu, w zimę mniej, w lato więcej) oraz w zależności od chęci. Na cały rok mam zajęte terminy dla klientów, odmawiam zlecenia, biorę tylko te najlepsze.
  Nie wiem skąd te narzekania. Geodeta to taki piękny zawód. Swoje dzieci też poślę na geodezję. Wszystkim maturzystom polecam ten kierunek. Generalnie - gra warta świeczki:))

  5 maj 2014 10:13
 • Avatar
  dominika

  Do hehe: za 10 lat też wejdę na te forum i podziękuje jeszcze raz :)

  10 maj 2014 11:00
 • Avatar
  hehe

  podziękujesz albo przeklniesz:)

  10 maj 2014 16:14
 • Avatar
  były

  ja skończyłem geodezje pracowałem za grosze i postanowiłem otworzyć swój biznes.
  Pomysł na biznes znalazłem na stronie www.greatwall.pt

  10 maj 2014 16:31
 • Avatar
  dominika

  Haha okaże się za 10 lat :)

  10 maj 2014 17:33
 • Avatar
  hehe

  a tak na serio dziewczynko to znajdź sobie inny kierunek, po geodezji nie ma roboty a jak jest to za małe pieniądze

  10 maj 2014 18:49
 • Avatar
  dominika

  Dziewczynko... rozumiem że rozmawiam z kimś dojrzałym i dorosłym :) jeżeli będę podchodziła z takim przekonaniem to w żadnym zawodzie nie osiągnę sukcesu :) Skoro jesteś taki/a życiowy/a to w jaki zawód inwestować przyszłość aby było dobrze?

  10 maj 2014 21:50
 • Avatar
  hehe

  zapytaj mame lub tate. Nie jestem biurem planowania kariery

  11 maj 2014 21:50
 • Avatar
  dominika

  No właśnie skoro nim nie jesteś to dlaczego odradzasz geodezje? :)

  11 maj 2014 21:54
 • Avatar
  hehe

  najlepiej spróbuj w swoim mieście znaleźć firmę geodezyjną, która zatrudni Ciebie np na wolontariat na praktyki letnie. Popracujesz 2 miesiące, popatrzysz , porozmawiasz zludzmi, i wtedy będziesz wiedziała czy to dla Ciebie. Życzę sukcesów.

  12 maj 2014 13:24
 • Avatar
  dominika

  I nie można było tak od razu? Dziękuję :)

  12 maj 2014 15:09
 • Avatar
  dominika

  I nie można było tak od razu? Dziękuję :)

  12 maj 2014 15:10
 • Avatar
  Ania

  czyli polecacie ten kierunek? jakie przedmioty na maturze?

  13 maj 2014 0:45
 • Avatar
  Maciej

  Stanowczo odradzam. Ciężkie studia, mocno oderwane od przyszłej pracy. Studia nie przygotowują do pracy w zawodzie. Po 5 latach okazuje się, że nic nie umiesz, bo nie miałaś do czynienia z rozwiązywaniem problemów z którymi spotykasz się w pracy. Na uczelni tylko co chwila jakieś skomplikowane geofizyczne obliczenia (tak są takie przedmioty jak: geofizyka, geodynamika, grawimetria oraz inne podobnie brzmiące i jednocześnie arcytrudne do zaliczenia) a potem w pracy z niczym takim nie masz do czynienia. Studia powinny być dla tych, którzy skończyli technikum i chcą rozpocząć karierę naukową. Dla geodetów, wykonawców - technikum powinno być ostatnią ścieżką kariery, później samokształcenie które zapewnia Ci lepsze efekty a przede wszystkim lepsze dopasowanie zakresu zdobywanej wiedzy i umiejętności do rzeczywistych potrzeb rynku.
  W tym momencie poważnie zastanowiłbym się nad studiami jako takimi. Proponuję przede wszystkim postawić na język obcy. Być może warto rozważyć jak będą kształtować się przyszłe trendy na rynku pracy. Ostatnio mocno wspierane przez Państwo były kierunki techniczne. Według mnie już teraz mamy przesyt inżynierów na rynku pracy, co szczególnie mocno widoczne jest w geodezji. Przychylałbym się do studiowania kierunku humanistycznego, co w rezultacie sprowadzi się do ukształtowania u studiującego kompetencji miękkich których brak u inżynierów.
  Reasumując odradzam geodezję. Odradzam również inne zawody techniczne, które na rynku pracy są obecne od dawien dawna. Proponuję studia humanistyczne, lub jeśli techniczne to w obszarze nowych technologii.

  13 maj 2014 23:31
 • Avatar
  yoga

  Geodeta z 8 letnim stażem. Geodezja nie ma przyszłości w tym krnaju ponieważ ilość geodetów wyprodukowanych jest nie współmierna do ilości pracy na rynku pracy.
  To powoduje że duże firmy wygrywaja przetargi i zatrudniaja studentów za śmieszne pieniądze. Brak możliwość wykonywania innych funkcji np. w budownictwie jest ogromną przeszkoda dla absolwenta geodezji. Natomiast proszę zwrócić uwagę na absolentów innych kierunków, budownictwo, architektura, inżynieria środowiska. To są kierunki elastyczne. Ta elastyczność gwarantuje izba inżynierów.
  Pozatym absolwent np.inżynieri środowiska po 1 czasu może wyrównać różnice i zdobyć tytuł inżyniera w 1,5 roku itd. natomiast Geodeta nie ma takiej możliwość i musi studiować od początku. poprostu Polska

  15 maj 2014 22:11
 • Avatar
  gieodeta

  Powiem tak: pensje geodety można porównać z pensją posła:) oj tam od razu brak przyszłości. Ja skończyłem geodezje rok temu, pracy szukałem uwaga ... 2 dni (właściwie to praca sama mnie znalazła, ja tylko wybrałem najlepszą ofertę). Dostałem 4300 na początek po roku mam 12600 na czysto/miesiąc. Wykonuję pomiary i dokumentację (Ci co narzekają to pewnie żółtodzioby co nie znają się na robocie). Jestem tylko szeregowym inżynierem geodetą:) Mógłbym więcej, ale pracuję tylko 4 dni w tygodniu po 6 godzin, więcej pieniędzy mi na razie nie trzeba. Sądząc po autach starszych kolegach z fachu, nie widzę u nich biedy. Aaa ... za tydzień odbieram z salonu nowe Kia Ceed. Także chyba krzywdy nie ma. Moje zdanie jest takie, w każdym zawodzie znajdą się nieudacznicy. Jest jeszcze tyle dróg do wybudowania, 60 miliardów dotacji na następne 10 lat że raczej dobremu geodecie bezrobocie nie grozi a tym bardziej bieda. Sami logicznie pomyślcie ... kto ma przejeść te pieniądze? kucharz czy może rolnik? Nie ... te pieniądze muszą przejeść geodeci , bo geodeta jest PIERWSZĄ i OSTATNIĄ osobą która wchodzi na budowę. Geodeta może nawet ZATRZYMAĆ budowę, jest największą szychą w procesie budowlanym. Nie słuchajcie tych złych komentarzy, mi też na studiach starsi koledzy mówili że po geodezji nie ma przyszłości, a teraz jeżdżą nowymi mercedesami i co ciekawe ... narzekają dalej:)
  Koledzy byście się wstydzili aby pisać takie bzdurne komentarze, pazerność niektórych nie zna granic ... hehe boicie się konkurencji. Tak to jest ciężko się oderwać od korytka jak na konto wpływa 20-30 tyś miesięcznie. Ale to jeszcze nic, prawdziwe pieniądze zaczynają się jak się zrobi uprawnienia i założy swoją Firmę Geodezyjną, wtedy kasa leci ciurkiem:)

  16 maj 2014 23:50
 • Avatar
  geodetkaolsztyn

  do: gieodeta to może kolego zdradzisz w jakim mieście pracujesz? bo ja własnie kończę studia i jakoś nie widzę dobrych perspektyw na przyszłość po geodezji.

  20 maj 2014 10:23
 • Avatar
  gieodeta

  to po co kończysz skoro nie widzisz przyszłości? Trzeba wierzyć w to co się robi, inaczej znaczy, że straciłaś pięć lat na studia. Pracuje w stolicy.

  21 maj 2014 19:32
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  "Geodeta może nawet ZATRZYMAĆ budowę, jest największą szychą w procesie budowlanym" -WIĘKSZYCH GŁUPOT W ŻYCIU NIE CZYTAŁEM!!!! ŚMIECH NA SALI....
  Tacy właśnie gieodeci czyt. miernoty piszą na tym forum i wciskają JEDEN WIELKI KIT!!!

  24 maj 2014 9:40
 • Avatar
  gieodeta

  a co nie może zatrzymać budowy jak stwierdzi nieprawidłowości w projekcie?
  geodeta uprawniony ... śmiech na sali.
  A jest największą szychą w procesie budowlanym, geodeta pierwszy wkracza na plac budowy wykonując mapę do projektu i ostatni ten plac opuszcza wykonując mapę inwentaryzacji.
  Każdy kabel musi być wytyczony a następnie pomierzony i to geodeta wydaje opinie jak ma się położenie kabla czy innego elementu budowy względem projektu. Dlatego każdy się kłania geodecie na budowie w pas bo od niego zależy cały tok budowy.
  Dlatego jest tak dużo pracy i takie duże zarobki.
  Polecam geodezje. Naprawdę warto to studiować, nie słuchajcie starych geodetów, oni są tacy chciwi i nie chcą się dzielić. Po studiach każdego studenta tego kierunku czeka nagroda i postaci wygodnego życia, poważania i bardzo dobrych zarobków:)

  24 maj 2014 16:41
 • Avatar
  geodeta

  potwierdzam, zarobki bardzo dobre, praca bardzo ciekawa:)

  25 maj 2014 15:39
 • Avatar
  Alkazam

  Cześć. Czytam to forum, i się chyba przekonałem do geodety, tylko sie waham nad mechanikiem. Wiem ze to bd populacji ny zawód, ale samochody będą sie zawsze psuł. Mam takie pytanie jaki zawód. Jest berdziej oplacalny mechanik czy geodeta?

  27 maj 2014 2:54
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  wielce znawco gieodeto... proszę podaj to podstawy prawne na podstawie których geodeta wstrzymuje prace związane z realizacją obiektu budowlanego?
  A tak poza tym to którą niedzielną szkołę śpiewu i tańca ukończyłeś?
  Patrząc dziecko po twoich postach to wykonawstwa geodezyjnego to naczytałeś się w książkach które i tak geodezji nie uczą.
  Ale oczywiście polecam geodezję zwłaszcza wszystkim Panią, jeśli mają znajomego w jakimś urzędzie to będą siedzieć tam do emerytury zaczynając od 1250 zł do 2000 zł miesięcznie po przepraowaniu 35 lat. Również serdecznie pozdrawiam i polecam geodezję a wasz mentor "giedeta" to tzw. WILK Z WALLSTREET, mistrz świata akrobata

  27 maj 2014 21:21
 • Avatar
  gieo

  Geodetic upraw.iony rada dla ciebie _wiecej optyo Geideta wykonuje tyczenie obiektu jak i opracowanie projektu wspolpRacujac z kierownikuem budowy.jezeli Wykryje nieprawidlowosci w projek cie. Geo ma obowua

  30 maj 2014 13:25
 • Avatar
  gieo

  YObi zglosic ten fakt kierownikowi budowy akueriwnik zareagiwavc az do ysubueusunieciia usgterejk w Oprojekcie. Obiwiaz YObiPOWINES O TYM WUIEDZIEC GSEODEFTO UPR Z UPRAWNUENIAMU Z KOZIEJ WOKJKI. YObiZAROBKI W URZEDZUIE WYZSZE JAK OODAL KOLEGA CHTBA ZSE W URZEDZIE W JKOZIEJ WOLCE.

  30 maj 2014 13:36
 • Avatar
  gieo

  Hmm HmmGeo tio Bez porrownania inny prestiz i zariioobki niz mechanik. HmmSorry za literowki ale pisze ze snmartwona z wakacji Popijaja c tekile na plazy na malediwach. HmmPozdro z wakacji dla tych malo zaradnych geio co wiecznie pokrzywdzeni

  30 maj 2014 13:46
 • Avatar
  geodeta

  UWAGA!!! NIE idźcie na GEODEZJĘ!!! (chyba, że chcecie pracować w Arabii Saudyjskiej). Czasy świetności tego zawodu dawno minęły. W tym roku na uczelniach geodezyjne jest 5tys. miejsc. (źródło: http://geoforum.pl/?page=news&id=17786&link=moc-indeksow-do-wziecia&menu=47096&category=38). Jedynymi, którzy na tym zarobią są uczelnie :] Nie dość, ze rynek geodezyjny jest popsuty niskimi cenami (niewspółmiernymi do OGROMNEJ odpowiedzialności za pracę), to na dodatek jest przesycony studentami, technikami i absolwentami robiącymi czarną robotę za marne grosze BEZ PERSPEKTYW na jakąkolwiek poprawę. Jednym słowem wyzysk. Tu macie dane o bezrobociu w geodezji: http://geoforum.pl/?page=news&id=17125&link=nasze-bezrobocie-2013&menu=46812%2C46820 a jest CORAZ GORZEJ. Jeżeli nie wierzycie to przejrzycie sobie ogłoszenia o pracę w tym zawodzie. Albo chociaż, zajrzycie na branżowe fora.
  Zapraszam po więcej informacji i dyskusję na www.facebook.com/bezrobotny.geodeta

  Garść innych informacji na temat sytuacji w geodezji:
  http://forum.ms.agh.edu.pl/viewtopic.php?t=17998
  http://geoforum.pl/?page=news&id=16006&link=wciaz-w-dolku&menu=46812%2C46820
  http://geoforum.pl/?page=news&id=17639&link=znow-tanie-oferty-na-modernizacje-kujawsko-pomorskiej-egib&menu=46879%2C46880&category=46

  10 czerwiec 2014 16:51
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  A gdzie Nasz kolego gieodeta się podział? Wrócił już z tego Madagaskaru? A może jest teraz w Brasil w SzałPałlo? Coś Ci się literówki nie zgadzają pisząc z tego smartfona.

  13 czerwiec 2014 14:25
 • Avatar
  geonaiwniak

  skończyła mu się kasa na koncie albo pomysły jak namówić młodych i niezorientowanych na geodezję, nie chce zeby robili mu konkurencje w innych branżach <smiech przez lzy>

  13 czerwiec 2014 19:36
 • Avatar
  uprawniony

  Geodeta to zawod w ktorym mozna zarobic tylko
  na swoim. Moge uzyczyc uprawnienia mlodej konkretnej osobie geo178@wp.pl

  16 czerwiec 2014 3:54
 • Avatar
  geodoświadczony

  Geodeta to zawód w którym już nawet na swoim nie można zarobić godziwych pieniędzy. Piszę z Krakowa. Tylko w mieście Kraków oraz pobliskim powiecie krakowskim, olkuskim i chrzanowskim jest ponad 500 przedsiębiorstw geodezyjnych. Zdecydowana większość to małe firmy. Firmy aby przeżyć drastycznie zaniżają ceny usług. Odpowiedzialność za prace bardzo wysoka. Ceny usług bardzo niskie - mapa do celów projektowych 500-550zł, tyczenie budynku -400,450zł inwentaryzacja budynku z przyłączami 550 zł, podział 1300 zł, wyznaczenie granic 900zł, wykaz synchronizacyjny 300 zł. A ile takich prac przypada na jedną firmę naprawdę mało przy takiej konkurencji. Koszty prowadzenia biura coraz wyższe, ubezpieczenie działalności, ZUS, reklama, opłata systemu satelitarnego ASG EUPOS, nowe wyższe opłaty w urzędach od 12 lipca 2014r, pensja geodety pomiarowego. Mając jeden zespół ciężko jest zarobić 1 500 zł na rękę pracując po 8 godzin. Na pomorzu jest jeszcze gorzej brak inwestycji (potwierdza kolega z Kołobrzegu ). Geodeta jest "SZYCHĄ NA BUDOWIE"ale tylko w zakresie odpowiedzialności. Jeśli chodzi o zarobki to mgr inż geodeta z wieloletnim stażem zarabia często mniej niż murarz-zbrojarz z wykształceniem podstawowym. GEODETA UPRAWNIONY w małej firmie zarabia tyle samo co geodeta bez uprawnień czyli też często mniej niż wspomniany murarz-zbrojarz. Inwestorzy śmieją się, że firmy geodezyjne wykonują pracę za 20% sumy planowanej na geodezję. Taka smutna rzeczywistość w tym zawodzie.

  Owszem jak ktoś jest właścicielem firmy zatrudniającej 150 osób i ma pewne roboty na autostradach to zarobi godziwe pieniądze o ile nie zbankrutuje zamawiający usługi geodezyjne:)

  Pozdrawiam właściciel małej firmy geodezyjnej z uprawnieniami 1,2,4.

  14 lipiec 2014 17:28
 • Avatar
  geodoświadczony

  Ten michal i gieodeta to naganiacze kandydatów na wyższe studia geodezyjne. Boją się , że nie będą mieli kogo kształcić na tym kierunku bo już nie jest tak oblegany jak kilkanaście lat temu. Ludzie nie są idiotami, nie wystarczy napisać na forum lub w informatorze dla studentów, że to super zawód i nagle będzie 30 kandydatów na jedno miejsce.


  Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim geodetą i nie geodetą

  14 lipiec 2014 17:38
 • Avatar
  geodetta

  Ja jestem zadowolony ze studiow na wydziale geodezji. Moja pierwsza pensja po ukonczeniu szkoly to 3200. Teraz 2 lata po studiach mam 7-12tys plus benefity (auto sluzbowe, takze do uzytku prywatnego bez limitu km, komorka, karnet na silownie i basen). Pracuje jako geodeta w firmie geodezyjnej. Zarobki podalem na reke. Pozdrawiam i zachecam do tej sciezki kariery.

  25 sierpień 2014 5:13
 • Avatar
  Jolka

  A ja jestem kobietą geodetka - konczyłam w 95 AR we Wrocku. Posiadam uprawnienia, zakres 1,2( praktykę nabyłam w DBGiTR Wrocław.) Jestem dziś znerwicowaną osobą, ponieważ nie dałam rady na działalności. Przebranżowiłam się, ale szkoda mi lat nauki, tytułu i kasy, które poszły na uprawnienia.Nie polecam, a jeśli chodzi o obsługi budów- jest to dziś niestety nieopłacalne.Ceny są jak 15 lat temu, tylko że tysiak kiedyś a dziś to różnica.Jeśli ktoś jest młody niech wyjeżdża z tego kraju

  27 sierpień 2014 20:39
 • Avatar
  Tina

  Cześć, a ja jestem geodetką po studiach we Lwowie. Mam doświadczenie pracy kameralnej w firmie prywatnej i 5 lat pracy w instytucji państwowej w katastrze. Niestety doświadczenia pracy w Polsce nie mam, a tak się ułożyło, że na razie jestem tu. Jak myślicie, mam chociaż by jakąś szansę na znalezienie pracy w tej branży w mojej sytuacji? Pozdrawiam

  28 sierpień 2014 21:11
 • Avatar
  Czesiu

  geodetta-buahahahaha....
  rozwaliłeś system...... napisz nam czym się w tej firmie zajmujesz... w sumie to myślę, że jak zrobisz uprawnienia to dobijesz do ok. 50tyś./mies. Szef będzie Ci otwierał drzwi do pracy i całował w rączkę, że u niego pracujesz.
  Dobry doświadczony geodeta jak dostanie 50% od tego co przerobi w firmie to jest dobrze, często jeszcze musi mieć uprawnienia i się pod robotą podpisać.
  A wiec mając chłopie 7-12 tyś. netto tj. ok 10-16 tyś brutto. Przy cenach na rynku 600 zł mdcp, podział 1500-2000 tys, obsługa budowy 700 zł zespół (a są jeszcze tańsi), musisz trochę tej roboty przerobić, żeby twój szef do ciebie nie dokladał nie po to Cię przecież trzyma... tylko po to żeby na tobie zarobić.
  Więc matematyka jest bezlitosna musiałbys dla firmy przerabiać sam jakieś30-35 tyś miesiecznie, przy takich cenach na rynku powiem Ci, że te bajeczki i ciemnote możesz wciskać tym co nie mają styczności z geodezją. Pozdrawiam wierzących w bogactwo i miliony w geodezji, a zwłaszcza profesorków nakręcających rynek edukacyjny.

  2 wrzesień 2014 14:03
 • Avatar
  Maciej

  http://www.praca.egospodarka.pl/104387,Ile-zarabia-geodeta,1,55,1.html
  i to tyle w temacie

  15 wrzesień 2014 16:54
 • Avatar
  Jaro

  Polska ma więcej geodetów niż cała unia europejska :P. Jest nas za dużo.

  22 wrzesień 2014 17:24
 • Avatar
  annaa

  Poradźcie mi proszę. Skończyłam geodezję w tym roku. Lubię ten zawód, jednakże realia na rynku pracy mnie przerażają. Mam możliwość odbycia stażu w firmie geodezyjnej a następnie przedłużenia umowy (na okres 6 miesięcy na pewno, co dalej nie wiadomo), bądź podjęcie pracy (umowa o pracę) nie w wyuczonym zawodzie, lecz lepiej płatnej (powyżej 2000 netto na początek). Jak myślicie? Pchać się w geodezję, czy dać sobie spokój (skoro tylu ludzi narzeka) i przekwalifikować się już na początku swojej kariery?

  16 październik 2014 22:28
 • Avatar
  marek

  takich pieniędzy jak twoja druga opcja nie mam po 2 latach pracy po studiach. nie miałem również umowy o prace ani razu mimo pracy w 4 firmach. osobiście polecam wziąć opcję numer 2 i kontynuować karierę poza geo. zawsze masz wyzsze wykszt a to otwiera wiele drzwi. powodzenia

  17 październik 2014 19:31
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  Ja radzilbym podjac prace w zawodzie, 2-3 lata pracy potraktowac jako inwestycje w nauke zawodu. W miedzyczasie zrobic uprawnienia, wziasc dotacje, zalozyc firme geodezyjna. Ja prowadze swoja raptem of roku (mam 29 lat). Man coraz wiecej klientow, zatrudniam juz 4 osoby (za 2tys - coz kazdy musi odbebnic frycowe, ja tez musialem), zarabiam na czysto 20-30tys na miesiac i tendencja jest caly czas wzrostowa. W sprzet wsadzilem juz ponad 100tys, ktory wsadzilem w koszta. Takze, zastanow sie czy warto zaprzepascic trud na studiach, aby na poczatku miec troche lepiej. A na etacie nigdy nie dobijesz nawet do 5tys. Tenor nalezy do Ciebie. Powodzedznia

  18 październik 2014 20:56
 • Avatar
  Anna

  Do geodeta uprawniony: A w jakim obszarze Polski działasz?

  19 październik 2014 13:05
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  szerokim: geodezja miejska, ewidencja gruntow, obsluga budow

  19 październik 2014 15:44
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  Warszawa

  19 październik 2014 15:45
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  tak naprawdę wkręcałem Was ze wszystkim bidne dzieci geodezyjne a jeszcze bidniejszy Wasz los w tej gejodezji.

  22 październik 2014 14:57
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  jak ktos zrobi uprawnienia i zalozy firme, moze zyc bardzo dobrze z tego zawodu. Nawet adwokat lub notariusz zaczyna zarabiac na swoim, jak sie nie odwarzy zalozyc dzialalnosci, nie pomoze aplikacja i zawsze bedzie klepal biede.
  W tych zawodach, jak i w geoddezji kase zaczyna.sie.trzepac na swoim. Ja prowadze firme od roku i wiem jedno: wystarczy byc solidnym ptzedsiebiorca

  22 październik 2014 22:57
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  a klienci sami przyjda. Ponizej 20tys na miesiac nie schodze. Wiadomo, nie wszyscy geodeci tak dobrze prosperuja, ale jak sie nie wywiazuje ze zlecen trzeba sie liczyc z podpasek zlecen. Przyklad: kolega lubi poplynac w butelce na miesiac, nabierze zlecen, a pozniej klient przychodzi do mnie i okazuje sie, ze.nawet zgloszenia nie bylo przez ... pol roku.
  Dlatego kolega jezdzi 10lentils toyota

  22 październik 2014 23:07
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  a ja nowym kia sorento za 150tys. Jak ktos tak podchodzi do zycia to nawet jako lekarz lub kosmonauta nie zarobki. Warto studiow geodezje, war to odbebic frycowe, pozniej juz jest z gorki:)

  22 październik 2014 23:12
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  przyklad z zycia: wygralem przetarg na mdcp na 120km kolor za 1700zl/km. Podwykonawcy zrobili za 1000zl/km. Dla mnie, moze 2 dni pracy. Zarobilem 80 tys. Gdzie tyle zarobis?

  22 październik 2014 23:24
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  a dzisiaj pracownicy przerobili mi 3 mdcp as 900zl, 2 wytyczenie budynkow za 800zl, 1 inw bud za 1200zl. Ja postawil pieczatki, przyjechal sie do odgik zawiozl operaty, popracowal moze 2 godziny, zarobil okolo 3tys po odliczeniu wszelkich podatkow, kosztow, oplat. Owszem, musze wyplacic pensje czterem osoba, ale takich dni mam ... 20 w miesiacu!!!!!!!!!!!!!!!!! Takze, Sami sobie policzcie, 20tys to bardzo cieniutki miesiac.
  CO, nie zmienia faktu, ze sam na to zapracowalem odbebnic frycowe przez 3 lata!!!!! I pracowalem na swego boosa tak jak teraz inni pracuja na mnie

  22 październik 2014 23:51
 • Avatar
  ula

  potwierdzam, moj wujek jest geodeta. Po samochodzie i ukrainu, widac pieniadze. A raczej duzo pieniedzy:::))) Ja tez bede geodetka:))

  23 październik 2014 0:12
 • Avatar
  ula

  ukrainu - mialo byc ukrainu:) Ja tez zostane geodetka I bede jezdzila w zime na narty w Alpy, a w Kato do Tajlandii - jak moj wujek geodeta. Kiedys na uroczystosci rodzinnej mama powiedziala, ze zarabia w urzedzie jako radca prawny tylko 6tys to wujek sie rozesmial i powiedzial, ze do urzedu to by moze poszedlem jakby dali mu 20tys to moze by sie zastanowil:::)))) Czaicie to, ile ma Boca last??

  23 październik 2014 0:25
 • Avatar
  ula

  ile ma gosc kasy??????????

  23 październik 2014 0:26
 • Avatar
  ula

  a teraz szybowiec sobie kupil. Widac, nie ma co robic z kasa - on jest milionerem, corce kupil nowe Audi a6 w wersje sportowej::)))

  23 październik 2014 0:32
 • Avatar
  ula

  wujek mowil, ze bez geodety nie mozna wybudowac nic!!! ze tak jest prawo skonstrowane, ze nawet budowa oczka wodnego musi przejsc przez rece geodety pare razy i za kazdym razem bierze za to gruby szmal!!!!! Dlatego ma tyle kabzy i pracy::::))))))))

  23 październik 2014 0:55
 • Avatar
  Archeo

  Potwierdzam powyższe opinie ludzi, którzy potrafią zarabiać pieniądze!

  Po założeniu własnej firmy w Krakowie również nie schodzę poniżej 20tys. bardzo realne zarobki w pierwszym roku działalności kiedy dopiero się rozkręcamy. W jakim zawodzie to macie bez aplikacji, specjalizacji i znajomości???

  Zatrudniam ludzi z dyplomami po krakowskich uczelniach bo znam je najlepiej, u mnie chłopaki zaczynają od 4 - 5k/mies netto za mniej nikt nawet nie odpowiada na oferty pracy, szybko awansują ale swoje muszą na początku wybiegać to fakt!
  Powodzenia przyszli geodeci!

  23 październik 2014 3:15
 • Avatar
  ula i Archeo

  Buuuhhahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  geodeta uprawniony, jak możesz to podaj pod jaką inwestycję drogową robiłeś to mdcp. Bo ostatnio w Polsce nie przypominam sobie inwestycji drogowej w jednym odcinku wynoszącej 120 km!!!!!!! A poza tym takie roboty wygrywają wielkie firmy budowlane, które mają już swoich geodetów albo zlecają to wielkim przedsiębiorstwom ( a nie Twojej nieistniejącej firmie 4 osobowej) za jakieś tam pieniądze na. Z reguły wygrywający przetarg nie uwzględnił kosztów geodety i szuka najtańszego wyrobnika albo kolegi po układach. Oj BAJECZKI, BAJECZKI OPOWIADASZ!!!!!!!!!!!

  23 październik 2014 12:14
 • Avatar
  gejodeta

  Aha może wyjaśnisz jeszcze termin: mdcp kolor, bo sądząc po wpisach to z wykonawstwem geodezyjnym nie masz nic wspólnego i sie nie ośmieszaj.

  23 październik 2014 12:17
 • Avatar
  geoziomek

  Witam, przygladam sie tej goracej dyskusji i zupelnie nie wiem skad takie negatywne opinie. Nie ma w moim kregu znajomych, ktorzy zarabialiby ponizej 4000 po ukonczeniu geodezji. Niektorzy zarabiaja nawet pojsc 10000. Jestem dwa lata po studiach i swoja przyszlosc widze w kolorowych kolorach, zwlaszcza patrzac na obroty i wielkosc kasy jaka przelewa sie przez firme mojego szefa - his geodeta uprawniony.
  Moge powiedziec jedno - ten zawod to ZYLA ZLOTA!!!!!!!

  24 październik 2014 0:58
 • Avatar
  gejodeta

  geoziomek, nie nakręcaj sobie rynku studentów.
  Ja skonczyłem 5 letnie technikum geodezyjne, a następnie studia.
  Technikum skonczyło ok 25 osób, z czego w zawodzie pracuje obecnie ok. 6-7 osób i uwierz mi nikt znich po 5 latach pracy nie przekroczył magicznej kwoty 3000 netto. Normalnie miliony.
  Ps. A zarobki 10000 pracując u kogos to jakaś bujda i przestań kłamać te biedne dzieci.

  25 październik 2014 14:40
 • Avatar
  geodeta

  jest wspaniale. Nie zaluje wyboru sciezki kariery. Pracy az zaduzo:)) ... niektorym klientom odmawiam. Kwoty przytoczone wyzej sa realne. Oczywiscie jakbym chcial obsluzyc wszystkich klientow i musialbym pracowac ... 20 godzin na dobe. Wtedy bym zarobil chyba z 50 tys:::))). Ale pieniazki, nie sa najwazniejsze w zyciu, jest takze rodzina I pasje

  27 październik 2014 2:25
 • Avatar
  gEODETA

  baju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju [...] baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju bajubaju baju baju
  A ja zarabiam milion rocznie.....ale w EURO! NAPRAWDĘ, MÓWIĘ WAM, TYLKO SIĘ NIE ŚMIEJCIE ZE MNIE.....WŁASNIE PISZE Z MOJEJ PRYWATEJ WYSPY NA OCEANIE SPOKOJNEJ KUPIONEJ PO 3 LATACH PRACY W ZAWODZIE..

  27 październik 2014 15:51
 • Avatar
  Marek

  To jest jakaś masakra.Ludzie wypisują ogromne bzdury na temat zarobków w geodezji.Pracuje w geo od 8 lat,prowadzę własną działalność -samozatrudnienie.Wykonuje głównie mdcp dla stałych firm i 2-3 obsługi budowy na rok. Dostałęm dotacje z czego zakupiłem gps.Za pieniadze uzbierane przez 2 lata wykonywania fuch po godzinach -etat geodety (w firmie budowlanaej nie geodezyjnej,bo pensja byłaby jeszcze mniejsza-usługi tylko dla tej firmy) i teraz ucze się języka,żeby stad wyjechać za granice,bo po mimo to ,że zapier.. jak mały motorek to kasy jest mało.Fakt,że mieszkam u rodzićów pozwolił mi na zakup tachimetru.A gdyby nie dotacja dla bezrobnych (duża firma w której pracowałęm upadła-na rynku od 30 lat) nie zdecydowąłbym się na założenie oficjalnie działalności w geodezji.Tragedią jest,że nabrałęm się i studiowałem geodezje na polibudzie ,zmarnowałem tyle czasu,energii i taka bida....A do tego wszystkiego przeraża mnie fakt,ze osoby zachęcają oszczerstwami ,kłamstwami,,żeby tylko ludzi ściągnąc na uczelnie(tak mi się wydaje,że po to,bo nie wiem kto inny ma w tym interes).
  Nie powiem,że mam gorzej nież na etacie-wygod ,brak szefa,ale nie w tej branży.Ja stąd się na pewno ewkuuje.Żałuje ,że nie uczyłem się języka obcego bardziej intensywnie.,Mogłem uczyć się dwóch języków i wykształcić się w szkole policealnej i wtedy przynajmniej z wyjazdem nie ma problemnu.Nie móie o jaimś tam komunikowaniu,dukaniu,bo teraz każdy po studiach zna "świetnie" język obcy.Najbardziej przerażąjąca jest nieuczciwość osób kłamiących,że po geodezji w POlsce jest przyszłość.Mam nadzieje,że i za granica się nie zawiode.Zaraz tabun ludzi powie ,że jestm słabym, geodeta,dlatego nie zarabiam,albo zaniżam ceny,ale to nie jest prawda.Taka jest terazaniejsza geo...Nie bede się tu chwalił,chce tylko ,żeby ludzie mieli realny obraz polskiej geodezji...Odradzam ten kierunek z dobrego serca....

  27 październik 2014 16:53
 • Avatar
  mc doktor

  OOO! A gdzie glosy rzeszy doktorków propagujących wspaniały zawód geodety? Coś zamilkli....

  5 listopad 2014 11:35
 • Avatar
  Krzysztof

  Trzeba nie mieć sumienia ,być cynicznym draniem by namawiać młodych ludzi do kształcenia się w dziedzinie geodezji.
  Jestem geodetą z uprawnieniami 1,2,4 do emerytury pozostało mi 4 lata. Prowadziłem działalność gospodarczą, byłem współwłaścicielem firmy geodezyjnej zatrudniającej 60 pracowników, obecnie dopracowuję lata do emerytury za 2550 zł netto miesięcznie. Myślę ,że mam prawo obiektywnie i uczciwie zająć stanowisko, które pozwolę sobie przedstawić.System kształcenia geodetów jest nadmiernie rozbudowany i nie odpowiada dzisiejszemu zapotrzebowaniu na usługi geodezyjne. Różnorodność specjalizacji geodezyjnej i drogi dochodzenia do faktycznych umiejętności wykonywania zawodu w poszczególnych branżach powoduje często ogromne utrudnienia a czasami staje się niemożliwe.Dlatego uważam ,że nasz zawód nigdy nie osiągnie prestiżu godnego zawodu zaufania publicznego jeżeli nie stworzymy na wzór lekarzy czy prawników izby gospodarczej, która przejmie sądownictwo koleżeńskie, nadawanie uprawnień zawodowych, administracji zawodowej i wszystkim co jest związane z izbą geodezyjną której nie ma i nie będzie bo gonimy za groszem tolerujemy "sępy" które robią za grosze i nieuczciwie bez uprawnień. Wypisują bzdury o 2 dniach wykonania m.d.p 120 km.o zarobkach 10-20 tyś miesięcznie.Rada dla młodych adeptów pięknego zawodu geodety jeśli macie na tyle siły i determinacji by zmienić coś w przyszłości to wybierajcie ten zawód. Nie liczcie na zarobki wysokie bo ich nie będzie z prostej przyczyny jest nadpodaż nad popytem na nasze usługi. Kończą się pieniądze z dotacji unijnych i po 2020 r. inwestycje wygasną. Chyba że rozbudujemy kataster, formalności administracyjne, do granic absurdu i będziemy pasożytować na zdrowym społeczeństwie. Bo nie zarobimy na nowych technologiach nie założymy własnego systemu satelitarnego, dronów nie wyprodukujemy i nie napiszemy aplikacji do postprocesingu. a sprzęt kupimy od Szwajcarów lub Chińczyków. Chyba ,że to wam młodym wszystko się uda i zmienicie oblicze naszej geodezji i naszego kraju.Dla tych co są niecierpliwi i nie mają bogatych rodziców odradzam zawód geodety tak jak odradziłem swoim synom . Zresztą nie musiałem odradzać bo od dziecka trzymali zero ale laski już trzymać nie chcieli i dobrze.Co do dziewczyn to nie jest zawód dla kobiety wiem można być traktorzystką ,żołnierką dlaczego nie geodetką no można tylko po co jeśli jest tyle ciekawszych zajęć dla
  kobiet. Pozdrawiam wszystkich geodetów i nie geodetów i jeszcze raz proszę tych wszystkich oszołomów nie oszukujcie bo to nie jest uczciwe a geodeta powinien być uczciwy.

  8 listopad 2014 11:30
 • Avatar
  glupie barany

  az roi sie tu od nieudacznikow, ktorym sie nie powiodlo. Zgadza sie, podstarzalego chlopa zarabiajacego 2tys nazwac inaczej nie mozna. Coz sie mozna dorobic za takie pieniadze. Chyba tylko garba. Sytuacja, ze ktos dal sie nagrac na geodezje 10 lat temu mnie nie dziwi, ale jak ktos niedawno skonczyl he studia lub jest w trakcie, swiadczy o nim, ze jest kompletnym debilem i tepa dupa, wszak internet mamy nie od dzisiaj. Dzisiaj mozna zyc bardzo dobrze w Polsce, startujac od 4tys. Trzeba tylko chciec sie uczyc, a nie six na

  14 listopad 2014 16:42
 • Avatar
  glupie baranyit

  a nie isc np na geodezje (bo zaplace i sie nie wysile). Tyczy sie to takze panstwowych politechnik, ktore jedynie czekaja na zyski. A na koniec placz, jeczenie na forum, wszak to jedyna rozrywka, na ktora stac przedstawiciela tego zawodu. To jest zalosne. Kazdy ma to co sobie wymysl:

  14 listopad 2014 16:52
 • Avatar
  glupie baranyit

  kazdy ma to co sobie wykul:)))) no to gumiaki na giry i w pole z lopata i tyczka za 1500:)))) z cukru nie jestesta barany. Glupie tepa dupy, do roboty!!!!!

  14 listopad 2014 17:00
 • Avatar
  Geodeta

  Geodeta to świetny zawód i świetne zarobki, ale nie każdy pracę znajdzie, w końcu nawet ludzie po najlepszych uczelniach mają w sobie coś z lenia i nieuka. Więc jeśli chodzi o pracę w geodezji, przede wszystkim pracują najlepsi. Pozdro dla hejtujących z góry komentarzy którzy zaniedbali swoje życie do tego stopnia że nie nikt ich nie chce.

  20 listopad 2014 19:10
 • Avatar
  edek

  napisz konkrety albo zamilcz. Dla jednego 2 tyś to "świetne zarobki", a dla drugiego 5tyś to nic. Wiec cieżko powiedzieć co się kryje pod określeniem "świetne zarobki"

  23 listopad 2014 22:09
 • Avatar
  edek

  zawsze znajdzie się jakiś oszołom, co powie że geodeta "świetnie zarabia". Toż dla niektórych 3 tyś to jak złapać Pana Boga za nogi. Dla porównania dobrze zarabia lekarz lub prawnik po aplikacji, w większości ponad 20tyś zł, a taki który zarabia poniżej 10tyś jest ostatnią ofermą. Zaraz po studiach spokojnie można wykręcić 5 tyś.
  Teraz zajrzyjmy do kieszeni geodetom:))))
  Po studiach 2tyś max (w większości 1,5tys), do 30 roku życia wegetujesz, w końcu udaje się zrobić uprawnienia, zakładasz firmę, szukasz klientów, 3 lata inwestujesz pieniążki w doposażenie firmy, później trzeba auto, później znowu sprzęt itd itd.,
  A gdzie rodzina? Mieszkanie? Wakacje? No ok, uparłeś się masz te 35 lat i wreszcie masz już wyposażoną firmę, tyrasz na deszczu upale mrozie, płaszczysz się przed urzędnikami i wreszcie masz te ze 4tyś na czystko (są tacy co mają więcej, lecz takich jest niewielu).
  I warto niszczyć sobie życie? nie lepiej iść na inny kierunek , może trochę trudniejszy, ale zaczynać życie w wieku 25 lat z pięcioma tysiącami w kieszeni zamiast żreć się z technikiem (kto szybciej kopie łopatą) o gównianą robotę za 1500??
  Taka jest rzeczywistość, będziecie frajerami i gołodupcami po tych studiach. Inni pójdą do przodu, a wy będziecie skakali po pokrzywach z kanapką w kieszeni.
  To nie prawda,że w Polsce nie ma pracy!!! jest masa pracy w wielu dziedzinach za kilka tysiączków ... wy po prostu mieliście pecha i poszliście bardzo hujową drogą.

  27 listopad 2014 20:29
 • Avatar
  wykonawca

  edek!!!! K...wa brawo!!!! Jesteś mistrzem!!!! Niech te głąby z uczelni co w 99% nie widziało wykonawstwa geodezyjnego na oczy w końcu zamilknie!!!!!!

  29 listopad 2014 14:19
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  zawsze jest druga strona medalu. Trzeba wziąć pod uwage, ze na forum żalą się ci przegrani, gdyż ci co lepiej sobie radzą mają ciekawsze rozrywki niż czytanie forum.
  Ostatnio byłem u radcy prawnego, skasował mnie 150zł za godzinną rozmowę. I uważam, że w zawod geodety nie wypada tak źle na tle innych zawodów, gdyż m.więcej tyle samo mi wyjdzie za godzinę pracy.

  6 grudzień 2014 19:47
 • Avatar
  gołąbek

  jest wspaniale

  7 grudzień 2014 15:14
 • Avatar
  firma

  Geodeta uprawniony napisął, że "na forum żalą się przegrani,bo inni mają co lepiej sobie radzą mają ciekawsze rozrywki"
  Prześledziłęm jego wpisy i widzę , że jego jego zajęciem jest gloryfikowanie zawodu geodety na tym forum,więc albo nie ma zajęcia,albo ma w tym jakiś cel.......

  10 grudzień 2014 7:12
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  ogarnij się śmieszny człowieczku i przestań narzekać. Jeśli tak źle w geo zostań kierowcą tira (znajomy zgarnia 8tyś). To że jesteś mało elastyczny i kurczowo trzymasz się czegoś w czym się nie sprawdzasz to już nie mój problem.
  W czasopiśmie geodeta ukazał się artykuł w którym władze geodezyjne, po głębokich i wnikliwych analizach piszą że problem nadprodukcji geodetów jest problemem "pozornym". Nie ma środowiska zawodowego w którym każdy ma 20 tys, wszędzie są ci co lepiej sobie radzą i ci co słabiej. Przykro mi, że zaliczasz się do tej drugiej grupy, co nie znaczy że masz krytykować cudze zdanie i zazdrościć tym co powodzi się lepiej.

  13 grudzień 2014 9:25
 • Avatar
  firma

  Geodeta uprawniony
  nie znasz mnie ,więc w ogóle nie oceniaj mojej osoby.Rozmawiam z geodetami,prowadzącymi własną dzialaność gospodarczą i moja ocena o stanie geodezji jest wynikiem średniej(rozmowa+obserwacja jak żyją Ci ludzie,jakie mają auta itd.).Pisałem na samym początku,aby młode osoby nie były robione w bambus ,że po geodezji jest świetnie.
  To ,ze wąska grupa kilku procent osób jest być może zadowolona z zarobków ,to nie oznacza ,żeby młodym osobom mówić ,że jest dobrze i 95% tych ludzi po skończeniu studiów(utrzymuje przez ten czas rzesze nierobów,profesorów teoretyków) będzie klepać biedę.Przesłanie jest tu jasne..

  13 grudzień 2014 14:50
 • Avatar
  firma

  Nie przytaczam tu teoretycznych przykładów z czasopism,tylko przykłądy z życia-pomorskie. Człowiek żyje w świecie rzeczywistym Geodeto uprawniony,
  Popieram mój osąd realiami.

  13 grudzień 2014 14:55
 • Avatar
  geodeta uprawniony

  jak myślisz? co jest powodem takiej sytuacji?

  14 grudzień 2014 10:07
 • Avatar
  firma

  Już napisałem. Moim zdaniem ludzi na tym forum nakręca się na geodezje w celu napędzania biznesu, jakim jest szkolnictwo wyższe. Za wszelką cenę,którą poniosą przyszli absolwenci studiów w znacznej większości.
  Nie chce roztrząsać kto powinien studiować lub nie geodezje,ale przytaczam fakt jak wyglądają zarobki tych 95% geodetów ,aby młode osoby przed studiami zastanowiły się czy chcą ponosić takie ryzyko ,że znajdą się w gronie kliku procent być może dobrze zarabiających ,wliczając w to układy oraz rodzinne interesy -spuścizny po rodzicach itp.Nie chcę więcej filozofować co jest przyczyną obecnej sytuacji geodezji w Polsce,bo to nic w tym przypadku nie wniesie..Nie ma sensu na forum, przeznaczonym dla uczniów,absolwentów szkół średnich roztrząsać tych spraw,bo oni nie muszą zajmować się reforomowaniem geodezji,prawa geodezyjnego,urzędasów... ,ponieważ jeszcze się z tym nie związali.Propozycja jest nastepująca dla uczniów,skoro nie wierzą ,że sytuacja na rynku geodezyjnym jest zła.Proszę podzwonić po firmach, parających się geodezją,przedstawić jako absolwent kierunku geodezja i popytać o możliwośc zatrudnienia ,a jeżeli się ktoś zgodzi to jakich warunków finansowych można się spodziewać.......i tyle,Można poszukać ofert w internecie,zobaczyć jak ich jest mało.SPoradycznie się pojawiają i wtedy składać cv i poczekać......

  14 grudzień 2014 22:24
 • Avatar
  dobrze bedzie

  nie podniecaj sie tak. Na sznurek zawsze starczy, jakby co to mam do wynajecia galaź na drzewie

  24 grudzień 2014 15:26
 • Avatar
  firma

  jak chcesz to się sam wieszaj(-:
  Kawałek świata zostanie uporządkowany i zawsze mniej mącenia(-:
  na forach

  28 grudzień 2014 17:44
 • Avatar
  Obiektywny

  Jestem inż geodetą i prowadzę jednoosobową firmę geodezyjną. Wcześniej pracowałem u "kogoś" przez 5 lat zdobywając doświadczenie na największych inwestycjach budowlanych w Polsce. Teraz wielka harówka i praca po 10-12h dziennie za ok. 3000zł. Patrząc na rynek usług geodezyjnych zachęcam do studiowania geodezji ponieważ żeby utrzymać się na rynku potrzebuję wykwalifikowanych geodetów za 1500zł na umowę o dzieło których teraz z powodzeniem znajduję.

  11 styczeń 2015 21:42
 • Avatar
  geodeta

  wystarczy wpisać na gumtree lub olx słowo geodeta i odrazu pokazuje się nędza w tym zawodzie.
  geodeci/przedsiębiorcy ogłaszają tanie usługi,tacy są sfrustrowani aby złapać jakiekolwiek zlecenie. Jest jeszcze masę ogłoszeń szkół policealnych próbujących zwabić oszukać i zarobić na naiwnych dzieciakach. Ogłoszeń z pracą jest jak na lekarstwo.
  Przykładowo wpiszcie sobie analoicznie słowo np fryzjer, mechanik, lekarz, notariusz, farmaceuta, proramista itd................. pojawiają się sporadycznie ołoszenia o usłuach , nikt się nie zniża do takiego poziomu i nie szmaci oprócz oczywiście ....... WIELMOŻNYCH GEODETÓW.
  Wnisek jest taki że nie ma drugiego TAK ZGNOJONEGO zawodu w polsce. Ciekawy jestem co na to najwyżsi prominenci geodezji? ano konferencje sobie urządzają i twierdzą że problem nadprodukcji eodetów nie dotyczy. Liczy się tylko płynąca rzeka kasy za uprawnienia i dla kadry profesorskiej. Geodeci ....góra ma was w d.... .
  Ale cóż to jest właśnie kapitalizm, garstka żyje kosztem ogółu biedoty jako tzw pasożyt. Kilka tysięcy geodetów zostało zgnojonych przez garstkę cwaniaków.

  11 styczeń 2015 21:57
 • Avatar
  Przyszły geo

  Ja geodetą jeszcze nie jestem ale czytając wasze opinie uważam że jesteście ludźmi bardzo żałosnymi, wylewacie tu swoje życiowe porażki. Jestem uczniem technikum wszedłem w ten zawód nie wiedząc czy mi się spodoba ale jestem bardzo zadowolony i na pewno będę chciał iść dalej w tym kierunku. Powiem jeszcze że znam kilka osób, które pracują w tym zawodzie i zarabiają nawet niezłe pieniądze. Ponadto uważam że jeżeli ktoś ma taka pasje do pracy jak ja i będzie dążył to tego żeby zostać kimś to mu się uda. Ale jeżeli ktoś siedzi przed komputerem i woli wypisywać bzdury oraz zniechęcać młodych ludzi do kształcenia w tym kierunku to jest dla mnie nikim bo ktoś kto ma ambicje małymi kroczkami zawsze osiągnie sukces. Nie trzeba zarabiać po studiach od razu kokosów ale przyjdzie czas w którym my możemy mieć ludzi pod sobą i zarabiać duże pieniądze.

  25 styczeń 2015 22:18
 • Avatar
  geo

  Przyszły geo myślę,że o sytuacji ekonomiczno-gospodarczej geodetów lepiej,żeby wypowiadały się osoby , które włąśnie w tym zawodzie pracują i znają realia,a nie którzy myślą ,że będzie jak im się wydaje-bez urazy.
  Myślę,że znajdują się tu obiektywne opinie,niektóre pewnie przepełnione odrobiną sarkazmu,lecz jest to kierowane ku przestrodze,aby ludzie nie bujali w chmurach i nie mieli złudzeń.NIkt tu nie potępia osób ,które chcą żyć miłością do geodezji i godzą się na duże ryzyko , iż będą żyć baaardzo skromnie przez długi czas ,jeśli dostaną pracę w zawodzie.Padają tu kwoty zarobkó ,aby zainteresowani mogli sobie wybrac czy chcą za to pracować..

  26 styczeń 2015 22:19
 • Avatar
  Przyszły geo

  Ja Wszystko rozumiem ale nigdzie nie jest tak żeby mogło być jeszcze gorzej lub jeszcze lepiej trzeba pogodzić się z realiami i nie narzekać. Wiem że niektóre sumy tutaj padające są wyciągnięte z kapelusza ale jak się dobrze poszuka to zawsze się coś znajdzie za godziwe wynagrodzenie. Jeżeli ktoś naprawdę dobrze trafi to może żyć na w miarę wysokim poziomie. Wiadomą rzeczą jest że na swoim na pewno zarobi się więcej niż będąc tylko szeregowym pracownikiem w jakiejkolwiek firmie w jakimkolwiek zawodzie.

  27 styczeń 2015 8:21
 • Avatar
  geo

  Przyszły Geo uwierz mi ,że w zawodzie geodety w Polsce pracując u kogokolwiek nie zarobisz dobrze,nie rozumiem co masz na myśli "godziwe wynagrodzenie"?
  Podaj kwotę.Mam możliwośc weryfikacji czy jest ona możliwa do uzyskania.Ja nie wiem co to znaczy dla Ciebie "godziwe wynagrodznie".Ile konkretnie ?Moze tu tkwi problem....

  27 styczeń 2015 23:12
 • Avatar
  Przyszły geo

  Nie mówię o sumach z kosmosu ale sam znam osobę która pracuje u kogoś i zarabia 8 tys. miesięcznie myślę że to jest naprawdę duża suma jak na pracę w czyjejś firmie. Ale nawet mniejsze sumy takie jak 3000-4000 tysiące są realne do zarobienia. A biorąc pod uwagę dzisiejszą hojność prywatnych pracodawców jest to dość spora sumka.

  28 styczeń 2015 17:54
 • Avatar
  geo

  Przyszły geo gratuluje,że znasz osobę ,która u kogoś w Polsce w zawodzie geodeta zarabia 8000 zł miesięcznie.Ja nie znam nikogo kto tyle zarabia i nigdy nie znałem . Pracuje w geodezji od 10lat(były to powazne kontrakty) i powiem Tobie ,że zarobki rzędu 3-4 tysięcy dla 98% osób sa nierealne.Podczas geodezyjnej obsługi dużych inwestycji budowlanych(geodezja inzynieryjna),nie typowe mdcp,tyczenia,inwentarki 3500zł (połowa na czarno)zarabiał kierownik zespołów geodezyjnych -wszystkich podczas obsługi budowy stadionu na euro..Reszta zarabiała znacznie mniej.Ale przygotowania do euro się skończyły.Nie była to praca po 8 godzin ,tylko znacznie więcej.Nie tylko " hojnośc "prywatnych przedsiębiorców ma wpływ na tą sytuacje,ale niskie ceny usług geodezyjnych.

  28 styczeń 2015 20:41
 • Avatar
  geo

  Przepraszam miałem możliwość pracy(przed 6 miesiącami) za 3000 zł netto+bliżej nieokreslona premia wypłacana wg uznania -ok 500 zł(mam duże doświadczenie .+karnet na basen.Na rozmowie wypytywali i sprawdzali moje umiejętności ,zapewniam ,że osoby z 2-3 letnim doświadczeniem bez umiejętności samodzielnego prowadzenia duzych robót nie dostaną tej pracy.Tryb pracy:
  ilośc godzin :no limit-średnio 12 dziennie ,soboty10-12 oraz bywa że niedziele.Co druga(rozmawiałem z chłopakami po fachu z tej firmy).Praca cały czas w delegacji.Zjazdy do domu i na budowe własnym autem(kilkaset km).
  Auschwitz-Birkenau.To jest maksimum co mozna dostać w geo w Polsce.

  28 styczeń 2015 20:52
 • Avatar
  marek

  przyszły geo-powiem ci tak. też czytałem takie fora i komentarze jak jeszcze nie zacząłem pracy. mówiłem tak samo - na forum sami co im się nie udało, do mnie los się uśmiechnie. potem zacząłem pracę i dostałem obuchem w łeb - śmieciówy, brak diety, delegacje, płaca niegodna pod żadnym pozorem, orka do granic możliwości z ciągłymi pretensjami. przejrzałem na oczy i zmieniłem swoją ścieżkę, zanim było za późno. adepci geo żyją w matriksie i takie jest moje zdanie.

  28 styczeń 2015 21:43
 • Avatar
  geodeta

  Przyszły geo nie słuchaj ich, starzy geodeci boją się konkurencji, ciężko oderwać się od korytka w którym zarabia się po 40tyś(geodeta z uprawnieniami). Mogę powiedzieć tylko tyle : jest wspaniale. Ucz się pilnie i inwestuj w zawód a zarobki same przyjdą, na początek 4tyś potem 8tyś, a po 3 latach zrobisz uprawnienia i kupisz sobie terenowego Lexusa w którym będziesz woził tyczkę z jedwabiu i oczywiście piękne kobiety, które bardzoooo lecą na nadzianych geodetów. Inwestuj innwestuj czas pieniądze w zawód i będziesz robił kreski na mapie za 2 tyś. A za 10 lat mi podziękujesz za moje dobre i szczere rady:) Powodzenia

  29 styczeń 2015 17:24
 • Avatar
  geodeta

  Za 10 lat wpadnij na forum, i pochwal się zarobkami Lexusem i woogóle. Chętnie poczytam Twoją historię od pucybuta do milionera. Powadzenia przyszły geodeto.

  29 styczeń 2015 17:27
 • Avatar
  ale dureń

  jak bida zajrzy w oczy to gów...orz wspomni jeszcze te posty od tych nieudaczników którzy tu piszą. Powodzenia przyszły geodeto, bardzo ci się przyda i krzyżyk na drogę:)

  29 styczeń 2015 22:57
 • Avatar
  hehe

  przyszły "biznesmen" hehe raczej bankrut hehe

  30 styczeń 2015 18:03
 • Avatar
  dasew

  ta osoba co ci powiedziała że zarabia 8 tyś kłamała i wpuszcza cię w niezły kanał

  30 styczeń 2015 23:02
 • Avatar
  przestrzegam

  8tyś ... twój kolega który zarabia takie pieniądze może nie jest geodetą?
  Takie sumy zarabiają geodeci uprawnieni na własnej działalności - ci działający przeważnie od kilkunastu lat z wyrobioną klientelą, nazwiskiem i dobrym terenem. Inni nie mają tak pięknie. A jeśli chodzi o pracę to się będziesz szczęściarzem jak dostaniesz najniższą krajową na umowę o pracę i tak będziesz kilka lat rypał i wegetował w matrixie, w końcu zdasz egzaminy założysz firmę i jak zarobisz 3tyś na czystko to już będziesz szczęściarzem, ale wtedy będziesz już miał 35 lat, będziesz miał siwe włosy, będziesz wrakiem człowieka, ile trzeba upokorzeń znieść aby cokolwiek osiągnąć w tym zawodzie. Kto pracował w zawodzie, ten wie o co chodzi.
  Zaczniesz młody człowieku od biegania z młotkiem , tyczką, jak będziesz dobry pomału zaczniesz robić coś ambitiejszego i si≤ę uczyć zawodu, ale bardzo powoli, kto pracował w zawodzie wie o co chodzi.
  A teraz popatrzmy dlaczego studia geodezyjne cieszą się taką popularnością? pozwolę sobie porównać inne zawody:
  Lekarz - pocżatek kariery (z dyżurami ok tyś) po 6 latach pracy po specjalizacji 10-50tyś, bardzo często ok 20tyś
  Stomatolog - podobnie jak wyżej
  Farmaceuta - początek kariery 3-4 tyś, jako kierownik 5-8tys (pracując u kogoś)
  Prawnik 1-10tyś na aplikacji, choć często zdarza się że jak ambitny aplikant i trafi do konkretnej kancelarii wyciąga 5tyś. Po aplikacji spokojnie 5-10 tyś , najlepsi dochodzą do 50tyś.
  Informatyk - zdarza się że na studiach zarabia już kilka tysięcy, zwykle proramista ok 10tyś do 20tyś w porywach.
  Nie są to dane wyssane z palca,a pochodzą od członków rodziny znajomych przyjaciół.
  Tymczasem geodeta to jakiś taki chłopiec do bicia, trudne studia, które nie dają nic na rynku pracy, startuje się z jednego pułapu razem z technikiem, którzy potrafią pracować na czarno nawet za darmo. Co najlepsze na te studia, dzieci posyłają naiwni rodzice, myśląc że swojej ratolośli zapewnią dostanie życie z mapek za 5stów(za pokręcenie się chwilę wokół domu). Później wmawiają że praca za grosze ale w zawodzie to szansa i tak mija kilka lat, młodość przemija , zdrowie, i nie ma ani pięniędzy ani oszczędności ani porządnego auta ani mieszkania ani wspomnień z wakacji w ciepłych krajach, jest tylko żal i bezsilność, i stracona młodość kiedy człowiek powinien korzystać z życia i brak perspektyw. Taki jest obraz dzisiejszej geodezji , bardzo realny scenariusz dla wielu młodych geodetów.

  1 luty 2015 16:51
 • Avatar
  ab

  geodeta - hahahaha

  3 luty 2015 9:24
 • Avatar
  Tomasz

  geodezja to tortura, co roku usprawniaja przepisy. w osrodkach komuna, w rozporzadzeniu europa. płaca... po szkole najnizsza krajowa, pozniej w miare doswiadczenia bez uprawnien mozna dobic do 2000, z nadgodzinami 2500. z uprawnieniami troche wiecej, ale to juz na wlasnej dzialalnosci. i ciagle męki z upośledzonymi babami ośrodkowymi, ktore niwelatora nie potrafia rozstawic, ale wydaje im sie ze o geodzji wiedza wszystko.

  5 luty 2015 9:28
 • Avatar
  geo

  Młodzi i naiwni nie zrozumieją tego lub zrozumieją w wieku 35 lat kiedy już jest za późno na zmiany. Często sami rodzice pchają swoje pociechy w gówno, myśląc naiwnie że zapewnią im wspaniałe i dostatnie życie. Bardzo chcą, aby ich ratolośl kosiła 500-600zł za mapkę (czyli pokręcenie się po terenie pół godziny). A że jest kilkadziesiąt uczelni publicznych i niepublicznych plus technika. Technik=Magister w obecnym systemie prawnym. Po zakończeniu edukacji delikwenta czeka bolesne zderzenie z rzeczywistością. Na tym etapie jest nadzieja, rady wszechwiedzącej rodziny, aby zacisnąć zęby i nadzieja. I tak kolejne parę lat delikwent wegetuje, zwykle na garnuszku rodziców, aby zdobyć uprawnienia, założyć firmę. Na tym etapie okazuje się, że "wysokie" ceny usług przy kosztach prowadzenia firmy i nakładu pracy pozwala raptem często na skromne życie. Często delikwent bierze dotacje, a po roku zamyka firmę. Inni rezygnują wcześniej inni później, garstka zostaje. Problem w tym, że delikwent kiedy pozbywa się wszelkich złudzeń ma 35 lat. Jest wybiedzony, niedorobiony i bez dalszych perspektyw na lepsze życie. Taki jest obraz polskiej geodezji. Bardzo wielu zdolnych i ambitnych ludzi zniszczyła geodezja i wielu zniszczy, ponieważ w tym czasie mogliby skończyć kierunek z realnymi perspektywami.
  Ogólnie nic się nie da zrobić, popyt jest, interes uczelniany się kręci i kasa płynie do kieszeni profesorów i wykładowców. Widziałem nawet kuriozalne przypadki, że przedsiębiorca wykłada na uczelni i technikum, a następnie zatrudnia swoich uczniów na czarno za "parę" złoty. Geodezja to dno, patologia do kwadratu. Ale i tak żaden młody nie zrozumie, tak jak i ja nie rozumiałem.

  7 luty 2015 18:16
 • Avatar
  bartosz

  w matrixie żyjecie? mój ojciec jest geodetą, prowadzi budowy. Zaden pracownik nie zarabia mnie mniej niż 4tyś na reke. Ojciec nie schodzi poniżej 25tyś, często dużo więcej. Sam się zastanawiam czy nie iść w ślady ojca.

  13 luty 2015 23:53
 • Avatar
  prawda

  Bartosz do odważnych swiat nalezy... podaj tylko nazwę firmy. Google reszte załatwi.
  A Twój tata nie będzie się mógł opędzić od chętnych do pracy!

  14 luty 2015 12:23
 • Avatar
  Bartosz

  Nie denerwuj sie chlopie bo ci zylka peknie. Widocznie jestes slaby i nie masz predyspoYcji. Dobry i rzetelny geodeta zarabia kokosy. Ale coz niektorzy umia jedynie narzekac na forum. Trzeba byc elastycznym. Z takim nastawieniem pracownikow nie potrzebujemy i chyba nigdzie nie potrzebuja. Mimo to powodzenia

  14 luty 2015 15:42
 • Avatar
  prawdziwa prawda

  to prawda. Ja jestem geodetą uprawnionym i nie narzekam. Zleceń i kasy coraz więcej, niestety i mniej czasu dla siebie. Ale coś za coś:)

  15 luty 2015 12:48
 • Avatar
  do bARTOSZA

  hahaha, dawno się tak nie uśmiałem, z ludzi tak pewnych i pełnych pychy, których tak naprawdę życie skarciło i nie wiedzą co z rozpaczy mają zrobić!

  16 luty 2015 18:29
 • Avatar
  geodeta

  Wez sie lepiej nierobie do roboty to tez bedziesz mial.
  Ja z uprawnieniami spokojnie wyciagam 10-20, zlecen nie brakuje o ciagle przybywa. Zamiast myslec i zazdroscic wez sie za siebie, nikt za ciebie myslal nie bedzie. Hello dzisiaj mamy kapitalizm a nie socjalizm i za lezenie 2 tysiace sie nie nalezy. Biedny czlowiek.

  16 luty 2015 21:38
 • Avatar
  swierzak w zawodzie

  Ja niedawno skonczylem studia geodezyjne. Juz na studiach znalazlem prace. Zarabiam b dobrze, lepiej niz znajomi po innuch kierunkach. 6 tysi na reke rok po studiach to zle? Niektorzy beda mieli miliony a i tak beda wiecznie nie zadowoleni.

  16 luty 2015 21:46
 • Avatar
  marek

  "Świerzak" rzeczywiście dużo.Może to renta dla dysortografów (-:

  Gratuluje skończonych studiów(-:

  17 luty 2015 18:55
 • Avatar
  Przyszły geo

  Kto nie będzie chciał to pracy nigdy nie znajdzie. Ja znam osobę która pracuje jako geodeta i zarabia duże pieniądze ponadto jej brat po liceum zobaczywszy jak się mu wiedzie też się wybrał na studia geodezyjne.

  18 luty 2015 19:03
 • Avatar
  Wybraniec Losu

  A ja znałem i nawet kiedyś słyszałem od znajomego, brata wujka siostry ciotecznej mojego kuzyna, że Ci geodeci to średnio poniżej 10-15 tyś. miesięcznie nie schodzą.
  Naprawdę tak słyszałem i znam nawet też takiego geodetę w moim mieście.

  19 luty 2015 11:20
 • Avatar
  Przyszły geo

  Nie wiem czy mój przedmówca chciał zabłysnąć intelektem i żarcikiem jeżeli tak to mu się to nie udało, nie dziwie się że osoby tak mało inteligentne jak on nie mogą znaleźć pracy w tym zawodzie. A z takim poczuciem humoru to do kabaretu może lepiej a nie do poważniej pracy.

  19 luty 2015 18:56
 • Avatar
  marek

  Myślę ,że to nie był żart,a ironia kolegi dotycząca bardzo nieprecyzyjnych i mało wiarygodnych opini na temat zarobków geodetów,o których wypowiadają się osoby w sposób fantastyczny i właśnie w podobny sposób....
  Twierdzą ,że ich jakiś krewny znajomego lub jakaś ich rzekoma firma świetnie prosperuje,ale nie chcą podawać nazw firm.Skoro jest tak świetnie ,to niech się ujawnią,aby młodzi ludzie mogli to zweryfikować, a sam autor stanie się wiarygodny. Na przykład wypowiedz "świerzaka" pokazuje ,że jest mało wiarygodna.Twierdzi ,że skończył studia ,a popełnia błędy ortograficzne w podpisie.Przyszły geo napisz konkrety,a wszystko wyjaśnisz i jednocześnie staniesz się wiarygodny.

  20 luty 2015 8:41
 • Avatar
  Wybraniec Losu

  Brawo dla Marka, te lemingi co pisały wcześniej taki właśnie mają poziom inteligencji, potrafią oceniać kogoś na podstawie, kilku zdań napisanych w sieci, więc życzę i wszystkiego dobrego i powodzenia, niech tylko nie okłamują innych.
  Życie jest jak mgła - widzisz tylko to co chcesz zobaczyć.

  20 luty 2015 9:43
 • Avatar
  geodeta

  heh chyba bardzo niektórzy boją się konkurencji. Jak ktoś jest dobry w tym co robi zarobi w każdym zawodzie. Ja po studiach zaczynałem od 2 tyś kończąc na 4tyś na rękę. Po trzech latach zrobiłem uprawnienia, pobrałem dotacje i założyłem swoją działalność. Firmę prowadzę od dwóch lat i mam coraz więcej pracy i .... kasy z tendencją zwyżkową. Zarabiam w zależności od miesiąca od 5 do 30tyś. Dolny pułap to zazwyczaj miesiące zimowe, na wiosnę i lato mam hossę, dochodzę do górnego pułapu. Jednoznacznie nie potrafię określić swoich dochodów, zależą one zazwyczaj od pory roku. Bardziej wiarygodnie mogę określić zarobki rocznie 200-250tyś. To wychodzi około 17-20tyś miesięcznie średnia. Źle? Kto tyle zarabia?
  Śmiać mi się chce z takich troli co wypisują jaka to bieda w geodezji. Po prostu trzeba uczyć się solidnie na studiach, następnie po studiach, zdać uprawnienia i pracować na siebie. To samo jest w innych zawodach,adwokat także zaczyna zarabiać dopiero na swoim.
  Rada do tych malkonentów: weź się jeden z drugim do roboty, zdaj uprawnienia, naucz się zawodu to też będziesz miał. Z samego narzekania nic się nie zbuduje.
  Na wszystko trzeba w życiu zapracować.

  22 luty 2015 12:55
 • Avatar
  Przedsiębiorca

  Następny bajkopisarz. Nie wymagam już abyś napisał, gdzie prowadzisz działalność i jak się Twoja firma nazywa.
  Napisz proszę jaki asortyment robót robisz i ile jakich prac przerabiasz w tygodniu a jako wieloletni geodeta uprawniony-właściciel przedsiębiorstwa zatrudniającego na stałe 5 pracowników + czasami wsparcie 2-3 osób, szybko zweryfikuje to co napisałeś. Od jakiegoś czasu obserwuję tą dyskusję i muszę stwierdzić, że bajki tutaj wypisywany nijak mają się do rzeczywistości.
  Wystarczy wpisać w google hasło : geodezja zarobki i reszta jest już opisana, tylko nie rozumiem czemu ktoś na siłe wciska tu ciemnotę?
  Wszystkie organizacje zawodowe huczą od tego że jest żle łącznie z instytucjami rządowymi, ale jakis wariat jak nakręcony piszę bajki.

  22 luty 2015 14:11
 • Avatar
  marek

  Też się zastanawiam czy ktoś po prostu zarabia na reklamach pojawiających się na tej stronie internetowej ,a dyskusja trwa lub najzwyczajniej w świecie zaciągają ludzi na studia,aby zarabiać na nich w ten sposób pieniądze.Walka o studenta.W końcu jest niż ,a dziadzie na studiach muszą gdzieś wciskać swoje archaiczne metody pomiarów,aby mieć z czego żyć.

  22 luty 2015 18:22
 • Avatar
  geodeta

  Drogi przedsiębiorco, nic nie stoi na przeszkodzie abyś Ty upublicznił swoje dane osobowe, dane firmy, adres, a może i numer i stan własnego konta.
  Proszę bardzo:
  zatrudniam 4 osoby: zespół pomiarowy, 2 kameralistów.
  Działam na obszarze mapy numerycznej, zgłoszenia odbiór materiałów idzie drogą elektroniczną, co znacznie przyśpiesza czas pracy.
  Dziennie moja firma przerabia średnio 4 roboty średnio po 800zł brutto. Razem około 3500, po odliczeniu opłat urzędowych, vatu, podatku zostaje 1500-1700zł na czysto.
  Średni przychód firmy netto to 30-50tyś. Po odliczeniu kosztów pracowników, zusu, benzyny , amortyzacji sprzętu zostaje 5-30tyś w kieszeni. Na brak zleceń nie narzekam, jest nie do przerobienia, ekipa jest w stanie objechać 4 małe robótki dziennie, kameraliści skartować i wykonać dokumentację. Więc nie wiem w czym masz problem. Jak chałturzysz za 500zł to Twój problem, widocznie taki z Ciebie geodeta, że umiesz przyciągnąć klienta jedynie ceną.

  22 luty 2015 22:46
 • Avatar
  hahaha

  Gdzieś się tej teorii nauczył?

  23 luty 2015 9:14
 • Avatar
  Prawda

  Ale ktoś moderuje to forum.... ciekawe czy to też usunie?

  23 luty 2015 9:17
 • Avatar
  Przedsiębiorca

  Dziecko skończ w końcu pisać te wyuczone bajki....

  23 luty 2015 9:36
 • Avatar
  geodeta

  Drogi przedsiebiorco. Teorii nauczylem sie na studiach panstwowych, a praktyki u mojego mistrza. Skoro zatrudniasz 5 osob, czyli prowadzisz spore przedsiebiorstwo i nie potrafisz zarobic chociazby 10tys, to Ci bardzo wspolczuje braku zaradnosci zyciowej i organizacji pracy.
  PS. Znam takze biednego notariusza i lekarza, ktory poza dyplomem nie jest zbyt

  23 luty 2015 17:58
 • Avatar
  geodeta

  lotny i nawet najlepszy zawod mu nie pomogl. Znam natomiast wielu geodetow zyjacych na dosyc wysokiej stopie. Maja wspolna ceche sa profesionalistami, zamiast narzekac sie rozwijaja. Jak Ci tak zle w tej geodezji to rob co innego. Ktos Cie przywiazal do tachimetru czy moze stoi nad Toba z karabinem i nie pozwala odejsc. Wez sie chlopie za siebie i przestan jeczec

  23 luty 2015 18:04
 • Avatar
  marek

  Proponuje przerwać dyskusję na tym forum,ponieważ jak widać nie ma to sensu.
  Młode osoby,które zechcą poznać jak wygląda rzeczywistość, sprawdza jak wygląda zapotrzebowanie na geodetów w ogłoszeniach i podzwonią po firmach przed wyborem studiów.A i proszę zainteresowanych,aby koniecznie zapytać się o warunki pracy i płacy Życzę rozsądku przed wyborem ścieżki kariery...pozdrawiam.

  23 luty 2015 18:40
 • Avatar
  K

  Ja jestem technikiem geodezji i studentem tego kierunku z biegłą znajomością C-geo i dobrą znajomością geo-info, microstation i ewmapy, oraz umiejętnością obsługi tachimetrów, gpsów i niwelatorów, oraz niewielkim wakacyjnym doświadczeniem w pracy głownie w terenie przy obsłudze inwestycji drogowych. Z mojego doświadczenia prace w tym zawodzie dostać jest bardzo łatwo, ale zarobki netto nie przekroczą 1500 jeśli nie masz uprawnień zawodowych, a żeby je otrzymać musisz przepracować po technikum 6lat, po studiach 3lata za "grosze". Po uprawnieniach 3tysi też raczej nie przekroczysz, no chyba że zdasz uprawnienia z 4 (obsługa inwestycji), założysz firmę i trafi ci się obsługa np. jakiejś autostradki, lub ewentualnie wyspecjalizujesz się w fotogrametrii i będziesz w tym dobry, lub będziesz miał specjalizacje z wyceną nieruchomości, odbędziesz płatny staż, zdasz trudny egzamin i zaczniesz wyceniać chatki, ale żadna z tych opcji nie jest łatwa do osiągnięcia. Sam zawód jest naprawdę ciekawy i gdybym stanął u progu decyzji o wyborze zawodu to mimo wszystko postąpiłbym tak jak postąpiłem ;)

  23 luty 2015 22:54
 • Avatar
  Damian Częstochowa

  UCIEKAJCIE OD GEODEZJI to jakas sraka , poswieciłem 4 lata i w chuuu pieniędzy . Niemoge znaleźć pracy , rzygam ta geodezja , trzeba było od razu zapier za granice , studia nic niedaja tylko marnują życie , sa teraz techniki geodety masakra jakas ,Polska to jakiś horror . Człowieku jeśli zastanawiasz się nad pojsciem na studia w tym kierunku SZCZERZE CI MOWIE UCIEKAJ ! , zanim porobisz te wszystkie duperele uprawnienia srenia programy to ci zycia braknie . Mam 27 lat i gówno geodezji .

  28 luty 2015 10:09
 • Avatar
  K

  Można jeszcze po studiach iść na studium oficerskie i od razu być "kimś" w wojsku, lub trafić na kopalnie np. do KGHMu i zgarniać niezłą kasę. Obydwie opcje zapewnią szybszą emeryturkę. Można także zostać na uczelni i jest jeszcze parę fajnych opcji. Ale niestety niewielu geodetom udaje się któraś z nich i większość klepie biedę. Po uprawnieniach firma geodezyjna może być dodatkowym zarobkiem do jakiegoś stałego etatu np. praca nauczyciela geodezji w technikum, lub zupełnie czegoś niezwiązanego z geodezją. Ostatecznie można wyjechać zagranicę, ponoć tam eldorado dla geodetów, ale nie wiem nie byłem. Idąc na ten kierunek pamiętaj, że nie jest on łatwy i wiele osób kończy technikum bez tytułu technika geodezji, a na studiach połowa odpada. Ale nie bój się, nie jest aż tak źle, dla chcącego nic trudnego ;)

  28 luty 2015 16:35
 • Avatar
  PRZEBRANŻOWIONY

  Uciekajcie. Ja zniszczyłem życie przez geodezję. Studia trudne na państwowej uczelni, w nagrodę spotkałem się w pracy z technikiem na tych samych warunkach. Życia nawet nie mogę ułożyć, powiedz kobiecie że zarabiasz 1500 ucieknie każda , no chyba że jest nienormalna ... ale takiej sam nie chcę. Kształcę się w innym kierunku z przyszłością, jednak kilka lat życia wyparowało z życiorysu, nerwów, stresów ... zupełnie na darmo. Profesorów, którzy żerują na nieszczęściu młodych powinno się powiesić na dziedzińcach uczelni i niech dyndają. Mam wielu znajomych po geodezji, garstka jako tako spadła na cztery łapy, większość została nędzarzami DOSŁOWNIE.

  28 luty 2015 22:09
 • Avatar
  true

  http://geoforum.pl/?page=news&id=19413&link=absolwenci-czy-popelnilismy-blad-&menu=47096

  8 marzec 2015 18:50
 • Avatar
  pierd.... te przyżądy i uciekajcie z szamba

  GRATULACJE dla wszystkich studentów i uczących się na kierunku geodezja. Gratulacje za głupotę waszą i waszych rodziców, która tak bardzo chciała zadbać o swoją ratolośl i wysłała swoje pociechy na naukę tego zacnego zawodu.
  Gratuluję "strzału w 10siątkę". Życzę aby ten strzał nie okazał się strzałem w plecy już na starcie życia. Pozdrawiam

  29 marzec 2015 18:30
 • Avatar
  geodeta

  proponuję wejść na tym portalu na opinie przedstawicieli innych zawodów (np lekarz, dentysta, farmaceuta, weterynarz, adwokat, radca prawny, informatyk, inżynier budownictwa, notariusz) szczególnie studentom geodezji, aby zobaczyć w jakie bagno się pakują. Ludzie przez geodezje zniszczycie sobie życie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  W innych zawodach ludzie zarabiają po kilka - kilkadziesiąt tysięcy. A geodeci? A geodeci? buhaha ... firmy geodezyjne biorą przetargi po 20 tyś gdzie muszą zatrudnić po kilka pracowników aby je wykonać. Takie są fakty. Jak wykształcicie się w tym kierunku będziecie żyli w "matrixie" i cudów nie będzie.

  12 kwiecień 2015 16:07
 • Avatar
  Daniel

  Technik po 6 latach stażu jest lepszym specjalista niż inż po roku.
  Geodezja duża budowa zaczynasz prace szybciej niż inni kończysz później niż inni zarabiasz mniej od innych a i odpowiedzialność jest taka ze jak coś zawalisz to jesteś skończony finansowo.
  teraz po 10 zmarnowanych latach nauki geodezji i 10 latach pracy w geodezji maluje ściany w Londynie i jest mi dobrze pierwszy raz w życiu.

  30 kwiecień 2015 19:43
 • Avatar
  były

  ja również rzuciłem geodezje i wreszcie jestem zadowolony z życia. W tym zawodzie to niemożliwe, a każdej strony cię gnoją urzędy, zleceniodawcy. Inwestor ma problem dlaczego mapa nie za 500 a za 800 robiąc inwestycję za milion zł. Niech idzie się targować do lekarza lub mecenasa to zostanie wyśmiany. Geodeta podkuli ogon i weźnie każdą chałturę.
  Po odliczeniu vatów podatków benzyny zusów zostanie mu 20zł za godzinę pracy (czytać geodeta uprawniony z własną firmą). Ludzie studiujący dzisiaj geodezję są skończonymi debilami, a największymi idiotami są ich rodzice, które usilnie pchają swoją ratorośl na ten "przyszłościowy" kierunek, chcąc zapewnić swoim pociechom dostatnie życie. Wychodzi jak zawsze....
  Rada do młodych. Zatrudnij się jeden z drugim na praktyki u geodety. Popatrz jakim autem jeździ, jak się ubiera, wszystko mówi za siebie - bida z nędzą aż piszczy. Sodoma i gomora. Jedynymi wygranymi są cwaniaczki z uczelni, łupiące biednych naiwnych ludzi. Łupią przede wszystkim ich czas i energię, kiedy mogliby kształcić się w rzeczywiście potrzebnym zawodzie.
  Pozdrawiam wszystkich przyszłych milionerów, rekinów biznesu.

  1 maj 2015 13:45
 • Avatar
  zawiedziony

  Mam prywatną działalność od 1987 roku. Takiego dziadostwa i syfu w geodezji jak teraz, to nie było nawet za komuny. Najlepiej zarabiałem zresztą za Rakowskiego. Stanowczo przestrzegam przed wyborem tego kierunku! Geodezja w dzisiejszym wydaniu gwarantuje niewolniczą pracę po kilkanaście godzin dziennie za marne grosze. Biurokracja i kretyńskie przepisy, pazerność państwa (podatki PIT, VAT) parapodatki ZUS i inne haracze (opłaty w tzw. ośrodkach geodez- kartogr.) - przy obecnych cenach na usługi geodezyjne sprawiają, że wykonawcy (geodecie) pozostają marne ochłapy, ale za to kolosalna odpowiedzialność.

  15 maj 2015 21:00
 • Avatar
  student

  jaką specjalizację najlepiej wybrać (pomiary i systemach informacji terenowej czy fotogrametria), na co zwracać uwagę przy wyborze czym się sugerować?

  21 maj 2015 8:22
 • Avatar
  student

  jaką specjalizację najlepiej wybrać (pomiary i systemach informacji terenowej czy fotogrametria), na co zwracać uwagę przy wyborze czym się sugerować?

  21 maj 2015 8:22
 • Avatar
  polytyk

  Proponuje wpisanie sie do jakiejs partii i wpinanie się po ściezkach kariery politycznej a nie tam jakąś geodezje...

  21 maj 2015 13:58
 • Avatar
  geo

  najlepiej olać geodezje i .... zacząć robić coś nowego. Czym szybciej to zrozumisz tym lepiej dla ciebie. Lepiej zmarnować 3 czy 5 lat niż obudzić się w wieku 40 lat bez dorobku w katastrofie finansowej bez perspektyw i zmarnować całe życie.
  Już nie jeden talent się zmarnował w geodezji. Zapytaj się profesora od informacji terenowej lub fotogrametrii gdzie jest i za ile robota. Jak powie, że jest dobra to go nagraj ... będziesz miał dowód za kilka w sądzie, że świadomie nagabywał cię do wykonania czynności dla ciebie niekorzystnych w celu osiągnięcia własnych korzyści - jak już za parę lat będziesz wegetował.

  22 maj 2015 3:26
 • Avatar
  student

  Gratuluje wszystkim ktorzy tak bardzo zniechęcają do geodezji ;) mowiac ze jest sie głupkiem wybierając ten zawód no cóż wy też kiedyś go wybraliście ! Z mojej strony powiem tyle słyszałem ze kokosów nie ma ale ludzie bez przesady 1200 zl kto to wymyslil hahah
  Zamiast narzekac na forum wes sie za robote...
  Rozwijaj a napewno twoje zarobki pojda w gore
  Pozdrawiam student ;)

  23 maj 2015 11:59
 • Avatar
  Łuki

  Idioci z was, że takie głupoty piszecie. Ja skończyłem właśnie szkołę, nawet egzaminu z geodezji jeszcze nie zdałem a juz pracuje i wypłata 2000zł na początek więc nie pier**cie, że 1200zł po studiach ;)

  24 maj 2015 1:46
 • Avatar
  Marek

  Witam.
  Koledzy Łuki i Student zauważcie ,że większość komentarzy nie jest o głupocie ludzi ,którzy wybrali geodezje ,a piszą o złej sytuacji.Niestety jest prawda.To ,że dostałeś 2000zł to jest dobrze,ale naprawdę nie licz na rozwój w tej branży,bo te zarobki dużą się nie zmienią,a po za sezonem prawdopodobnie spadną lub nie będzie dla Ciebie pracy.Kwota 1200 zł jest częstą jaką się oferuje asystentom geodety.Wcześniej ludzie pisali,że 2000 zł jest realne.Nikt się nie wypowiadał,że dostanie 1200 zł i ta przez całe życie.Prześledż wpisy.Zarobki póżniej oscylują w granicy 2000zł netto i to wszystko,ale jak nie ma pracy to i płaca mniejsza ,a zimą jest mniej zleceń lub nie można wszystkiego wykonac ze wzgledu na pogodę.

  24 maj 2015 7:15
 • Avatar
  Marek

  Tylko prawdą jest,że pracy(wakatów na stanowiska) jest bardzo mało,a absolwentów bardzo dużo.
  Sprawdzcie to w ogłoszeniach o prace-na portalach wpisujac geodeta,a wpiszcie inny zawod.

  24 maj 2015 7:18
 • Avatar
  geo

  Koledzy Łuki i Student, wasza wiedza jest żenująca na temat realiów. Wpadnij jeden z drugim na forum za 10 lat i napisz proszę wtedy czy było warto studiować geodezję. Nie wróżę Wam zarobków dużo większych niż 2000 zł. Dzisiaj geodeci wykonują usługi za psie pieniądze, i nikt Wam więcej nie zapłaci. Za kilka lat skończą się inwestycje, i może się okazać, że zostaniecie w wieku 40 lat na bruku. A za owe 2000 zł, raczej majątku się nie dorobicie, aby móc żyć z oszczędności, czy choćby normalnie się dorobić. Nie chce nikogo obrażać, ale jesteście nadętymi, głupimi i naiwnymi dzieciakami, które za swoją głupotę zapłacą duuuużąąą cenę. W geodezji pozostaje praca w sektorze prywatnym w większości w kulejących firmach wykonujących usługi po cenach pozwalających na wegetację, bądź kariera w starostwie, gdzie gaża geodety uprawnionego dochodzi do 3000 zł brutto. Dla porównania prawnik (radca prawny lub adwokat) w tym samym urzędzie zarabia kilka razy więcej. Lekarzy brakuje stawki windują. Geodeci się tłamszą, nikomu na zachodzie nie są potrzebni, co najwyżej na pomiarowego. Trzeba jasno powiedzieć, dzisiaj geodeta to DZIAD, na budowie się śmieją z geodetów. Niby dlaczego mają tego nie robić skoro kierownik budowy więcej kosztuje niż firma geodezyjna obsługująca budowę (zatrudniająca cały zespół). Ja się przebranżawiam, kończę nowe studia, po których będę kimś ważnym, a nie popychadłem i chłopcem do bicia na budowie urzędzie czy też u klienta.
  Cóż wypada tylko współczuć głupoty. Wpadnij za 10 lat i pochwal się swoim Lexusem, ja zapewne wtedy już będę nim jeździł, a Wy chyba na gapę autobusem...

  24 maj 2015 21:42
 • Avatar
  geodeta

  to dziwne co tu piszecie. Ja normalnie popracowałem 3 lata aby zdobyć praktykę. Za pierwszym razem zdałem egzaminy na uprawnienia, Ci co twierdzą, że ciężko zdać to liczyli na łud szczęścia a nie na wiedzę. Wziołem dotacje założyłem firmę, która działa już dwa lata. Klientów nie brakuje, tendencja jest zwyżkowa. Co prawda nie mam kokosów ale stać mnie aby co parę lat kupić auto średniej klasy lub zabrać rodzinę dwa razy na wakacje w roku. I jeszcze coś zostanie aby odłożyć.

  30 maj 2015 11:47
 • Avatar
  x

  Tak dziwne.
  Jak ktoś lubi w bonusie do niskich zarobków płaszczyć się przed urzędasami,kocha biurokrację oraz biegać ujebany w błocie w deszczu to potem może"wzioć" dotacje i pracować.
  Tylko po co ma to robić tak wysokim nakłądem pracy ,skoro inne kierunki studiów nie wymagają ,aż tak wysokich nakładów pracy ,a dają wyższe profity.
  Hydraulik zarabia więcej od geodety.A asystent geodety w pewnej ankiecie zarabiał tyle co stróż-1032zł.Z tym ,że stróż był inwalida.Nie mam nic do tych zawodów,ale nie po to ludzie maja wybierac studia,aby zaczynać pracę z zarobkami na poziomie człowieka z orzeczeniem niepełnosprawności.Myślę ,że nie tędy droga

  3 czerwiec 2015 0:11
 • Avatar
  pomiarowy

  Im dłużej pracuje w tym zawodzie tym bardziej się upewniam, że jest to praca dla "swoich" tj. rodziny i znajomych jak nie jesteś z branży to są bariery nie do przejścia... w moim przypadku 4 lata pracy, praca po 8-10 godz. dziennie, pensja 2200 do ręki i co ja mam z tym zrobić?

  5 czerwiec 2015 12:10
 • Avatar
  z branży

  o to chodzi, że jak już przejdziesz te bariery ... niewiele się poprawi. Wielu geodetów z własną działalnością i uprawnieniami przy obecnych cenach usług geodezyjnych zarabia niewiele więcej.

  5 czerwiec 2015 16:51
 • Avatar
  MM

  Na jaki zawód się przebranżawiacie?

  18 sierpień 2015 0:35
 • Avatar
  geodeta z śląska

  Prowadzę firmę od 2008 r. mam uprawnienia i pierwsze słyszę o zarobkach po studiach 3000 zł, a po paru latach 10 000. pracy jest dużo na rynku, ale cena trochę niska. kokosów nie ma ale jakoś żyję. Ci co chcą wiedzieć ile się zarabia w geodezji - niech zobaczą czasopismo geodeta - co roku podają zarobki po przeprowadzonych ankietach - tam są realne stawki - wiem bo sam tyle płacę swoim pracownikom. a i zarobki 10000- 15000 zł to raczej koszt zespołu geodezyjnego po 10 godzin na budowie - i tam geodeta prowadzący może zarobić 3000-4000 zł

  5 wrzesień 2015 20:00
 • Avatar
  geodeta

  włana firma to 10 tyś wzwyż

  10 październik 2015 13:10
 • Avatar
  geo

  a jam mam 15000 trzeba byc kreatywnym a nie tylko narzekac

  11 październik 2015 14:10
 • Avatar
  geodeta dolnośląskie

  Czytam te komentarze i widzę to marudzenie. Ludzie zamiast wziąć się za poprawę swojego poziomu życia, siedzą na forum i piszą, że jest beznadziejnie. To jest co najmniej ŚMIESZNE !! -.- A jak się wykłócają.

  19 październik 2015 10:55
 • Avatar
  Informatyk

  Witam. Czytam komentarze i dostrzegam spory podział w opiniach. W informatyce jest podobnie, jedni zarabiają sumy netto 5 cyfrowe, inni narzekają na prace za 2-3tys netto. Wszystko zależy od otaczającego was rynku, czy pracujecie w dużym mieście, czy umowa o prace czy własna firma, jak i również od posiadanych znajomości (dlatego zawsze jak jest okazja trzeba na kawkę/piwko z każdym ze znajomych wyjść - nigdy nie wiadomo kiedy ten znajomy może być waszym kontaktem do lepszej pracy)
  Osoby które zarabiają więcej też tej pracy nie dostały za ładne oczy (to nie praca jakiegoś prezesa), trzeba być dobrym w fachu. Do osób zarabiających mniej: Ile jesteście poświecić dla lepszej pracy? Zrezygnujecie z rodziny? Siedzielibyście kilka godzin dziennie nad książkami?
  W życiu można się żalić albo działać. Taka prawda.

  11 listopad 2015 19:03
 • Avatar
  geo.and.karto

  Widzę że ludzie porównują stawki miedzy Polską B a resztą kraju. Niestety tu będzie jeszcze wiele lat różnica. Jedni zarabiają 2000zł od 10 lat bo pracują jako osoby zatrudnione przez kolesia który karmi ich hasłami "Podwyżki nie ma bo kryzys i na twoje miejsce mam 10 takich jak ty". Inni zarabiają 8-12tys na rękę w wieku 20stu paru lat. A to dlatego że są po studiach i trafili do większych firm które gonią zarobkami standardy zagraniczne, jak i również obsługują droższe projekty w dużych miastach, a nie pojedyncze osoby prywatne.

  14 listopad 2015 23:04
 • Avatar
  Kro

  W 2015 skonczylem technikum geodezyjne. Bylem bardzo przecietnym uczniem, nauka szla mi topornie. W sumie nauczyiele i koledzy nie wierzyli w moj egzamin. Zdalem go znwynikiem 97% z czesci praktycznej. Po praktykach w 3 klasie dorabialem sobie weekendowo w firmie geodezyjnej jako pomiarowy. Otworzylo mi go oczy na geodezje, w koncu zaczaldm sie uczyc czegos orzydstnego w odroznienieu od zajec w szkole. Na wakacje po 4 klasie rozpocxalem miesieczna prace. Pozwolilo mi to nawiazac konatkty, nauczylem sie obslugi gpsa, tachimetru i generalnie sztuki geodezyjnej. Pracy w duzym meiscie na zachodzid kraju szukalem przez 3h. Mialem ogromne szczescie. Aktualnie pracuje juz 4 miesiace. Zajmuje sie oblsuga budow. Jest to praca przez 5dni w tygidniu, wylacznie w terenie nie patrzac na warunki atmosferyczne. ZarabiM 1700 plus nadgodziny. Lacznie nieco ponad 2k. Uwazam to dobra stawke na start, jednak fakt braku rozwoju i generalnke swiadomosc zatrzymania sie w rozwoju jest dka mnie przytlaczajacy i dolujacy. Zawod jest bez przyszlosci, szkolnictwo jest bez sensu. Geodeta jest niemalze najslabiej zarabiajaca osoba na budowie. Mniej zarabia tylko ciec. Pozdrawiam kolegow i zycze udanevo 2016roku

  3 styczeń 2016 23:44
 • Avatar
  ANNE

  Pewnie nie było by tak źle gdyby nie wyrastały jak grzyby po deszczu szkoły średnie z kierunkami geodezyjnymi. To one zabiły ten zawód. Szkoły często prywatne bez zaplecza ze słabą kadra ale nauczające w tym pięknym zawodzie. Tu powinno się zrobić porządek. Potem z tymi szkołami wyższymi z prywatnym kapitałem. Pozdrawiam tych którzy tak skonstruowali prawo dotyczące szkolnictwa.

  4 styczeń 2016 21:02
 • Avatar
  geodeta

  Jestem po geodezji w Krakowie. Kończę inżyniera i już parę miesięcy temu zacząłem szukać pracy na południu Polski. Jest bardzo ciężko, nawet ze stażem ciężko coś znaleźć. Znajomi z wyższych lat zarabiają najniższą krajową z kilkuletnim doświadczeniem. Jakieś pomysły na pokrewne studia i przebranżowienie?

  12 styczeń 2016 15:41
 • Avatar
  geodetka

  Absolutnie odradzam!!! Na południu przesyt geodetów.

  20 styczeń 2016 1:07
 • Avatar
  janekkk

  Coś o tym wiem , bo jutro obrona inżyniera . Południe kraju jest obfite w uczelnie kształcące w tym zawodzie więc ogólnie zostaje wyjechać z kraju.

  27 styczeń 2016 22:25
 • Avatar
  heh

  Moze wyjechac do anglii tam surveyor stoi w przeciwdeszczowce za mniej więcej tyle co kierowca tyle ze kierowca ma suche gacie.
  Takie sa fakty geodetow sie nie ceni na calym świecie, takie bajeczki wciskaja wam na uczelni

  10 luty 2016 4:46
 • Avatar
  świeży

  @heh - w pełni się zgadzam, bo przesiedziałem w Anglii 1 rok i bez zastanowienia wróciłem do Polski :(

  12 luty 2016 18:03
 • Avatar
  heh

  ale tutaj tez bedziesz zasuwal z pelnym zegarem w mokrych gaciach tyle ze nie za pensje kierowcy w anglii tylko za najnizszą krajową i to bez szacunku.
  Takze chyba wpadles z deszczu pod rynne>))
  Pozdrawiamy profesorow co nas wyksztalcili i wbijali do glow ze bedziemy elitą rowniez finansową. Mam nadzieje ze istnieje piekło i będziecie się w nim smażyć całą wieczność.

  20 luty 2016 20:47
 • Avatar
  NIEGEODETA

  GEODEZJA TO DZIADOSTWO . NA BUDOWIE LEPIEJ ZARABIA CIEĆ I GOŚĆ NA MYJCE SAMOCHODÓW. ODRADZAM NAUKĘ GEODEZJI. JA DZIŚ ROBIĘ ZUPEŁNIE INNE RZECZY I MAM ZA CO ZJEŚĆ. WCZEŚNIEJ JAKO GEODETA GRZEBAŁEM W ŚMIETNIKU POD BIEDRONKĄ. SYF TA GEODEZJA.

  12 kwiecień 2016 1:40
 • Avatar
  smutne:(

  Niestety, ale muszę się zgodzić z wcześniejszymi komentarzami. Obecnie jestem na magisterce i zdecydowanie odradzam. Z kilkuletnim stażem nie ma pracy w Krakowie, a w mniejszych miastach jest jeszcze gorzej. Taka sytuacja dotyczy wszystkich moich znajomych,a jedynym zajęciem dla inżyniera geodety jest ślęczenie na Miasteczku AGH ...

  17 kwiecień 2016 19:14
 • Avatar
  były geodetka inżynier

  niestety muszę się zgodzić z wszystkimi opiniami. Ten zawód to dno, a jestem po studiach. Po tułaczce w geodezji otworzyłam salon fryzjersko-kosmetyczny we franczyzie. Znalazłam namiary na www.***.pl Szkoda życia na wegetację w geodezji, teraz stać mnie na niezły samochód, wakacje dwa razy do roku i rosnące z każdym miesiącu konto w banku, które daje mi poczucie bezpieczeństwa

  28 kwiecień 2016 1:38
 • Avatar
  geodeta z 3-letnim doświadczeniem

  Chętnie dowiem się o geodetach którym się "udało". Ja osobiście nie znam osoby na magisterce, która ponownie bez zastanowienia wybrałaby ten kierunek. Obecnie, kilka lat po studiach naprawdę mało kto pracuje w zawodzie , a jeżeli tak, to pracują w rodzinnych firmach, albo za najniższą krajową. Pozdrawiam Wszystkich Geodetów. Co to się porobiło :/

  3 sierpień 2016 20:05
 • Avatar
  Maciej

  Wszystkie te w/w cudowne zarobki to bezczelne kłamstwa mające na celu wpuścić naiwnych w maliny, tzn. wybranie tego kierunku studiów, po którym perspektywy dostania pracy może nie są małe, ale niski zarobek murowany.
  Pracuję w UK jako geodeta na budowach i stosunek nakładu pracy i nerwów tutaj i w PL jest conajmniej jak 1:10. Niestety prawdopodobnie za parę miesięcy wracam, ale nie wyobrażam sobie pracy w zawodzie.

  14 sierpień 2016 19:07
 • Avatar
  Adam

  Wszystkie komentarze o wielkich zarobkach w geodezji to totalny bełkot i kłamstwa, nie wiem czy to trolling, żarty czy naganianie - ci ludzie nie są poważni i nie wiem jaki cel im przyświeca w pisaniu takich rzeczy. Ludzie to prosta zależność - prawo popytu i podaży. Przeanalizujcie ilu jest geodetów na rynku, a jakie są zapotrzebowania na tego typu usługi. Mam uprawnienia 1,2 pracowałem na obsługach wielu budów w Polsce i młodym adeptom geodezji mogę podpowiedzieć tylko jedno - nie idźcie tą drogą!!! - naprawdę szkoda życia. Na budowie geodeta jest najgorzej opłacaną osobą - zdecydowanie gorzej niż np. zbrojarz czy murarz, o koparkowym lub walcowym nawet nie wspomnę.

  5 wrzesień 2016 22:22
 • Avatar
  magister zawiedziony

  @Adam
  Niestety potwierdzam... kończę właśnie magisterke z geodezji i poważnie myślę nad zmianą branży. Popracowałem troche w zawodzie (za 1200 na ręke), pojeździłem po budowach i taka jest prawda: koparkowy zarabia po 2,5k - 3k na ręke a geodeta obsługujący te budowe 2400.
  Generalnie zarobki są nieadekwatne do sporej odpowiedzialności i ilości pracy jaką trzeba wykonać żeby dorobić się na geodezji. Technika pozwala teraz na szybki pomiar w terenie, ale dołożyli tyle papierkowych pierdół, że robota wcale nie idzie szybciej. Tylko, że tego ludzie zlecający prace już nie widzą... Polecam studia osobom, które mają jakieś wtyki, geodete w rodzinie itp. Oraz ludziom, których to naprawdę pasjonuje. Lecz jeśli chcecie iść na geodezje tylko dlatego, że liczycie na szybki zarobek albo nie macie innego pomysłu to zdecydowanie odradzam. Lepiej jeszcze raz przejrzeć liste z kierunkami studiów.

  7 wrzesień 2016 0:13
 • Avatar
  Irek

  Ja jestem geodetą od lat 3 dostałem mercedesa S klasę i zarabiam 30 tyś na miesiąc

  14 wrzesień 2016 13:57
 • Avatar
  gołąbek

  ja zarabiam 2 tysiunce na dzień. Tszy mapki po osiemset.

  17 wrzesień 2016 8:46
 • Avatar
  Marcin

  Powiem tak. Ten zawód ma przyszłość . Ale dla nielicznych. Jeżeli popatrzy się na zabawki jakie oferują firmy dla geodetów na Leica-Tour, czy w Topconie ( że tak pozwolę sobie tylko dwie firmy wymienić ) to aż oczy się świecą. Człowiek czuje się jak dziecko przed sklepem ze słodyczami, przed którym rozwinięto dywan z obietnicą niezapomnianych wrażeń kiedy spróbuje się jeden z cukierków. Dopiero po jakimś czasie dociera do niego że łakocie są za pancerną szybą, kosztują krocie, a w kieszeni tylko kapsel, gwóźdź i paprochy.

  Drogi abituriencie ( bo tak się chyba nazywa maturzystów ). Podziel sobie "geodezję" na dwie części. Jedna z nich to geodezja powiatowa, a druga ... druga nie ma swojej nazwy, ale podobno każdy ma taką swoją mityczną krainę gdzie wszystkie jego marzenia się spełniły i gdzie wszystko biegnie i dzieje sie tak jak sobie wyobraził stojąc z świadectwem dojrzałości w ręku. Geodezja powiatowa to nieustająca walka o klienta, to comiesięczne spotkania katem o imieniu ZUS regularnie wyciągającym rękę po swoje 1100 zł. To koledzy podkupujący ci klientów oferując swe usługi za mniejsze pieniądze ( bo jestem na emeryturze więc co mi żałujesz tych kilku zleceń ) a tobie tym czasem rosną dzieci które tez chciałbyś wykształcić. To klienci którzy widzą jak na oferii.pl inni geodeci szmatławią się licytując się kto da mniej więc nie mają zamiaru płacić ci twojej stawki bo i po co. Co kogo obchodzi dziś rzetelność sumienność , czy dotrzymywanie terminów. Liczy się tylko kasa...

  Dlaczego więc jeszcze jestem w zawodzie ??? Bo jestem trochę jak "Dziadek" z filmu "Psy" Pasikowskiego - tylko to umiem. Mój błąd. Zbyt długo tkwiłem w przekonaniu, że będzie lepiej, że na budowach będą nas szanować , bo tymczasem jest inaczej. Pana Kazia na budowie nie interesuje opracowany przez ciebie projekt i sporządzony szkic tyczenia - i tak zrobi po swojemu. Studnia ks miałabyć w tamtym miejscu ??? Oj tam czepia się pan o te 2-3 metry ??? Mógłbym tak długo jeszcze opowiadać o blaskach i mrokach pracy jako geodeta ale to nie miejsce na takie opowieści

  Czy mój post kogoś zniechęci , nie wiem. Ale Jak powiedział Dante w "Boskiej komedii" a co powinno wisieć nad każdą uczelnią o profilu geodezyjnym:
  "Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie."

  Generalnie róbcie co chcecie - to wasze życie. Ale jeżeli już strrrrrasznie się wam ta geodezja podoba to ZA WSZELKĄ CENĘ poczytajcie trochę branżowe czasopisma i starajcie się wyłowić nazwy dużych firm geodezyjnych i TAM szukajcie pracy. Nauczą was tam wielu rzeczy, liźniecie technologii o jakiej waszym wykładowcom się nie śniło, bo Jeżeli pójdziecie do jakiegoś powiatowego skoczybruzdy i on was przyjmie - to utkniecie . I zawodowo i mentalnie . Aha - zróbcie sobie też przy okazji jakiś inny zawód. Kafelki, hydraulika, prawo jazdy C+E. Dobrze wam radzę.... Trzeba mieć coś innego w zanadrzu.

  29 wrzesień 2016 17:05
 • Avatar
  Ja.

  W Polsce jest około 20 000 geodetów, w Austrii 200, wiec jakie mogą być zarobki? Po 16 latach pracy, posiadając mgr oraz uprawnienia zawodowe zarabiam na rękę 3tyś co jak na tę branżę jest całkiem sporo. Pracuje na delegacjach (4-5 miesięcy jestem poza domem) często w sobotę czy niedzielę, czasem 60 godzin tygodniowo (oficjalnie coś takiego jak nadgodziny nie istnieje w firmie której pracuje) Szkoda że nie mogę cofnąć czasu i nie wybrać innego kierunku studiów.

  19 październik 2016 21:44
 • Avatar
  geo

  haha 11 tyś !!!!! jestem geodetą z kilkuletnim stażem i uprawnieniami. Taką kwotę zarabia góra 1% geodetów, głównie zaczynających kilkanaście lat temu właścicieli firm znanych geodetów w okolicy z wyrobionym nazwiskiem z masą zleceń, zatrudniających po parę osób.
  Geodeta po studiach zarabia przeciętnie 1500-2500zł, po kilku latach doświadczenia jego pensja wogóle nie rośnie, chyba że pracuje w jednej z większych firm na rynku warszawskim to może po kilku latach dobije do 3000zł i na tym koniec.
  Szansa, aby zarabiać większe pieniądze, to tylko własna firma, a tu trzeba mieć zlecenia z którymi nie jest wcale kolorowo, ogromna konkurencja, również cenowa, ogólnie jak wyrobisz sobie markę i zarobisz po kilku latach na własnej działalności 4 tyś to można to nazwać sukcesem.
  Podsumowując, ten zawód to jakaś sraka. To po prostu gówno, a nie zawód. Chyba, że komuś odpowiada skromne życie, bez zbędnego dorabiania się, jeżdżenie większość życia kilkunastoletnim autem, ten zawód może być dla niego.

  1 listopad 2016 20:23
 • Avatar
  Piotrek

  Geodezja już dawno przestała być dochodowym kierunkiem. Ja właśnie rezygnuję w trakcie studiów i rozpoczynam nowe studia. Warto poczytać na forach branżowych, bądź jeszcze lepiej, zapytać osoby po studiach. I na tym opierać swoje decyzje. Które , nie oszukujmy się , decydują o waszym przyszłym życiu.

  20 listopad 2016 14:07
 • Avatar
  Ja

  Jestem świeżo po maturze, pracy szukałem długo. U nas na każdym rogu jest biuro geodezyjne, każdy mówił że nie ma pracy, aż trafiłem na biuro geodety z mojej miejscowości, kojarzył mnie, wziął mnie na 3 miesiące próby, teraz jestem na stażu juz 4 miesiąc z bezrobocia (dogadalismy się że mnie weźmie jak się sprawdze), za niedługo kończy mi się staż, podpisujemy umowę o pracę, mówi że da mi na początek 1800 zł NA CZYSTO! Wiec moim zdaniem to są dobre pieniądze jak dla geodety zaraz po technikum. Roboty nie brakuje, nadal jest dużo robót, przez te pół roku inwentaryzowałem dwie hale, dwie hale tyczylem, niezliczone inwentaryzacje i tyczenia wszelakich uzbrojen terenu, odbiory domów, przyłączy tyczenia budynków, naprawdę dużo tego było, dalej są ogromne inwestycje i w grę wchodzą duże pieniądze, pomijając już podziały, ustalenia i inne pierdoly. W tym roku odpuściłem studia żeby nauczyć się czegoś w zawodzie nie tylko tego co uczą w szkole, bo się coraz bardziej przekonuje że tam gowno uczą. Grunt to znaleźć dobrego szefa, nie żyda, jak się robi dobrą robotę a nie fuszere, to komuś może zależeć na takim pracowniku.

  22 grudzień 2016 18:35
 • Avatar
  ASSSeros

  obecnie w Polsce geodezja nie jest dla geodetów, w Polsce jest ok 50 tys firm z czego 10 tys prowadza geodeci uprawnieni, tak złej sytuacji nie było w historii a to sie przekłada na niskie ceny, bo "geodeci" partacze zaniżają drastycznie ceny, nie zachowując jakości bo jak mają wiedzieć jak wykonać prace skoro często nie mają wykształcenia zawodowego, umowę na jaką można liczyć obecnie to umowa na czarno, ze stawką 5zł/h, dobre czasy geodezji niestety minęły

  23 styczeń 2017 13:55
 • Avatar
  portal geodezyjny

  geodezja portal geodezyjny dla geodetów: http://www.geodezja24.pl

  3 maj 2017 20:23
 • Avatar
  Krzysztof - Geodeta

  Gdzie powstała ta nowa szkoła geodezyjna, która zapłaciła za ten artykuł byle tylko zyskać uczniów/studentów? bo to chyba po to zostało napisane?
  nauczcie się w końcu że jeśli powstaje jakaś nowa szkoła/uczelnia w danej branży to znaczy że już nie ma w tej dziedzinie pracy skoro CI fachowcy otwierają szkołę by uczyć (inaczej by pracowali a nie otwierali szkoły)!!!

  25 czerwiec 2017 22:33
 • Avatar
  Tomek

  Dramat z geodezją. Ukończyłem studia 2 lata temu i nadal pracuję za najniższą krajową.

  19 sierpień 2017 18:54
 • Avatar
  Aga

  Wszystkim narzekajacym polecam pracę jako biegły sądowy, w moim mieście nie ma ani jednego geodety biegłego sądowego, jest jeden z zakresu szacowania nieruchomości. Zarabia ponad 10 tysięcy miesięcznie, stawki geodety są jeszcze wyższe. Pozdrawiam :)

  18 wrzesień 2017 9:16
 • Avatar
  Piotr

  Nie ma co narzekać, geodezja to dobry kawałek chleba. Polecam biuro geodezyjne *********

  29 październik 2017 8:32
 • Avatar
  Maria

  Jest niestety jeszcze jeden aspekt pracy geodety. Szczególnie w powiatach. To wykonywanie prac bez uprawnień zawodowych. Tacy "geodeci" biorą od klienta 1/3 ceny za usługę i wykonują dokumenty, które niejednokrotnie nadają się do kosza. Nie szanujemy się KOCHANI KOLEDZY. Pokażcie mi adwokata, notariusza czy lekarza, który będzie wykonywał swoja pracę poniżej kosztów. A w geodezji byle kto robi byle jak. A w życiu niestety, co jest tanie to jest podłej jakości.

  2 styczeń 2018 14:01
 • Avatar
  Gejodeta

  Co za bzdury tu wypisujecie, ja jestem geodetą z 5 letnim doświadczeniem i zarabiam 75 000 miesięcznie na rękę!
  od razu po technikum dostałem 25 000, ale po chwili się zorientowałem, że to są śmieszne pieniądze jak na ten zawód i zmieniłem firmę po 3 miesiącach i tam dostałem 50 000, a po paru latach kolejna podwyżka, i tak leci w górę i w górę.
  Ale to nic, bo prawdziwe pieniądze zaczynają się jak się zda uprawnienia, wtedy to można dorobić się nawet miliarda złotych!
  Geodeta jest najbardziej szanowanym zawodem jaki istnieje, na budowie wszyscy ścielą ci dywany pod nogi, abyś swoich butów przypadkiem nie ubrudził o błoto. Jeśli robisz podział działki, to jej właściciel podsuwa ci własną córkę do wyra, a sam nosi sprzęt i wbija kołki.
  Wakacje spędzam raz w himalajach, raz w dubaju, a ostatnio nawet w bieszczadach!
  Praca przyjemna, przychodzisz do roboty jak się wyśpisz, wiadomo trzeba odsiedzieć parę godzin, ale to sama przyjemność, w biurze programy wszystko za ciebie liczą i generują papiery, ty ograniczasz się tylko do podpisu na ostatniej stronie operatu.
  Ostatnio odebrałem nowe lamborghini z salonu i teraz stoi obok starego, bo rocznego już bugatti. Mam też 3 domy i 2 apartamenty, a do tego cały harem żon z największymi cyckami w gminie!
  Polecam każdemu ten zawód, ale bądźcie uważni, bo od nadmiaru pieniędzy może wam się poprzestawiać w głowach!

  8 luty 2018 19:40
 • Avatar
  maltin

  Jestem panem Maltinem, pożyczkami na pranie, pożyczkodawcą, jesteśmy firmą kredytową, zarejestrowaną i gwarantowaną, a my udzielamy pożyczek osobom, firmom, instytucjom rządowym, kościołom, organizacjom gospodarczym i ludziom wszelkiego rodzaju. Czy potrzebujesz pożyczki w dowolnym celu? Masz problem finansowy? Czy potrzebujesz rozwiązania finansowego? Pożyczki na pranie Maltin Usługa jest rozwiązaniem wszystkich problemów finansowych, nasze pożyczki są łatwe i szybkie. Skontaktuj się z nami dzisiaj, aby uzyskać pożyczkę, której pragniemy, możemy zorganizować dowolną pożyczkę, która będzie odpowiadała budżetowi tylko przy stopie procentowej wynoszącej 3%. Zainteresowanych prosimy o kontakt przez e-mail: maltinwashloanfirm@gmail.com

  20 luty 2018 17:49
 • Avatar
  buy_cialis

  Hello!

  29 marzec 2018 0:51
 • Avatar
  pay

  Hello!

  4 kwiecień 2018 5:49
 • Avatar
  buy_viagra

  Hello!

  4 kwiecień 2018 5:53
 • Avatar
  Krzysztof

  W geodezji bez zmian. Problemem nie jest znalezienie pracy ale płaca. Po 5 latach studiów, z doświadczeniem 7 letnim mogę dostać co najwyżej 2200-2500 netto. Ludzie po studiach zazwyczaj najniższa krajowa lub niewiele więcej. Chwilowo pracuję w urzędzie a tutaj już kompletna lipa - 2500 ale brutto. To przykre, że nawet na kasie w większym sklepie zarabia się dużo więcej. Tyle w temacie. Do przemyślenia pozostawiam jeszcze fakt, że studia są nadal popularne i kształcą ponad 3000 absolwentów rocznie. Pieniądze z Unii kończą się i będzie już tylko gorzej w tym zawodzie. Do tego dochodzi tragiczne prawo robiące z geodety parobka na rzecz Państwa. Prace geodetów uprawnionych kontrolują często ludzie jeszcze na studiach np. administracja (nie ubliżam nikomu ale chcę wytknąć brak wiedzy z dziedziny geodezji). Radzę dobrze przemyśleć decyzję co do zawodu geodety. nie polecam.

  5 maj 2018 17:36
 • Avatar
  Marcin

  W Niemczech jest około 3500 geodetów, Francja 2500, GB 3000, Hiszpania i Szwecja 2000. U nas jest już ponad 21000 geodetów uprawnionych i koło 30-40tys geodetów bez uprawnień. Doskonały zawód na emigrację lub bezrobocie.

  5 maj 2018 17:40
 • Avatar
  TomekR

  Geodezja , ta specjalizacja kilkanaście lat temu przestała być opłacalna i renomowana

  17 maj 2018 19:25
 • Avatar
  Marcin

  Kiedyś też myślałem o geodezji, ale na szczęście w porę zauważyłem przesyt rynku

  11 czerwiec 2018 21:44
 • Avatar
  diler

  Serio kto wierzy w te zarobki 75000 zł? Wy normalni jestescie?

  5 lipiec 2018 14:46
 • Avatar
  Krzyszotf

  chciwi koledzy po fachu - nie piszcie bzdur młodym. zostało mi parę lat do emerytury, syn pracuje w zawodzie i sobie nieźle radzi. Pracy jest sporo. kokosów z tego zawodu nie ma, ale jak się pracuje to zarobek netto na poziomie 10 tys jest łatwo osiągalny, a jak ktoś jest pracowity to i osiągnie sporo więcej. powodzenia!

  9 lipiec 2018 21:14
 • Avatar
  Uprawniony - zgorszony

  Ja nie jestem na emeryturze obecnie mam własną firmę, pracuje w zawodzie od ponad 13 lat mam uprawnienia, ale tego gównianego zawodu drugi raz bym nie wybrał. Nerwy, Stres, Urzędnicy oraz przepisy nie są warte 5000-15000zł, jak to tu pięknie jest pisane, rzeczywistość jest inna. Ceny w geodezji spadły i nie mogą iść w górę. Jak zaczynałem prace przynajmniej na budowie i ludzi geodeta miał szacunek, dzisiaj jest czystym szmatą do zamiatania. Co nie wymyślą lecisz mierzysz lub tyczysz, a kiedyś to była cała celebra: kawa u kierownika, było ciasto jak się domek tyczyło ludzie na obiad zapraszali. Może ci mają kasę co połowę w kopercie dostają i nigdzie tego nie pokazują, ale ZUS, Urząd Skarbowy, Paliwo itd. idzie w górę a ceny spadły.
  Jak zaczynałem w geodezji mapa kosztowała ok. 1500zł dzisiaj nawet 800zł nie da się za nią dostać, a wymogów jest więcej. Winę za stan w geodezji faktycznie można obarczyć kolegów emerytów, bo swoje już zabrali, ale dalej pracują i ceny zaniżają ( nie muszą płacić ZUSu itd).

  Reasumując, jest to fajny zawód, ciekawy, ale nędznie opłacany. Kto chce niech zobaczy jak wygląda to w praktyce. Przyszli adepci tego zawodu niech idą na wakacje do pracy w firmie geodezyjnej i sami ocenią.

  13 lipiec 2018 13:55
 • Avatar
  Anonimek

  Zarobki zależą od regionu w którym pracujesz, a jak nie potraficie walczyć o swoje zarobki i godzicie się na śmieciowe pieniądze to wasz problem. Ja świeżo po studiach dostałem 2000 - fakt, nie ma wielkich perspektyw podwyżek, ale jakieś są... do uprawnień mi nie po drodze.... Narzekacie a się nie cenicie.

  I nie emeryci popsuli rynek tylko właśnie te tysiące naprodukowanych sztucznie byle jakich geodetów którzy się nie cenią... i są to niestety ludzie przed 40.... Sami sobie popsuliśmy rynek zaniżając jak już ktoś wyżej napisał ceny naszych produktów... A czasy komuny gdzie ksiądz i geodeta byli najważniejsi się skończyły i chyba czas się pogodzić z brakiem obiadku i serniczka na budowie...

  7 sierpień 2018 20:23
 • Avatar
  Damian

  Jestem geodetą 9 lat po studiach. Z tej perspektywy powiem jak wyglądała moja ścieżka. W trakcie studiów udało mi się znaleźć dobrą prace, ale musiałem dojeżdżać. 3 dni na uczelni, 3 dni pracy. Po 6 miesiącach pracy kupiłem swoje pierwsze auto, golfa 3 ;) pracowałem tam jeszcze z rok po studiach i otworzyłem własną działalność. Początki były bardzo trudne bo dużo pracowałem, ale trafiłem na kryzys i bankructwo 2 firm dla których byłem podwykonawca. Później 3 kolejne lata bujalem się po różnych mniejszych lub większych inwestycjach ze średnim przychodem brutto 80-120tys rocznie. W tym czasie dwa razy podszedłem do egzaminu, niestety przez brak czasu na naukę nie wyszło. W końcu za trzecim razem podszedłem do tematu na poważnie, na ponad miesiąc dołożyłem prace i zdałem. W kolejnym roku przychód mojej firmy wzrósł o 1/3, a w kolejnym o 100%. Ten rok szacuje ze zakończę na poziomie ok 300tys przychodu. W moim mieście (60tys mieszkancow) jest kilku geodetów którzy zarabiają więcej i kilkunastu którzy zarabiają mniej lub porównywalnie. Z tej perspektywy wiem, że się opłacało, ale droga nie była łatwa, wręcz bardzo trudna. No i trzeba sie napracowac. Nie wiem jak będą wyglądały kolejne lata, bo zbliża się kryzys, ale myślę że uda się przetrwać. Geodezja jest zawodem dla twardych ludzi ;)

  27 październik 2018 7:37
 • Avatar
  Johnny

  Damian niezłe bajki opowiadasz. Zarobki dla początkujących 1,6-2,1k netto w zależności od miasta dwa tysiące na początek tylko w Warszawie. Zarobki po 3-5 latach bez uprawnień max. 2,2-2,8 k netto. Nie słyszałem żeby ktoś zarabiał więcej niż 3-3,5k z uprawnieniami u kogoś w firmie. Jak nie masz swojej działalności to nie zarobisz w tej branży (a koszt założenia na dzień dzisiejszy firmy geodezyjnej to jakieś 100k - jak bierzesz najtańszy sprzęt) , poza obsługą dużych inwestycji to można zarobić do 4k netto, ale to w delegacji. A branża trudna, praca na polu: w słońcu i w mrozie. Generuje bardzo dużo kosztów: urzędy, samochody, komputery, programy, drukarki, sprzęt, księgowość etc. Małe firmy nie mają szans przy takich kosztach. Jak się skończy kasa z Unii to będzie płacz i zgrzytanie zębów w tej branży, bo połowa pracuje teraz przy gesut, egib, bdot.

  11 listopad 2018 23:30
 • Avatar
  Zuzanna

  Szanowni Państwo ,mój znajomy od 2008 roku pracował w jednej z większych firm geodezyjnych w Dąbrowie Górniczej zawsze oficjalnie minimalna pensja plus do 2000w kopercie a firma ta zatrudniała ponad 10geodetow to proszę sobie policzyć bo każdy dostawał min 1500zl w kopercie jakie nadużycia finansowe w postaci ukrywania dochodów firmy i liczne przekręty musi robić właściciel . Dodatkowo każdy z tych geodetów często z 2uprawnienismi dorabiał fuchami po 2-3zlecenia miesięcznie czyli około 2000na rękę lekko. Dodatkowo pobierali dodatki mieszkaniowe i inne przywileje dla swoich rodzin. To teraz zastanówcie się kto szmaciana ten zawód .... Kto zgadza się na zarobki w kopercie wiedząc do jakich przekrętów dochodzi w firmie skoro do koperty trzeba uzbierać 20tys co mc dla pracowników. Ja pracuję w branży handlowej do15wizyt handlowych po 3tys km miesięcznie przejechanych kilometrów pomimo małego zasięgu obsługi i przenigdy nie zgodziłabym się na pracę na czarno. Pomimo namawiania mnie przez potencjalnych pracodawców. Gdyby za każdym zgłoszeniem pracy geodezyjnej do ODGiK musiałby iść nr faktury to okazałoby się że każdemu geodecie wzrosłyby zarobki conajmniej o 50%... No ale komu na tym zależy ?

  18 listopad 2018 7:53
 • Avatar
  Dawny Geodeta

  Pani Zuzanno, bardzo chciałbym,żeby tak było,ale niestety realia są znacznie smutniejsze i o takich zarobkach można tylko pomarzyć. Niestety ale koledzy troszkę się pomylili. Niestety z pracą na czarno ma Pani rację i w ten sposób psuje się rynek. Pracowałem w geodezji, ale na szczęście już mam dochodową i stabilną pracę. Pozdrawiam.

  28 listopad 2018 20:05
 • Avatar
  No name

  To się opłaca czy nie? Bo się wacham

  10 marzec 2019 18:28
 • Avatar
  Pitagoras

  Geodezja to ciężki kawałek chleba, praca przy obsłudze budowli ciężka, w brudzie i w słońcu, a pracodawcy nie zapewniaja nawet wody w upalne dni, nie mówiąc juz nawet o umowie z normalnym zarejestrowaniem. Wiadomo najniższa plus koperta to standard w branży geodezyjnej.
  Zmienilem branżę i polecam wszystkim uciekać z tego zawodu bez przyszłości.
  PS moje doświadczenie dotyczy Łodzi i Krakowa

  25 sierpień 2019 23:30
 • Avatar
  es em

  geodezja to najgorsze co mnie w życiu spotkało

  5 listopad 2019 12:25
 • Avatar
  Ann

  -
  Dobry dzień!
  -
  Potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Płacić rachunki? Oferujemy wszelkie wsparcie finansowe, takie jak:
  * Pożyczki biznesowe * Pożyczka na zakup samochodu * Pożyczka osobista * Pożyczki mieszkaniowe. * Pożyczki studenckie * Pożyczki inwestycyjne * Konsolidacja zadłużenia i zakup domu * itp. Nasza oferta jest przystępna z oprocentowaniem 2%.

  Możemy zatwierdzić pożyczkę / finansowanie w wysokości od 3 000 USD do 10 000 000 USD / EURO / Funty / ZAR IDR i inne. Skontaktuj się z nami!

  Uwaga: oferta jest skierowana do poważnych, a Bóg boi się tylko ludzi.
  E-mail: andersonraymondloanfinance@gmail.com
  Telefon: + 1-586-331-5557

  Adres biura to (68 Fremont Ave Penrose CO, USA 81240).

  9 marzec 2020 23:57
 • Avatar
  Magdalena Magda

  Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com)

  Nazywam sie Magdalena Magda, mieszkam w Warszawie i jestem dzis szczesliwa kobieta? Powiedzialem sobie, ze kazdy pozyczkodawca, który móglby zmienic moje zycie i zycie mojej rodziny, polece kazda osobe, która szuka dla nich pozyczki. Jesli potrzebujesz pozyczki i jestes w 100% pewny, ze splacisz pozyczke, skontaktuj sie z nimi i powiedz im, ze Magdalena Magda skierowala Cie do nich. e-mail do pani Betty Mabel przez: (betty.mabel227@gmail.com) Mój numer telefonu Whatsapp: +1(929)267-7281

  16 maj 2020 20:38
 • Avatar
  Amelia Ania Alicja

  Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com)

  Czesc przyjaciele!!! Nazywam sie Amelia Ania Alicja. Chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawce, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 2 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacili mi duzo oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobione pieniadze i bylo to w sumie 18 000 PLN Pewnego dnia przegladajac Internet, wygladalem na sfrustrowanego, gdy natknalem sie na zeznania kobiety, która równiez zostala oszukana i ostatecznie zostala powiazana z firma pozyczkowa o nazwie Pożyczka finansowa Betty Mabel. Serwis i email (betty.mabel227@gmail.com), gdzie w koncu dostala pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama wypozyczalnia, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez dwóch róznych pozyczkodawców, którzy nie robili nic wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, i na mój szok otrzymalem pozyczke w wysokosci 65 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (Pożyczka finansowa Betty Mabel) zarzadzanej przez pania Betty Mabel. Bogobojna kobieta i tu ja Jestem dzisiaj szczesliwy, poniewaz ta firma udzielila mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie pozyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj sie z ta wspaniala firma za pozyczke poczta elektroniczna: (betty.mabel227@gmail.com) jest mila. Good Luck.My Whatsapp Numer telefonu: +1(929)267-7281

  16 maj 2020 20:38
 • Avatar
  Maciej Marek Maciek

  SWIADECTWO W JAKI SPOSÓB MOZNA UZYSKAC ??MOJA POZYCZE Z POZYCZKI LEGITY

  Nazywam sie Maciej Marek Maciek obywatelem Krakowa. Zostalem oszukany przez 4 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi pozyczke po tym, jak zaplacili mi kilka oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobic pieniadze. Pewnego dnia, gdy przegladalem internet ze lzami w oczach, natknalem sie na zeznania czlowieka, który równiez zostal oszukany i ostatecznie zostal powiazany z firma pozyczkowa o nazwie USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL (betty.mabel227@gmail.com), gdzie wreszcie dostalem pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama firma pozyczkowa, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez 4 róznych pozyczkodawców, którzy nie zrobili nic, tylko przysporzyli mi wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, a otrzymalem pozyczke w wysokosci 270 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL) zarzadzanej przez pana Gary'ego Marka i tutaj jestem dzisiaj szczesliwa, poniewaz BETTY MABEL LOAN USLUGI udzielily mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie uprzejmego kredytu i szybko skontaktuj sie z BETTY MABEL LOAN SERVICES teraz za pozyczke przez e-mail: betty.mabel227@gmail.com

  KONTAKT
  USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL
  Email: betty.mabel227@gmail.com
  Mój numer telefonu Whatsapp: +1(929)267-7281

  16 maj 2020 20:39
 • Avatar
  Agnieszka Agata

  Obiecuje podzielic sie tym swiadectwem pozyczki z powodu Bozej laski w moim zyciu

  Dzien dobry,
   
   Jestem Agnieszka Agata, obecnie mieszka we Wroclawiu. W tej chwili jestem wdowa z Czwórka dzieci. W maju 2015 r. Utknalem w sytuacji finansowej i musialem refinansowac i zaplacic rachunki. Próbowalem szukac pozyczek od róznych firm pozyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a wiekszosc banków odmówila mojego kredytu. Ale tak jak Bóg chcial, zostalem przedstawiony kobiecie Bozej prywatnemu pozyczkodawcy, który udzielil mi pozyczki w wysokosci 850 000 PLN, a dzis jestem wlascicielem firmy, a moje dzieci maja sie dobrze w tej chwili, jesli musisz skontaktowac sie z jakakolwiek firma z Odniesienie do zabezpieczenia pozyczki bez zabezpieczenia, bez sprawdzenia wiarygodnosci kredytowej, bez podpisu z jedynie 3% stopa procentowa i lepszymi planami splat i harmonogramem, prosimy o kontakt z Betty Mabel (betty.mabel227@gmail.com). Nie wie, ze to robie, ale jestem teraz tak szczesliwy i postanowilem dac ludziom wiecej o niej poznac, a takze chce, aby Bóg jeszcze bardziej ja poblogoslawil. Mozesz skontaktowac sie z nia poprzez e-mail: betty.mabel227@gmail.com My Whatsapp Numer telefonu: +1 (929) 267-7281

  16 maj 2020 20:40
 • Avatar
  Maksymilian Mike

  SWIADECTWO W SPRAWIE, W JAKI SPOSÓB MOZNA UZYSKAC ??MOJA POZYCZE OD SPÓLKI GENUINE LOAN COMPANY (R.M.L.C)

  Czesc przyjaciele!!! Nazywam sie Maksymilian Mike. chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawcy, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 5 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacili mi duzo oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobione pieniadze i bylo to w sumie 20 000,00 PLN. Pewnego dnia przegladalem internet wygladajac na sfrustrowanego, gdy natknalem sie na zeznania kobiety, która równiez zostala oszukana i ostatecznie powiazano ja z firma pozyczkowa o nazwie Usługa pożyczki Betty Mabel i emailem (betty.mabel227@gmail.com), gdzie w koncu dostalem pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama wypozyczalnia, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak mnie oszukano przez 5 róznych pozyczkodawców, którzy zrobili mi tylko ból. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, i na mój szok, otrzymalem pozyczke w wysokosci 250 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (Usługa pożyczki Betty Mabel) zarzadzanej przez pania Betty Mabel, bogobojna kobiete, i tutaj ja Jestem dzisiaj szczesliwy, poniewaz ta firma udzielila mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie pozyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj sie z ta wspaniala firma, aby otrzymac pozyczke przez e-mail: betty.mabel227@gmail.com ona jest zyczliwa. pozostaje Maksymilian Mike ... Mój numer telefonu Whatsapp: +1(929)267-7281

  16 maj 2020 20:40
 • Avatar
  saultraltage

  Что-нибудь знаете про это?

  В Mitsubishi Electric присутствуют настенные, напольно-потолочные, кассетные, канальные и внешние блоки. Мульти-сплит рекомендуется устанавливать для проветривания многоквартирных домов или многокомнатных апартаментов. Мульти сплит-системы general climate <a href=https://ultrasale.ru/category/multi-split-sistemy/general-climate.html>https://ultrasale.ru/category/multi-split-sistemy/general-climate.html</a> . У такого оборудования значительно не высокое энергопотребление, практически бесшумный режим работы, а уникальный эффект жалюзи сможет распределить струю воздуха сразу в нескольких направлениях для достижения наилучшего результата.

  Что можете посоветовать?

  Для дач, гаражей и теплиц очень важной будет функция антизамерзания, при включении которой конвектор автоматически поддерживает минимальную плюсовую температуру в помещении и, при этом, расходует минимум электроэнергии. Для большего удобства эксплуатации многие модели электрических конвекторов Timberc TEC оснащены таймером, пультом ДУ, выностым терморегулятором, ионизатором воздуха и LED дисплеем. Электрические обогреватели (конвекторы) timberk <a href=https://ultrasale.ru/category/elektricheskie-obogrevateli-konvektory/timberk.html>https://ultrasale.ru/category/elektricheskie-obogrevateli-konvektory/timberk.html</a> . Все настенные конвекторы Timberk могут быть установлены на пол (ножки идут в комплекте). Специальная технология производства нагревательного элемента делает конвекторы Timberk TEC абсолютно бесшумными в работе.

  29 maj 2020 1:20
 • Avatar
  Andreasygb

  Доброго времени суток друзья<a href=https://aquabursrvice.by.by/>!</a> Наша фирма занимается свыше 10 лет


  bo.r.i.s1.980s.ece.nov@gmail.com

  9 czerwiec 2020 2:36
 • Avatar
  Smith

  Dzień dobry! Szukasz szybkiej i łatwej pożyczki? (Odpowiedź jest
  łatwym i szybkim towarzyszem pożyczki) Złóż wniosek o 2% pożyczki,
  udzielam pożyczki od 10000 zł do 1000 000 zł, jest to legalna firma
  pożyczkowa, w której otrzymasz pożyczkę w ciągu 1 godziny przelewu do
  ciebie, skontaktuj się ze mną, jeśli są zainteresowani pożyczką
  michaelsmithloanfirm44@gmail.com

  3 sierpień 2020 23:14
 • Avatar
  QuickLoan

  Szanowni Państwo,

  Potrzebujesz szybkiej długo lub krótkoterminowej pożyczki o relatywnie niskim oprocentowaniu już od 3%? Oferujemy Pożyczkę Biznesową, Pożyczkę Osobistą, Pożyczkę Domową, Pożyczkę samochodową, Pożyczkę Studencką, Pożyczkę Konsolidacyjną e.t.c. bez względu na Twoją zdolność kredytową.
  Pożyczki osobiste (bezpieczne i niezabezpieczone)
  Pożyczki biznesowe (bezpieczne i niezabezpieczone)
  Kredyt konsolidacyjny i wiele innych.

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki, a my rozwiążemy Twój problem
  problem finansowy. skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: quickloanlender.help@gmail.com
  Strona internetowa: https://quickloanfirm.webs.com,
  Numer telefonu: +16083529056 (aplikacja Call / Whats)
  Pan JOHN RUBISON

  MENEDŻER KREDYTÓW.
  SZYBKA POŻYCZKA FIRMOWA LTD

  13 sierpień 2020 5:29
 • Avatar
  Victorelt

  удалите,пожалуйста! <a href=https://vika-service.by/>.</a>


  p.le.nki.sfi.lm.by@gmail.com

  23 sierpień 2020 19:07
 • Avatar
  Timurascbf

  удалите,пожалуйста! <a href=https://fast-mail.ru/>.</a>

  29 sierpień 2020 21:15
 • Avatar
  NORTION LOAN CONSULTANT

  Dobry dzień,

  Uzyskaj natychmiastową pożyczkę o niskim oprocentowaniu 2,5% z KONSULTANTEM KREDYTOWYM NORTION, TO ŁATWE, SZYBKIE i ZABEZPIECZONE

  INFORMACJE KONTAKTOWE

  EMAIL: nortionloanconsultant@gmail.com

  TELEFON: +17815611941 (TYLKO TEKST)

  INSTAGRAM: Pożyczka Nortion

  TWITTER: @LoanNortion

  LINKEDIN: konsultant ds. Pożyczek Nortion

  Skontaktuj się z nami, aby otrzymać pożyczkę na NAJLEPSZE ODSETKI

  19 wrzesień 2020 5:26
 • Avatar
  Krzysztof Cegłowski

  Witam wszystkich, jestem Krzysztof Cegłowski
  z Polski. Nigdy nie zapomnę dnia, w którym pani powiedziała mi, żebym zaoferował Ci kredyt w wysokości 900 000 zł na rozpoczęcie działalności bez uciekania się do banków. To była taka wielka ulga, chciałam płakać, bo nigdy nie wierzyłam, że taki cud się wydarzy. W końcu zostałem dwukrotnie oszukany przez fałszywe firmy.
  Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, niezależnie od okoliczności, 3% oprocentowana pożyczka w wysokości 3000 EUR / 50 mln EUR, bez okresu spłaty 1/40 lat, odpowiedz szybko.
  E-mail: janehammy728@gmail.com
  Numer Whats-App: +393512918858
  Telefon: +393512918858
  Z poważaniem,
  Krzysztof Cegłowski

  23 wrzesień 2020 10:06
 • Avatar
  gina

  Nazywam się Gina Anthony. Mieszkam w USA, po niesamowitym wyborze pożyczek online i odrzuceniu pożyczki konsolidacyjnej przez mój bank i dostawcę kredytów hipotecznych, natknąłem się na Choice Loans za pośrednictwem wyszukiwarki Google, ale nadal nie działa, ale po rozmowie z przyjacielem która wcześniej otrzymała pożyczkę od RANDALL OVERBY (BPA LOAN SERVICES), skontaktowaliśmy się z nią w celu uzyskania porady. Dała nam kilka świetnych opcji iw ciągu jednego dnia przedstawiła nam plan działania. Zdecydowaliśmy się kontynuować iw ciągu kilku dni mieliśmy fundusze, które chcieliśmy na moim koncie bankowym, ta firma była BOGIEM zbawicielem wysłanym, aby uratować moją rodzinę pożyczką 95 000,00 USD z oprocentowaniem 3%, bez stresu, skontaktuj się z nimi za pośrednictwem : bpm-loanservices@hotmail.com

  16 październik 2020 1:54
 • Avatar
  markbrandonloancompanyplc@gmail.com

  OFERTA KREDYTOWA 2020
  Usługi pożyczkowe
  Złóż wniosek o pilną pożyczkę o niskim oprocentowaniu i przystępnej cenie, jeśli tak
  możesz wysłać do nas e-mail na następujący adres e-mail: markbrandonloancompanyplc@gmail.com


  Nazwa:
  Wiek:
  Ilość:
  Trwanie:
  Kraj:
  Numer telefonu:
  Cel pożyczki:
  czy złożyłeś wniosek o pożyczkę przed:

  20 październik 2020 14:17
 • Avatar
  Maksymilian Mike

  SWIADECTWO W SPRAWIE, W JAKI SPOSÓB MOZNA UZYSKAC ??MOJA POZYCZE OD SPÓLKI PRAWDZIWA FIRMA KREDYTOWA (R.M.L.C)

  Czesc przyjaciele!!! Nazywam sie Maksymilian Mike. chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawcy, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 5 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacili mi duzo oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobione pieniadze i bylo to w sumie 20 000,00 PLN. Pewnego dnia przegladalem internet wygladajac na sfrustrowanego, gdy natknalem sie na zeznania kobiety, która równiez zostala oszukana i ostatecznie powiazano ja z firma pozyczkowa o nazwie Usługa pożyczki Betty Mabel i emailem (betty.mabel227@gmail.com), gdzie w koncu dostalem pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama wypozyczalnia, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak mnie oszukano przez 5 róznych pozyczkodawców, którzy zrobili mi tylko ból. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, i na mój szok, otrzymalem pozyczke w wysokosci 250 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (Usługa pożyczki Betty Mabel) zarzadzanej przez pania Betty Mabel, bogobojna kobiete, i tutaj ja Jestem dzisiaj szczesliwy, poniewaz ta firma udzielila mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie pozyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj sie z ta wspaniala firma, aby otrzymac pozyczke przez e-mail: betty.mabel227@gmail.com ona jest zyczliwa. pozostaje Maksymilian Mike ... Mój numer telefonu Whatsapp: +1(305)771-0689

  22 październik 2020 12:53
 • Avatar
  Maciej Marek Maciek

  SWIADECTWO W JAKI SPOSÓB MOZNA UZYSKAC ??MOJA POZYCZE Z POZYCZKI LEGITY

  Nazywam sie Maciej Marek Maciek obywatelem Krakowa. Zostalem oszukany przez 4 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi pozyczke po tym, jak zaplacili mi kilka oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobic pieniadze. Pewnego dnia, gdy przegladalem internet ze lzami w oczach, natknalem sie na zeznania czlowieka, który równiez zostal oszukany i ostatecznie zostal powiazany z firma pozyczkowa o nazwie USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL (betty.mabel227@gmail.com), gdzie wreszcie dostalem pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama firma pozyczkowa, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez 4 róznych pozyczkodawców, którzy nie zrobili nic, tylko przysporzyli mi wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, a otrzymalem pozyczke w wysokosci 270 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL) zarzadzanej przez pana Gary'ego Marka i tutaj jestem dzisiaj szczesliwa, poniewaz BETTY MABEL LOAN USLUGI udzielily mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie uprzejmego kredytu i szybko skontaktuj sie z BETTY MABEL LOAN SERVICES teraz za pozyczke przez e-mail: betty.mabel227@gmail.com

  KONTAKT
  USŁUGI POŻYCZKI BETTY MABEL
  Email: betty.mabel227@gmail.com
  Mój numer telefonu Whatsapp: +1(305)771-0689

  22 październik 2020 12:54
 • Avatar
  Magdalena Magda

  Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com)

  Nazywam sie Magdalena Magda, mieszkam w Warszawie i jestem dzis szczesliwa kobieta? Powiedzialem sobie, ze kazdy pozyczkodawca, który móglby zmienic moje zycie i zycie mojej rodziny, polece kazda osobe, która szuka dla nich pozyczki. Jesli potrzebujesz pozyczki i jestes w 100% pewny, ze splacisz pozyczke, skontaktuj sie z nimi i powiedz im, ze Magdalena Magda skierowala Cie do nich. e-mail do pani Betty Mabel przez: (betty.mabel227@gmail.com) Mój numer telefonu Whatsapp: +1(305)771-0689

  22 październik 2020 12:54
 • Avatar
  Amelia Ania Alicja

  Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com)

  Czesc przyjaciele!!! Nazywam sie Amelia Ania Alicja. Chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawce, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 2 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacili mi duzo oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobione pieniadze i bylo to w sumie 18 000 PLN Pewnego dnia przegladajac Internet, wygladalem na sfrustrowanego, gdy natknalem sie na zeznania kobiety, która równiez zostala oszukana i ostatecznie zostala powiazana z firma pozyczkowa o nazwie Pożyczka finansowa Betty Mabel. Serwis i email (betty.mabel227@gmail.com), gdzie w koncu dostala pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama wypozyczalnia, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez dwóch róznych pozyczkodawców, którzy nie robili nic wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, i na mój szok otrzymalem pozyczke w wysokosci 65 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (Pożyczka finansowa Betty Mabel) zarzadzanej przez pania Betty Mabel. Bogobojna kobieta i tu ja Jestem dzisiaj szczesliwy, poniewaz ta firma udzielila mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie pozyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj sie z ta wspaniala firma za pozyczke poczta elektroniczna: (betty.mabel227@gmail.com) jest mila. Good Luck.My Whatsapp Numer telefonu: +1(305)771-0689

  22 październik 2020 12:55
 • Avatar
  Midland

  Znajdź tutaj świetną pomoc w ciągu 24 godzin
  Znajdź pożyczkę, aby ożywić swój biznes, niezależnie od tego, czy jest to projekt, czy potrzebujesz pieniędzy z innego powodu lub czegokolwiek chcesz. Jesteśmy gotowi udzielić pożyczki każdemu, komu przysługuje zwrot pieniędzy. Podaj rozmiar wniosku o pożyczkę i jego długość. Skontaktuj się ze mną. / E-mail: creditmidland@gmail.com
  https://midsetloanfirm.webs.com/
  whatsapp: +48732104284
  Firma pożyczkowa Midset

  26 październik 2020 9:20
 • Avatar
  accessloan122@mail.com

  Potrzebujesz pożyczki, aby spłacić dług lub spłacić rachunki? Czy Twoje banki i inne instytucje finansowe stale odrzucały Twoją opinię tylko dlatego, że masz niską zdolność kredytową? Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania z jakiegokolwiek powodu, skontaktuj się z nami już dziś, wysyłając wiadomość e-mail na adres accessloan122@gmail.com lub numer whattsap +393510651312

  2 listopad 2020 19:53
 • Avatar
  Raphaelhci

  удалите,пожалуйста! <a href=https://tiktaktaxi.ru/>.</a>

  16 listopad 2020 4:18
 • Avatar
  Raphaelnhd

  удалите,пожалуйста! <a href=https://tiktaktaxi.ru/>.</a>

  18 listopad 2020 6:23
 • Avatar
  Konstantusfqm

  удалите,пожалуйста! <a href=https://1departament.ru/>.</a>

  19 listopad 2020 22:19
 • Avatar
  Konstantusexq

  удалите,пожалуйста! <a href=https://1departament.ru/>.</a>

  25 listopad 2020 21:22
 • Avatar
  Tamara

  Jestem bardzo podekscytowany ... Dostałem pożyczkę od pożyczkodawcy, który pomógł mi z moją pożyczką. To niesamowite, jak dostałem pożyczkę. Wypróbowałem inną usługę, ale nigdy nie mogłem dostać pożyczki z tej usługi. Część z nich poprosi mnie o wypełnienie wielu dokumentów i na koniec dnia nie skończy się dobrze. Ale jestem szczęśliwy po spotkaniu z Eleną Nino. Udało mi się uzyskać pożyczkę w wysokości 72.000 euro, teraz moja firma idzie dobrze i chcę, abyście wszyscy wiedzieli o tym dzisiaj, ponieważ są one szybkie i w 100% niezawodne. Teraz spłacam pożyczkę, którą dostałem od firmy Elena Nino, pożyczki na całym świecie. Skontaktuj się z nimi i nie trać czasu z tymi pożyczkodawcami, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: elenanino0007@gmail.com

  3 grudzień 2020 0:12
 • Avatar
  Konstantusxvk

  удалите,пожалуйста! <a href=https://1departament.ru/>.</a>

  5 grudzień 2020 1:23
 • Avatar
  Konstantusvmz

  удалите,пожалуйста! <a href=https://1departament.ru/>.</a>

  6 grudzień 2020 8:19
 • Avatar
  Tamara

  To niesamowite, że dostałem pożyczkę w wysokości 20,000€. Cieszę się, że dostałem pożyczkę od pożyczkodawcy, który pomógł mi z pożyczką. Wypróbowałem inną usługę, ale nigdy nie mogłem dostać pożyczki z tych usług. Część z nich poprosi mnie o wypełnienie wielu dokumentów i nie skończy się to dobrze na koniec dnia. Ale jestem szczęśliwy po spotkaniu z panią Eleną Nino. Udało mi się otrzymać pożyczkę w wysokości 20,000 euro. Teraz moja firma dobrze się rozwija i chcę powiedzieć wszystkim o tym dzisiaj, ponieważ są szybcy, w 100% niezawodni i godni zaufania. Teraz spłacam pożyczkę, którą otrzymałem od firmy Aiden Tyler Finance Home. Możesz się z nimi skontaktować i nie marnować czasu. email elenanino0007@gmail.com

  11 styczeń 2021 9:55
 • Avatar
  Vladimirrye

  удалите,пожалуйста! <a href=https://spam-rassylka.ru/>.</a>

  29 styczeń 2021 13:42
 • Avatar
  Vladimirdgx

  удалите,пожалуйста! <a href=https://spam-rassylka.ru/>.</a>

  1 luty 2021 16:01
 • Avatar
  Charlessak

  виртуальный номер финляндия <a href="https://continent-telecom.com/virtual-number-finland">https://continent-telecom.com/virtual-number-finland</a>

  27 listopad 2022 18:08

Dodaj swój komentarz *: