Nauczyciel - zarobki, opinie i komentarze.

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Big_nauczyciel

Osoba, która marzy o zawodzie pedagoga, powinna przede wszystkim skończyć studia z dyplomem magistra na kierunku, który docelowo obiera sobie w pracy, na przykład biologię. Następnie, równolegle bądź następująco po sobie, zrobić także dyplom z pedagogiki. Jest to minimum, które należy spełnić, by móc nauczać w szkole. Nauczyciel akademicki nie musi mieć przygotowania pedagogicznego, wystarczy poświadczenie o odbyciu odpowiedniego kursu. Osoba na stanowisko nauczyciela musi spełniać kilka wymogów. Musi mieć odpowiednie podejście do dzieci, nie być nigdy karana, być cierpliwa i umiejętnie przekazywać swoją wiedzę. Tak naprawdę dyskwalifikuje tutaj niepełnosprawność, a także różne wady wymowy – musi on mówić tak, by być dobrze podbieranym przez każdego ucznia. Nie może mieć skłonności do agresji ani chorób nerwowych, czy tym bardziej psychicznych. Osoba nauczyciela powinna być wzorem do naśladowania dla uczniów, tak więc nauczyciel musi być osobą schludną, rzeczową, konkretną, ale też doskonale komunikować się z każdym uczniem. Musi być osobą pełną empatii.

Jak wygląda praca nauczyciela?

Nauczyciel to pracownik oświaty, który zajmuje się kształceniem dzieci i młodzieży. Jego praca polega na 45-minutowym przeprowadzaniu lekcji, podczas których wpaja się uczniom niezbędną, określoną ramami programu nauczania wiedzę, a następnie wiedzę tę sprawdza i przygotowuje uczniów do najważniejszych w ich życiu sprawdzianów, egzaminów. Nauczyciel ma też za zadanie przestrzegać regulaminu każdej placówki szkolnej i wychowywać uczniów na dobrych ludzi, a więc karcić za złe zachowania, a nagradzać za dobre.

najlepsze studia

Ścieżka kariery nauczyciela

Nauczyciele zarabiają zbyt mało w stosunku do wkładu swojej pracy. To pensja około 1200 złotych netto na początku pracy. Do tego dochodzą dodatki za pracę po godzinach czy dodatki motywacyjne. Nauczyciele często dorabiają korepetycjami lub nauką w prywatnych szkołach. Dyplomowany nauczyciel może już liczyć na zarobki rzędu 2800 złotych brutto. Jest to jednak wciąż bardzo poważany i szanowany zawód o normowanym czasie pracy.

Ile zarabia nauczyciel?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku nauczyciel zarabia około 2800 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (10)

 • Avatar
  yelon

  Jestem inżynierem i analitykiem systemów IT, ukończyłem studia w UK. Niby w Polsce można na tym zarobić, ale jak się człowiek zagłębi w temat - głównie demotywują podatki. Dlatego postanowiłem wyjechać do Chin i uczyć angielskiego. Zdobycie kfalifikacji nie było to takie trudne, wszelkie kroki opisałem na http://www.smakifantazji.pl/jak-zdobyc-prace-jako-nauczyciel-jezyka-angielskiego-w-chinach/ . Szczerze, odkładam więcej niż odkładałem w Polsce i Anglii na cieplutkich posadkach - praca też mniej stresująca i więcej satysfakcji z niej.

  14 maj 2014 10:38
 • Avatar
  marysia

  Stworzyliśmy specjalny serwis http://*** w którym możecie polecić innym najlepsze oferty pracy dla nauczyciel język hiszpański w Poznaniu. Połączenie ofert pracy z opiniami o pracodawcach polskich i zagranicznych stanowi o unikalności portalu na tle innych serwisów z ofertami praca. Pracodawcy wykorzystują potencjał internetowych giełd pracy, wiedząc, że w gronie ponad miliona zarejestrowanych kandydatów zawsze znajdzie się ktoś zainteresowany ich niecodzienną praca.

  20 kwiecień 2015 6:40
 • Avatar
  jaa

  Do wojska się nie dostałam, a wyzwania lubię. Zobaczymy ile moja psychika wytrzyma. W tym zawodzie :)

  1 maj 2015 8:32
 • Avatar
  Rolmops

  yelon to musiałeś być kiepścizna nie inżynier :)
  Jakbyś był w tym dobry to zarabiałbyś siedząc w chatce na Mazurach mając kilku klientów :D
  Co Ty bredzisz człowieku....

  20 grudzień 2017 13:31
 • Avatar
  ex-nauczyciel

  "...osoba na stanowisku nauczyciel zarabia około 2800 zł miesięcznie" - zapomnieliście dodać, że to zarobki brutto, czyli na rękę ok. 2000 zł. Początkujący nauczyciel w Poznaniu z dodatkiem za wychowawstwo ma pensję poniżej 1700 zł netto. Pozdrawiam przyszłych nauczycieli.

  21 sierpień 2018 16:55
 • Avatar
  Daga

  Pracuje w zawodzie 12 lat i zastanawiam się nad zmianą Zawodu;/ nie polecam

  24 sierpień 2018 9:53
 • Avatar
  Iza

  Dopóki nie wzrosną znacząco pensje, dopóty zawód nauczyciela będzie deprecjonowany. Brak prestiżu, autorytetu, tony papierów.

  1 wrzesień 2018 6:07
 • Avatar
  Nauczyciel

  Co wy zachwalacie? Przede wszystkim napiszcie o żenująco niskich zarobkach, chamstwie uczniów, roszczeniowych rodzicach i tonach papierów do stworzenia i wypełnienia.

  16 grudzień 2018 5:05
 • Avatar
  Zuza

  Zawód nauczyciela dzisiaj to dno i wodorosty. Zarobki żenująco niskie, na kasie w Biedronce więcej zarobicie. Młodzi , nie pchajcie się w to g...no. Dzisiejsze dzieci wychowane są bezstresowo przez bezstresowych rodziców, Zero szacunku ze strony rodziców i dzieci. Tony papierów, do których nikt później nie zagląda. Pensum 18 godzin , ale praktycznie 40 i więcej. Praca w domu nad zeszytami, sprawdzianami, dodatkowo wywiadówki, wycieczki, dyskoteki, rady, dyżury i inne pierdoły. 2 lata za 1750 zł żenada i uwłaczanie godności.

  10 luty 2019 4:08
 • Avatar
  Ewa

  Nauczyciel zarabia 2800 miesięcznie? Chyba brutto :)

  3 grudzień 2019 19:24

Dodaj swój komentarz *: