Lekarz - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_lekarz

Droga do zostania lekarzem danej specjalizacji jest bardzo długa. Najpierw należy ukończyć studia medyczne 6-letnie i odbywać praktyki oraz staże w szpitalach. Po studiach wybiera się konkretną specjalizację i robi się tytuł doktora, który daje prawa do wykonywania zawodu lekarza. Osoba  wybierająca się na medycynę musi przede wszystkim interesować się biologią i chemią, a także nowinkami w zakresie wybranej specjalizacji. Musi być osobą sumienną i zdyscyplinowaną. Jej aparycja i podejście do pacjentów nie może wzbudzać zastrzeżeń. Musi umieć też przede wszystkim słuchać i skupiać się na każdym pacjencie indywidualnie. Do tego należy stale poszerzać swoją wiedzę, nie bać się pytać, szukać informacji.

Jak wygląda praca lekarza?

Jest to osoba, która posiadła wystarczającą wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu w zdrowiu i wszelkich chorobach. Ma ona za zadanie przeprowadzić z każdym pacjentem dokładny wywiad, następnie zaordynować wszelkie niezbędne badania, na podstawie których ustala się plan działania i leczenia pacjenta biorąc przy tym pod uwagę nie tylko jego stan zdrowia, ale też i możliwości finansowe, szanse na wyleczenie i ogólnie szereg innych kryteriów. Następnie z całego procesu leczenia sporządza się dokumentację i utrzymuje kontakt z pacjentem, aż do całkowitego jego wyleczenia. To praca niezwykle trudna, wymagająca stałego kontaktu z ludźmi, otwartości, cierpliwości ale i bystrości.

najlepsze studia

Ścieżka kariery lekarza

Stażysta na stażu podyplomowym zarabia ponad 1800 złotych brutto. Jest to niewiele, ale lekarze ogólnie cieszą się wciąż ogromnym prestiżem i poszanowaniem, a także mają wiele dróg rozwoju swojej kariery. Można poprzestać na pracy w szpitalu państwowym za około 2 tysiące złotych netto. Można też pracować w prywatnym gabinecie, przez co zarobki zwiększają się. Otworzenie własnej praktyki lekarskiej to dodatkowe możliwości uzyskania dochodów. Średnio lekarze pracujący państwowo i prywatnie zarabiają około 5-6 tysięcy złotych netto. Do tego ich kwalifikacje rosną wraz z wiekiem i nabywaniem doświadczenia. 

Ile zarabia lekarz?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku lekarz zarabia około 3000 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (56)

 • Avatar
  Hanna

  "Po studiach wybiera się konkretną specjalizację i robi się tytuł doktora, który daje prawa do wykonywania zawodu lekarza."
  To nieprawda - absolwent medycyny nie musi robić doktoratu aby mieć prawo wykonywania zawodu. Zarobki nawet po studiach bywają zdecydowanie wyższe - nie są to pojedyncze przypadki. Ci, którzy mają specjalizację zarabiają zdecydowanie jeszcze więcej.

  6 maj 2014 9:30
 • Avatar
  cierpliwy

  to skąd te BMW pod gabinetami? Na raty?

  28 sierpień 2014 13:50
 • Avatar
  lolol

  Cierpliwy - dokładnie tak na raty. Zaden lekarz nie kupuje samochodu za gotowke. Slyszales o czyms takim jak leasing ?

  11 wrzesień 2014 18:01
 • Avatar
  HELO

  Od kiedy lekarz zarabia 3000? Kto to pisał? Lekarze w pogotowiu bez specjalizacji biorą 120 zł na godzinę, 12h dyżuru i 15 dni w miesiącu HELLLLLLLLOOOOOOOOOOOO...

  8 listopad 2014 21:05
 • Avatar
  lol

  zacznijmy od tego że lekarz nie robi doktoratu

  25 listopad 2014 18:21
 • Avatar
  lekarski

  Ha ha ha...3k to ja na tydzien zarabiam...i to bez dyżurów! Kto to pisał?!

  29 marzec 2015 9:51
 • Avatar
  Ola

  Lekarz z doktoratem to DOKTOR. Do reszty zwracajmy się Proszę Pani/ Pana... to nie są doktorzy. Mało osób o tym wie. Szanujmy zaangażowanie w zdobycie TYTUŁU NAUKOWEGO innych :)))

  7 sierpień 2015 12:14
 • Avatar
  Lek.med.

  Ola, chyba nie studiujesz medycyny dlatego widać nie masz pojęcia w tej kwestii radzę Ci się nie wypowiadać na ten temat bo się tylko osmieszasz :-P

  16 wrzesień 2015 17:10
 • Avatar
  Andrzej

  Kolejny "lek. med" z nadmiernym ego. Kończąc kierunek lekarski mamy tytuł lekarza medycyny..nie doktora. To tytuł grzecznosciowy- utarty w przeszłości. Kto się nie zna niech się nie wypowiada. Proszę PATRZEĆ NA IDENTYFIKATORY. Dr =doktor (dodatkowe 4-letnie studia). Pozdrawiam! :)

  3 luty 2016 16:31
 • Avatar
  tomasz

  Przejdzcie przez farmację, a dopiero zobaczycie co to ciężkie studia :) ciągle słyszę, ze biochemia czy farmakologia jest dla was kulą u nogi. Farmakologia na lekarskim
  to pikus w stosunku do farmakologii na farmacji. Zresztą, sama nazwa przedmiotu wskazuje, że jest to główny przedmiot na farmacji. Następnie, biochemia. Dla studentów farmacji biochemia przy chemii organicznej czy fizycznej to jak miód na serce. Ponadto, z tego co sie orientuje nie macie w planie takiego przedmiotu jak chemia lekow, farmakokinetyka czy farmakodynamika, wiec naprawdę proszę nie róbcie z siebie znawcy leków. To działka farmaceutów. I jeśli oni wam nie wchodzą w droge i wy z siebie nie róbcie wszechwiedzacych. Zresztą, na studiach mieszkalem z dwoma, juz obecnie lekarzami, i sami oni przyznawali, że studia farmaceutyczne sa o wiele cięższe od lekarskich. Dlatego zwracam się z prośbą, juz do obecnych lekarzy, o pozostawanie w ryzach swojego zawodu a aspekty farmacji klinicznej pozostawienie specjalistom, czyli farmaceutom.

  9 sierpień 2016 18:29
 • Avatar
  medycyna estetyczna doktor

  "do tomasz", a ile ty nieudaczniku aptekarzyno, magisterku zarabiasz, sieci zrobiły was w bambuko, jestescie tylko sprzedawcami, a oni zajeli się zbieraniem smietany,czyli eksportem leków i wykaszaniem ostatnich indywidualnych aptekarzy , wy dostajecie jakies grosze na waciki i po co bylo sie tyle uczyc, ryc po nocach, tyle co kierownik apteki to ja na tydzien mam i nie musze 8 godzin od do siedziec w jakiejs aptece. trzeba bylo chronic zawod jak np w niemczech i nie wpuszczac sieci ....

  11 sierpień 2016 22:15
 • Avatar
  Basia

  Bdura. Lekarze dużo zarabiają? Haha. Moja 29.-letnia koleżanka ma 2300zł na rękę. A w aptece farmaceutą na od 3000-3500zł na rękę.

  13 październik 2016 13:14
 • Avatar
  Basia

  Farmaceutą wiek 29.lat 3000-3500zł na rękę i możliwość awansu w wieku 30lat na kierownika (4500-5000zl). Lekarz 29 lat 2300zł na rękę.

  13 październik 2016 13:18
 • Avatar
  zenek

  Okuliści trzepią kaskę na operacjach zaćmy, już nie wiedzą na czym im dupy jeżdżą średnie zarobki okulistów to 60 tys. na miesiąc.

  12 lipiec 2017 2:00
 • Avatar
  Dermatolożka

  "Basia
  Farmaceutą wiek 29.lat 3000-3500zł na rękę i możliwość awansu w wieku 30lat na kierownika (4500-5000zl). Lekarz 29 lat 2300zł na rękę."

  Farmaceuta zostanie z tą pensją 5000 zł do 40 przynajmniej. Dojdzie najwyżej do kierownika i koniec. Lekarz w 29 lat kończy dopiero specjalizację i od tego czasu jego zarobki poszybują w górę. W wieku 40 lat zarobi minimum z 12 tysięcy. Chyba z zazdrości to piszesz, ale z braku wiedzy.
  Pozdrawia dermatolożka 35 latka. 5 000 to ja zarabiam podczas
  popołudniowej, prywatnej wizyty robiąc ostrzyki.

  5 sierpień 2017 12:31
 • Avatar
  Piotr

  Tomasz:
  Po co ta buta, kompleksy?
  Skończyłem i farmację (pierwsze dwa lata w Poznaniu, kolejne 3 we Wrocławiu) i medycynę (Poznań) - pracowałem krótko jako mgr farmacji. Mam zatem dobre porównanie.
  Farmacja to ciężkie studia, ale jednak medycyna jest trudniejsza. Jest więcej przedmiotów i egzaminów.
  Wymieniana przez Ciebie farmakologia to identyczny materiał - na lekarskim dochodzi szczegółowe dawkowanie leków i wytyczne, ale nie trzeba znać nazw handlowych. Farmakologia kliniczna: mam wrażenie, że na farmacji jest bardziej ogólna, na lekarskim materiał wchodzi w głębsze szczegóły.
  Farmakokinetyka? To naprawdę nie jest duży przedmiot (20 godzin ćwiczeń) i nie oszukujmy się, w przypadku większości leków dawkuje się wedle wytycznych/odpowiednich schematów.
  Farmakodynamika? Od kiedy to osobny przedmiot? Na obydwu studiach omawiamy ją (ten sam materiał) w ramach farmakologii.
  Chemia leków: bardzo ciężki przedmiot, chyba najtrudniejszy na farmacji (chociaż i tak mniej obszerny niż np choroby wewnętrzne), ale czy znajomość wzorów i nazw chemicznych robi z farmaceutę eksperta ds. leków w procesie leczenia? Nie, nie robi.
  Niestety na studiach farmaceutycznych spędza się dużo czasu na nauce takich przedmiotów jak chemia organiczna, nieorganiczna, analityczna, fizyczna. W efekcie ma się bogatą akademicka wiedzę, która nie przydaje się przy spotkaniu z pacjentami.
  Reasumując: uważam, że farmacja jest łatwiejsza od lekarskiego i lekarze nie są mniej przygotowani jeśli chodzi o farmakologię kliniczną w porównaniu do farmaceutów.
  Patrząc na sposób Twojej wypowiedzi, mogę zaryzykować tezę, że Twoi współlokatorzy ocenili to na podstawie tego ile ryłeś nad książkami. Może po prostu potrzebowałeś więcej czasu na naukę niż inni i teraz dopadło Cię zgorzknienie, że straciłeś młodość, w efekcie wylewasz swoje frustracje na forach? ;)

  25 wrzesień 2017 23:58
 • Avatar
  Ahujzwami

  Może zamiast pysznić się swoją wykutą wiedzą z przestarzałych książek od zaskorupialych profesorów, spróbuj Piotrze kogoś skutecznie wyleczyć... a nie skazywać kogoś na dożywotnie branie leków objawowych jak to dziś wygląda. Lekarze i farmaceuci są siebie warci, marionetki pociągane za sznurki przez przemysł farmaceutyczny i spętane procedurami. Pozdrawia wieloletni pacjent.

  2 październik 2017 16:26
 • Avatar
  Piotr

  Wieloletni pacjencie: nie chodziło o chwalenie się wiedzą, ale o uświadomienie Tomasza jak bardzo jest w błędzie.
  Szczerze współczuję przewlekłej choroby, jednak dzisiejsza medycyna, która z założenia jest oparta na badaniach potwierdzających skuteczność terapii (EBM - Evidence Based Medicine) wiele z nich leczy w sposób objawowy, ponieważ nie znaleziono innych sposobów leczenia lub nie udowodniono, że inne sposoby są skuteczniejsze. Jeśli ona nie wyleczy całkowicie Twojej choroby, tym bardziej alternatywne sposoby nie pomogą. Chciałbym byś uwierzył, że Twoja terapia jest tak dobrana, by pomóc Ci w najlepszy sposób, jaki oferuje dzisiejsza nauka.
  Nie pisz proszę, że badania te są sfałszowane, bo wtedy nasza dyskusja nie będzie merytoryczna, tylko oparta na teoriach spiskowych. Ufam im na tyle, że gdybym sam zachorował, chciałbym sam być leczony wedle procedur, ponieważ są one ustalone tak, by były skuteczne.
  Pozdrawiam

  7 październik 2017 10:29
 • Avatar
  dr Big Pharm

  Piotrze właśnie strzeliłeś sobie w kolano https://mgr.farm/content/ponad-polowa-nowych-lekow-na-raka-moze-nie-dzialac
  XD
  https://mgr.farm/content/podrabiane-sa-antybiotyki-leki-psychotropowe-kardiologiczne-czy-nawet-cytostatyki

  Lekarzu lecz się sam!
  http://medfor.me/topic/4577-dlaczego-lekarze-w-polsce-%C5%BCyj%C4%85-kr%C3%B3cej/

  10 październik 2017 14:09
 • Avatar
  lekarka

  Przepraszam ale ja zarabiam kilka razy więcej niż jest tu napisane, i nie tylko ja! Wieleosób z mojego roku zarabia miesięcznie ponad 9 tyś złotych, a większość jest dopiero 3 lata po specjalizacji.

  21 styczeń 2018 16:55
 • Avatar
  Makao

  Nie ma tytułu lek.med.to określenie z czasów komuny. Teraz został tylko tytuł lek. albo lekarz ...

  20 wrzesień 2018 17:14
 • Avatar
  Tosia94

  Lekarze dużo zarabiają? Średnia zarobku dla lekarza i farmaceuty jest taka sama
  To już lepiej iść na farmację, bo studia przynajmniej krótsze
  Dermatolożka "Farmaceuta zostanie z tą pensją 5000 zł do 40 przynajmniej. Dojdzie najwyżej do kierownika i koniec. Lekarz w 29 lat kończy dopiero specjalizację i od tego czasu jego zarobki poszybują w górę. W wieku 40 lat zarobi minimum z 12 tysięcy. Chyba z zazdrości to piszesz, ale z braku wiedzy.
  Pozdrawia dermatolożka 35 latka. 5 000 to ja zarabiam podczas
  popołudniowej, prywatnej wizyty robiąc ostrzyki."- co najwyżej? No patrz a moja znajoma farmaceutka ostatnio mówiła "Nasz kolega X to jest słaby w nauce, zostanie co najwyżej dermatologiem po tych studiach", więc wiesz wszystko zależy od punktu widzenia
  Średnia zarobku lekarza i farmaceuty w naszym kraju jest taka sama. Owszem są np chirurdzy, którzy to podnoszą, jak i są kierownicy aptek, którzy zarabiają nierzadko więcej niż niejeden lekarz, ale chodzi o średnią
  Stwierdzenie, że "5 000 to ja zarabiam podczas popołudniowej zmiany na ostrzyki" to stwierdzenie, które na pewno nie jest poprawne i na pewno nie napisał tego lekarz. Moja mama jest dermatologiem, ma 50 lat i zarabia 4300 miesięcznie. Tata jako "co najwyżej" kierownik zarabia 6 koła
  Jako studentka medycyny wstyd mi za takie wypowiedzi kolegów z branży. Zarówno farmacja jak i lekarski to dobrze płatne ale i niedocenione u nas zawody, tak więc trochę szacunku, bo nawet jak teraz zarabiasz więcej, to nie masz pewności, że tej pracy potem nie stracisz. Brat kolegi też taki wredny pewniaczek, stereotypowy lekarski, potem go wywalili z pracy a o zarobkach jakie miała np jego dziewczyna po farmacji to mógł pomarzyć
  Pozdrawiam studentka medycyny, która ma w znajomych i rodzinie farmaceutów

  14 styczeń 2019 10:33
 • Avatar
  haha

  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/ile-zarabia-lekarz-rodzinny-30-tysiecy-zlotych-za-malo-zadaja-podwyzki-aa-aFfz-yPZw-gj5i.html

  farmaceuta może lekarzowi buty czyścić

  27 marzec 2019 9:40
 • Avatar
  hehe

  do Tosia94 - twoi koledzy lekarze akurat piszą prawdę, że zarabiają bardzo dużo i znacznie więcej od farmaceuty, taka jest prawda, są przynajmniej szczerzy...

  28 marzec 2019 6:21
 • Avatar
  hehe

  do Tosia94 - jesteś dopiero studentką więc jakie ty masz pojęcie?

  28 marzec 2019 6:25
 • Avatar
  Karolina

  Dzięki dr Magdalenie Pniok z dental care tychy odkrłam swoje powołanie do bycia ortodontką w przyszłości. Mama mówi, że lepiej farmacja, ale myślę, że zawód lekarza jest lepszy... Kto ma rację?

  29 maj 2019 9:16
 • Avatar
  Ehh

  Z jakiegoś powodu pod równoległym artykułem dotyczącym farmacji jest około 3,5 tysiąca komentarzy, zaś pod tym jedynie 26. Radzę poczytać i na tej podstawie się zdecydować, który kierunek lepszy :)

  24 czerwiec 2019 22:58
 • Avatar
  ...

  taka uwaga - aktualnie stawka kapitacyjna (opłata za duszę) jest nie 8zł a ok 12 zł. teraz niech każdy sobie przeliczy jakie to są zarobki :D

  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/ile-zarabia-lekarz-rodzinny-30-tysiecy-zlotych-za-malo-zadaja-podwyzki-aa-aFfz-yPZw-gj5i.html

  18 sierpień 2019 7:44
 • Avatar
  ...

  cytuję- Polska to III świat !

  Money.pl podaje że lekarz z poznańskiego szpitala wojewódzkiego na Lutyckiej, który jest gigantycznie zadłużony zarobił w zeszłym roku 750 tysięcy złotych.

  23 grudzień 2019 21:12
 • Avatar
  .....

  tylko lekarski warto - przypadek Ka-cza który jako ch-urg między senatem zarobił 400 000 zł albo przypadek posłanki któóra jako ch-urg zarobiła przez rok 600 000 zł

  8 marzec 2020 17:13
 • Avatar
  Oleandera34

  Lekarze mają o tyle fajnie, że łatwiej jest im szukać pracy. Przez portal: medbra.in można znaleźć idealną pracę z odpowiadającymi nam warunkami. Wybór ofert pracy z branży medycznej pozytywnie mnie zaskoczył, ale też cieszę się, że polscy lekarze mają tyle możliwości.

  27 maj 2020 14:06
 • Avatar
  lekarz urolog

  jebać pis

  7 sierpień 2020 2:24
 • Avatar
  analityk

  te "lekarz urolog" ... widać, że ci urologia na mózg siadała.. niestety.

  19 sierpień 2020 18:45
 • Avatar
  rumpert bydlaczek

  3000 zł to zarabia student programista na start a nie lekarz. lekarze zarabiają 15-25tys/msc

  21 listopad 2020 23:13
 • Avatar
  ...

  prywatny gabinet lekarski to jest 150 -200 zl od pacjenta czyli 150-200zl za 15-20 min. pracy XD

  6 grudzień 2020 21:30
 • Avatar
  alkalia

  Efstathiou noted, We re living in a state of gizmo idolatry <a href=https://sviagrass.monster>how long is viagra effective</a> 440 BICARBONATO DE SODIO VIMED Sodio, bicarbonato Caja x 50 amps

  13 grudzień 2022 18:21
 • Avatar
  Envemivon

  Anyone else know about this side effect <a href=http://ccialiss.top>cialis on line</a> Tumor Reactivity Assays

  15 grudzień 2022 1:21
 • Avatar
  Flunlib

  If we continue, even if I do not have a problem, there will Wuudy Male Enhancement Pills does dutasteride increase testosterone be a problem <a href=http://propecias.buzz>propecia reviews</a> timolol coversyl cough An unlikely coalition of the heads of the U

  15 grudzień 2022 1:39
 • Avatar
  Hummize

  <a href=https://priligy.buzz>order priligy online</a> The student should refer to other chapters in this breast cancer in postmenopausal women than tamoxifen

  27 styczeń 2023 3:49
 • Avatar
  acquibicy

  We will continue to follow up with families who believe that their children may have received incorrect medication <a href=https://cialis.motorcycles>buying cheap cialis online</a> dronedarone will increase the level or effect of clarithromycin by affecting hepatic intestinal enzyme CYP3A4 metabolism

  28 styczeń 2023 9:57
 • Avatar
  EMpandy

  I am in day 3 of that and any subjects of stomach so far <a href=https://cialis.autos>cialis generic name</a>

  1 luty 2023 6:13
 • Avatar
  urisogs

  He said last week that this year will be a year of innovation for Apple <a href=https://priligy.bond>where can i buy priligy</a>

  1 luty 2023 7:36
 • Avatar
  acquibicy

  <a href=http://brandcialis.best>buying generic cialis online safe</a> Giving the odds of pregnancy success for those using Ovidrel is tricky because success depends on so many factors

  1 luty 2023 12:53
 • Avatar
  arrisee

  Gocial is always so open and honest with us and takes the time to explain everything to my husband and I <a href=https://accutane.buzz>accutane dose</a> 143 Psychosocial distress was reported in women receiving risk reducing mastectomy five studies 129 134, 136 and risk reducing oophorectomy salpingo oophorectomy three studies

  2 luty 2023 5:16
 • Avatar
  creaway

  but I am simply trying to demonstrate a point here <a href=http://lasix.mom>lasix potassium</a> In vitro activity of TAM treatment against the three different developmental stages

  6 luty 2023 0:21
 • Avatar
  abuluts

  <a href=http://cialis.motorcycles>cialis generic cost</a> In IBGSA 13, the probability of switching from 0 to 1 or vice versa is carried out by a transfer function Tfn, which is computed with the use of Eq 6

  6 luty 2023 11:06
 • Avatar
  Agowdet

  To avoid this effect, kratom and meglitinide medications should be taken separately at least 2 hours apart <a href=https://cialisshop.best>cialis online cheap</a> EURYCOMA LONGIFOLIA Uses, Side Effects, and More

  7 luty 2023 3:24
 • Avatar
  futioub

  An abundance of small dense LDL particles traditionally is associated with the presence of HTG; however, these LDL characteristics remain even after correction of the HTG by treatment with fibrates 76, 77 <a href=http://cialis.autos>where to buy cialis online</a>

  14 luty 2023 21:13
 • Avatar
  neerlobre

  As long as it is opened up by does berberine lower a1c this strong cyclone, if it is not a character of the Immortal King level, it will be disabled if it is not dead <a href=http://acialis.top>real cialis no generic</a> Curcumin is a natural product of Curcuma longa turmeric and has been shown to possess anti cancer activity

  15 luty 2023 5:31
 • Avatar
  shalync

  HE and WGA staining results showed similar results Figure 4C <a href=https://buycialis.lol>tadalafil generic vs cialis</a>

  5 marzec 2023 3:40
 • Avatar
  Wigatte

  In a preferred embodiment, administration of the at least one chemotherapeutic agent is initiated at least 24 hours after administration of CoQ10 is initiated <a href=http://buycialis.boats>comprare cialis online</a>

  9 marzec 2023 8:20
 • Avatar
  coalime

  10 Recent studies on recurrence rates are lacking; however, older studies suggest that the 1 year probability of a recurrent episode of SBP is as high as 69 <a href=http://acialis.sbs>cialis generic 5mg</a>

  20 maj 2023 23:57
 • Avatar
  Sluppoppy

  <a href=https://acialis.sbs>is there a generic cialis available</a> The other regions combined have a wide difference in their location, and hence the difference in the dispensing behavior could be due to unexplored factors

  5 lipiec 2023 7:56
 • Avatar
  We offer loan

  We offer loans at affordable interest rates from 2% for personal loans and business loans with flexible repayment terms of up to 25 years. For more information about this offer please (WhatsApp) number +918131026914 sumitihomelend@gmail.com Mr. Damian Sumiti for more information if you are seriously interested

  17 październik 2023 10:15
 • Avatar
  REV. MARK DAVSON

  Jesteśmy firmą zajmującą się inwestycjami finansowymi i poszukujemy firm lub osób prywatnych do inwestowania.
  Informujemy, że nasza firma inwestuje w firmy lub osoby fizyczne, które potrzebują kapitału na rozpoczęcie dowolnego rodzaju działalności lub projektów.
  Nasza inwestycja finansowa w ramach pożyczki krótkoterminowej wynosi od $10,000,000.00 USD do $100,000,000.00 USD.
  Nasza długoterminowa inwestycja pożyczkowa wynosi od $100,000,000.00 USD do $300,000,000.00 USD i więcej.
  Oferujemy pożyczki dla osób fizycznych w przedziale od $10,000.00 USD do $50,000,000.00 USD.
  Oprocentowanie naszej pożyczki wynosi 2%, a okres spłaty pożyczki wynosi od 1 roku do 35 lat.
  Teraz nasza firma poszukuje również osoby, która będzie przedstawicielem naszej firmy w Twoim kraju.
  Jeśli jesteś zainteresowany reprezentacją naszej firmy w Twoim kraju, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższych e-maili: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  E-mail: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  E-mail: markdavsonloanfirm@hotmail.com

  Thank you
  C.E.O. Rev. Mark Davson
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM
  United Kingdom, England (UK)
  Email:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  Email: markdavsonloanfirm@hotmail.com
  WhatsApp:+447300935913
  WhatsApp:+447405992232

  8 styczeń 2024 12:12
 • Avatar
  REV. MARK DAVSON

  Uwaga:

  Czy szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY POŻYCZKI FINANSOWEJ, która udzieli Ci pożyczki od 50 000 euro do 50 000 000 euro (na pożyczkę biznesową lub firmową, pożyczkę osobistą, pożyczkę mieszkaniową, pożyczkę samochodową, pożyczkę konsolidacyjną zadłużenia, kapitał podwyższonego ryzyka, pożyczkę na opiekę zdrowotną itp.)
  A może odmówiono Ci pożyczki z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu?
  Złóż wniosek teraz, a otrzymasz prawdziwą pożyczkę finansową przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM, jesteśmy „międzynarodowo akredytowanym pożyczkodawcą”, który udziela PRAWDZIWYCH POŻYCZEK FINANSOWYCH osobom i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z Twoim ważnym
  dowód osobisty lub międzynarodowy paszport swojego kraju w celu weryfikacji.
  Spłata naszej pożyczki rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a czas trwania spłaty wynosi od 3 do 35 lat.
  Nasza firma potrzebuje również osoby, która będzie przedstawicielem naszej firmy w Twoim kraju.

  W CELU NATYCHMIASTOWEJ ODPOWIEDZI I PRZETWARZANIA WNIOSKU O POŻYCZKĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH,
  Skontaktuj się z nami bezpośrednio za pośrednictwem tego e-maila: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com

  Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

  Pełne imię i nazwisko:____________________________
  Kwota potrzebna jako pożyczka: ________________
  Czas trwania pożyczki:______________________________
  Cel pożyczki:______________________
  Data urodzenia:______________________________
  Płeć:_______________________________
  Stan cywilny:__________________________
  Adres kontaktowy:_______________________
  Kod pocztowy miasta:__________________________
  Kraj:_______________________________
  Zawód:____________________________
  Telefon komórkowy:__________________________

  Wyślij swoją prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com

  Thank you
  C.E.O. Rev. Mark Davson
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM
  United Kingdom, England (UK)
  Email:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  Email: markdavsonloanfirm@hotmail.com
  WhatsApp:+447300935913
  WhatsApp:+447405992232

  8 styczeń 2024 12:13

Dodaj swój komentarz *: