Dietetyk - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_dietetyk

Aby móc uprawiać zawód dietetyka potrzebne jest zorientowanie na branżę żywieniową, głównie pod kątem medycznym. Osoby, które chcą uprawiać ten zawód w przyszłości, muszą mieć świadomość, że dietetyka to w dużej mierze medycyna, a więc biologia, chemia, fizyka i wiele innych przedmiotów. Zawodu dietetyka uczy się w szkołach państwowych lub prywatnych i po ich ukończeniu z tytułem magistra można już podjąć pracę. Zanim to się jednak zacznie, należy przejść szereg praktyk i staży, od szpitali po prywatne gabinety zajmujące się profesjonalnym doradztwem w kwestii żywienia.

Jak wygląda praca dietetyka?

Osoba o tym tytule zajmuje się ogólnie rzecz biorąc układaniem jadłospisu przystosowanego pod konkretnych pacjentów tak, by nie tylko im nie zaszkodzić, ale wręcz pomóc. Dietetycy pomagają nie tylko schudnąć, ale także wyleczyć się z różnych chorób za pomocą zdrowej diety. Wiele osób nie ma świadomości, jakie błędy żywieniowe popełniają i jak je zwalczyć, i właśnie tutaj zaczyna się rola dietetyka. W szpitalach dietetyce układają specjalne menu dla wszystkich pacjentów i dbają o to, by pozwolić im na prawidłową rekonwalescencję. W prywatnych gabinetach doradzają osobom, które pragną w zdrowy sposób, skutecznie schudnąć, a także osobom chorym na choroby metaboliczne oraz ściśle powiązane z żywieniem, Dietetyk musi być osobą o ogromnej wiedzy dotyczącej żywienia i funkcjonowania organizmu ludzkiego. Musi mieć odpowiednie podejście do pacjentów, wzbudzać ich zaufanie. Przede wszystkim zaś sam musi świecić przykładem, stosując zdrowy tryb życia.

najlepsze studia

Ścieżka kariery dietetyka

Dietetyk może zarobić około 2,4 tysiąca złotych pracując w sektorach państwowych. Jednak w prywatnych gabinetach ma dużo większe szanse na rozwój i jego zarobki plasują się od około 3 tysięcy wzwyż. Są uzależnione głównie od ilości klientów. Gdy prowadzi się własny gabinet, poza kosztami jego utrzymania zarobki mogą jeszcze bardziej wzrosnąć. Dietetyk to wciąż nie tak popularny zawód jak lekarz czy prawnik, a jednak coraz bardziej doceniany w czasach, gdy zaczynamy interesować się zdrowym trybem życia, tym co jemy.

Ile zarabia dietetyk?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku dietetyk zarabia około 3000 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (144)

 • Avatar
  tania

  Dietetyka jest przyszłościowym kierunkiem. Sama zapisałam się na dietetykę u Mydłowskiej i już nie mogę doczekać się rozpoczęcia roku szkolnego :D

  29 wrzesień 2014 13:51
 • Avatar
  KuKu

  Myślę że to przyszłościowy zawód :)

  27 styczeń 2015 20:26
 • Avatar
  Marlena

  Macie racje. Bardzo przyszłościowy zawód. W tych czasach walka z patologiami żywieniowymi wymaga "leczenia" przez specjalistów żywieniowych. U Mydłowskiej faktycznie dobrze kształcą. Nie ma takiej masówki jak w innych uczelniach. Oczywiście trzeba się postarać aby się czegoś nauczyć.

  27 luty 2015 9:18
 • Avatar
  Kasia

  Jeśli ktoś chce zarabiać najniższą krajową to polecam (o ile wg dostanie się posadę w klinice lub szpitalu). Jedyna opcja jaka zostaje to otworzenie własnego gabitenu. Pytnie tylko brzmi czy rynek takimi usługami nie jest już przesycony. Każde większe miasto np. Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Poznań, Wrocław ma już mnóstwo takich gabinetów (nie licząc oczywiście Naturhouse i innych podobnych sieci). Konkurencja jest ogromna i wybicie się jest praktycznie niemożliwe. A prywatny gabinet w mniejszej miejscowości najzwyczajniej w świecie się nie utrzyma dłużej niż 2-3 lata bo ludzi nie będzie stać na takie dobra. Nie odradzam, tylko ostrzegam. Wybór studiów to ważna decyzja.

  21 maj 2015 17:57
 • Avatar
  Ela

  Zdecydowanie nie polecam. Brak pracy po tym kierunku gwarantowany.

  21 maj 2015 19:30
 • Avatar
  Karolina

  Ela dlaczego tak uważasz? Czy Ty ukończylas studia wlasnie w tym kierunku?

  24 czerwiec 2015 17:32
 • Avatar
  inez

  Totalna porażka ten zawód

  24 grudzień 2015 16:08
 • Avatar
  Dorota

  Mój nauczyciel (śledząc aktualności) twierdzi, ze teraz potrzeba ludzi po technologii żywności i dietetyków również, bo ludzie coraz bardziej patrzą na właściwe odżywianie i sport. :)

  31 styczeń 2016 0:38
 • Avatar
  Agnieszka

  Czy na studia licencjackie wymagana jest matura rozszerzona z chemii ?

  4 luty 2016 19:15
 • Avatar
  ASIA

  Co lepsze technolog zywienia czy dietetyk?
  Pani u Uniwestytetu Rzeszowskiego ostatnio odradzala dietetyke poniewaz jest to kierunek bardzo oblegany a wg teraz nie potrzebny ani szpitalach ani nigdzie i bardzo chwalila technologie ktos skonczyl moze sie wypowiedziec? co po tym jakie zarobki gdzie mozna pracowac?

  1 marzec 2016 21:04
 • Avatar
  Julia

  orientuje sie ktos jakie jeszcze zdać rozszerzenia? oprócz chemii i biologii.

  31 marzec 2016 19:43
 • Avatar
  aaaaa

  Pracy po dietetyce nie ma.. chyba ze otworzy się swój gabinet co nie jest takie proste bo koszty spore A wysycenie rynku już jest duże. Jestem po tych studiach, mam magistra i przez chwilę pracowałam w naturhouse i to na zleceniowce za najniższą krajową...
  nie ma się co oszukiwać ze ktoś Was przyjmie do prywatnego gabinetu żeby sobie kształcić konkurencję, nawet wymagane praktyki na studiach ciężko zrobić. Prędzej dla spokoju ktoś Wam pieczątkę przybije niż pozwoli zrobić praktykę.
  A w szpitalach w tej chwili nie ma dietetyków, bo kuchnie zostały zastąpione cateringami. Więc szanse na zatrudnienie w tym zawodzie są praktycznie żadne A przy obecnym wysycenie rynku nawet przy odtworzeniu swojej firmy zarobek nie jest duży.

  4 kwiecień 2016 16:45
 • Avatar
  Michał Jędrzejweski

  Witam wszystkich zgromadzonych! Jako że jestem zaznajomiony z tematem to z chęcią udzielę się na tym forum. A więc do rzeczy. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do ''dietetyki'' myślałem nad tym zawodem jako mało przyszłościowa profesja i niezbyt potrzebna, ale wszystko zmieniło się kiedy jeszcze byłem w ostatniej klasie liceum. W liceum byłem dość otyła osobą, ale nie robiłem sobie z tego problemu, jakoś nie przykładałem się do tego co jem, jadłem po prostu to na co miałem ochotę, do czasu kiedy nie przeczytałem na forum o tzw ''zdrowym odżywianiu'' niby temat jak każdy inny ale wtedy uświadomił mi dość wiele, wtedy chciałem spróbować zmienić swoje nawyki żywieniowe, to był mój cel do którego dążyłem i podczas tego procesu co chwila dowiadywałem się czegoś nowego, zacząłem dostrzegać że nie tylko ja mam problemy z nadwagą lecz dość spora liczba osób. Kiedy coraz bardziej poznawałem całą tą dietetykę to tak się wciągnąłem że wtedy po raz pierwszy miałem myśli o pójściu na studia z dietetyki. Mój cel który sobie wybrałem żeby zmienić swój nawyk żywieniowy poskutkował, a wtedy narodziła się własnie wizja tego aby pomóc innym zmienić nawyki żywieniowe, aby pomóc ludziom którzy tego chcą. Wtedy nie myślałem nad tym tak żeby ustalić dietę dla danej osoby i odesłać ją w świat, bo nie na tym ta praca polega! Każdy jest inny a to znaczy że w tej branży trzeba indywidualnie podejść do pacjenta, oraz odpowiedzialnie podejść do jego diety. Dietetyka tak mnie wciągnęła że postanowiłem zaraz po maturze wyjechać do Krakowa i tam zacząć studia, wyruszyłem w świat aby spełnić się w tym co chcę robić, a chcę pomagać. Na początku miałem obawy czy aby to nie było pochopne, czy sobie poradzę z tym tematem, ale z czasem te wątpliwości znikły i w pełni oddałem się studiom, poznaję coraz więcej szczegółów na temat odżywiania. Studia w Krakowie otworzyły mi drogę którą chce podążać, uczelnia ta dała mi możliwości które chce wykorzystać. Teraz kiedy studiuje zdaje sobie sprawę jak ten zawód jest potrzebny, mnóstwo ludzi chce coś zmienić w swoim życiu i jest to właśnie ich zdrowie. Dietetyk to bardzo przyszłościowy zawód, zwłaszcza że nie ma co ukrywać, ale problemy z odżywianiem ma spora część społeczeństwa i będzie mieć. Pozdrawiam Michał.

  22 sierpień 2016 4:24
 • Avatar
  Beatka

  Moja siostra skończyła dietetykę w szkole policealnej w Krakowie, chyba Sukces Edukacja się nazywała ta szkoła.
  Miała tam praktykę w restauracji i potem ja w tej restauracji zatrudnili. Więc można, tylko trzeba się fajnie gdzieś załapać.

  1 wrzesień 2016 16:05
 • Avatar
  Anna

  moje wykształcenie- dietetyk (licencjat/ akademia medyczna)= brak pracy + studia podyplomowe= praca w technikum
  wniosek- studia bez przyszłości i strata czasu

  19 listopad 2016 18:24
 • Avatar
  Jowita

  Skończyłam dietetyke na Cmuj w krakowie, w tym roku. Pracowałam juz na czwartym roku, w prywatnym gabinecie. Zarobki zróżnicowane od ilości pacjentów - między 1000 a 2000zl, ale przyznaję, że miałam mało godzin, bo studiowałam dziennie. Po obronie natychmiast szukałam pracy, znalazłam zadowalająca mnie po 1,5 miesiąca poszukiwań. Jestem dietetykiem intendentem w dużej firmie cateringowej. Mam umowę o pracę, w tej chwili 3500zl brutto. Do tego dochodzą premie. Jestem bardzo zadowolona z wybranego kierunku studiów. Sporo moich znajomych ma problem ze znalezieniem pracy w zawodzie, ale powiem szczerze, że nie byli wybitnymi studentami ciekawymi tego czego się uczą. Nie poszerzali wiedzy, a na studiach nie chcieli pracować. Każdy kto już na studiach próbował podłapać jakąś pracę pracuje także teraz i nikt nie narzeka.

  26 listopad 2016 18:58
 • Avatar
  waldek

  Witam, uprawiałem ten zawód. Kilka lat pracy za grosze aby zdobyć doświadczenie. Następnie próba na swoim i tu niespodzianka, niestety przykra, klientów jak na lekarstwo. Założyłem biuro podróży we franczyzie tutaj coś więcej http://polskafranczyza.pl/ tzw franchising , jest tam forum franczyza. Teraz mam się całkiem nieźle, ale kilku zmarnowanych lat nikt mi nie odda

  28 listopad 2016 10:03
 • Avatar
  Kamil

  Jakie trzeba mieć oceny żeby móc zostać dietetyki??

  18 grudzień 2016 19:12
 • Avatar
  oskar

  przyszłość to psycho -dietetyka bo wszystko zaczyna się w głowie

  25 grudzień 2016 17:14
 • Avatar
  Olgix

  Jeszcze kilka lat temu płakałam w związku z tym, że nie dostałam się na wymarzone studia aktorskie. Na przetrzymanie, żeby nie wypaść z uczelnianego obiegu, poszłam za siostrą bliźniaczką na dietetykę. Dziś wiem, że tak musiało być i dziękuję za to losowi! Studia tak mnie zainteresowały, że przerodziły się w prawdziwą pasję. Na początku pracowałam w jednym z punktów Natur House. Po dwóch latach postanowiłam jednak otworzyć swój własny punkt NH i działać na własną rękę. Nawet nie wiecie, jaka to satysfakcja, kiedy czyjeś życie zmienia się na lepsze (i zdrowsze) właśnie dzięki Wam. Polecam dietetykę z całego serca!

  13 wrzesień 2017 11:04
 • Avatar
  Mari_lenka

  Nie rozumiem generalizowania w rodzaju "totalna porażka ten zawód". Może Ty się nie nadajesz? Może miałeś nieadekwatne oczekiwania? Może za słabo pasjonujesz się dietetyką? Nawet "najbardziej przyszłościowy, interesujący, rozwijający kierunek" może stać się dla kogoś porażką z przeróżnych powodów.
  Ja jestem po dietetyce sportowej w WSBiNoZ w Łodzi i wcale nie chwalę tego kierunku tylko dlatego, że sama jestem jego absolwentką. Przyjęłam ten zawód z całym jego bagażem trudności, czasem mało przyjemnych, rutynowych, mało kreatywnych zadań. Dziś pracuję w zawodzie, czuję się z tym dobrze. A same studia wspominam baaardzo, bardzo dobrze i wzdycham, że to już za mną;)

  18 wrzesień 2017 7:47
 • Avatar
  Natalia

  Ja mogę się wypowiedzieć, bo właśnie dwa lata temu skończyłam dietetykę w Łodzi. Nie chciałam nigdy pracować dla kogoś,bo to tylko strata czasu i pieniędzy. Założyłam swój gabinet Natur House. Działa to na zasadzie franczyzy, przez 5 lat. Jestem bardzo zadowolona z takiego rozwiązania, bo mogę robić to co kocham, jestem niezależna, ale też nie pozostawiona sama sobie. Nie musiałam martwić się o takie kwestie jak reklama mojego gabinetu, czy wyrobienie dobrej renomy, bo robił to za mnie NH. Jeżeli zastanawiacie się na tymi studiami, mogę je gorąco polecić. Jeśli się chce, praca zawsze się znajdzie.

  19 wrzesień 2017 14:04
 • Avatar
  Marek

  Nie jest łatwo znaleźć pracę w zawodzie dietetyka. Jestem po studiach i niestety słabo na rynku pracy. Jeżeli już jakieś ogłoszenia się trafiają, to ze stawką najniższej krajowej. Tylko własna działalność gospodarcza i swój wkład finansowy.

  17 grudzień 2017 4:29
 • Avatar
  Weronika

  Zawód dietetyka jest ważny i świetnie, że ta profesja zyskuje w oczach społeczeństwa. Ciężko jednak jeśli chodzi o założenie gabinetu. Własna działalność wymaga wkładu finansowego, więc zakładanie gabinetu świeżo po studiach raczej odpada. Moja znajoma otworzyła niedawno poradnię w domu i niemal pogrążyła się w papierkowej robocie i całej tej gonitwie z klientami. Na forum dla dietetyków znalazła informację o programie do zarządzania własnym przedsiębiorstwem, który się nazywał bodajże C***** - z pewnością ułatwił jej pracę a i jego koszt nie był taki duży. Jeszcze go testuje, ale mówi, że już z łatwością radzi sobie z organizacją wszystkich spotkań z klientami, ustalaniem i zapisywaniem diet, sporządzaniem faktur itd. Wydaje mi się, że w takiej branży, nastawionej na kontakty z klientami, warto zadbać o jakiś system.

  3 styczeń 2018 16:45
 • Avatar
  n

  Nie ukrywam, że weszłam na ten wątek z ciekawości. Kiedyś wydawało mi się, że to dobry zawód, ale z tego co widzę macie (i nie tylko wy) konkurencję. Teraz wystarczą kursy weekendowe i każdy może być "prawie" jak dietetyk, farmaceuta czy specjalista od ćwiczeń. Szlag mnie trafia jak widzę panny po jakimś kursie na trenera próbują układać zestawy ćwiczeń, diety czy nawet leczyć. Inna sprawa, że o dietetyka z prawdziwego zdarzenia też trudno: taki jeden usiłował odchudzić mojego kolegę - śmiech na sali jeśli diety czy śmieszne ćwiczenia są pościągane z neta. Przy jego budowie takie ćwiczenia mogłyby się skończyć poważnymi urazami. Dietetyk to nie specjalista po AWFie, żeby komuś ćwiczenia rozpisywać :/

  20 luty 2018 12:09
 • Avatar
  n

  Natalia może pochwalisz się jakie gówniane suplementy diety za ciężkie pieniądze wciskasz? W NH oprócz diety stosuje się przecież wciskanie gówna nieświadomym ludziom

  20 luty 2018 12:11
 • Avatar
  Dagmara

  Suplementy diety nic nie dadzą jeżeli nie odżywiacie się zdrowo. Uczę się w szkole policealnej, w progresie na dietetyce i naprawdę, zdrowe odżywianie to podstawa!!! I może tabletki wam coś pomogą, ale na chwilę jeżeli nie włączycie do swojej diety odpowiednich składników!

  19 maj 2018 13:13
 • Avatar
  Isterka

  Zgadzam się z Dagmarą. Tylko dobrze dobrana i skomponowana odpowiednio dieta. Dagmara, ile płacisz za swoją szkołę? W jakim mieście się uczysz?

  21 maj 2018 23:07
 • Avatar
  taka prawda

  Z mojej szkoły na dietetykę poszyły średnio rozgarnięte dziewczyny i udało nawet im się skończyć ten kierunek. Inna sprawa, że żadna nie pracuje w zawodzie

  22 maj 2018 11:15
 • Avatar
  Kasia564

  Kurcze nie wiem czemu tyle negatywnych komentarzy. Sama widze po moich znajomych, ze to kierunek bardzo przyszłosciowy. Ludzie teraz chcą wyglądac super i będą płacić za diety, problem otyłych dzieci -> pomoże dietetyk. Moi znajomi co chwila a to zakładają swoje stronki na fb itp, pokazują się w internecie, jezdza na konferencje itp. Nawet tu widać, że jak się chce to można https://ranking.abczdrowie.pl/ patrząc nawet na cenę dobrych dietetyków

  23 czerwiec 2018 22:02
 • Avatar
  Nova

  Jeśli chodzi o dietetykę to w NOVA Centrum Edukacyjne w Katowicach są dwa kierunki takie jak: specjalista ds. dietetyki oraz dietetyka. Różnica między tymi kierunkami jest taka, że mają inny plan nauczania oraz są specjalistami w innych dziedzinach. Dietetyk w swojej pracy zajmuje się badaniem produktów żywnościowych, oceną ich jakości, wartości zdrowotnych i odżywczych, bada również proces przygotowywania potraw m. in. pod kątem utraty cennych wartości odżywczych w trakcie przetwarzania. Posiada także wiedzę o reakcjach organizmu na przyjmowane pokarmy. Natomiast specjalista ds. dietetyki planuje i przygotowuje racjonalne żywienie oraz tworzy i dopasowuje dietę dla osób chorych oraz osób zdrowych, które chcą utrzymać dobrą formę i zmienić nawyki żywieniowe. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w weekendy. Oba te kierunki są teraz w promocyjnej cenie, czyli 99zł miesięcznie. Chętne osoby zapraszamy do sekretariatu na ul. 3 Maja 26. Więcej informacji na stronie internetowej. Numer do kontaktu: 534 099 129

  16 sierpień 2018 15:16
 • Avatar
  Gośka

  Ponad 20 lat temu skonczylam Studium Medyczne wydzial dietetyki. Przez dwa lata kucia teorii i praktyk w szpitalu,poradni,na kuchni. Niestety w tym czasie pozwalniali ze sxpitali dietetykow. Dobra prace mozna bylo znalexc w hotelach, restauracjach. Sama poszlam na studia ped specj. Teraz swoja wiedza dziele sie z podopiecznymi, czasami w jakims projekcie. Od pewnego czasu mysle zajac sie psychodietetyka i moze wrocic do zawodu dietetyka, bo w szkolnictwie specjalnym czuje wypalenie mam dosc, ze ministerstwo robi z nas idiotow i niszczy nasza psychike.

  8 wrzesień 2018 18:31
 • Avatar
  Tomek

  Jeśli myślicie, że znalezienie pracy w sektorze publicznym jest łatwe, to się grubo mylicie. Jestem po dietetyce i rok straciłem na szukaniu pracy, której nigdzie nie było. To jest zawód dla ludzi chcących otworzyć własną działalność, bo inaczej tego nie widzę.

  28 wrzesień 2018 20:52
 • Avatar
  $$$

  to mój zawód i teraz mieszkam na wyspie i niczego mi nie brakuje bo tak dużo zarabiam ale mój chłopak z którym się żenię za tydzień się cieszy że tak dużo zarabiam bo właśnie z tego powodu będziemy mieć wesela na które jest zaproszona jest cała wyspa

  20 listopad 2018 20:00
 • Avatar
  ***Q***

  moja żona uprawia ten zawód i teraz mamy najmniej spotykane zabawki

  20 listopad 2018 20:02
 • Avatar
  Katarzynka

  Skonczylam dietetyke i zmarnowalam 5 lat swojego zycia. Zero pracy. Jedyna szansa to wlasna dzialalnosc i liczenie niestety na cud.

  27 grudzień 2018 23:00
 • Avatar
  Maria

  Katarzynko, a co stoi na przeszkodzie otwarcia działalności ? Uważam, że warto. Nie wiem w jakim mieszkasz mieście ale znam 2 dietetyczki, ktore bardzo dobrze sobie radzą i nie brakuje im pacjentów. Pozdrawiam :)

  6 styczeń 2019 19:40
 • Avatar
  Luki

  ja sie w żaku uczyłam na konsultanta dietetyki i jestem zadowolona, bo sporo się nauczyłam, a nie musiałam kilku lat na to poświęcać. Zajęcia dobrze zorganizowane, można było z nich dużo wynieść

  16 maj 2019 15:22
 • Avatar
  ada

  Ja się zapisłam na dietetykę na PWSBiA ;)

  13 czerwiec 2019 20:18
 • Avatar
  Magda

  Właśnie skończyłam studia dietetyczne i zastanawiam się, co dalej. W necie trafiłam na kierunek ''coaching stylu życia''. Brzmi ciekawie, ale czy jest sens?

  3 lipiec 2019 11:26
 • Avatar
  kalka

  @Magda sens zawsze jest, w końcu zdobywasz dodatkową wiedzę w temacie, który cię interesuje :) Pierwszy raz spotykam się z tym kierunkiem, o co w nim chodzi?

  11 lipiec 2019 10:11
 • Avatar
  Dorka

  @Magda też czytałam o tym kierunku i powiem Ci, że do mnie trafia. Zastanawia mnie, czy taki coach znalazłby pracę w Polsce. @kalka to połączenie 3 sfer - zdrowej diety, aktywności fizycznej no i oczywiście tej sfery emocjonalnej.

  23 lipiec 2019 11:10
 • Avatar
  kalina

  Jestem po dietetyce i też się zastanawiałam nad tym, czytałam gdzieś ,że kierunek w Warszawie Coaching stylu życia , to nowośc ale i bardzo pożądany . Jestem zainteresowana , bo dobrze się zapromować i pomagać ludziom w dobrym stylu to ważna sprawa

  29 lipiec 2019 11:51
 • Avatar
  Kamas

  Kalino ale to taki coaching raczej dla osób po psychologii a nie po dietetyce... Przecież to umiejętności miękkie z zakresu właśnie psychologii moim zdaniem są przydatne a nie wiedza zdobywana na studiach o tematyce diet itp.

  31 lipiec 2019 17:07
 • Avatar
  milka

  @kalina zwłaszcza teraz, gdy zdrowy tryb życia jest taki modny. To może przejść :D @Kamas ale psycholog nie ułoży Ci diety, prawda?

  1 sierpień 2019 12:29
 • Avatar
  Witka

  @milka gdyby nie było zapotrzebowania na takich ludzi to nikt by nie otworzył takiego kierunku, bo to by się mijało z celem. @milka dokładnie, tutaj jest potrzebne wykształcenie nie tylko w jednej dziedzinie.

  2 sierpień 2019 21:00
 • Avatar
  Marzena

  @Witka z jednej strony może i masz rację, ale z drugiej to, że coś takiego sprawdza się za granicą wcale nie musi oznaczać, że sprawdzi się też tutaj. @Witka i myślisz, że przez te 2 lata to wykształcenie się zdobędzie? Trochę za mało chyba...

  5 sierpień 2019 17:22
 • Avatar
  kalina

  @Kamas, myślę,że i psychologia i dietetyka w promowaniu i nauczaniu dobrego stylu życia jest ważna, więc przyda się juz ta wiedza, którą mam.
  @milka, tak właśnie ,szczególnie teraz kiedy tak ciężko jest zdrowo żyć, gdzie wszystko jest bardzo przetworzone.
  @?marzena biorąc pod uwagę,że to drugiego stopnia, to uważam,że wystarczy

  21 sierpień 2019 22:50
 • Avatar
  Moniia

  Hej! Znalazłam wątek w googlach. Mam na imię Monika i szukam w Warszawie rocznej lub dwuletniej szkoły, a właściwie dobrego kierunku dietetyka. Zależy mi na dobrej jakości zajęciach. Ktoś coś podpowie?

  30 sierpień 2019 13:24
 • Avatar
  Mikołaj95

  Długo rozważałem wybór odpowiedniej dla mnie uczelni i dziś mogę zdecydowanie stwierdzić, iż wybranie uczelni WSKZ było najlepszym z możliwych wyborów. Świetne materiały, wysoki poziom nauczania i perfekcyjna obsługa ze strony pracowników uczelni. Jednym słowem polecam :)

  5 sierpień 2020 15:42
 • Avatar
  Karolina26

  Zainteresowanym studiami z dietetyki polecam ten kierunek na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Świetnie tam przygotowują do zawodu.

  4 styczeń 2021 11:07
 • Avatar
  Jdbxgeawn

  brandnameviagra <a href="http://llviabest.com/#">buying viagra on line</a> free viagra trials http://llviabest.com/ - viagra on line australia ’

  28 styczeń 2021 10:36
 • Avatar
  Lbggeawn

  brand pfizer viagra online <a href="http://genqpviag.com/#">buy viagra no prescription overnight shipping</a> viagra purchase http://genqpviag.com/ - best deals on genaric viagra ’

  2 luty 2021 11:21
 • Avatar
  NncsAtmob

  what i viagra for women <a href="http://lightvigra.com/ ">canadian rx pharmacy online</a> viagra line

  4 luty 2021 5:35
 • Avatar
  Lbsxgeawn

  drug price <a href="https://ssviagriia.com/ ">where to buy viagra online</a> canadian prescriptions

  4 luty 2021 13:49
 • Avatar
  Jbnbblarp

  canadian pharmacy review <a href="http://online21rxon.com/ ">pharmacie canadienne</a> canada meds

  6 luty 2021 3:01
 • Avatar
  Jbbvgeawn

  canada drug prices <a href="http://canadianpharmnorx.com/ ">canadian pharmacies online prescriptions</a> generic viagra online pharmacy

  6 luty 2021 21:29
 • Avatar
  Ahkdgeawn

  online order medicine <a href="http://storerxpharmcanada.com/ ">pharmacy prices compare</a> canadian online pharmacy reviews

  8 luty 2021 13:36
 • Avatar
  Kbcxleno

  canadian pharmacy meds <a href="http://xuypharmacyonline.com/">canadian pharmacy online</a> hiv

  8 luty 2021 15:24
 • Avatar
  Aqcfmectchuct

  cialis generic 20 mg <a href="http://cialisvja.com/ ">cialisВ® online</a> cialis cheap

  8 luty 2021 18:31
 • Avatar
  Fqhhgeawn

  viagra professional <a href="http://happyrxpharmacy21.com/ ">Viagra Super Active</a> online drugstore

  9 luty 2021 2:20
 • Avatar
  FvfcAtmob

  viagra dosage amounts <a href="http://hopeviagrin.com/ ">canadian pharmacy certified canada pharmacy online</a> viagraaustralia

  9 luty 2021 9:45
 • Avatar
  KuikUpdak

  bay viagra on line <a href="http://viagerkr.com/ ">viagra online from india</a> cheap viagra online

  11 luty 2021 3:22
 • Avatar
  Labxgeawn

  nebenwirkungen cialis viagra <a href="https://jecialisbn.com/ ">cialis 20 mg cp pellic</a> buy cialis mexico

  11 luty 2021 10:52
 • Avatar
  Jbnvblarp

  cash advance new castle pa <a href="http://samcash21.com/ ">how do i get a cash advance with american express</a> najm card cash loan

  13 luty 2021 4:31
 • Avatar
  Kvaxleno

  cash advance columbia ave battle creek mi <a href="http://rirocash.com/ ">cloud nine cash advance</a> payday advance ace

  15 luty 2021 23:41
 • Avatar
  Ahbzgeawn

  can wages be garnished for payday loans in texas <a href="http://daymoneygo.com/ ">cash loans no bank verification</a> no telecheck bad credit payday loans

  16 luty 2021 19:54
 • Avatar
  Fqbbgeawn

  cash advance blytheville ar <a href="http://ascashapply.com/ ">mr payday loans uk</a> state farm bank cash advance

  17 luty 2021 8:13
 • Avatar
  Abcfmectchuct

  viagra coupons online <a href="https://viagriyvik.com/ ">http://viagriyvik.com/ </a> best price viagra

  17 luty 2021 12:03
 • Avatar
  FbsgAtmob

  cialis sale online <a href="http://llecialisjaw.com/ ">cialis soft online </a> original cialis uk

  17 luty 2021 12:07
 • Avatar
  NbmoAtmob

  cialis and douextine <a href="https://buycialisxz.com/ ">http://buycialisxz.com/ </a> generic cialis 7days

  27 luty 2021 7:23
 • Avatar
  FjjuAtmob

  viagra 20mg <a href="http://viagraonlinejc.com/ ">http://viagraonlinejc.com/ </a> women and viagra

  3 marzec 2021 22:18
 • Avatar
  Lmoppgeawn

  http://essaywriteris.com/ - english essay writers essay writer program <a href="http://essaywriteris.com/ ">cheap essay help</a> pay you to write my essay

  23 marzec 2021 11:04
 • Avatar
  Jvqqgeawn

  https://dissertationahelp.com/ - writing a dissertation for dummies free dissertation help <a href="http://dissertationahelp.com/ ">dissertation examples</a> doctoral dissertations online

  25 marzec 2021 9:19
 • Avatar
  Brfgleno

  https://ljcialishe.com/ - generic cialis prices https://cialisvja.com/ - teva generic cialis https://viagraonlinejc.com/ - over the counter viagra substitute https://viagratx.com/ - cialis and viagra https://buycialisxz.com/ - cialis tadalafil

  30 marzec 2021 13:41
 • Avatar
  Lrbsgeawn

  use levitra https://uslevitraanna.com/ levitra professional 20 mg

  24 kwiecień 2021 7:43
 • Avatar
  Jbsdgeawn

  Sumycin https://onlinecanda21.com/ order medicine online

  25 kwiecień 2021 8:03
 • Avatar
  LhdvAtmob

  generic cialis in texas https://asciled.com/ cialis with dapoxetine 80mg

  25 kwiecień 2021 20:19
 • Avatar
  Bbdfleno

  viagra amazon https://gensitecil.com/ pomegranate juice and viagra together

  25 kwiecień 2021 21:08
 • Avatar
  Gvdbblarp

  tadalafil and sildenafil taken together https://boxtadafil.com/ best generic tadalafil

  26 kwiecień 2021 13:45
 • Avatar
  Ewa

  Dzień dobry.
  Zawód tylko dla osób z pasją, bardzo wymagający, oraz dla osób wytrzymałch psychicznie, zdecydowanie niedoceniany, z niestabilnymi zarobkami.Nie straszę, ale takie realia. Powodzenia.

  27 kwiecień 2021 10:37
 • Avatar
  RfvbAtmob

  10 mg cialis for sale https://cileve.com/ generic cialis cost

  27 kwiecień 2021 21:18
 • Avatar
  Abdggeawn

  Persantine http://canadianeve21.com/ Tadora

  27 kwiecień 2021 23:49
 • Avatar
  Fbsfgeawn

  Bactrim https://uspharmus.com/ Ventolin

  29 kwiecień 2021 1:02
 • Avatar
  Lrbsgeawn

  levitra daily dose <a href=http://uslevitraanna.com/>when to take levitra</a> levitra logo

  1 maj 2021 19:33
 • Avatar
  LhdvAtmob

  buy cialis online free shipping http://asciled.com/ - cialis 20mg tablets price cialis buy cheap with master card

  2 maj 2021 19:22
 • Avatar
  Gtnbblarp

  women taking viagra http://jokviagra.com/ viagra savings card

  6 maj 2021 8:49
 • Avatar
  LbsoAtmob

  generic cialis vs cialis https://ucialisdas.com/ cialis soft tabs

  6 maj 2021 21:14
 • Avatar
  RebfAtmob

  best price cialis https://rcialisgl.com/ best seller cialis

  9 maj 2021 3:43
 • Avatar
  Anoogeawn

  do asda sell viagra http://llviagra.com/ viagra masticable tiempo de efecto

  9 maj 2021 6:41
 • Avatar
  Lebngeawn

  Mestinon http://xlnpharmacy.com/ modafinil online pharmacy

  13 maj 2021 6:38
 • Avatar
  Bbshleno

  how to buy viagra http://loxviagra.com/ canada viagra

  13 maj 2021 10:34
 • Avatar
  Gtnbblarp

  buy cheap viagra on line http://jokviagra.com/ viagra alcohol

  14 maj 2021 1:37
 • Avatar
  LbsoAtmob

  cialis online paypal https://ucialisdas.com/ cheapest cialis 20mg

  14 maj 2021 2:14
 • Avatar
  Jebggeawn

  Betapace http://pharmacylo.com/ price pro pharmacy canada

  14 maj 2021 9:36
 • Avatar
  Anoogeawn

  caffeine effect on viagra http://llviagra.com/ cantidad viagra debo tomar

  15 maj 2021 23:41
 • Avatar
  RebfAtmob

  cialis without prescription,bc http://rcialisgl.com/ cialis coupon

  16 maj 2021 5:41
 • Avatar
  Fmrfgeawn

  cialis without rx https://cialisee.com/ cialis in canada

  16 maj 2021 19:20
 • Avatar
  Jebggeawn

  ed meds online without doctor prescription <a href=https://pharmacylo.com/>southern pharmacy</a> Alesse

  19 maj 2021 22:57
 • Avatar
  LbsoAtmob

  cialis australia http://ucialisdas.com/ - cialis canadian pharmacy no prescription cialis 5mg no perscription

  20 maj 2021 11:45
 • Avatar
  RebfAtmob

  dapoxetine/cialis http://rcialisgl.com/ - cialis for sale online original cialis pills

  22 maj 2021 4:40
 • Avatar
  Bbshleno

  viagra commercial 2016 http://loxviagra.com/ how much viagra to take first time

  22 maj 2021 5:05
 • Avatar
  Gtnbblarp

  cheap generic viagra https://jokviagra.com/ - purple viagra viagra dosage by weight

  22 maj 2021 19:42
 • Avatar
  Lebngeawn

  Voltaren https://xlnpharmacy.com/ canadian drugstore

  24 maj 2021 8:37
 • Avatar
  Jebggeawn

  Frumil <a href=https://pharmacylo.com/>Aygestin</a> 24 hours pharmacy

  25 maj 2021 10:32
 • Avatar
  geawnDev

  zithromax canadian pharmacy <a href=https://cjepharmacy.com/>prescription drug cost</a> world pharmacy store discount number

  27 maj 2021 3:14
 • Avatar
  geawnGtv

  express scripts online pharmacy <a href=https://pharmacyhrn.com/>canadian association of pharmacy students and interns</a> canadian pharmacy sarasota fl

  28 maj 2021 4:44
 • Avatar
  blarpAsd

  where can i buy cialis online in canada https://cialisjla.com/ - cialis cheap generic cialis soft tabs 20mg

  28 maj 2021 18:52
 • Avatar
  AtmobVed

  tadalafil liquid https://krocialis.com/ - craigslist cialis where to buy cialis in australia

  28 maj 2021 22:46
 • Avatar
  Irrantbib

  <a href=https://priligyset.com/>dapoxetine

  29 maj 2021 14:22
 • Avatar
  geawnAni

  canadian neighbor pharmacy <a href=https://pharmacyken.com/>Pilex</a> pharmacy shop

  4 czerwiec 2021 21:40
 • Avatar
  geawnAni

  rx pharmacy plus <a href=https://pharmacyken.com/>meds rx pharmacy</a> canadian pharmacy advair

  13 czerwiec 2021 7:48
 • Avatar
  Irrantbib

  <a href=http://vsviagrav.com>viagra online money order save

  30 czerwiec 2021 1:10
 • Avatar
  Irrantbib

  <a href=http://cialiswwshop.com/>buying cialis online</a>

  23 lipiec 2021 8:52
 • Avatar
  Xoxo

  Czy obecnie studiowanie dietetyki się opłaca i czy jest na nią zapotrzebowanie na rynku ?

  29 lipiec 2021 20:58
 • Avatar
  erureloh

  purchase cialis online cheap <a href="https://regcialist.com/">cialis 800 black canada</a> cialis shop <a href=https://regcialist.com/>cialis shop online</a> ’

  5 sierpień 2021 10:09
 • Avatar
  DefgeawnGtv

  Fulvicin <a href="https://pharmpharms.com/">anti fungal</a> motion sickness <a href=https://pharmpharms.com/>online pet pharmacy</a> ’

  5 sierpień 2021 19:11
 • Avatar
  VeifeAni

  prescription anti-inflammatory drugs <a href="https://inpharmxx.com/">northwest canadian pharmacy reviews</a> family rx pharmacy <a href=https://inpharmxx.com/>online classes for pharmacy technician</a> ’

  6 sierpień 2021 3:45
 • Avatar
  meeksHtf

  online pharmacy delivery usa <a href="https://storpharmon.com/">rx pharmacy phone number</a> legitimate canadian pharmacies online <a href=https://storpharmon.com/>canadian pharmacy vicodin</a> ’

  6 sierpień 2021 13:41
 • Avatar
  MoxiaVed

  buy cialis <a href="https://opencialicli.com/">5mg of cialis</a> cialis professional vs cialis <a href=https://opencialicli.com/>price of cialis</a> ’

  7 sierpień 2021 23:59
 • Avatar
  FalkSwa

  female viagra effects <a href="https://onviamen.com/">can you buy viagra over the counter</a> viagra soft <a href=https://onviamen.com/>viagra prank</a> ’

  8 sierpień 2021 7:31
 • Avatar
  erureloh

  cialis cena <a href="https://regcialist.com/">mail order cialis</a> viagra/cialis packs <a href=https://regcialist.com/>buy generic cialis</a> ’

  9 sierpień 2021 8:30
 • Avatar
  DefgeawnGtv

  pharmacy online prescription <a href="https://pharmpharms.com/">online medicine shopping</a> cvs online pharmacy <a href=https://pharmpharms.com/>Tizanidine</a> ’

  9 sierpień 2021 15:05
 • Avatar
  VeifeAni

  opioid prescription drugs <a href="https://inpharmxx.com/">how to buy drugs from canada</a> recommended canadian online pharmacies <a href=https://inpharmxx.com/>canadian compounding pharmacy</a> ’

  9 sierpień 2021 19:17
 • Avatar
  MoxiaVed

  online buy cialis <a href="https://opencialicli.com/">cialis with dapoxetine overnight to</a> generic cialis with dapoxetine 80mg x 10 tabs <a href=https://opencialicli.com/>cialis marke 20mg</a> ’

  11 sierpień 2021 19:11
 • Avatar
  DefgeawnGtv

  canadian pharmacy 365 <a href="https://pharmpharms.com/">Epivir-HBV</a> Depo-Medrol <a href=https://pharmpharms.com/>Cozaar</a> ’

  13 sierpień 2021 7:14
 • Avatar
  erurelcd

  hydrochlorothiazide kidney stones <a href="https://lisinoprilhydrochlorothiazidenh.com/">does lisinopril cause dry mouth</a> how long does it take lisinopril to work <a href=https://lisinoprilhydrochlorothiazidenh.com/>hydrochlorothiazide dose</a> ’

  14 sierpień 2021 7:22
 • Avatar
  NaivyAsgs

  sertraline long term effects <a href="https://zoloftsertralinest.com/">melatonin and zoloft</a> alternatives to zoloft [url=https://zoloftsertralinest.com/]half life of sertraline[/url] ’

  15 sierpień 2021 8:31
 • Avatar
  MoxiaVfs

  norvasc manufacturer <a href="https://norvascamlodipinegh.com/">has amlodipine been recalled</a> norvasc onset of action <a href=https://norvascamlodipinegh.com/>olmesartan amlodipine hctz</a> ’

  16 sierpień 2021 14:03
 • Avatar
  FalkSef

  what is the medicine atorvastatin used for <a href="https://lipitoratorvastatinfg.com/">atorvastatin efectos secundarios</a> atorvastatin nursing interventions <a href=https://lipitoratorvastatinfg.com/>atorvastatin benefits</a> ’

  16 sierpień 2021 19:38
 • Avatar
  DtfgeawnGtv

  generic seroquel xr <a href="https://seroquelquetiapinear.com/">substitute for seroquel</a> quetiapine fumarate 100 mg <a href=https://seroquelquetiapinear.com/>smoking seroquel</a> ’

  17 sierpień 2021 15:16
 • Avatar
  VeifeAfv

  lexapro antidepressant <a href="https://lexaproescitalopramsh.com/">average dose of lexapro</a> lexapro dosages <a href=https://lexaproescitalopramsh.com/>generic for escitalopram</a> ’

  17 sierpień 2021 19:50
 • Avatar
  meeksHtr

  cymbalta for opiate withdrawal <a href="https://cymbaltaduloxetinetg.com/">cymbalta and sweating</a> what is the generic name for cymbalta <a href=https://cymbaltaduloxetinetg.com/>duloxetine and aloieve</a> ’

  18 sierpień 2021 5:42
 • Avatar
  RnhgeawnDev

  prilosec dr <a href="https://prilosecomeprazolehu.com/">taking prilosec</a> omeprazole nursing implications <a href=https://prilosecomeprazolehu.com/>prilosec and dementia</a> ’

  18 sierpień 2021 6:02
 • Avatar
  Krbcerure

  thesis titles <a href="https://thesistga.com/ ">how to write thesis</a>

  17 wrzesień 2021 22:29
 • Avatar
  Dbgvgeawn

  umi dissertation express <a href="https://dissertationony.com/ ">best dissertation writing service</a>

  18 wrzesień 2021 4:33
 • Avatar
  SntdFalk

  essay on helping others <a href="https://essaydbze.com/ ">professional essay writing services</a>

  19 wrzesień 2021 22:56
 • Avatar
  Krbcerure

  thesis writing help uk <a href="https://thesistga.com/ ">thesis assistance</a>

  21 wrzesień 2021 21:46
 • Avatar
  Htbnerure

  besoin d une ordonnance pour du viagra <a href="https://dvigrarf.com/ ">bloeddrukverlagers en viagra</a>

  17 październik 2021 2:00
 • Avatar
  Dnrvgeawn

  african viagra plants <a href="https://avigraev.com/ ">viagra bei koronarer herzkrankheit</a>

  17 październik 2021 7:29
 • Avatar
  CntfVeife

  viagra metformin interaction <a href="https://xvigraux.com/ ">viagra nitrogen</a>

  17 październik 2021 12:22
 • Avatar
  cib

  Challenge Magnus Carlsen, Judit Polgar, Wesley So, and other top Grandmasters. Play or study chess anytime you like – for free! &nbsp;&nbsp;Sign Up&nbsp;&nbsp; Homepage is divided into the following parts: The champion and computer met at the Equitable Center in New York, with cameras running, press in attendance and millions watching the outcome. The odds of Deep Blue winning were not certain, but the science was solid. The IBMers knew their machine could explore up to 200 million possible chess positions per second. The chess grandmaster won the first game, Deep Blue took the next one, and the two players drew the three following games. Game 6 ended the match with a crushing defeat of the champion by Deep Blue. http://www.screensnark.com/forums/member.php?action=profile&uid=69163 Cleared a game in easy mode. The popular solitaire card game has been around for years, and can be downed and played on personal computers. There are numerous variations of solitaire that are usually played by one individual. Many of the following games are to... Koolsol Solitaire YouTube We’ve made more than just Klondike, so if you’re tired of playing the classic patience game, why not try one of our other versions. If you have a favorite version of patience that we haven’t made yet, please let us know.

  3 listopad 2021 11:12
 • Avatar
  Advetle

  Cialis Shipped From Canada Uqwpwg https://oscialipop.com - Cialis Mmtgeu Zyusmr <a href=https://oscialipop.com>buy cialis online from india</a> https://oscialipop.com - best price cialis Mvtfni

  5 kwiecień 2022 19:29
 • Avatar
  qzkfkr

  hydroxyclorine https://keys-chloroquinehydro.com/

  8 maj 2022 22:57

Dodaj swój komentarz *: