Archeolog - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_id-10065964

Jeśli lubi się historię, szczególnie tą z czasów, w których nie istniało jeszcze piśmiennictwo, można śmiało wybrać się na studia archeologiczne na jednej z wielu dostępnych specjalności. Trwają one zwykle 5 lat, po nich otrzymuje się tytuł magistra. Po tych studiach zdobywać się wystarczające umiejętności, by móc uprawiać zawód archeologa na co dzień. Wiąże się z nim jednak spora dyspozycyjność, bo praca archeologa to głównie podróże w miejsca jeszcze niezbadane, gdzie przeprowadza się wielodniowe badania. Bardzo ważne jest też pięcie się po szczeblach kariery naukowej, dzięki niej można zostać specjalistą wysokiej klasy z archeologii. Co ciekawe, archeologiem nie może zostać dysgrafik, gdyż jego praca wymaga sporządzania szczegółowej dokumentacji graficznej.

Jak wygląda praca archeologa?

Archeolog kojarzony jest przede wszystkim z grzebaniem w ziemi, i to w dużej mierze prawda, choć mało ma wspólnego z rolnictwem. Przeprowadza on wykopaliska na obszarach, na których istnieje możliwość zbadania życia prehistorycznego, jakie miało miejsce na danych obszarze tysiące lat temu. Dzięki wykopaliskom można poznawać historię naszych przodków z czasów, gdy jeszcze nie istniało piśmiennictwo. Tym właśnie zajmuje się archeolog – dotarciem do źródeł i wydobyciem z nich materiałów potwierdzających jego hipotezy.

najlepsze studia

Ścieżka kariery archeologa

Zarobki archeologa uzależnione są w dużej mierze od jego stopnia naukowego oraz doświadczenia w branży. Można zarobić tu nawet ponad 3,5 tysiąca złotych. Można na tym stanowisku pracować w muzeum za około 2 tysiące złotych. Archeologowie często zatrudniani są przez firmy prywatne wykonujące wykopaliska, na przykład pod budowę. Bardzo często obecnie zatrudnia się zespoły archeologów do pracy przy budowie autostrad, by przebadać grunt pod autostrady. Ponieważ w ostatnich czasach powstaje ich bardzo dużo, dobry archeolog nie powinien narzekać na brak pracy w kraju czy za granicą. Nie są to jednak komfortowe warunki pracy, chyba że ma się etat w muzeum. Często trzeba pracować na powietrzu, po wiele godzin dziennie, w chłodzie i złych warunkach sanitarnych. Tak więc jest to praca z pewnością tylko dla pasjonatów.

Ile zarabia archeolog?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku archeolog zarabia około 3600 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (61)

 • Avatar
  Cleo

  Archeolodzy zarabiają bardzo mało okolo 2000 zl a maja przecież nie łatwy zawód a np adwokat nie robi prawie nic a zarabia dużo dużo wiecej 9000 co do lekarza to zarabia dużo 7000 ale tyle powinien instruktor jazdy konnej lub hipoterapeuta zarabia od 1000 do 2000 to prawie tak jak archeolog ! A przecież jest różnica
  Pozdrawiam wszystkich a szczególnie archeologów

  26 styczeń 2014 10:41
 • Avatar
  kokokoko

  Cleo pewnie jest archologiem....mało kasy mało :D

  11 luty 2014 21:31
 • Avatar
  Kalolka

  Mam zamiar studiować ten kierunek i bardzo prosiłabym o szczery komentarz kogoś doświadczonego w tym zawodzie. Wiem, że jest ciężko odnaleźć sie po studiach, dlatego chcialabym wiedzieć jak opinie na stronach internetowych mają się do faktów ;)

  17 luty 2014 15:10
 • Avatar
  M

  Archeologia to kierunek dla ludzi, którzy kochają życie na walizkach. Ciągłe wyjazdy, poznawanie nowych osób i dosyć ciężka praca fizyczna. Tradycyjnie towarzyszy temu ciągły brak pieniędzy. W obecnej sytuacji prawie nie ma szans na "ciepły etat", więc osoba zainteresowana musi być przygotowana również psychicznie na pracę na krótkich zleceniach (najbardziej bolesne są zimy, kiedy pracy nie ma). Idealne zajęcie dla ludzi zakochanych w zagadkach i gardzących jakąkolwiek stabilizacją.

  21 luty 2014 17:15
 • Avatar
  Karol

  Ktoś kto pisał ten artykuł, chyba nigdy nie spędził nawet roku w w Instytucie Archeologii jakiegokolwiek instytutu. Sam tekst jest raczej powielaniem schematu, który przypisuje się pracy archeologa, i ogólną wizytówką którą sprzedaje się właśnie dzieciom w szkołach, by mniej więcej nakreślić jak mniej więcej powinna wyglądać praca archeologa. Jednak droga młodzieży, maturzyści i ewentualnie przyszli studenci, umówmy się te " podróże w miejsca jeszcze niezbadane" brzmi oczywiście enigmatycznie i bardzo fascynująco, a przede wszystkim bardzo zachęcająco dla młodej ciekawej świata i chętnej odwiedzania nowych zakątków młodzieży. Dlatego większość osób wybierając się na te studia wyobraża sobie, że zarówno okres studiów jak i życie już po otrzymaniu tytułu magistra, to czas wielkich wypraw w nieznane sypianie z beduinami na pustyni i inne mniej luba bardziej Indiana-jonesowe mrzonki. W rzeczywistości okres wykopalisk to zazwyczaj 1-1,5 miesiąca w roku, i dla większości studentów oznacza to kopanie pradziejowych stanowisk gdzieś na terenach Polski. A to już z pewnością brzmi mniej zachęcająco. Na wykopaliska zagraniczne owszem można się wybrać, ale na te są specjalne rekrutacje, i nie każdy uniwersytet takowe wykopaliska dla studentów zapewnia. Co więcej, jeśli już uda się dostać na wymarzone zagraniczne wykopaliska, trzeba je sobie samemu opłacić. Dla przykładu: Cypr, Sycylia, Krym to ok 1000-2000 zł, Liban, Armenia, Gruzja ok 2000-2500 zł, Turkmenistan ok 4000 zł czy też Izrael, Peru i inne południowo amerykańskie wykopaliska ok 8000- 10000 zł. Wydaję mi się, że mimo szczerych chęci nie każdego studenta stać na to by przeznaczyć takie kwoty na 1-2 miesięcy nie wakacji, lecz często ciężkiej pracy w bardzo różnych warunkach zarówno pogodowych, jak i sanitarnych.
  A po studiach, no cóż, albo jest się bardzo aktywnym studentem, uczestnikiem wielu konferencji, autorem przynajmniej kilku publikacji, czy też realizatorem różnych projektów, i wówczas decyduje się na pozostanie na uczelni i pisaniu doktoratu. (co również wiąże się z tym, że nadal nie można podjąć żadnej stałej pracy, zarabia się grosze dorabiając jako tłumacz, lub po barach wieczorami, a w ciągu dnia piszę się swoje publikacje, wystąpienia i doktorat). Albo jest się normalnym studentem, który zdaje z roku na rok, nikt go nie zna, nie ma możliwości, bądź nie chce pójść na doktorat i w tym momencie kończy się jego kariera, wychodzi z uczelni z tytułem magistra archeologii, staje na środku ulicy i zastanawia się w które drzwi zapukać by znaleźć prace, Co bardziej przedsiębiorczy mogą założyć własną firmę archeologiczną, ale tych jest już wcale sporo na polskim rynku.
  Tak z grubsza wyglądają studia i życie po studiach archeologicznych, przynajmniej z mojego punktu widzenia.
  AVE

  25 maj 2014 14:58
 • Avatar
  Trol

  To ciekawe, bardzo ciekawe. Z pewnością nie w Polsce uda się tyle zarobić w zawodzie archeologa, bo prawda jest taka, że nie ma pracy dla archeologów w naszym kraju. Choć może to źle ujęłam, praca jest, ale nie ma za nią wynagrodzenia więc nie da się żyć tylko i wyłącznie z pasji.

  29 sierpień 2014 16:46
 • Avatar
  szapur

  zgadzam się w 100% z @Karol, jestem magistrem archeologii.

  23 wrzesień 2014 0:15
 • Avatar
  Appleee_Pieee

  ekstra zawód pozdro

  15 październik 2014 18:10
 • Avatar
  Kajka

  Dla mnie archeolog ma łatwą prace, porostu: kopie szuka starych rzeczy itd.

  18 październik 2015 12:56
 • Avatar
  Martyna

  Kajka... nie chce oceniać ale archeolog nie ma łatwej pracy... z tego co mi wiadomo, siedzenie godzinami żeby wydobyć artefakt czy coś innego nie jest takie niesamowite. Na początku pewnie jara młodych ludzi ale nie cały czas. Muszą wyliczać gdzie pod ziemią dokładnie coś się znajduje a to też nic łatwego. Muszą wydobyte przedmioty oczyścić i zabezpieczyć... czyli kolejna żmudna robota i nie łatwa. Moim zdanie to "kopanie w ziemi" to nie odpowiednie określenie.

  26 luty 2016 15:23
 • Avatar
  ta z ODK

  Tak.. archeolog ma bardzo łatwą pracę.. Szczególnie kiedy wstaje wraz ze świtem by czym prędzej pędzić na stanowisko i wyrobić się z robotą do zachodu, albo kiedy przy świetle jednej małej latarni wyciągać z trzymetrowego dołu trzydziestokilowe worki spopielonych kości - nie jeden, czy cztery, ale wszystkie 112, bo trzeba zdać je do magazynu. Albo kiedy próbuje oczyścić kości polepione gliną, kiedy pod nogami zbiera mu się już woda gruntowa i ciężkie wiadro z tą gliną musi dawać wysoko nad głowę, żeby inny ktoś je odebrał. Albo kiedy musi sam, szpadlem przekopać całe stanowisko, czy też próbować rozbić kilofem ziemię o konsystencji skały. Miła, przyjemna i ŁATWA praca, nie ma co ;)

  21 kwiecień 2016 18:27
 • Avatar
  cezonia

  Arcgeolog kopiący na stanowisky archeologicznym, robiący do tego dokumentację itp. to ekscytująca, choć ciężka i fizyczna praca. Ale nue oszukujmy się, to dotyczy tyljo niewielkiej grupy, reszta cueszy się z sezonowego i niestałego zajęcia, jakim jest kopanie pod autostrady. Unni muszą nieźle kombinować, żeby załapać się do muzeum a i tam często wykonują prace poniżej swoich możliwości i wykształcenia. Polski archeolig nie jest zawodowo rozpieszczany, mit Indiany Jonesa to, niestety, tylko mit.

  9 maj 2016 18:42
 • Avatar
  Antek

  Czy to faktycznie prawda że dysgrafik nie może zostać archeologiem ? Proszę o odpowiedź osobę które studiowała archeologie i ma pewność

  23 czerwiec 2016 2:29
 • Avatar
  mj

  Może. Będzie trochę trudniej, ale zapewniam Ci że to możliwe. Ja dałem radę.
  Pozdrawiam
  M

  28 czerwiec 2016 14:58
 • Avatar
  Lidka

  Chcę się wybrać na te studia po liceum (obecnie jestem w 2 gimnazjum). Wiem, że nie jest to praca łatwa i przyjemna,ale czy ktoś z jakimkolwiek doświadczeniem w tym temacie może mi powiedzieć gdzie na takie studia wybrać się najlepiej,gdzie szukać zatrudnienia i jakie są kierunki(najbardziej to bym chciała na egiptologa)

  23 listopad 2016 16:49
 • Avatar
  Dariusz

  Witam,

  Lidko i inni poszukujacy informacji o archeologii... archeologia to w sensie spolecznym waska branza, po której bardzo trudno o prace. Po prostu to "elitarna" dziedzina i zapotrzebowanie spoleczne jest tu mniejsze niz w przypadku lekarzy, piekarzy, farmaceutow itp. itd. Ludzie na ogol nie interesuja sie archeologia, stad spoleczenstwo nie oferuje duzego zatrudnienia w tym zakresie. Dlatego warto wybrac ten kierunek studiow jako drugi albo po prostu zostac pasjonatem archeologii, czytajac ksiazki tych nielicznych, ktorzy zostali zawodowymi archeologami, bo dla nich miejsce akurat sie znalazlo.

  Pozdrawiam
  Dariusz
  archeolog

  4 styczeń 2017 4:26
 • Avatar
  Maya

  A czy jest tutaj osoba, która realizuje się jako archeolog zawodowo? Jestem studentką kulturoznawstwa, już po kulturoznawstwie jest trudny start, aczkolwiek, co zrobić, jak natura rwie..

  16 styczeń 2017 22:20
 • Avatar
  Artur

  Jestem doktorem archeologii. Prowadzę organizacje badawczo - publicystyczną. Współpracujemy z National Geographic, prowadzimy obecnie projekty badawcze w kilku krajach - w tym od dwóch lat w Japonii i Mongolii. Nikt z członków organizacji nie cierpi na finansowy niedostatek. Takie komentarze jak te wcześniejsze piszą ludzie, którzy liczą na to, że samo ukończenie studiów da im prace i pieniądze.

  2 luty 2017 21:43
 • Avatar
  Artur

  Trzeba mieć jeszcze dobry pomysł na siebie i konsekwentnie go realizować.

  2 luty 2017 21:46
 • Avatar
  Alicjaa

  Po przeczytaniu nie których komentarzy chyba zrezygnuję z moich planów na przyszłość ...
  Nie mam czym inwestować tak dużo w tą prace

  19 kwiecień 2017 11:36
 • Avatar
  Anonim

  Hej! mam pytanie: kto może wysyłać archeologów na wykopaliska? Czy mogą być to też muzea? Czy jedynie jakieś instytuty albo uniwersytety?

  28 kwiecień 2017 22:35
 • Avatar
  Uncharted

  A ja chyba mimo wszystko pójdę na archeologię

  25 sierpień 2017 15:26
 • Avatar
  - - -

  Ja mimo wszystko poszedłem na archeologie. Z tym że mam już pracę i wykształcenie więc dorabianie w maku mi nie grozi w przyszłości.

  10 październik 2017 13:36
 • Avatar
  Dariusz

  Do Pana Artura,

  nikt nie twierdzi, ze nie da sie pracowac w archeologii. Jest to jednak trudne. I o tym tu glownie jest mowa, zeby przestrzec mlodych ludzi przed idealistycznym traktowaniem tej dziedziny. Wiec jesli - zreszta jako doktorant - ma pan prace w archeologii, prosze nie byc ignorantem i nie sugerowac, ze inni sa glupi lub leniwi, skoro tej pracy nie maja. Stan archeologii i jej spoleczne zapotrzebowanie jest takie jakie jest i nie nalezy patrzec na calosc zagadnienia przez pryzmat wlasnego ja, 'bo ja mam prace", to inni tez powinni miec itp. Sa rozne uwarunkowania i trzeba sobie z tego zdawac sprawe. Samo ukonczenie studiow nie da pracy. A co jeszcze ma dac te prace oprocz ukonczenia studiow i jej poszukiwania? Doktorat? OK, ale to trzeba mlodym ludziom powiedziec, a nie robic im nadzieje na prace po 5 latach studiow. Z drugiej strony, nikt normalny nie mysli , ze same studia dadza prace, trzeba jej szukac, ale to nie oznacza od razu doktoratu. Prosze wiec cieszyc sie praca archeologa, ale patrzec tez szerzej na swoja branze i jej spoleczny kontekst. A krytyczne opinie, powierzchowne i jednolicie oceniajace wszystkich innych wczesniej piszacych, prosze zostawic dla siebie.

  Dariusz
  archeolog, magister z lat 90-tych, praca w branzy od ponad 20 lat.

  18 grudzień 2017 1:46
 • Avatar
  rufus

  zawód ten jest bardzo ciekawy wiec jestem zinteresowany

  28 luty 2018 11:19
 • Avatar
  Anka

  Szukam czegoś po zawodach... co mogę robić w przyszłości... nie mam toralnie pomysłu a tu 3 gim i trzeba wybrać szkołę... myślałam na archeologią, ale jakoś nie przekonywują mnie te pieniężne inwestycje w te wyjazdy... idę szukać czegoś innego...

  7 styczeń 2019 20:49
 • Avatar
  Robert

  Witam chciałem uzyskać informację gdzie dokładnie można znaleźć pracę po studiach archeologicznych w Polsce. Inf. Potrzebna mi jest do badań socjologicznych. Jakie są możliwości. Szukam różnych kategorii. Praca archeologa terenowego, praca na uczelni, praca w muzeum

  6 luty 2019 5:09
 • Avatar
  Tomasz

  Można pracować przy realizacji inwestycji budowlanych (budynki, autostrady), muzea, uczelnia, urzędy konserwatorskie. Można też smażyć frytki w KFC albo jakimś McDonald's.

  25 luty 2019 10:02
 • Avatar
  Huiii

  Tomasz a długo smazysz te frytki w KFC? Fajnie jest?

  5 lipiec 2019 10:05
 • Avatar
  Paweł

  Archeologia w Polsce to bardzo niszowy zawód, szczególnie kiedy idzie o archeologię śródziemnomorską lub rejonów poza-europejskich. Małe dotacje, pozostawanie w tyle za potęgami typu Anglia, USA, plus oczywiście ukryta ale obecna rywalizacja. Państwa, które zapoczątkowały badania archeo chcą być nadal w czołówce, poza tym mają o wiele większe od naszych dotacje na takie badania, często od prywatnych sponsorów. No i układy i znajomo sci, bez tego nie wejdziesz w środowisko na dobre a żeby te układy zdobyć, trzeba przejść przez studia i gdzieś si e zaczepi c, czyli trochę zamknięte koło. Tak to wygląda w PL. Za granicą trochę inaczej, bo i zapotrzebowanie trochę większe i inna mentalność środowiska naukowego, aczkolwiek łatwo nie jest.

  15 lipiec 2019 15:23
 • Avatar
  Natalia

  Jestem obecnie w klasie 8, i musze wybrać szkołe, zastanawiam się czy jak zrobie szkołę fotograficzną z rozszerzoną geografią, a później studia archeologiczne i fotograficzne czy łatwiej będzie mi znaleść prace w przyszłości, a co najważniejsze czy będę mieć dobre zarobki. Zastanawiam się jeszcze nad liceum biologiczno, matematyczno, chemicznym, ponieważ mam ze wszystkich tych przedmiotów piątke, proszę o radę najlepiej zawodowego archeologa lub fotografa, z góry dziękuję. Natalia

  14 wrzesień 2020 17:08
 • Avatar
  Sophie

  Dołączam się do pytania @Natalia

  12 październik 2020 15:32
 • Avatar
  Mafda

  Też się tym interesuję. Dołączam się do pytania Natalii, ale dodam swoje. O co chodzi z tym zatrudnianiem się w muzeum?

  1 grudzień 2020 16:00
 • Avatar
  Envemivon

  Created on 4 19 2007 <a href=https://propecia.hair>propecia help</a> Scheufler O, et al

  10 grudzień 2022 11:48
 • Avatar
  spadshows

  29 This novel mouse model of inducible endothelial restricted human ET 1 overexpression will facilitate understanding the role of ET 1 in the pathophysiology of hypertension and should stimulate development of novel ET 1 antagonists with fewer side effects than those currently available, improving our ability to successfully treat hypertension, particularly difficult to control or resistant hypertension, to improve outcomes of hypertensive subjects <a href=http://clevitras.cyou>prix levitra 10 mg bayer</a>

  11 grudzień 2022 5:48
 • Avatar
  alkalia

  Companies should be ashamed of themselves for selling this crap <a href=http://clomid.one>tips for getting pregnant on clomid</a>

  11 grudzień 2022 22:09
 • Avatar
  unfaips

  Over 30 000 women with minimal symptoms were examined between 1968 and 1987 for the detection of early stage breast cancer <a href=https://cialis.homes>buy cialis online without a prescription</a>

  16 grudzień 2022 10:56
 • Avatar
  Flunlib

  Especially if you did not use hCG on cycle <a href=http://clevitras.monster>el levitra funciona</a> I go back on Thurs for another scan and if it is big enough I will trigger shot on Thurs and IUI on Fri

  16 grudzień 2022 23:27
 • Avatar
  GoannaLeS

  <a href=https://bestcialis20mg.com/>buy online cialis</a> RE values of organs from Control group 2 were recorded S2D Fig and compared with RE values of Control group 1

  15 styczeń 2023 15:57
 • Avatar
  Hummize

  It s also not a safe treatment for hot flashes associated with pregnancy <a href=http://doxycycline.buzz>doxycycline heartburn</a>

  24 styczeń 2023 7:22
 • Avatar
  viendum

  Jacinto YzaGuKTFVseqbmy 6 16 2022 <a href=http://brandcialis.best>cialis 20mg price</a> For the one female who stopped AI therapy, vasomotor symptoms were the reason for discontinuation

  26 styczeń 2023 1:32
 • Avatar
  acquibicy

  <a href=https://cialis.autos>cheap generic cialis</a> Highlighting the farm is always a good thing

  26 styczeń 2023 11:08
 • Avatar
  phemili

  In addition to feeling achy and experiencing bone pain, Lisa also experienced medically induced menopause as the result of her tamoxifen treatment <a href=https://cialis.autos>buy cialis online with prescription</a> This induction of apoptosis was confirmed to be selective to cancer cells, as normal colon cells NCM460 remained unaffected by PLX treatment

  27 styczeń 2023 17:47
 • Avatar
  arrisee

  <a href=http://cialis.hair>cialis without a doctor's prescription</a> An acceptable analytical method for residue detection needs to be established and such method has not been established or cannot be established, or The extralabel use of the drug or class of drugs presents a risk to public health

  29 styczeń 2023 7:06
 • Avatar
  traidge

  Staph infection is treated with antibiotics <a href=https://brandviagra.top>does viagra help with premature ejaculation</a>

  31 styczeń 2023 9:21
 • Avatar
  invadly

  viagra walgreens ibuprofen mini softgels Newspapers should not apologise to politicians for being robust <a href=http://cialis.makeup>purchasing cialis online</a> com 20 E2 AD 90 20Viagra 20Pill 20Price 20 20Cara 20Membeli 20Viagra 20Di 20Apotik cara membeli viagra di apotik Nandor Csepreghy, a deputy state secretary at the NationalDevelopment Ministry, told business daily Vilaggazdasag in aninterview published on Friday the suspended payments totalledaround 400 billion forints 1

  31 styczeń 2023 11:52
 • Avatar
  abuluts

  Rufus HrzXuKLBwmhXVF 5 20 2022 <a href=http://priligy.bond>priligy amazon canada</a>

  2 luty 2023 4:47
 • Avatar
  creaway

  The bottomline is that the majority of trials DO have a positive outcome <a href=http://brandcialis.best>buy cialis professional</a> Breast cancer is an uncommon malignancy in men; therefore, the approach to treatment is mostly modeled on that used in females

  2 luty 2023 17:32
 • Avatar
  Bealgarma

  <a href=http://cialis.motorcycles>canadian pharmacy cialis</a> QuarkXPressВЄ 4

  2 luty 2023 18:24
 • Avatar
  Agowdet

  The strengths of this study are its large size, population representativeness, and completeness <a href=https://aviagra.best>how does viagra work in the body</a>

  3 luty 2023 16:26
 • Avatar
  Bealgarma

  Some patients benefit from the avoidance of certain foods, including caffeinated beverages, alcohol, milk, chocolate, and tomatoes <a href=https://cialis.motorcycles>generic cialis 20mg</a> levitra ivermectine crme kopen Гў HeГў s a little different than your average pitcher; heГў s weirder than most, Гў the catcher said

  5 luty 2023 3:48
 • Avatar
  neerlobre

  <a href=http://acialis.top>cialis online india</a> The primary antibodies included anti cTnT mouse monoclonal, Abcam, anti pH3 rabbit monoclonal, Abcam, anti Ki67 rabbit monoclonal, Abcam, anti Brdu mouse monoclonal, Cell Signaling Technology, anti О± actinin mouse monoclonal, Sigma, anti О± actinin rabbit monoclonal, Cell Signaling Technology and anti PECAM antibody rabbit polyclonal, Abcam

  10 luty 2023 8:41
 • Avatar
  Choossy

  These effective and accurately composed injections are extensively popular for their enhanced shelf life <a href=http://clomid.homes>clomid medication</a> The main indications for anti TNF О± treatment in sarcoidosis are reported in Table 3 33

  17 luty 2023 12:01
 • Avatar
  seegree

  Table 4 Proportion of Patients With at Least One Volume Depletion Related Adverse Reaction Pooled Results from 8 Clinical Trials Baseline Characteristic Comparator Group Canagliflozin 100 mg Canagliflozin 300 mg Overall population 1 <a href=https://buycialis.homes>cheap cialis online canadian pharmacy</a> expression changed, and there was a red red blood hot sugar sword in the palm of his hand

  21 luty 2023 7:00
 • Avatar
  shalync

  JAMA 1996; 275 539 544 <a href=http://buycialis.beauty>generic 5mg cialis best price</a>

  27 luty 2023 0:00
 • Avatar
  Wigatte

  <a href=https://buycialis.hair>generic cialis 20mg</a> After the tamoxifen initiation, patients were evaluated at months 3, 6, and 12 for adherence and drug interactions, and plasma Z endoxifen quantification

  5 marzec 2023 11:53
 • Avatar
  Louttdele

  This is an advantageous aspect about laparoscopic surgery <a href=http://cialiss.hair>best place to buy cialis online reviews</a>

  4 maj 2023 15:26
 • Avatar
  wofvPb

  00 D more than manifest <a href=https://prilig.monster>what is priligy tablets</a>

  15 lipiec 2023 23:51
 • Avatar
  Sumiti

  We offer loans at affordable interest rates from 2% for personal loans and business loans with flexible repayment terms of up to 25 years. For more information about this offer please (WhatsApp) number +918131026914 sumitihomelend@gmail.com Mr. Damian Sumiti for more information if you are seriously interested

  17 październik 2023 10:11
 • Avatar
  MR. MARKK DAVSON

  Jesteśmy firmą zajmującą się inwestycjami finansowymi i poszukujemy firm lub osób prywatnych do inwestowania.
  Informujemy, że nasza firma inwestuje w firmy lub osoby fizyczne, które potrzebują kapitału na rozpoczęcie dowolnego rodzaju działalności lub projektów.
  Nasza inwestycja finansowa w ramach pożyczki krótkoterminowej wynosi od $10,000,000.00 USD do $100,000,000.00 USD.
  Nasza długoterminowa inwestycja pożyczkowa wynosi od $100,000,000.00 USD do $300,000,000.00 USD i więcej
  Oferujemy pożyczki dla osób fizycznych w przedziale od $10,000.00 USD do $50,000,000.00 USD.
  Oprocentowanie naszej pożyczki wynosi 2%, a okres spłaty pożyczki wynosi od 1 roku do 35 lat. czas trwania.
  Teraz nasza firma poszukuje również osoby, która będzie przedstawicielem naszej firmy w Twoim kraju.
  Jeśli jesteś zainteresowany reprezentacją naszej firmy w swoim kraju, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższych e-maili:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com,
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com

  Thank you
  C.E.O. Rev. Mark Davson
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM
  United Kingdom, England (UK)
  Email:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  Email: markdavsonloanfirm@hotmail.com
  WhatsApp:+447300935913

  8 styczeń 2024 9:49
 • Avatar
  MR. MARKK DAVSON

  Uwaga:

  Szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY POŻYCZKOWEJ FINANSOWEJ, która udzieli Ci pożyczki od 50,000.00 Euro do

  50,000,000.00 euro (na pożyczkę biznesową lub firmową, pożyczkę osobistą, kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, pożyczkę konsolidacyjną, kapitał podwyższonego ryzyka, pożyczkę na opiekę zdrowotną itp.) Czy odmówiono Ci pożyczki z banku lub instytucji finansowej z jednego powodu lub inny?
  Złóż wniosek teraz, a otrzymasz prawdziwą pożyczkę finansową przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM, jesteśmy „międzynarodowo akredytowanym pożyczkodawcą”, który udziela PRAWDZIWYCH POŻYCZEK FINANSOWYCH osobom fizycznym i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z ważnym
  dowód osobisty lub międzynarodowy paszport swojego kraju w celu weryfikacji.
  Spłata naszej pożyczki rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a czas trwania spłaty wynosi od 3 do 35 lat.
  Nasza firma potrzebuje również osoby, która będzie przedstawicielem naszej firmy w Twoim kraju.

  W CELU NATYCHMIASTOWEJ ODPOWIEDZI I PRZETWARZANIA WNIOSKU O POŻYCZKĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH,
  Skontaktuj się z nami bezpośrednio za pośrednictwem tego e-maila: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com

  Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

  Pełne imię i nazwisko:____________________________
  Kwota potrzebna jako pożyczka: ________________
  Czas trwania pożyczki:__________________________
  Cel pożyczki:______________________
  Data urodzenia:___________________________
  Płeć:_______________________________
  Stan cywilny:__________________________
  Adres kontaktowy:_______________________
  Kod pocztowy miasta:__________________________
  Kraj:_______________________________
  Zawód:____________________________
  Telefon komórkowy:__________________________

  Wyślij swoją prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com

  Dziękuję
  dyrektor generalny Wielebny Mark Davson
  MARK DAVSON FIRMA POŻYCZKOWA FINANSOWA
  Wielka Brytania, Anglia (UK)
  E-mail: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  E-mail: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  E-mail: markdavsonloanfirm@hotmail.com
  WhatsApp:+447300935913
  WhatsApp:+447405992232

  8 styczeń 2024 9:50

Dodaj swój komentarz *: