Stomatolog - zarobki, opinie i komentarze.

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Big_dentysta

Jest to jeden z najtrudniejszych i najbardziej poważanych zawodów, jak każdy medyczny. Aby móc zostać dentystą należy ukończyć studia medyczne na kierunku stomatologicznym. Po ukończeniu studiów otrzymuje się ograniczone prawo do wykonywania zawodu, a następnie można przystąpić do stażu podyplomowego. Następnie należy zdać specjalny egzamin, który daje prawa do wykonywania zawodu i już można podjąć praktykę stomatologiczną. Osoby chętnie do wykonywania tego zawodu muszą mieć nie tylko spore zainteresowania medycyną, ale także szereg innych predyspozycji osobowych. Przede wszystkim muszą być osobami o stabilnych dłoniach, nie mogą cierpieć na żadne zaburzenia psychiczne i nerwowe, które mogłyby spowodować fatalne następstwa w razie gdyby stomatolog dostał ataku podczas obsługiwania pacjenta. Trzeba mieć do pacjentów cierpliwość, być delikatnym ale zdecydowanym, wzbudzać zaufanie, umieć rozmawiać z pacjentami i słuchać o ich problemach.

Jak wygląda praca stomatologa?

Dentysta jest lekarzem, który zajmuje się leczeniem i profilaktyką zębów oraz dziąseł. To dentysta pomaga, gdy z niewiadomej przyczyny zaczyna nas boleć ząb, to u niego można zafundować sobie nową koronę na zęba, założyć plombę, usunąć zęba, czy wyleczyć dziąsła. Dentysta za pomocą specjalistycznych urządzeń i leków pozwala zahamować proces zapalny w zębach i przyzębiu oraz wyleczyć go. Zajmuje się on też uświadamianiem pacjentów co do profilaktyki chorób, dbania o zęby, właściwej ich pielęgnacji.

najlepsze studia

Ścieżka kariery stomatologa

Stażyści stomatologiczni zarabiają około 1000 złotych. Osoba z prawem do wykonywania zawodu, ale bez większego doświadczenia może zarobić do 1600 złotych netto. Natomiast dentysta z większym stażem zarabia już do 2,5 tysiąca złotych netto. Gdy otworzy się własny gabinet stomatologiczny oraz zrobi dodatkowe specjalizacje na przykład z zakresu chirurgii szczękowej, można liczyć na jeszcze większe dochody, powyżej 3 tysięcy złotych netto. Zawód dentysty wciąż jest jednym z najlepiej opłacanych i najbardziej prestiżowych w Polsce.

Ile zarabia stomatolog?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku stomatolog zarabia około 3800 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (37)

 • Avatar
  jabłonka

  nie wiem co mądry pisał te wypociny ale po chirurgii szczękoej zarabia się 10 000 wzwyż

  24 marzec 2014 21:38
 • Avatar
  Ania

  A ty to przeczytałaś? Przecież to nie jest o chirurgu tylko o zwykłym stomatologu :)

  9 październik 2014 22:20
 • Avatar
  Anna

  bardzo ciekaww. ja zarabiam 7,5 tys...

  25 listopad 2014 18:11
 • Avatar
  Asia

  jakość świadczonych usług, jest wątpliwa w większości przypadków, kasują ludzi jak za zboże. w dzisiejszych czasach uniwersytety produkują, takich specjalistów na potęgę więc zakładam, że ceny spadną,a jakość usług się poprawi.

  2 grudzień 2014 16:18
 • Avatar
  Ewa

  nikt nie produkuje stomatologów bo, żeby takim zostać trzeba być przede wszystkim mądrym a takich już teraz niewielu.a "zwykły"stomatolog czyli bez dodatkowej specjalizacji w swoim prywatnym gabinecie zarabia od 20000 i wzwyż miesiecznie

  1 luty 2015 17:19
 • Avatar
  Ewa

  I Asiu na spadek cen za usługi raczej bym nie liczyła:)))

  1 luty 2015 17:20
 • Avatar
  Damian

  Eh, jedno zero im uciekło. Sam jestem na 1 roku stomy. Koleżanka, która rok temu skończyła studia, wyciąga 8,5 tyś miesięcznie. Swój własny gabinet to min. 20 tyś. A jak do tego są implanty i takie inne to 50 tyś jest. Co cena którą ludzie płacą, za nasze cierpienie przez te lata nauki. Ciężkiej, stresującej nauki.

  21 kwiecień 2015 22:29
 • Avatar
  Sara

  Ewa.. hahah grubo się mylisz..Stoma idzie zaraz za farmacją.. wszystko się prywatyzuje.. Niech tylko wypromują się już POWSTAŁE sieci klinik dentystycznych, ceny spadną bo wzrośnie konkurencja.. Dentysta to zwykły rzemieślnik, dodatkowo tylko zdziera kasę z pacjenta. Poczekamy, zobaczymy- przyjdzie konkurencja związana z prywatą to zobaczysz:) za 3000 zł będziesz robić, ale nie ma co płakać to ładna kasa:) jeszcze 5- 10 lat :)) Już tworzą zęba z komórek macierzystych- wszystko pójdzie do przodu :) Zresztą pamiętajcie, że większość Polaków i tak nie uważa dentysty za lekarza.. Z doświadczenia: NA LEKARSKI!!! tylko lekarski!

  7 sierpień 2015 12:08
 • Avatar
  :)

  hahah grubo się mylisz..Stoma idzie zaraz za farmacją.. wszystko się prywatyzuje.. Niech tylko wypromują się już POWSTAŁE sieci klinik dentystycznych, ceny spadną bo wzrośnie konkurencja.. Dentysta to zwykły rzemieślnik, dodatkowo tylko zdziera kasę z pacjenta. Poczekamy, zobaczymy- przyjdzie konkurencja związana z prywatą to zobaczysz:) za 3000 zł będziesz robić, ale nie ma co płakać to ładna kasa:) jeszcze 5- 10 lat :)) Już tworzą zęba z komórek macierzystych- wszystko pójdzie do przodu :) Zresztą pamiętajcie, że większość Polaków i tak nie uważa dentysty za lekarza.. Z doświadczenia: NA

  7 sierpień 2015 12:22
 • Avatar
  DDS

  Sara skąd ta niechęć do stomatologów?

  16 wrzesień 2015 17:16
 • Avatar
  pablo

  A te komórki macierzyste to ci wszczepi stolarz!!!!

  1 grudzień 2015 0:24
 • Avatar
  Iga

  Stomatolog musi miec sponsora.Chociaż bedzie ktos b.dobry w tym zawodzie bez kasy nic nie zdziala.Starsze pokolenie proponuje tylko 30% od przerobu.Nikt nie chce dac umowy o prace najlepiej gdyby zalozyl ktos swoja dzialalnosc.Jesli umowa o prace to fikcja- najnizsza krajowa.Praca w tym zawodzie to praca na czarno:( .

  7 grudzień 2015 0:25
 • Avatar
  m

  Skąd wy wzięliście te zarobki?! tak zarabia elita w dużych miastach reszta dużo skromniej!

  11 marzec 2016 10:05
 • Avatar
  lekarz

  co tu gadać, jak nie masz znajomości i jesteś głupawy, a chcesz zarabiać kase to idź na stomatologie lub medycynę.
  Piszę o ludziach bez żadnych pleców: Generalnie inteligentni ludzie odnajdą się w innych branżach nieregulowanych, zarobią swoje od 5 tyś w zwyż na własnej działaności w górę nie ma ograniczeń jak lubia co robią i oczywiście troche im sie uda. Głupsi ludzie nie dali by sobie rady na takim polu konkurencji stąd powinni wybierać zawody regulowane, limitowane m.in takimi są lekarz i stomatolog, Stomatolog to wolny człowiek po studiach więc kasa po stażu od 5tyś na dzień dobry, potem wyżej, a w wieku 28 lat to mało kogo znam kto ma poniżej 10tyś. Wzwyż to własna działalność, implanty itd i jedziecie od 10 wzwyż zależy co kto lubi 50 tyś też nie jest jakimś wyjątkiem, ale spokojnie nie przesadzajmy. Pójdziecie na lekarza to musicie mieć na więcej etapach szczęście, zwłaszcza na zabiegowych. Lekarzy produkują mnóstwo nie tak jak stomatologów i ich usługi sa na oddziałach często wykonywane. Wiec jak chcecie być innym lekarzem niż medycyna estetyczna to prawdopodobnie praca w szpitalu musi być częścią pracy. Tu pamiętajcie na etacie najmniej dostaniecie 2,500zł na ręke jako specjaliści, a na kontrakcie różnie ale więcej. Generalnie nie zoperujecie komuś serca w garażu, guza mózgu w pokoju, czy jakiejś operacji. Wiec zabiegowcy jesteście na łasce ordynatora co wam da zrobić i jak szybko się nauczycie. Stomatolog to jak usg, można prawie wszędzie to robić.
  Generalnie jak ktoś ma wątpliwość co lepsze to stomatologia totalnie lepsza niż medycyna. Ale jak ktoś ma mieć szczęście w medycynie to też zarobi 40tyś, ale wtedy raczej dyżury kilka w miesiącu, duża liczba godzin pracy codziennie itd, ew. prywatna lecznica. Ale po co liczyć na szczęście, trzeba liczyć na siebie.
  W medycynie dyżury dochodzą jako negatywnych wyraz jakości życia, Stomatolodzy nocami nie pracują generalnie mówiąc. Jeszcze jedno, masz kase to masz na edukacje, skoro w stomatologii masz kase to szybciej masz na edukacje. Poza tym zęby to nie kardiochirurgia, czy ortopedia sprawa jest prosta jak but co tu dużo mówić jeśli mamy porównywać. Zależność od innego lekarza spada do zera w stosunku do sytuacji w medycynie. Procesów sądowych dużo mniej bo sprawy błache i odszkodowania małe. Faceci mądrzy znacie języki lub się ich nauczycie zostańcie dobrymi inżynierami wypad z kraju albo w kraju i zarobicie kase, wybierajcie najlepsze szkoły. Znam mega zdolnych ludzi co żałują że poszli na lekarski i zrezygnowali Ci którym się udało z zawodu, znam tak samo zdolnych którzy nie żałują. Każdy mam inaczej. Nie znam głupków którzy poszli na medycynę czy stomatologię i żałują to jest pewne. wniosek jest jak na początku jesteś głupkiem=nie będziesz żałował wybrania takiej ścieżki zawodowej z dużym prawdopodobieństwem. Jesteś ogarniętym kolesiem co może wybrać jaką chce uczelnie i jaki chce kierunek w polsce tak generalizując masz duże prawdopodobieństwo, że możesz żałować. Nie wiem jakie to prawdopodobieństwo jest ale...
  Popatrzcie na statystykę liczby studentów medycyny i stomatologii na przestrzeni ostatnich 30 lat. Zobaczycie że teraz jest ogromnie duży wzrost ok. dwukrotny lekarskiego a stomatologia bez szału nie rośnie.
  Generalnie mocno się zastanówcie nad wyborem zawodu lekarza jak się zastanawiacie, pójdźcie do szpitala pogadajcie zobaczcie jak pracuje i przezyjcie kilka dyżurów i pomyślcie czy całe życie chcecie tak pracować.
  Na koniec dodam, że lekarz bez specjalizacji i bez pensji z ministerstwa na okres specjalizacji to może w mieście >100tyś mieszkańców za darmo pracować na specjalizacji przez 5 czy 6 lat, tak lekarzy w polsce brakuje.-To jest cała prawda o braku lekarzy. Pokażcie mi w którym zawodzie po studiach ktoś proponuje pracę za darmo. Poza tym po takim okresie specjalizacji podziękują wam i będziecie musieli szukać pracy w innym miejscu.
  W małych miastach jest inaczej, dadzą pracę pewnie z umową lojalnościową. Generalnie fascynaci walić w medycyne, mądrzy nie fascynaci wypad z tej bajki, albo robić to dodatkowo z innym kierunkiem studiów by sobie aspiracje zaspokoić i tyle. Aspiracje ważna rzecz.

  5 maj 2016 11:24
 • Avatar
  Aaannnna

  Popieram kolegę w 100% 😊

  7 październik 2016 7:31
 • Avatar
  krystian

  ....

  21 grudzień 2016 17:19
 • Avatar
  krystian

  a jakie trzeba ukończyć studia???

  21 grudzień 2016 17:19
 • Avatar
  Daria

  A po jakim czasie można tak naprawdę liczyć na tzw. " względną stabilizację" w stomatologii?

  27 grudzień 2016 23:08
 • Avatar
  Narcyza

  Jestem teraz w szóstej klasie i poważnie myślę o zawodzie stomatologa. Wiem, że czeka mnie bardzo dużo nauki, ale jak się chce to się uda! Zastanawiam się jaką szkołę wybrać po podstawówce (czeka mnie 7 i 8 klasa[reforma]) i sądzę, że Liceum Ogólnokształcące: rozszerzona matematyka, biologia i chemia. Chyba dobrze wybieram.

  6 czerwiec 2017 20:55
 • Avatar
  Greg

  A ja skończyłem farmację........Piszecie stomatolog nie lekarz???? A farmaceuta to nie sprzedawca.....Kilka tysiecy leków w głowie......możliwości są ..nie tylko apteka bo tu już sieci dyktuą swoja politykę.....Farmacja to znakomita baza do rozwoju.....ja postawiłęm na żywienie w sporcie i psychologię sportu.....znajomość farmacji jest doceniana i przydatna....zaczynam teraz szkolenie antydopingowe......i powoli , systematycznie buduje swoje pasje i kometencje. Farmaceuci ...dookoła wiele możliwości.....naprawdę

  9 lipiec 2017 23:54
 • Avatar
  Ewa

  A ja po szkole średniej wybrałam się na stomatologię i dzisiaj mam dobrą pracę, którą znalazłam dzięki irspoland.com. Polecam profesjonalizm tej firmy, ludzie tam bardzo szybko i skutecznie działają. Zarobki również mnie satysfakcjonują.

  13 październik 2017 8:52
 • Avatar
  Dominika

  Dentyści w różnych miejscach pracy osiągają różne zarobki.. myślę, że to jest główny czynnik, który świadczy o wynagrodzeniu. Ja wcześniej pracowałam w miejscu, które postanowiłam zmienić, bo nie chciałam pracować za marne pieniądze. Zgłosiłam się do firmy IRS Polnad i dzięki nim mam pracę, z której jak na razie nie chcę rezygnować

  20 październik 2017 8:22
 • Avatar
  Jola

  Też słyszałam o firmie irs Poland. Pomogli wielu moim znajomym po studiach. Początki w zawodzie dentystów niestety nie są zbyt łatwe. Zawód sam w sobie bardzo dobry, przyszłościowy, zarobić też można dużo, trzeba tylko zdeterminowanie dążyć do znalezienia pracy.

  13 listopad 2017 8:37
 • Avatar
  Sławek

  Ja też znalazłem pracę za pośrednictwem irspoland.com. Już myślałem, że zostanę bez pracy nie mając swojego gabinetu i żadnych "pleców" w rodzinie.. na szczęście dzięki profesjonalizmowi firmy IRS Poland znalazła się dla mnie praca

  5 grudzień 2017 14:27
 • Avatar
  Basia

  Zawód ten otwiera przed ludźmi dużą, bogatą przyszłość, także warto się na niego zdecydować jeśli czuje się jakieś zainteresowanie stomatologią. Ja nie żałuję, że dokonałam takiego wyboru w swojej sferze zawodowej. Mam dobrą pracę, którą znalazłam za pośrednictwem IRS Poland.

  26 grudzień 2017 19:53
 • Avatar
  XYZ

  Spadać z tym irs, jakieś g*wno. Oszuści nie ufać im.

  27 grudzień 2017 22:45
 • Avatar
  m

  Skąd wy bierzecie te zarobki stomatologów jestem stomatologiem wiec wiem żeby zarobić 8,5 klocka trzeba się nazasówać od rana do nocy! Generalnie klany rodzinne ktoś z zewnątrz robi u nich za grosze ciężka robota i tyle.

  27 czerwiec 2018 17:51
 • Avatar
  kinga

  "zakresu chirurgii szczękowej, można liczyć na jeszcze większe dochody, powyżej 3 tysięcy złotych netto. Zawód dentysty wciąż jest jednym z najlepiej opłacanych i najbardziej prestiżowych w Polsce" Czyli specjalista z natrudniejszej dziedziny stomatolgii zarabia 3000 i jest to jedna z najwyszych pensji w kraju? :D Kto pisał ten artykuł, powinien go przeczytać drugi raz przed publikacją, jedno zdanie drugiemu przeczy.

  7 listopad 2018 20:54
 • Avatar
  Widmo

  stomatologia to horror a nie praca marzeń. Jeśli macie możliwość pracy w IT albo w bankowości czy ksiegowości to sie nawet nie zastanawiajcie nie pakujcie sie w to gówno zwane stomatologią!

  7 marzec 2019 1:33
 • Avatar
  Basia

  No ja za aparat w dental care tychy zapłaciłam parę tysięcy. I tak moją doktor, pani Pniok powiedziała, że to nie dużo.

  29 maj 2019 9:27
 • Avatar
  tak

  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/ile-zarabia-lekarz-rodzinny-30-tysiecy-zlotych-za-malo-zadaja-podwyzki-aa-aFfz-yPZw-gj5i.html

  lekarskie kierunki maja sens. w tym stomatologia

  14 czerwiec 2019 8:46
 • Avatar
  ...

  taka uwaga - aktualnie stawka kapitacyjna (opłąta za duszę) jest nie 8zł a ok 12 zł. teraz niech każdy sobie przeliczy jakie to są zarobki :D

  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/ile-zarabia-lekarz-rodzinny-30-tysiecy-zlotych-za-malo-zadaja-podwyzki-aa-aFfz-yPZw-gj5i.html

  18 sierpień 2019 7:45
 • Avatar
  Joanna

  Chirurg szczękowo-twarzowy to elita wśród stomatologów (i w ogóle lekarzy), operują nowotwory, urazy twarzy, deformacje wrodzone głowy i szyi. Bardzo trudna specjalizacja związana z chirurgia plastyczną. Może zarabiać dużo, bardzo dużo, ale droga do specjalizacji jest bardzo trudna. Mój kuzyn przez 5 lat starał się na ta specjalizację dostać. Specjalizacja trwa dłużej niż studia - aż 6 lat...

  21 kwiecień 2020 11:23
 • Avatar
  aniela

  ja uważam że to zawód w miarę ok jest dużo do nauki ale jakoś można sobie poradzić również popieram kolegę lecz w jednym się nie zgadzam a mianowicie że jest o czym gadać bo to dość trudna praca

  10 czerwiec 2020 12:49
 • Avatar
  Mat

  Jak ktoś jest gotowy na pracę po 10 - 12h stomatogia czeka.
  Ja rzuciłem zawód po 9 latach. Odłożyłem sporo pieniędzy.
  Miałem wiele sukcesów ale nie chciałem spedzic życia w 4 ścianach.
  Jestem kierowcą autobusu wycieczkowego i liniowego.
  Zarabiam 9 tys zł na rękę po opłaceniu mieszkania podatkach i jedzenia. Mieszkam w Niemczech. Pracuje w systemie 2 tyg w trasie 6 dni w domu.
  Jestem szczęśliwy. Jestem niby cały czas w szoferce ale... Ale autobus klimatyzowany. Cały czas na słońcu. Mili pasażerowie. Cały czas w innym miejscu. Super!

  23 sierpień 2020 10:04
 • Avatar
  ....

  Cutuję:
  Stomatolog 1000 zł dziennie (Toruń) https://www.olx.pl/oferta/stomatolog-1000-zl-dziennie-torun-CID4-IDlFZrI.html

  3 maj 2018 11:47

  28 listopad 2020 13:52
 • Avatar
  Manutle

  PMID 35215238 Free PMC article <a href=http://bestcialis20mg.com/>5 mg cialis generic india</a> More cities are experiencing slow gains each month than the previous month, suggesting that the rate of increase may have peaked

  29 listopad 2022 7:48

Dodaj swój komentarz *: