Stomatolog - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_dentysta

Jest to jeden z najtrudniejszych i najbardziej poważanych zawodów, jak każdy medyczny. Aby móc zostać dentystą należy ukończyć studia medyczne na kierunku stomatologicznym. Po ukończeniu studiów otrzymuje się ograniczone prawo do wykonywania zawodu, a następnie można przystąpić do stażu podyplomowego. Następnie należy zdać specjalny egzamin, który daje prawa do wykonywania zawodu i już można podjąć praktykę stomatologiczną. Osoby chętnie do wykonywania tego zawodu muszą mieć nie tylko spore zainteresowania medycyną, ale także szereg innych predyspozycji osobowych. Przede wszystkim muszą być osobami o stabilnych dłoniach, nie mogą cierpieć na żadne zaburzenia psychiczne i nerwowe, które mogłyby spowodować fatalne następstwa w razie gdyby stomatolog dostał ataku podczas obsługiwania pacjenta. Trzeba mieć do pacjentów cierpliwość, być delikatnym ale zdecydowanym, wzbudzać zaufanie, umieć rozmawiać z pacjentami i słuchać o ich problemach.

Jak wygląda praca stomatologa?

Dentysta jest lekarzem, który zajmuje się leczeniem i profilaktyką zębów oraz dziąseł. To dentysta pomaga, gdy z niewiadomej przyczyny zaczyna nas boleć ząb, to u niego można zafundować sobie nową koronę na zęba, założyć plombę, usunąć zęba, czy wyleczyć dziąsła. Dentysta za pomocą specjalistycznych urządzeń i leków pozwala zahamować proces zapalny w zębach i przyzębiu oraz wyleczyć go. Zajmuje się on też uświadamianiem pacjentów co do profilaktyki chorób, dbania o zęby, właściwej ich pielęgnacji.

najlepsze studia

Ścieżka kariery stomatologa

Stażyści stomatologiczni zarabiają około 1000 złotych. Osoba z prawem do wykonywania zawodu, ale bez większego doświadczenia może zarobić do 1600 złotych netto. Natomiast dentysta z większym stażem zarabia już do 2,5 tysiąca złotych netto. Gdy otworzy się własny gabinet stomatologiczny oraz zrobi dodatkowe specjalizacje na przykład z zakresu chirurgii szczękowej, można liczyć na jeszcze większe dochody, powyżej 3 tysięcy złotych netto. Zawód dentysty wciąż jest jednym z najlepiej opłacanych i najbardziej prestiżowych w Polsce.

Ile zarabia stomatolog?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku stomatolog zarabia około 3800 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (62)

 • Avatar
  jabłonka

  nie wiem co mądry pisał te wypociny ale po chirurgii szczękoej zarabia się 10 000 wzwyż

  24 marzec 2014 21:38
 • Avatar
  Ania

  A ty to przeczytałaś? Przecież to nie jest o chirurgu tylko o zwykłym stomatologu :)

  9 październik 2014 22:20
 • Avatar
  Anna

  bardzo ciekaww. ja zarabiam 7,5 tys...

  25 listopad 2014 18:11
 • Avatar
  Asia

  jakość świadczonych usług, jest wątpliwa w większości przypadków, kasują ludzi jak za zboże. w dzisiejszych czasach uniwersytety produkują, takich specjalistów na potęgę więc zakładam, że ceny spadną,a jakość usług się poprawi.

  2 grudzień 2014 16:18
 • Avatar
  Ewa

  nikt nie produkuje stomatologów bo, żeby takim zostać trzeba być przede wszystkim mądrym a takich już teraz niewielu.a "zwykły"stomatolog czyli bez dodatkowej specjalizacji w swoim prywatnym gabinecie zarabia od 20000 i wzwyż miesiecznie

  1 luty 2015 17:19
 • Avatar
  Ewa

  I Asiu na spadek cen za usługi raczej bym nie liczyła:)))

  1 luty 2015 17:20
 • Avatar
  Damian

  Eh, jedno zero im uciekło. Sam jestem na 1 roku stomy. Koleżanka, która rok temu skończyła studia, wyciąga 8,5 tyś miesięcznie. Swój własny gabinet to min. 20 tyś. A jak do tego są implanty i takie inne to 50 tyś jest. Co cena którą ludzie płacą, za nasze cierpienie przez te lata nauki. Ciężkiej, stresującej nauki.

  21 kwiecień 2015 22:29
 • Avatar
  Sara

  Ewa.. hahah grubo się mylisz..Stoma idzie zaraz za farmacją.. wszystko się prywatyzuje.. Niech tylko wypromują się już POWSTAŁE sieci klinik dentystycznych, ceny spadną bo wzrośnie konkurencja.. Dentysta to zwykły rzemieślnik, dodatkowo tylko zdziera kasę z pacjenta. Poczekamy, zobaczymy- przyjdzie konkurencja związana z prywatą to zobaczysz:) za 3000 zł będziesz robić, ale nie ma co płakać to ładna kasa:) jeszcze 5- 10 lat :)) Już tworzą zęba z komórek macierzystych- wszystko pójdzie do przodu :) Zresztą pamiętajcie, że większość Polaków i tak nie uważa dentysty za lekarza.. Z doświadczenia: NA LEKARSKI!!! tylko lekarski!

  7 sierpień 2015 12:08
 • Avatar
  :)

  hahah grubo się mylisz..Stoma idzie zaraz za farmacją.. wszystko się prywatyzuje.. Niech tylko wypromują się już POWSTAŁE sieci klinik dentystycznych, ceny spadną bo wzrośnie konkurencja.. Dentysta to zwykły rzemieślnik, dodatkowo tylko zdziera kasę z pacjenta. Poczekamy, zobaczymy- przyjdzie konkurencja związana z prywatą to zobaczysz:) za 3000 zł będziesz robić, ale nie ma co płakać to ładna kasa:) jeszcze 5- 10 lat :)) Już tworzą zęba z komórek macierzystych- wszystko pójdzie do przodu :) Zresztą pamiętajcie, że większość Polaków i tak nie uważa dentysty za lekarza.. Z doświadczenia: NA

  7 sierpień 2015 12:22
 • Avatar
  DDS

  Sara skąd ta niechęć do stomatologów?

  16 wrzesień 2015 17:16
 • Avatar
  pablo

  A te komórki macierzyste to ci wszczepi stolarz!!!!

  1 grudzień 2015 0:24
 • Avatar
  Iga

  Stomatolog musi miec sponsora.Chociaż bedzie ktos b.dobry w tym zawodzie bez kasy nic nie zdziala.Starsze pokolenie proponuje tylko 30% od przerobu.Nikt nie chce dac umowy o prace najlepiej gdyby zalozyl ktos swoja dzialalnosc.Jesli umowa o prace to fikcja- najnizsza krajowa.Praca w tym zawodzie to praca na czarno:( .

  7 grudzień 2015 0:25
 • Avatar
  m

  Skąd wy wzięliście te zarobki?! tak zarabia elita w dużych miastach reszta dużo skromniej!

  11 marzec 2016 10:05
 • Avatar
  lekarz

  co tu gadać, jak nie masz znajomości i jesteś głupawy, a chcesz zarabiać kase to idź na stomatologie lub medycynę.
  Piszę o ludziach bez żadnych pleców: Generalnie inteligentni ludzie odnajdą się w innych branżach nieregulowanych, zarobią swoje od 5 tyś w zwyż na własnej działaności w górę nie ma ograniczeń jak lubia co robią i oczywiście troche im sie uda. Głupsi ludzie nie dali by sobie rady na takim polu konkurencji stąd powinni wybierać zawody regulowane, limitowane m.in takimi są lekarz i stomatolog, Stomatolog to wolny człowiek po studiach więc kasa po stażu od 5tyś na dzień dobry, potem wyżej, a w wieku 28 lat to mało kogo znam kto ma poniżej 10tyś. Wzwyż to własna działalność, implanty itd i jedziecie od 10 wzwyż zależy co kto lubi 50 tyś też nie jest jakimś wyjątkiem, ale spokojnie nie przesadzajmy. Pójdziecie na lekarza to musicie mieć na więcej etapach szczęście, zwłaszcza na zabiegowych. Lekarzy produkują mnóstwo nie tak jak stomatologów i ich usługi sa na oddziałach często wykonywane. Wiec jak chcecie być innym lekarzem niż medycyna estetyczna to prawdopodobnie praca w szpitalu musi być częścią pracy. Tu pamiętajcie na etacie najmniej dostaniecie 2,500zł na ręke jako specjaliści, a na kontrakcie różnie ale więcej. Generalnie nie zoperujecie komuś serca w garażu, guza mózgu w pokoju, czy jakiejś operacji. Wiec zabiegowcy jesteście na łasce ordynatora co wam da zrobić i jak szybko się nauczycie. Stomatolog to jak usg, można prawie wszędzie to robić.
  Generalnie jak ktoś ma wątpliwość co lepsze to stomatologia totalnie lepsza niż medycyna. Ale jak ktoś ma mieć szczęście w medycynie to też zarobi 40tyś, ale wtedy raczej dyżury kilka w miesiącu, duża liczba godzin pracy codziennie itd, ew. prywatna lecznica. Ale po co liczyć na szczęście, trzeba liczyć na siebie.
  W medycynie dyżury dochodzą jako negatywnych wyraz jakości życia, Stomatolodzy nocami nie pracują generalnie mówiąc. Jeszcze jedno, masz kase to masz na edukacje, skoro w stomatologii masz kase to szybciej masz na edukacje. Poza tym zęby to nie kardiochirurgia, czy ortopedia sprawa jest prosta jak but co tu dużo mówić jeśli mamy porównywać. Zależność od innego lekarza spada do zera w stosunku do sytuacji w medycynie. Procesów sądowych dużo mniej bo sprawy błache i odszkodowania małe. Faceci mądrzy znacie języki lub się ich nauczycie zostańcie dobrymi inżynierami wypad z kraju albo w kraju i zarobicie kase, wybierajcie najlepsze szkoły. Znam mega zdolnych ludzi co żałują że poszli na lekarski i zrezygnowali Ci którym się udało z zawodu, znam tak samo zdolnych którzy nie żałują. Każdy mam inaczej. Nie znam głupków którzy poszli na medycynę czy stomatologię i żałują to jest pewne. wniosek jest jak na początku jesteś głupkiem=nie będziesz żałował wybrania takiej ścieżki zawodowej z dużym prawdopodobieństwem. Jesteś ogarniętym kolesiem co może wybrać jaką chce uczelnie i jaki chce kierunek w polsce tak generalizując masz duże prawdopodobieństwo, że możesz żałować. Nie wiem jakie to prawdopodobieństwo jest ale...
  Popatrzcie na statystykę liczby studentów medycyny i stomatologii na przestrzeni ostatnich 30 lat. Zobaczycie że teraz jest ogromnie duży wzrost ok. dwukrotny lekarskiego a stomatologia bez szału nie rośnie.
  Generalnie mocno się zastanówcie nad wyborem zawodu lekarza jak się zastanawiacie, pójdźcie do szpitala pogadajcie zobaczcie jak pracuje i przezyjcie kilka dyżurów i pomyślcie czy całe życie chcecie tak pracować.
  Na koniec dodam, że lekarz bez specjalizacji i bez pensji z ministerstwa na okres specjalizacji to może w mieście >100tyś mieszkańców za darmo pracować na specjalizacji przez 5 czy 6 lat, tak lekarzy w polsce brakuje.-To jest cała prawda o braku lekarzy. Pokażcie mi w którym zawodzie po studiach ktoś proponuje pracę za darmo. Poza tym po takim okresie specjalizacji podziękują wam i będziecie musieli szukać pracy w innym miejscu.
  W małych miastach jest inaczej, dadzą pracę pewnie z umową lojalnościową. Generalnie fascynaci walić w medycyne, mądrzy nie fascynaci wypad z tej bajki, albo robić to dodatkowo z innym kierunkiem studiów by sobie aspiracje zaspokoić i tyle. Aspiracje ważna rzecz.

  5 maj 2016 11:24
 • Avatar
  Aaannnna

  Popieram kolegę w 100% 😊

  7 październik 2016 7:31
 • Avatar
  krystian

  ....

  21 grudzień 2016 17:19
 • Avatar
  krystian

  a jakie trzeba ukończyć studia???

  21 grudzień 2016 17:19
 • Avatar
  Daria

  A po jakim czasie można tak naprawdę liczyć na tzw. " względną stabilizację" w stomatologii?

  27 grudzień 2016 23:08
 • Avatar
  Narcyza

  Jestem teraz w szóstej klasie i poważnie myślę o zawodzie stomatologa. Wiem, że czeka mnie bardzo dużo nauki, ale jak się chce to się uda! Zastanawiam się jaką szkołę wybrać po podstawówce (czeka mnie 7 i 8 klasa[reforma]) i sądzę, że Liceum Ogólnokształcące: rozszerzona matematyka, biologia i chemia. Chyba dobrze wybieram.

  6 czerwiec 2017 20:55
 • Avatar
  Greg

  A ja skończyłem farmację........Piszecie stomatolog nie lekarz???? A farmaceuta to nie sprzedawca.....Kilka tysiecy leków w głowie......możliwości są ..nie tylko apteka bo tu już sieci dyktuą swoja politykę.....Farmacja to znakomita baza do rozwoju.....ja postawiłęm na żywienie w sporcie i psychologię sportu.....znajomość farmacji jest doceniana i przydatna....zaczynam teraz szkolenie antydopingowe......i powoli , systematycznie buduje swoje pasje i kometencje. Farmaceuci ...dookoła wiele możliwości.....naprawdę

  9 lipiec 2017 23:54
 • Avatar
  Ewa

  A ja po szkole średniej wybrałam się na stomatologię i dzisiaj mam dobrą pracę, którą znalazłam dzięki irspoland.com. Polecam profesjonalizm tej firmy, ludzie tam bardzo szybko i skutecznie działają. Zarobki również mnie satysfakcjonują.

  13 październik 2017 8:52
 • Avatar
  Dominika

  Dentyści w różnych miejscach pracy osiągają różne zarobki.. myślę, że to jest główny czynnik, który świadczy o wynagrodzeniu. Ja wcześniej pracowałam w miejscu, które postanowiłam zmienić, bo nie chciałam pracować za marne pieniądze. Zgłosiłam się do firmy IRS Polnad i dzięki nim mam pracę, z której jak na razie nie chcę rezygnować

  20 październik 2017 8:22
 • Avatar
  Jola

  Też słyszałam o firmie irs Poland. Pomogli wielu moim znajomym po studiach. Początki w zawodzie dentystów niestety nie są zbyt łatwe. Zawód sam w sobie bardzo dobry, przyszłościowy, zarobić też można dużo, trzeba tylko zdeterminowanie dążyć do znalezienia pracy.

  13 listopad 2017 8:37
 • Avatar
  Sławek

  Ja też znalazłem pracę za pośrednictwem irspoland.com. Już myślałem, że zostanę bez pracy nie mając swojego gabinetu i żadnych "pleców" w rodzinie.. na szczęście dzięki profesjonalizmowi firmy IRS Poland znalazła się dla mnie praca

  5 grudzień 2017 14:27
 • Avatar
  Basia

  Zawód ten otwiera przed ludźmi dużą, bogatą przyszłość, także warto się na niego zdecydować jeśli czuje się jakieś zainteresowanie stomatologią. Ja nie żałuję, że dokonałam takiego wyboru w swojej sferze zawodowej. Mam dobrą pracę, którą znalazłam za pośrednictwem IRS Poland.

  26 grudzień 2017 19:53
 • Avatar
  XYZ

  Spadać z tym irs, jakieś g*wno. Oszuści nie ufać im.

  27 grudzień 2017 22:45
 • Avatar
  m

  Skąd wy bierzecie te zarobki stomatologów jestem stomatologiem wiec wiem żeby zarobić 8,5 klocka trzeba się nazasówać od rana do nocy! Generalnie klany rodzinne ktoś z zewnątrz robi u nich za grosze ciężka robota i tyle.

  27 czerwiec 2018 17:51
 • Avatar
  kinga

  "zakresu chirurgii szczękowej, można liczyć na jeszcze większe dochody, powyżej 3 tysięcy złotych netto. Zawód dentysty wciąż jest jednym z najlepiej opłacanych i najbardziej prestiżowych w Polsce" Czyli specjalista z natrudniejszej dziedziny stomatolgii zarabia 3000 i jest to jedna z najwyszych pensji w kraju? :D Kto pisał ten artykuł, powinien go przeczytać drugi raz przed publikacją, jedno zdanie drugiemu przeczy.

  7 listopad 2018 20:54
 • Avatar
  Widmo

  stomatologia to horror a nie praca marzeń. Jeśli macie możliwość pracy w IT albo w bankowości czy ksiegowości to sie nawet nie zastanawiajcie nie pakujcie sie w to gówno zwane stomatologią!

  7 marzec 2019 1:33
 • Avatar
  Basia

  No ja za aparat w dental care tychy zapłaciłam parę tysięcy. I tak moją doktor, pani Pniok powiedziała, że to nie dużo.

  29 maj 2019 9:27
 • Avatar
  tak

  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/ile-zarabia-lekarz-rodzinny-30-tysiecy-zlotych-za-malo-zadaja-podwyzki-aa-aFfz-yPZw-gj5i.html

  lekarskie kierunki maja sens. w tym stomatologia

  14 czerwiec 2019 8:46
 • Avatar
  ...

  taka uwaga - aktualnie stawka kapitacyjna (opłąta za duszę) jest nie 8zł a ok 12 zł. teraz niech każdy sobie przeliczy jakie to są zarobki :D

  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/ile-zarabia-lekarz-rodzinny-30-tysiecy-zlotych-za-malo-zadaja-podwyzki-aa-aFfz-yPZw-gj5i.html

  18 sierpień 2019 7:45
 • Avatar
  Joanna

  Chirurg szczękowo-twarzowy to elita wśród stomatologów (i w ogóle lekarzy), operują nowotwory, urazy twarzy, deformacje wrodzone głowy i szyi. Bardzo trudna specjalizacja związana z chirurgia plastyczną. Może zarabiać dużo, bardzo dużo, ale droga do specjalizacji jest bardzo trudna. Mój kuzyn przez 5 lat starał się na ta specjalizację dostać. Specjalizacja trwa dłużej niż studia - aż 6 lat...

  21 kwiecień 2020 11:23
 • Avatar
  aniela

  ja uważam że to zawód w miarę ok jest dużo do nauki ale jakoś można sobie poradzić również popieram kolegę lecz w jednym się nie zgadzam a mianowicie że jest o czym gadać bo to dość trudna praca

  10 czerwiec 2020 12:49
 • Avatar
  Mat

  Jak ktoś jest gotowy na pracę po 10 - 12h stomatogia czeka.
  Ja rzuciłem zawód po 9 latach. Odłożyłem sporo pieniędzy.
  Miałem wiele sukcesów ale nie chciałem spedzic życia w 4 ścianach.
  Jestem kierowcą autobusu wycieczkowego i liniowego.
  Zarabiam 9 tys zł na rękę po opłaceniu mieszkania podatkach i jedzenia. Mieszkam w Niemczech. Pracuje w systemie 2 tyg w trasie 6 dni w domu.
  Jestem szczęśliwy. Jestem niby cały czas w szoferce ale... Ale autobus klimatyzowany. Cały czas na słońcu. Mili pasażerowie. Cały czas w innym miejscu. Super!

  23 sierpień 2020 10:04
 • Avatar
  ....

  Cutuję:
  Stomatolog 1000 zł dziennie (Toruń) https://www.olx.pl/oferta/stomatolog-1000-zl-dziennie-torun-CID4-IDlFZrI.html

  3 maj 2018 11:47

  28 listopad 2020 13:52
 • Avatar
  Manutle

  PMID 35215238 Free PMC article <a href=http://bestcialis20mg.com/>5 mg cialis generic india</a> More cities are experiencing slow gains each month than the previous month, suggesting that the rate of increase may have peaked

  29 listopad 2022 7:48
 • Avatar
  alkalia

  With the recommended dosage schedule, leukopenia is usually transient <a href=https://sviagrass.monster>can male viagra work on females</a>

  7 grudzień 2022 0:57
 • Avatar
  Envemivon

  In certain embodiments, one payload molecule is linked to one linker molecule <a href=https://nolvadex.buzz>reviews for best place to buy nolvadex</a> 65 on Friday

  13 grudzień 2022 8:05
 • Avatar
  spadshows

  As an initial step in treating a client with angina, the physician prescribes nitroglycerin tablets, 0 <a href=http://stromectol.pics>buy stromectol online usa</a>

  13 grudzień 2022 21:28
 • Avatar
  Flunlib

  Overall, the incidence of cardiovascular events was low in both treatment arms <a href=http://stromectol.mom>ivermectin tablet online purchase</a>

  19 grudzień 2022 10:39
 • Avatar
  Agowdet

  When a family member with cancer gives a sample and a BRCA mutation is found, you can be tested for that mutation <a href=http://zithromax.top>zithromax davis pdf</a> a Schematic of lentiviral vector constructs 1 LV LS control vector; 2 LV indLS1; 3

  23 styczeń 2023 12:50
 • Avatar
  traidge

  Medicaid Coverage of Plan B Over the Counter New York State s Experience <a href=https://brandcialis.best>cialis online prescription</a>

  27 styczeń 2023 4:18
 • Avatar
  Bealgarma

  Froya s face was even more ugly, cbd oil blood pressure medication interaction and the maid panicked I m sorry, Your Royal Highness, I why blood pressure increases m so rude, Only by mixing these cbd oil blood pressure medication interaction new recruits into the veteran team in the future can you slowly learn the insidious, vicious, lazy, greedy, slippery cross of Dragon and Beauty Knight <a href=https://cialis.makeup>where to buy cialis cheap</a>

  27 styczeń 2023 22:54
 • Avatar
  abuluts

  25 per 50mg capsule or about 20 for 16 capsules <a href=http://cialis.christmas>buy real cialis online</a>

  28 styczeń 2023 20:30
 • Avatar
  urisogs

  Thus, HO 1 is an anti oxidant defense enzyme that converts potentially toxic heme into anti oxidants and is essential for higher eukaryotes to cope with cellular stress and to regulate cellular iron metabolism 17 <a href=https://cialis.boats>buy liquid cialis online</a>

  28 styczeń 2023 21:03
 • Avatar
  Hummize

  A clinicopathologic study of five cases <a href=https://acialis.top>buy cialis online prescription</a> Melanie, USA 2022 06 19 03 12 16

  31 styczeń 2023 8:01
 • Avatar
  abuluts

  <a href=http://brandcialis.best>buy cialis online cheap</a> he said today

  1 luty 2023 3:46
 • Avatar
  arrisee

  12It presents as a multicentric mass in up to 28 of patients, and as a bilaterality in 12 to 38 <a href=http://acialis.top>purchase cialis</a> In a small crossover study of individuals n 26 with type 2 diabetes mellitus who regularly ate breakfast at baseline age, 30 70 years; BMI, 22 35 kg m 2; hemoglobin A 1c, 7 9, randomization to 2 days of consumption versus omitting breakfast suggested that skipping breakfast increases postprandial hyperglycemia after lunch and dinner in association with lower intact glucagon like peptide 1 and impaired insulin response

  1 luty 2023 21:43
 • Avatar
  urisogs

  I m not normally a healthy eater, and I was being given steroids at the time, so my appetite was out of control, but I still managed it because it reduced the pain so much <a href=https://zithromax.buzz>buy zithromax 500mg online legal</a> Female Arc Cre ER T2; Ai14 mice 9 50 weeks of age were used

  2 luty 2023 3:31
 • Avatar
  creaway

  Mathis was told about his positive test and suspension this year, and his appeal was lost <a href=https://nolvadex.pics>buying legal tamoxifin</a>

  5 luty 2023 19:27
 • Avatar
  phemili

  <a href=https://propecia.bond>propecia results after 3 months</a> These are potassium sparing diuretics that have additional properties that may help people with severe systolic heart failure live longer

  6 luty 2023 19:25
 • Avatar
  futioub

  <a href=https://cialisshop.best>cialis online</a> Burt Valdez is Coming is my favorite Western that I wrote

  8 luty 2023 14:19
 • Avatar
  huscuts

  <a href=https://acialis.top>buying cialis online safely</a> The variable number of kringle domains of type IV type 2 is responsible for the two mass polymorphism of apo a

  18 luty 2023 12:21
 • Avatar
  seegree

  <a href=http://buycialis.homes>cialis buy online usa</a> The early stage, ER PR breast carcinomas selected represent a population that generally is considered to have good prognosis 3, 4, 9, 22

  2 marzec 2023 18:47
 • Avatar
  Advifefek

  <a href=http://buycialis.beauty>cialis generic buy</a> Patients were allocated treatment with either 100 mg of CC daily 420 patients, 634 cycles, 5 mg of letrozole daily 269 patients, 323 cycles, or 1 mg of anastrozole daily 107 patients, 143 cycles for 5 days starting on day 3 of menses

  5 marzec 2023 12:08
 • Avatar
  Wigatte

  DCI administration for 30 days improved all sex hormone values analyzed in this pilot study <a href=https://buycialis.boats>buy viagra and cialis online</a> They are expressed by neutrophils, macrophages, lymphocytes, and dendritic cells

  9 marzec 2023 2:53
 • Avatar
  Imposte

  SDS PAGE, 2D 3D isoelectric focusing, ultracentrifugation, immunocytochemical and immunohistochemical technologies e <a href=http://sildenafil.buzz>what are the dangers of taking viagra</a>

  30 kwiecień 2023 7:55
 • Avatar
  vwzCwOgMA

  Interestingly, heparin bladder instillations have also shown some activity in reducing recurrent UTIs, most likely by providing a mucopolysaccharide coating to the urothelial bladder surface <a href=https://prilig.monster>order priligy</a>

  12 lipiec 2023 22:08
 • Avatar
  We offer loan

  We offer loans at affordable interest rates from 2% for personal loans and business loans with flexible repayment terms of up to 25 years. For more information about this offer please (WhatsApp) number +918131026914 sumitihomelend@gmail.com Mr. Damian Sumiti for more information if you are seriously interested

  17 październik 2023 10:43
 • Avatar
  MR. MARKK DAVSON

  Jesteśmy firmą zajmującą się inwestycjami finansowymi i poszukujemy firm lub osób prywatnych do inwestowania.
  Informujemy, że nasza firma inwestuje w firmy lub osoby fizyczne, które potrzebują kapitału na rozpoczęcie dowolnego rodzaju działalności lub projektów.
  Nasza inwestycja finansowa w ramach pożyczki krótkoterminowej wynosi od $10,000,000.00 USD do $100,000,000.00 USD.
  Nasza długoterminowa inwestycja pożyczkowa wynosi od $100,000,000.00 USD do $300,000,000.00 USD i więcej.
  Oferujemy pożyczki dla osób fizycznych w przedziale od $10,000.00 USD do $50,000,000.00 USD.
  Oprocentowanie naszej pożyczki wynosi 2%, a okres spłaty pożyczki wynosi od 1 roku do 35 lat.
  Teraz nasza firma poszukuje również osoby, która będzie przedstawicielem naszej firmy w Twoim kraju.
  Jeśli jesteś zainteresowany reprezentacją naszej firmy w Twoim kraju, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższych e-maili: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  E-mail: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  E-mail: markdavsonloanfirm@hotmail.com

  Thank you
  C.E.O. Rev. Mark Davson
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM
  United Kingdom, England (UK)
  Email:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  Email: markdavsonloanfirm@hotmail.com
  WhatsApp:+447300935913
  WhatsApp:+447405992232

  9 styczeń 2024 1:30
 • Avatar
  MR. MARKK DAVSON

  Uwaga:

  Czy szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY POŻYCZKI FINANSOWEJ, która udzieli Ci pożyczki od 50 000 euro do 50 000 000 euro (na pożyczkę biznesową lub firmową, pożyczkę osobistą, pożyczkę mieszkaniową, pożyczkę samochodową, pożyczkę konsolidacyjną zadłużenia, kapitał podwyższonego ryzyka, pożyczkę na opiekę zdrowotną itp.)
  A może odmówiono Ci pożyczki z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu?
  Złóż wniosek teraz, a otrzymasz prawdziwą pożyczkę finansową przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM, jesteśmy „międzynarodowo akredytowanym pożyczkodawcą”, który udziela PRAWDZIWYCH POŻYCZEK FINANSOWYCH osobom i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z Twoim ważnym
  dowód osobisty lub międzynarodowy paszport swojego kraju w celu weryfikacji.
  Spłata naszej pożyczki rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a czas trwania spłaty wynosi od 3 do 35 lat.
  Nasza firma potrzebuje również osoby, która będzie przedstawicielem naszej firmy w Twoim kraju.

  W CELU NATYCHMIASTOWEJ ODPOWIEDZI I PRZETWARZANIA WNIOSKU O POŻYCZKĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH,
  Skontaktuj się z nami bezpośrednio za pośrednictwem tego e-maila: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com

  Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

  Pełne imię i nazwisko:____________________________
  Kwota potrzebna jako pożyczka: ________________
  Czas trwania pożyczki:______________________________
  Cel pożyczki:______________________
  Data urodzenia:______________________________
  Płeć:_______________________________
  Stan cywilny:__________________________
  Adres kontaktowy:_______________________
  Kod pocztowy miasta:__________________________
  Kraj:_______________________________
  Zawód:____________________________
  Telefon komórkowy:__________________________

  Wyślij swoją prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com

  Thank you
  C.E.O. Rev. Mark Davson
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM
  United Kingdom, England (UK)
  Email:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  Email: markdavsonloanfirm@hotmail.com
  WhatsApp:+447300935913
  WhatsApp:+447405992232

  9 styczeń 2024 1:30

Dodaj swój komentarz *: