Project manager - zarobki, opinie i komentarze.

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Big_project_manager

Tak naprawdę uczymy się zarządzać projektem dopiero dzięki.. przeprowadzaniu różnych projektów. Nie ma w tym celu konkretnego przygotowania merytorycznego, nie ma kursów ani studiów przygotowujących do zawodu project managera. Dyplom takiego zawodu można otrzymać w zasadzie tylko przez odbycie specjalnego szkolenia. (np. PRINCE 2) Co ciekawe, dyplom ten jest honorowany na całym świecie i jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem. Project manager musi mieć pewne predyspozycje osobowe: otwartość, kreatywność, umiejętność zarządzania zespołem,  systematyczność, odporność na stres, umiejętność pracy w warunkach stresowych, pod presją czasu.

Jak wygląda praca project managera?

Jest to osoba w firmie odpowiedzialna za powstawanie projektu. Dawniej zajmowały się tym osoby przydzielone po prostu do tego zadania, dziś są specjalne do tych celów wyznaczeni managerowie, którzy zarządzają podległym im zespołem wykonującym tę pracę. Managerowie przydzielają konkretne zadania, układają plany, kontrolują ich wykonania, pomagają, doradzają. Są to specjaliści potrafiący wybrnąć niemal z każdej trudnej sytuacji, jaką nastręcza realizacja projektu. Obecnie jest to zawód coraz popularniejszy, bardziej poważany i ceniony we wszelkich firmach, które są nastawione na efekty i chcą je osiągać jak najlepiej i jak najszybciej.

najlepsze studia

Ścieżka kariery project managera

Project manager może zarobić w dobrej firmie od 4 tysięcy złotych brutto wzwyż. Jego zarobki są w dużej mierze uzależnione przede wszystkim od firmy, dla której pracuje, oraz od wielkości projektu, który ma do wykonania. Często zarobki te przy odpowiednio dużych, dobrze wykonanych projektach, mogą wynosić do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest to więc zawód przyszłościowy, dla osób pewnych siebie i chcących osiągać sukcesy, nastawionych na wyniki, chcących wciąż więcej.

Ile zarabia project manager?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku project manager zarabia około 7100 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (3)

 • Avatar
  StrefaPMa

  A wszystko o zawodzie project managera, o nowinkach w świecie PM, szkoleniach, certyfikatach i sylwetkach najbardziej znanych PMów na facebooku: http://www.facebook.com/StrefaPMa

  8 marzec 2013 18:03
 • Avatar
  PMzUK

  Prosze was do informuj cie sie za nim cos napisze cie. PM osiaga sie po przez zdanie dwoch egzaminow PRINCE 2 ( w tym momencie obowiazuje PRINCE 2 2009) caly kurs trwa 5 dni. Pierwszy egzamin ma 75 pyt poczym oficjalnie mozna zaczac prace jako PO (Project Coordinator ) . Drugi egzamin to czesc otwarta pisemna. Aby pracowac jako PM nie musisz miec wypracowanych 4500 h - te godziny sa tylko potrzebne jesli chcemy nalezec do specjalnego *klubu*, który i tak nic nie wnosi. Praca nie jest latwa, jest wręcz stresująca. Nie konczy się o17 . Praca PM zajmuje cale Twoje życie i zyje sie od Stage do Stage
  Duzo osob robi ten kurs, a pozniej płaczą, ze za ciezko.
  zycze powodzenia.

  16 październik 2014 15:40
 • Avatar
  Marek

  Po pierwsze godny PM ma kilka certyfikatów różnych metody zarządzania jak Agile, PMI, lub Microsoft Dynamix. Nikt w dzisiejszych szybkich czasach nie realizuje projektów w Prince2 bo to teoria nie przystająca do realiów. Po drugie język angielski na poziomie full proficiency. Pensja w dobrej firmie może wynosić 11-15 tys brutto. Zarobki w Polsce. 20-25 i więcej tys. Zarobki za granicą.

  4 styczeń 2016 22:59

Dodaj swój komentarz *: