Grafik komputerowy - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_id-100113639

Najprościej zostać grafikiem kończąc specjalne studia na wydziałach plastycznych bądź informatycznych. Po nich można śmiało zdobywać doświadczenie w różnych branżach graficznych: poligraficznej, grafiki gier komputerowych, stron www oraz innych. Studia są bardzo potrzebne, jednak grafik musi mieć przede wszystkim ogromny zmysł plastyczny i doskonale znać się na obsłudze programów graficznych. Stąd też tak wielu grafików początkowo zajmuje się informatyką, a dopiero później przekwalifikowują się na grafików komputerowych. W tym celu należy mieć wyobraźnię przestrzenną, zmysł plastyczny, kreatywny umysł i umieć dostosować się do potrzeb klientów. Często grafik musi porzucić własne, według niego najlepsze, koncepcje na wykonanie danej grafiki, na rzecz koncepcji klienta, który ją zamówił i za nią płaci.

Jak wygląda praca grafika komputerowego?

To osoba, która zajmuje się przy pomocy specjalnych programów komputerowych projektowaniem wszelkiej grafiki, czyli rysunków, plakatów, filmów animowanych, gier komputerowych i innych form użytkowych grafiki. Pracę tą wykonuje się niemal wyłącznie na komputerze, albo firmowym albo własnym. W zawodzie funkcjonuje wielu samouków, którzy zgłębili tajniki obsługi tych programów na własnym komputerze i pracują również zdalnie, dzięki czemu ich pracodawcy ponoszą niższe koszty zatrudnienia. Grafik może znaleźć zatrudnienie na przykład w agencjach reklamowych, wydawnictwach, drukarniach, a także w wytwórniach filmowych, telewizyjnych, gier komputerowych, banerów i innych form grafiki.

najlepsze studia

Ścieżka kariery grafika komputerowego

Grafik o średnim doświadczeniu zawodowym może zarobić około 2 tysięcy złotych netto. Gdy doświadczenie jest spore, pracuje się w renomowanej firmie, która w związku z tym daje więcej zleceń, a także pracuje się w większym mieście, można liczyć na wyższe zarobki, nawet do 10 tysięcy złotych. Freelancerzy zarabiają jednak zwykle nieco mniej, gdyż mają utrudniony dostęp do większych klientów, którzy proponują wyższe stawki za wykonane zlecenie. Jednak w ich przypadku ważniejszy jest komfort pracy, często wykonywanej przed własnym komputerem w domu.

Ile zarabia grafik komputerowy?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku grafik komputerowy zarabia około 3000 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (93)

 • Avatar
  gfafik z radomia

  w radomiu zarabiam najnizsza krajowa na umowie a do reki 2000 dostaje. takie realia a do tego umiejetnosci trzeba miec duze. ja mam inz. graf. i multim. prawie 4 lata doswiadczenia w grafice, reklamie i tworzeniu stron etc.

  20 lipiec 2014 9:11
 • Avatar
  Alek

  Najgorsze jest to że takie bzdury wypisują osoby które nie mają zielonego pojęcia o realiach faktycznych zarobków. Praccuję jako grafik w Poznnaiu - staż 12 lat - zarobki - 1800 zł

  7 styczeń 2015 18:42
 • Avatar
  cichy

  nie obraz sie ale musisz byc bardzo kiepskim grafikiem lub miec bardzo niska samoocene skoro zarabiasz 1800zl.

  13 styczeń 2015 0:24
 • Avatar
  cichy

  nie obraz sie ale musisz byc bardzo kiepskim grafikiem lub miec bardzo niska samoocene skoro zarabiasz 1800zl.

  13 styczeń 2015 0:24
 • Avatar
  lenaa

  polecam zapoznać się z nowymi informacjami odnośnie zarobków, zawsze wiadomo jak to się obecnie kształtuje na rynku choć wiadomo że osoba osobie nie równa, firmy też mają inne podejcie do wynagradzania a i umiejętności czy doświadczenie odgrywają rolę przy negocjacjach , jednak dla poszukujących polecam looknąć http://cenabiznesu.pl/-ile-zarabia-grafik-komputerowy

  3 kwiecień 2015 14:32
 • Avatar
  Jan

  Boze 12 lat doświadczenia i 1800 zł miesiecznie, wiesz, nie obraź sie, ale pół roku temu zająłem sie grafiką 3d, pracuje jako freelancer, w tym miesiącu za dwa zlecenia mam 4000 zł, od ludzi z USA i Węgier, mam 18 lat

  5 styczeń 2016 15:25
 • Avatar
  Arkadiusz

  Janku gratuluję ogarnięcia życiowego! :-) Cechą młodych jest myślenie lateralne, dzięki któremu dużo łatwiej osiąga się sukcesy, jesteś tego żywym przykładem!

  10 styczeń 2016 2:19
 • Avatar
  MARIUSZ

  Także gratuluje. Kiedyś interesowałem się sporo grafiką ale właśnie zrezygnowałem z tego , że słuchałem tych durnych ludzi :(
  Siedziałem sporo przy Photoshopie, Illustratorze no i także programowałem w PHP/JS/JQUERY. pozdro

  28 styczeń 2016 9:08
 • Avatar
  Szymon

  Odnoszę wrażenie, że takie artykuły powstają na zamówienie pracodawców, którzy szukają grafików za minimalną stawkę. Mój staż - 17 lat, kwalifikacje - ASP. Pełna biegłość w pakiecie Adobe, Rewelacyjne opinie korporacyjnych klientów... Podobnie jak moi znajomi myślę o nowych kwalifikacjach i zmianie zawodu. Nie wygram z płacową konkurencją studentów i stażystów. Uwierzcie - to zawód bez perspektyw i bez szans na autorealizację. O satysfakcji nie wspomnę... Popracujesz trzy lata, poprosisz o podwyżkę, a wymienią cię na frajera gotowego do pracy 10h na dobę za minimalną stawkę. Poszukasz pracy pół roku, popracujesz rok itd. To typowa ścieżka tej tzw. "kariery".

  6 maj 2016 22:18
 • Avatar
  ziom

  Janku jak szukasz zleceń?

  25 maj 2016 15:32
 • Avatar
  Adam

  Szymon, jak ty masz 17 lat doświadczenia i masz takie problemy, to dupa z Ciebie a nie grafik. Obraź się.

  27 październik 2016 10:50
 • Avatar
  Bombel

  Się nie cenicie, jak zgadzacie się na takie Wasze "realia" to tak zarabiacie, szukałem pracy półtora roku, aż w końcu znalazłem odpowiadającą posadę, jak mnie zaproszono na rozmowę gdzie zaproponowano mi 1800 (jak ktoś wspomniał, że za tyle pracuje) + ewentualna premia to tylko spojrzałem z pogardą i pomyślałem że chyba za tydzień a nie za miesiąc... nie zaniżajcie rynku, to pracodawca musi iść na ugodę a nie my...

  17 listopad 2016 19:35
 • Avatar
  waldek

  Witam, uprawiałem ten zawód. Kilka lat pracy za grosze aby zdobyć doświadczenie. Następnie próba na swoim i tu niespodzianka, niestety przykra, klientów jak na lekarstwo. Założyłem biuro podróży we franczyzie tutaj coś więcej http://polskafranczyza.pl/ tzw franchising , jest tam forum franczyza. Teraz mam się całkiem nieźle, ale kilku zmarnowanych lat nikt mi nie odda

  28 listopad 2016 10:13
 • Avatar
  BARTEK

  z grafikami to jest tak : zarabiam do 2 tys zł , no ale wiesz.. kupilem w tym miesiacy nowe bmwu

  5 grudzień 2016 22:58
 • Avatar
  Kate

  Zaczelam pracowac jako grafik za 1000 zl netto - slownie tysiac, a korona mi z glowy nie spadla, nie uwazam sie za frajerke, trzeba gdzies zaczac, to byl taki pseudo-staz. Po kilku latach doswiadczen, mocnym podciagnieciu swoich umiejetnosci projektowych (print, animacja, podstawy HTML + CSS, projektowanie pod aplikacje mobilne i RWD), wyciagalam juz 6k netto na reke. Teraz zarabiam kilkanascie kola miesiecznie, od dwoch lat pracujac jako UX Designer (czyli research, UCD, makietowanie i testowanie + na koncu dokladam UI). Potrafie projektowac piekne produkty digitalowe, ktorych chca klienci i uzytkownicy. Od A do Z.

  Dla tych co sa z roku na rok coraz lepsi i poszerzaja horyzonty, pieniadze w koncu sie znajduja, w kazdej branzy.

  Pozdrawiam, Kasia

  23 grudzień 2016 20:41
 • Avatar
  Ola

  Pytanie do Kate: Ty jesteś informatykiem, tak? To czemu wypowiadasz się jako grafik?

  13 styczeń 2017 0:05
 • Avatar
  Kora

  @Ola każdy doświadczony grafik komputerowy w kierunku projektowania stron i aplikacji multimedialnych, wie że podstawy html+ css trzeba znać, określenia typu aplikacje mobilne, RWD, UI, UX to standard w tej branży dla rozwijającego się grafika. Ja obecnie mając 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku zarabiam 'marne' 2400zł netto i rozglądam się nową pracą za min. 3000zł netto :/ (Bielsko-B.)

  10 kwiecień 2017 15:08
 • Avatar
  Grafik

  @Kora - W przypadku takiego ,,grafika komputerowego'' - jak opisujesz - powstają liczne realizacje, świadczące o braku gruntownego wykształcenia kierunkowego, nieumiejętności zaprojektowania spójnego i wyjątkowego estetycznie layoutu. Jestem pewna, że uważasz, iż nie musisz posiadać tytułu magistra w zakresie projektowania graficznego, prawda?

  1 maj 2017 21:35
 • Avatar
  Marine09

  ja żałuje , że nie poszłam na grafike składałam papiery ale wybrałam ochronę środowiska. Jestem dwa lata po studiach póki co na stażu bez perspektyw na pracę w okolicy gdyż nie ma ofert, wróciłam do fotografii ale teraz bardzo żałuje, że nie połączyłam tego z grafiką

  4 maj 2017 9:47
 • Avatar
  Była pani grafik

  To zawód dla najlepszych. Wymagania pracodawców coraz bardziej wyśrubowane, łącznie z programowaniem w PHP i znajomością marketingu.

  Do tego oczywiście kilka-kilkanaście programów graficznych (Photoshop i Illustrator/Corel to absolutne minimum, ale do tego zalecałabym jeszcze InDesigna, AfterEffects, coś z grafiki 3D - Maya, 3DStudioMax, w najgorszym razie Blender.

  Projektowanie stron www i najlepiej umiejętność ich tworzenia w HTML, PHP I CSS (Jquery mile widziane). Musimy umieć dogadać się z informatykiem, wiedzieć czy jest w stanie dlaczego zrobić nasz projekt i dlaczego nie, a ideałem, jeśli sami robimy programowanie.

  UX, UI, RWD - Kora ma rację, trzeba przynajmniej wiedzieć co to jest, a ideałem jest to ogarniać i być biegłym. Wykorzystujemy to przy stronach internetowych, aplikacjach mobilnych.

  Znajomość branży poligraficznej, technik drukarskich, przygotowanie materiałów do druku i ogarnianie takich zagadnień jak choćby palety RGB, CMYK, Pantone i wiedza, dlaczego pewnych rzeczy nie da się wydrukować albo jak się nasza grafika zachowa (np. na grawerowanym długopisie nie wyjdą nam przejścia tonalne, które są w logotypie).

  Umiejętność projektowania logo i materiałów brandowych - dochodzi znajomość marketingu.

  Wiedza na temat łamania tekstu i składania książek - kolejna potwornie szeroka działka, o której napisano pełno książek.

  Obróbka fotografii - kolejna działka i zajęcie na lata, powodzenia.

  Animacja - zależy jak skomplikowana i jakiego rodzaju. Jeśli mają to być rzeczy w rodzaju animowanego logo, to absolutna znajomość pakietu Adobe (Photoshop, Illustrator, AfterEffects) + programy do 3D jest wymagana. Jeśli animacja 2D - na przykład ToonBoom Animate, i tutaj nie obejdzie się bez lat studiów nad rysunkiem, perspektywą i ruchem.

  Do tego trzeba liczyć się z olbrzymimo kosztami - musimy mieć bardzo wydajny komputer (koszt kilku tysięcy złotych) lub laptop, tablet graficzny (ok.200-1500 złotych i w górę za jakiś firmy Wacom), do tego programy graficzne, w większości płatne - "polecam" poczytać sobie ceny licencji na Adobe, który odchodzi od systemu, w którym kupujemy raz produkt, teraz jest to na zasadzie miesięcznego abonamentu.

  Żeby się zatrudnić, musimy usiąść, nawalać przez kilka lat, nauczyć się wszystkiego, zrobić sobie jak najlepsze portfolio i uderzyć do pracodawcy. Czy się uda? Uda, jeśli jesteśmy wybitni.
  Jeśli chcemy być przeciętni i mimo to zarobić więcej niż 1500 złotych, to możemy iść to zrobić w jakimś innym miejscu.

  Zawód brutalny, męczący, szalenie wymagający, generujący zwłaszcza dla początkujących mnóstwo kosztów i nerwów. Do tego dochodzą klienci, albo szefowie, którzy odrzucają nasz projekt z głupich przyczyn typu "nie podoba mi się ten zielony" i za nic nie uda nam się ich przekonać, że kolor zawsze można zmienić, ale to nie powód, żeby wyrzucał nasz projekt do kosza. Nagminne problemy z otrzymaniem zapłaty i brak zrozumienia, że owszem, możemy komuś zrobić coś w "5 minut", ale uczyliśmy się przez 10 lat, jak to zrobić w tak krótkim czasie i należy nam się za tą wiedzę zapłata. Zastanówcie się 10 razy, bo to nie są żadne malowanki, rysowanie i podziwianie Waszych artystycznych "pracek" na zasadzie "ojeju, jak ślicznie zrobiłaś", tylko kupa specjalistycznej wiedzy i bycie rzemieślnikiem, który musi być KREATYWNY NA CZAS.

  Jednym słowem - zawodu nie polecam. Bardzo.

  22 czerwiec 2017 15:37
 • Avatar
  Ola grafik

  A ja polecam - dla osób, które nie dadzą sobie wmówić, że mają być człowiekiem orkiestrą. Grafik to nie informatyk. Za to się należą dwie osobne pensje czy wynagrodzenia.

  4 lipiec 2017 0:57
 • Avatar
  GO

  Zawód Grafik jest szeroko pojęty, fajnie ''Była pani grafik'' opisała temat. Zarobki są adekwatne do tego jakie mamy stanowiska owego grafika czyli oczekiwań pracodawcy i zadań jakie wykonujemy. Realia są różne a to zależy od firmy. Sprawiedliwie i jednakowo tak samo wszędzie nie jest ale jak się ma pasje i upór to się znajdzie to czego się chce i przeżyje w tej działce. Ja również polecam ale tylko tym którzy to naprawdę czują i jak najwięcej w tej dziedzinie chcą się rozwijać wtedy taka praca to przyjemność.

  9 sierpień 2017 14:01
 • Avatar
  Dżordż

  Bardzo różnie... Zależy od agencji, doświadczenia, portfolio i tego czy się cenisz. Ja zaczynałem jako stażysta za 800 zł, dziś zarabiam 6k netto w firmie + freelance. Mam 5 lat doświadczenia. Aktualnie planuję popracować jeszcze w polsce z 2-3 lata, doszlifować angielski i poszukać pracy w Stanach. Pozdrawiam

  12 sierpień 2017 12:37
 • Avatar
  Ania

  Ciężki kawałek chleba, chyba że się znajdzie dobre miejsce pracy, którego po paru latach nie zlikwidują.
  Wtedy to miłe zajęcie.

  16 sierpień 2017 14:13
 • Avatar
  Krzycho

  Przez ostatnie 20 lat pracowałem jako grafik. Pracowałem na komputerach gdzie pojemność HD to 500Mb. Corel 5.0, czy Windows 95 . Myślę, że niejeden z Was (bez obrazy) na stojąco pod stół wchodził w tych czasach.
  Teraz jestem na emeryturze i pewnie też jestem najstarszym piszącym tu. Bawię się obecnie animacją w programach 3D, wizualizacją, muzyką w komputerze i nie tylko tym. Dodam, że HTML też nie jest mi obcy czy obróbka filmów.
  Ciągle też pracuję jak jest taka możliwość... Najbardziej lubię teraz pracę na krzywych, wszelkie mapy, plany, wektoryzacje różnych znaków i nie tylko. Ale i animacje mnie coraz bardziej interesują.
  Nie mam już ambicji by tworzyć nowe byty, projektować... Wolę "pracę u podstaw"
  Zgadzam się z "Byłą panią grafik" Ta praca to ciężki kawałek chleba, wkurzająca często ale też i dająca sporo satysfakcji, niekoniecznie finansowej.
  Pozdrawiam wszystkich z "branży"
  Bądźcie sobą, nie pozwólcie by Wam odwaliło.....

  17 wrzesień 2017 22:24
 • Avatar
  pracująca pani Grafik

  Prawdziwy Grafik wybiera określoną specjalizację i nie łapie się wszystkiego jak leci, bo tak się nie da pracować.

  19 wrzesień 2017 15:29
 • Avatar
  prawdziwa pani Grafik

  Cenzura? Spreparowanymi komentarzami robicie ludziom wodę z mózgu. Po co?

  19 wrzesień 2017 16:08
 • Avatar
  Doświadczony

  Profesja spadła na pysk przez zgadzanie się na minimalne wynagrodzenie. Nienormowany czas pracy i ciągle pod presją czasu to standard. Wiedza, sprzęt i doświadczenie musi kosztować. Pomimo ogromnej satysfakcji, z perspektywy czasu odradzam.

  23 listopad 2017 10:08
 • Avatar
  Magda

  Widzę, że po prostu nie opłaca się.

  23 listopad 2017 10:10
 • Avatar
  Berry

  @Była Pani Grafik, bardzo dobrze to opisałaś..... trochę mi lżej na duszy, że nie tylko ja się tak czuję w tym zawodzie po 14 latach pracy .... czasem żałuję, że nie zostałam na przykład laborantką albo ogrodniczką ...... ale cóż, przynajmniej syn ze mnie dumny i chwali się, że mama jest grafikiem :)
  Prestiż może i jest, ale za jaką cenę....

  18 grudzień 2017 13:08
 • Avatar
  Berry

  @Była Pani Grafik, bardzo dobrze to opisałaś..... trochę mi lżej na duszy, że nie tylko ja się tak czuję w tym zawodzie po 14 latach pracy .... czasem żałuję, że nie zostałam na przykład laborantką albo ogrodniczką ...... ale cóż, przynajmniej syn ze mnie dumny i chwali się, że mama jest grafikiem :)
  Prestiż może i jest, ale za jaką cenę....

  18 grudzień 2017 13:08
 • Avatar
  janusz

  a ja jestem policjantem ;-)

  20 marzec 2018 10:50
 • Avatar
  prosze nie usuwac !

  ja pracuje w sosnowcu za 1000 zł i jakoś zyję

  20 marzec 2018 10:52
 • Avatar
  mateusz

  lubię tą pracę wiec polecam

  20 marzec 2018 10:53
 • Avatar
  chcę zostać grafikiem

  czyli co lepiej zasuwać na budowie 12h dziennie 6 dni w tygodniu za 2000 bez ubezpieczenia??

  15 maj 2018 18:06
 • Avatar
  grafik

  Pracuje w zawodzie 20 lat. Znam wielu grafików w branży (media, IT, reklama - freelancerów, etatowych) i nie znam nikogo kto pracuje poniżej 5k netto. A widełki zarobków określił bym od 5 - kilkunastu na rękę - przynajmniej w Warszawie.

  pozdr.

  28 maj 2018 18:17
 • Avatar
  Uczeń

  Mam dopiero 15 lat i bardzo lubię malować, rysować i pracować na różnych programach Graficznych. Chciałabym pójść do liceum na grafikę komputerową a potem na studia, ale z tego co piszą inni na wielu stronach to wcale się nawet nie opłaca. Nie wiem czy się na to zdecydować czy rozejrzeć się za czymś innym żeby nie marnować czasu na coś co się niezbyt uda.
  Ale nawet jeżeli byłoby to ciężkie to byłabym w stanie bardzo się temu poświęcić i nie wiem co mam zrobić.?

  19 lipiec 2018 21:00
 • Avatar
  Początkujący

  Mówiąc szczerze dopiero zaczynam zabawę z Grafiką PS, Corel, podstawy CSS i html. Robię to hobbystycznie, sprawia mi to przyjemność, więc stwierdziłem, że chcę iść na studia związane z grafiką, co nie zmienia faktu, że jest to zawód wymagający czegoś więcej niż znajomości paru angielskich słówek czy używania programów i wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną. Zawód ten jest wręcz częścią marketingu, także wydaje mi się, że podstawowe pojęcia z dziedziny reklamy i marketingu są obowiązkowe, w końcu nieważne jakiego rodzaju grafikiem jesteś czy chcesz zostać, twoje prace mają oddziaływać na drugą osobę. Widząc różne oferty pracy zarówno w kraju jak i za granicą np ze strony Behance jestem skłonny stwierdzić, że zarobki są wprost proporcjonalne do umiejętności. Moim zdaniem jest to zawód dla ludzi chcących się rozwijać w tym kierunku, którzy będą wymagali od siebie więcej nie dlatego, że muszą a dlatego, że chcą.
  Odpowiedź do Uczeń: Jeżeli w wieku 15 lat wiesz, że sprawia ci to przyjemność i chciałabyś się tym zajmować to w takim razie masz ogromną ilość czasu na naukę i szlifowanie swoich umiejętności, tak jak pisałem trzeba chcieć i cały czas brnąć do przodu, nie myśl o tym czy się opłaca tylko rób to co lubisz, będzie ci łatwiej się rozwijać, tylko wtedy masz największe szanse na sukces.
  Pozdrawiam :)

  24 lipiec 2018 20:19
 • Avatar
  jil

  Wystarczy spojrzeć na oferty pracy, 2100 zł to maximum :)))

  6 sierpień 2018 5:42
 • Avatar
  on

  Kochani no co tu duzo mówić trzeba mieć do tego predyspozycje czyli byc zdolnym , kreatywnym ,wyksztalconym, kochac to, do tego biegłym w oprogramowaniu i ciągle sie rozwijać

  14 sierpień 2018 22:36
 • Avatar
  EWa

  to jaki inny zawód polecacie do pracy na komputerze ( i do nauki tego w domu)?:)

  16 sierpień 2018 19:03
 • Avatar
  pkap

  Mi praca bardzo odpowiada. Pracuję już od 2 lat w Pirells Innovative i bardzo się rozwinęłam właśnie w tym zawodzie :)

  6 wrzesień 2018 10:01
 • Avatar
  Rafał

  Witam, tez jestem jedną z starszych stażem osób. Zawód mega ciężki. Podpisuję się pod najdłuższą I wyczerpującą odpowiedzią. Po 15 latach w znanych firmach zastanawiam się jak uciec od kompa I co innego robić!

  10 wrzesień 2018 15:44
 • Avatar
  Dominik

  Pracuję jako grafik 3D niecałe 2 lata w trakcie studiów informatycznych (nie mam wykształcenia artystycznego) i zarabiam 4300 zł na rękę, więc studia arystyczne nie są elementem obowiązkowym. Ważne żeby robić to co się lubi i robić to dobrze, kasa sama przyjdzie.

  15 wrzesień 2018 0:40
 • Avatar
  Adrianna

  Inni mowią "grafik be, nie tykać, nie opłaca się" i są to osoby ze starzem 15 lat wzwyż. Nie wiem czy powodem jest "przejedzenie" sie pasją czy po prostu bycie kiepskim. Inni mówią "zarabiam ponad 4000 zl" a inni że najniższa krajowa. :( Ja, tworzę od kiedy pamiętam,z jakieś 15 lat a mam w sumie tylko 18 lat. Od roku dorabiam sobie okolo 300 zł na 3 miesiące? Jakoś tak. Umiem zrobic animacje 2d, grafiki, logo, i inne. Uczę sie z dnia na dzień, czasem siedze po nocach i sie uczę choć takie zachowanie niszczy doszczętnie wene i nie powinnam tak robić to i tak siedzę o robie to od jakichś kilku lat! Nie byłam w plastyku, ani żadnej informatycznej szkole. Jestem ze wsi która leży na Warmi, gdzie noo... Dziura zabita dechami, wiec nawet jeśli znajde klienta to nawet nie ma jak zapłacić (proszę nie wypytywać o szczegóły.)

  Część osób mówi że to zawód bez perspektyw, a jest jakiś zawód że po 20 latach pracy nie ma się go dość!!!?

  Ja osobiście poczułam się zniechęcona i chyba to mieli na celu osoby się tu wypowiadające. Choć niektórym się udało bez zbednego zrzędzenia, że niby się nie opłaca. Może lepiej dać szanse? Może lepiej spróbować? Jedne co jest pewne to zmiana, która i tak kiedyś nastąpi, więc dlaczego nie spróbować bycia grafikie? Aaa no tak najlepiej zniechęcić....

  Ja w tym roku pisze mature, robie drugą szkołę anglojęzyczną, chodzę na kurs grafiki warszatowej, dorabiam sobie w wolnym czasie , plus na własną rękę uczę się wszystkiego czego najbardziej potrzebuje i co musze podszlifować w swoich pracach. Narzekam? Nie!

  Ale i tak pojawią się inni ludzie, którzy mnie nie znają i powiedzą, że oni biedni mają gorzej. Każdy człowiek powinien jednak używać intuicji i jeśli czułby że sie marnuje "po tych 15 latach" to niech odrazu sie nawet i o wiele wcześniej niech sie przekwalifikuje a nie teraz narzeka że życie zmarnował.

  Sumując tą trochę chaotyczną wypowiedź, proponuje osobom zainteresowanym spróbować, jeśli im po kilku latach zbrzydnie to niech zmieniają branżę, nie zaszkodzi spróbować, także nie zaszkodzi zmienić prace. Zmiana i tak nadejdzie.

  Dziękuję i dobranoc :)

  23 wrzesień 2018 1:26
 • Avatar
  Ania

  A ja pracuje w szkole jako nauczyciel zawodu technik grafiki i poligrafii.... ciekawie nie jest papierologie zasypuje możliwość kształcenia w tym zawodzie dodatkowy brak konkretnych podrecznikow do zawodu powoduje kolejna strate godzin na siedzenie przed komputerem i szukanie tematycznych materialow. Niestety to wszystko za 2400 na miesiac na reke

  29 wrzesień 2018 8:06
 • Avatar
  Daniel

  Nikt tutaj nie wspomniał, że wykształcenie rzemieślnicze, znajomość programów i technik to tylko baza. Przyszłym grafikom polecam ukończenie grafiki na ASP, tylko wtedy macie szansę robić projekty wykonane świadomie pod kątem plastycznym, a nie takie knoty robione przez domorosłych grafików, których pełno na ulicach, czy inne napisy na kubeczki i długopisy. Myślenie plastyczne jest istotą projektowania i żadne studia informatyczne na politechnice Was tego nie nauczą. Nie będzie łatwo, trzeba mieć wybitne umiejętności manualne i interesować się sztuką, same studia są niezwykle absorbujące, ale wtedy nie będziecie się martwić o zarobki, które znacznie przekraczają 4k zł, a przy tym cały czas robi się to co jest pasją. Trzeba tylko nieco zaradności.

  25 listopad 2018 20:04
 • Avatar
  UczeńKtóryNieWieGdziePójśćDoSzkoły:)

  jeżeli mieszkam na jakimś zadupiu, gdzie nie ma żadnej szkoły, która jest adekwatna do wykonywania tego zawodu to mam poszukać innego zawodu czy wyjechać do jakiegoś miasta i tam to praktykować?
  (naprawdę lubię grafiki i ogólnie prace przy komputerze)

  22 grudzień 2018 22:03
 • Avatar
  Kasia

  5 lat pracy w zawodzie grafika 3d, 5600 na rękę.

  15 styczeń 2019 19:19
 • Avatar
  Lexa

  Jesli macie zarobki ponizej 2k na reke to przykro mi ale dupa z was nie graficy. Ja na pocz tek dostalam 2300 na reke, a po pół roku 3200 bo pokazalam ze sie znam na tym co robie.

  27 styczeń 2019 9:14
 • Avatar
  Profesjonalista

  Grafik to zawód dla osób które posiadają znajomości i wtyki w agencjach które z kolei mają dostęp do najlepszych zleceń i koło się zamyka. To jest najważniejsze, umiejętności projektowania graficznego można się nauczyć w kilka lat, mam tutaj na myśli kompozycje, układ, dopasowanie, typografia, kolory dla dtp aby robić plakaciki czy opakowania lub banerki. Mając średnie umiejętności ale dobre znajomości zarobisz pewnikiem średnią krajową lub więcej, nie mając umiejętności nie pchaj się w to, bo jak widzę co robią pseudo graficy po kursach czy studiach to mnie zalewa... Nie mając znajomości zarobisz na piwo, lub gdy masz szczęście to 2000/2500 ale powtarzam, musisz mieć sporo tanich zleceń. Aby być grafikiem artystą, niestety potrzebujesz talentu i kilkunastu i więcej lat doświadczenia, mówię o ilustracjach, obrazach... No i aby nie było, jestem przed 40 stką kilka lat, od dziecka maluje i interesuje się sztuką, jestem jednym z lepszych ale brak mi znajomości dlatego pracuje na zachodzie na fabryce bo w Polsce zarabiałem "Na piwo". Uwierzcie mi na słowo, nie pchajcie się w to, jedyny dobry kierunek związany z grafiką to grafika 3D (bardzo trudna) oraz animacje 3D (jeszcze trudniejsze), ewentualnie 2D animacje (trudne) ale to trudne tematy. Jeżeli kochasz komputer to lepiej idź na programowanie, java, php (bardzo trudne) ale lepsze kierunki.

  5 luty 2019 15:42
 • Avatar
  ZepsutyRynekGrafiki

  Tak możecie wierzyć tym którzy jako grafik zarabiają 2500 i więcej, ale trzeba pamiętać że to ok 10% stanowisk, większość stanowisk, to gówno stanowiska i długo będziecie się przez nie przeciskać, jeśli nie macie znajomości i/lub kasy aby dostać boosta. kolejne 50% rynku to zlecenia i owszem biorąc je będzie stać na czas wony i to dużo, bo większość zleceń będą przechwytywać studenci - o tyle z nimi jest dobrze, bo choć zaniżają rynek, to jeszcze wymagają zapłaty i robią dobrze, najgorsza jest gownożeria która robi za darmo i źle, ciężko po nich poprawiać, a klient jest zaskoczony, że za to się płaci. Sporo też jest gównianych klientów, z którymi trzeba się użerać i gówna nie wstawicie do portfolio. Zresztą zobaczcie sami jako freelancer ze stawką w większości 15zł/brutto zostaje wam 9zł netto, i za to trzeba jeszcze się kształcić i amortyzować sprzęt. Do tego wiadra gówna jeszcze są dolewane strony z konkursami, gdzie gdyby nie minimalny pułap, to ludzie by tam robili loga za zeta i wpychane darmowe kursy, dla osób które się do tego nie nadają. Mówi to osoba która zajmowała się profesjonalnie grafiką 3 lata i ma skończone studia kierunkowe. I się zawiodłem...

  Jednym słowem bardzo wymagający zawód, nie warto liczyć na szybkie dostanie stanowiska etatowca, chyba że będziecie chętni obsługiwać od razu maszyny poligraficzne i jeździć na montaże. Warto znać też biegle angielski i inny język. Jeśli mieszkacie jak kolega wyżej na zadupiu - takie info - duże zarobki są tylko w większych miastach.

  8 luty 2019 12:26
 • Avatar
  Niepohamowany Hamulec

  Absolwent ASP w Poznaniu. Wieloletnie doświadczenie w grafice i marketingu. Obecnie zarobki 3600 netto + to co się dorobi:) / miasto Konin /Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia :)

  12 luty 2019 15:23
 • Avatar
  ppppx

  Ten artykuł bardzo wprowadza w błąd. Grafika grafice nierówna. Sugeruje bezpośrednio że wystarczy poznać programy żeby zostać grafikiem, dlatego wystarczy skończyć informatykę (??? na informatyce nie uczą obsługi indesigna i max3d... a już tym bardziej nie rozwijają tej "kreatywności i ZMYSŁU plastycznego"). To karmienie się mitami. Nic dziwnego że grafik z takim podejściem zarabia 2000 złotych. Widzę ogromne rozwarstwienie bo bo "grafika" to żaden zawód, bardziej temat wykorzystywany w różnych zawodach... Żeby powiedzieć to bardziej obrazowo, to trochę jakby uznać "badanie stetoskopem" za specjalizację z medycyny. W dzisiejszych czasach robienie wizualnych rzeczy jest kompletnie rozdzielone na przeróżne aktywności i branże i często nie ma nawet ze sobą wiele wspólnego między nimi.

  11 kwiecień 2019 16:54
 • Avatar
  arnold

  Jestem po malarstwie i zarabiam 8 tysięcy na rękę (3 lata doświadczenia) w mieście wojewódzkim (nie waw). Czy moje wykształcenie się na coś przydało? Do poszerzenia horyzontów. Czy uważam że da się nauczyć "grafiki" na kursach czy studiach? Nie. Da się nauczyć obsługi photoshopa albo teorii koloru. Żeby złączyć wiedzę w całość i zdobyć umiejętność kreacji, trzeba poznać branżę dla której się chce pracować JAKO osoba tworząca. Do tego nie są w stanie przygotować żadne szkoły typowo graficzne. Nawet jest problem z nauczaniem projektowania graficznego (identyfikacje itp.), bo nie bierze się pod uwagę wielu czynników które bardzo wpływają obecnie na to jak się to robi. Uczy się tylko totalnych podstaw które może pokrywają 5% zapotrzebowania. Tylko samemu można poszerzać wiedzę jeśli się tym interesuje i trzeba zdobywać doświadczenie w większych zespołach i to różnych (czyli często zmieniać pracę).

  11 kwiecień 2019 16:58
 • Avatar
  mk124

  @Profesjonalista to może się obudź, bo ja jako introwertyk i osoba z małą liczbą znajomych dostawałem taki zalew zleceń z POLECANIA że freelance mnie już przerósł liczbą wątków i musiałem przejść na etat (z czym też żadnych problemów nie było). Może po prostu nie jesteś dobry. Mam już teraz pełno "dobrych" znajomych i oni też nie zauważają takiego problemu. PRzede wszystkim dlatego, że ten zawód daje niebywałą elastyczność, Ty musisz jeździć za granicę a my jak nam się chce pracujemy za granicą z domu pod lasem w Polsce, za stawki w euro i dolarach. W ten sposób nie jest ciężko wyciskać małym nakładem pracy (4 dni po 6 godzin np) grubo ponad 10k.

  11 kwiecień 2019 17:02
 • Avatar
  Gilbert

  Zgadzam się z tym, co już w tej dyskusji padło - grafik powinien orientować się w kwestiach projektowania UX i UI. Myślę, że to będzie coraz ważniejsze w miarę, jak konkurencja na rynku będzie rosła. Warto przyjrzeć się działaniom firm takich jak https://bizzit.eu/projektowanie-ux-ui/ , które zajmują się tą sferą, i wyciągać wnioski.

  21 maj 2019 13:26
 • Avatar
  inny Daniel

  mam 12 lat dopiero i ostatnio pzeprowadzilem sie do Szwaicari ale mozliwe jest ze wruce do polski i zastanawiam sie zeby nim zostac bo zyje w pzekonanu ze tzeba sobie wsystko planowac .lubie rysowac to moje hoobby .ale mam wontpliowsci co do tej pracy gluwnie przes to cz niebende miec problemuw ze wzrokiem i czy trudno jest. ??

  7 czerwiec 2019 13:55
 • Avatar
  Pan Andrzej

  To frajer musisz być skoro po tylu latach zarabiasz tylko 1800 zł.

  24 luty 2020 7:07
 • Avatar
  hmm

  Ja nie polecam. Najgorszy zawód na świecie. Jak robisz gównianie projekty w stylu "podobają się januszom" to może znajdziesz zlenia w Polsce. Ale musisz się liczyć z tym "że grafik powininien wiedzieć takie rzeczy" - co znaczy dokładnie tyle, że powinienie wiedzieć dokładnie wysztko.

  13 maj 2020 13:40
 • Avatar
  hmm

  10 razy przemyśl zanim zniszczysz sobie życie. Jak chcesz mieć normalne wakacjie i relacjie z ludzmi to wymyśl sobie inną ścieżkę kariery. Klienci potrafią pisać o szalonych godzinach. A jak masz słabo na koncie to co możesz zrobić? Idziesz i robisz. Teraz wszscy są grafikami. Ktoś odpalił ps 4 razy i już oficjalnie ogłasza że jest grafikiem. I czasem takie osoby nawet dostają zlecenia.... Bo albo robią za darmo albo za jakieś grosze albo robią coś bez gustu bo im nie przeszkadza. Najgorsza decyzja w życiu.

  13 maj 2020 13:49
 • Avatar
  hmm

  luzik, mozecie usuwac te komenty, zostawie je gdzies indziej

  13 maj 2020 13:59
 • Avatar
  Ewa

  Była Pani Grafik, nie polecasz pracy jako grafik, czyli zawód skazany na wymarcie przysłowiowe.

  6 lipiec 2020 16:06
 • Avatar
  Pit

  Czy naprawdę chwalicie się tym, że zarabiacie 5 tysięcy jako grafik 3D i porównujecie się do grafików 2D robiących taśmówkę w agencjach? W większości agencji powinny pracować osoby, które miały rok styczności z programami do grafiki i znają narzędzia. Stąd wydaje mi się, że są takie stawki. Najlepsze co można zrobić, to nie pchać się tam gdzie oferują 2 tysiące. Wolałbym chyba pracować w Lidlu i mieć w pompie wszystko. Co do grafiki 3D - 5 tysięcy to nie jest stawka, którą powinno się chwalić. Jest sporo wiedzy teoretycznej i technicznej, którą trzeba przyswoić. Nie dajmy się zaszufladkować płacowo tam, gdzie nie powinniśmy być szufladkowani. Chyba, że mówimy o podstawowej znajomości pakietów i umiejętności zrobienia ładnego obrazka z wykorzystaniem grafiki 3d. Bardzo proszę wszystkich grafików, żeby nie dawali z siebie robić taniej siły roboczej. Rozwiązań jest wiele. Przebranżowienie się, zarabianie ludzkich pieniędzy i traktowanie grafiki jako hobby; szukanie pracy za granicą; specjalizacja; przyjmowanie tylko opłacalnych zleceń. Agencje niech się wypchają, jak mają komuś płacić minimalną, to niech lepiej zrobią sobie zakupy na stokach, co pewnie i tak za jakiś czas stanie się normą.

  28 wrzesień 2020 13:58
 • Avatar
  Adam

  Grafik to taki akrobata od wszystkiego. Pracowałem i za 1800 i za 5000, na wszystkie rodzaje umów i najdłużej 4 lata w jednej firmie. To wszystko zależy jak się trafi. Najgorzej, że ludzie myślą, że to takie tam klikanie, przesuwanie suwaków etc. Nagminne niepłacenie na czas, teksty w stylu " nie to miałem na myśli", "można ładniej", "bardziej w lewo", " myślałem że to do portfolio, jakieś pieniądze? ". Często pracuję się za darmo, żeby wbić się w firmę, tzw. zadania testowe. Praca jednym słowem bardzo różna, i co grafik to inna opowieść.

  13 styczeń 2021 14:44
 • Avatar
  alkalia

  <a href=http://clomid.one>whats clomid</a> Coble s intense interest in helping people with disabilities stems fromher own personal experience She is permanently disabled with cerebral palsy

  8 grudzień 2022 23:52
 • Avatar
  spadshows

  It should be noted that this player return percentage is accurate only in cases when the player is using the proper strategy and makes no mistakes while playing, games stream make money a central bank and a pillar of the U <a href=https://stromectol.pics>stromectol tablets india</a>

  15 grudzień 2022 18:29
 • Avatar
  Agowdet

  28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Key Domains 28 03 2012 Sedo 28 03 2012DomainAdvisors DomainNameSales 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 Sedo 28 03 2012 AfternicDLS 28 03 2012 Sedo <a href=https://stromectol.skin>stromectol mexico</a>

  26 styczeń 2023 4:45
 • Avatar
  creaway

  2008 Mar; 29 3 638 46 <a href=https://nolvadex.hair>nolvadex pct dose</a>

  28 styczeń 2023 16:01
 • Avatar
  Hummize

  com 20 E2 AD 90 20Viagra 20Tablet 20Dublin 20 20Kan 20Man 20Kjpe 20Viagra 20Uten 20Resept 20I 20Spania kan man kjpe viagra uten resept i spania Businesses buying the ads will be charged for paid clicks when apps users tap get location details, get directions, click to call for dialing the business directly from Maps, or on the ad title, but only up to two paid clicks per ad impression <a href=http://zithromax.buzz>can i buy zithromax at walgreens</a> Though surgical quality has been measured for many years in terms of perioperative mortality, blood usage, repeat surgeries, and many other aspects of surgical care, these factors have focused on the surgery only, rather than on multidisciplinary care and cancer specific outcomes

  31 styczeń 2023 23:25
 • Avatar
  arrisee

  In some cases, all that may be needed is a dose reduction <a href=http://cialis.autos>cialis coupons</a>

  3 luty 2023 19:30
 • Avatar
  Bealgarma

  Desmopressin is available as both an oral tablet and a nasal spray <a href=http://aviagra.best>when to take viagra for best results</a> Egg retrieval is a minor surgical procedure done as an outpatient procedure in the doctor s office, under sedation

  8 luty 2023 8:15
 • Avatar
  VincentDrope

  Awesome write ups. Thank you.
  https://ouressays.com/ essay writing services reviews

  8 luty 2023 23:55
 • Avatar
  Raymondjuich

  I read this article fully about the comparison of newest and earlier technologies, it's remarkable article.
  <a href=https://essaywritingservicebbc.com/#>essaywritingservicebbc.com</a>

  11 luty 2023 20:42
 • Avatar
  futioub

  Based on these data, and the known role of PHLPP2 to dephosphorylate Akt at Ser473, we predicted that improved systemic glucose homeostasis arose through increased Akt phosphorylation at that residue <a href=https://cialis.mom>buy cialis online in usa</a> With a snap, the blue crystal shattered on the ground, The Clark Chamber of Commerce s motorcade traveled all the way west, Under the gleaming bananas blood pressure medicine blades of the warriors, there were more than a hundred demons with injuries, most of which were very young demons

  12 luty 2023 11:35
 • Avatar
  JosephDob

  Good posts. Kudos!
  <a href="https://essaywritingserviceahrefs.com/#">essaywritingserviceahrefs.com</a> how to make dissertation

  13 luty 2023 8:02
 • Avatar
  Albertostase

  You actually explained it really well.
  https://essaywritingservicelinked.com/ writing a proper essay

  14 luty 2023 16:27
 • Avatar
  hasereone

  <a href=https://lasix.beauty>hctz vs lasix</a> Electromyography confirmed inflammatory myopathy

  16 luty 2023 5:47
 • Avatar
  huscuts

  <a href=https://brandcialis.best>buying cialis online safely</a> Dose AS PER PRESCRIPTION Usage Clinical, Hospital, Commercial, Personal Packaging Size 120 CAPSULES Composition FOR ZELGOR Abiraterone Acetate 250 mg

  18 luty 2023 7:24
 • Avatar
  Advifefek

  Hypokalemia is a common electrolyte disorder in cancer patients <a href=http://buycialis.homes>cialis viagra combo pack</a>

  22 luty 2023 15:13
 • Avatar
  Wigatte

  162 ASTEMIZOL PHARMARKETING 10 mg Caja x 10 comps <a href=http://buycialis.hair>buying cialis online</a> Join Date Jan 2007 Posts 5

  25 luty 2023 21:49
 • Avatar
  seegree

  Etiology remains unclear, but a change in the structure of corneal epithelial cells CEC and arrangements of cytoskeleton has been suggested in some studies <a href=http://buycialis.hair>cialis cheapest online prices</a> 1 to 3 cm, and 59 for tumors 3

  4 marzec 2023 14:46
 • Avatar
  shalync

  At 9 21 PM, Anonymous said <a href=https://buycialis.lol>real cialis online</a>

  7 marzec 2023 6:14
 • Avatar
  Imposte

  In one embodiment, the ancillary compounds for use in the combinations of the invention have the general formula 0 below <a href=http://acialis.one>cialis generic tadalafil</a> What good is it if drug companies come up with wonderful drugs and you can t afford to buy them

  23 kwiecień 2023 0:35
 • Avatar
  spouscurI

  2 g day, typical US intake levels 46 <a href=https://finasterid.buzz>order propecia online</a>

  25 maj 2023 23:56
 • Avatar
  qwaHaqQI

  <a href=http://cialiss.cfd>cialis without prescription</a> So my question is, with the facts I have told you, does this sound like the real stuff, is it suppose to taste like bitter rubbing alcohol

  3 lipiec 2023 9:38
 • Avatar
  creasig

  <a href=https://viagr.art>how long does it take for a viagra to work</a> When one tick is found, continued search for other ticks is recommended

  23 lipiec 2023 17:18
 • Avatar
  We offer loan

  We offer loans at affordable interest rates from 2% for personal loans and business loans with flexible repayment terms of up to 25 years. For more information about this offer please (WhatsApp) number +918131026914 sumitihomelend@gmail.com Mr. Damian Sumiti for more information if you are seriously interested

  17 październik 2023 10:42
 • Avatar
  whokete

  Kawanishi H, et al <a href=http://cials.buzz>buy cialis online without a prescription</a>

  18 listopad 2023 2:38
 • Avatar
  NEOL DAVSON

  Jesteśmy firmą zajmującą się inwestycjami finansowymi i poszukujemy firm lub osób prywatnych do inwestowania.
  Informujemy, że nasza firma inwestuje w firmy lub osoby fizyczne, które potrzebują kapitału na rozpoczęcie dowolnego rodzaju działalności lub projektów.
  Nasza inwestycja finansowa w ramach pożyczki krótkoterminowej wynosi od $10,000,000.00 USD do $100,000,000.00 USD.
  Nasza długoterminowa inwestycja pożyczkowa wynosi od $100,000,000.00 USD do $300,000,000.00 USD i więcej
  Oferujemy pożyczki dla osób fizycznych w przedziale od $10,000.00 USD do $50,000,000.00 USD.
  Oprocentowanie naszej pożyczki wynosi 2%, a okres spłaty pożyczki wynosi od 1 roku do 35 lat. czas trwania.
  Teraz nasza firma poszukuje również osoby, która będzie przedstawicielem naszej firmy w Twoim kraju.
  Jeśli jesteś zainteresowany reprezentacją naszej firmy w swoim kraju, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższych e-maili:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com,
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com

  Thank you
  C.E.O. Rev. Mark Davson
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM
  United Kingdom, England (UK)
  Email:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  Email: markdavsonloanfirm@hotmail.com
  WhatsApp:+447300935913

  8 styczeń 2024 10:24
 • Avatar
  NEOL DAVSON

  Jesteśmy firmą zajmującą się inwestycjami finansowymi i poszukujemy firm lub osób prywatnych do inwestowania.
  Informujemy, że nasza firma inwestuje w firmy lub osoby fizyczne, które potrzebują kapitału na rozpoczęcie dowolnego rodzaju działalności lub projektów.
  Nasza inwestycja finansowa w ramach pożyczki krótkoterminowej wynosi od $10,000,000.00 USD do $100,000,000.00 USD.
  Nasza długoterminowa inwestycja pożyczkowa wynosi od $100,000,000.00 USD do $300,000,000.00 USD i więcej
  Oferujemy pożyczki dla osób fizycznych w przedziale od $10,000.00 USD do $50,000,000.00 USD.
  Oprocentowanie naszej pożyczki wynosi 2%, a okres spłaty pożyczki wynosi od 1 roku do 35 lat. czas trwania.
  Teraz nasza firma poszukuje również osoby, która będzie przedstawicielem naszej firmy w Twoim kraju.
  Jeśli jesteś zainteresowany reprezentacją naszej firmy w swoim kraju, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższych e-maili:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com,
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com

  Thank you
  C.E.O. Rev. Mark Davson
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM
  United Kingdom, England (UK)
  Email:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  Email: markdavsonloanfirm@hotmail.com
  WhatsApp:+447300935913

  8 styczeń 2024 10:24
 • Avatar
  NEOL DAVSON

  Uwaga:

  Szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY POŻYCZKOWEJ FINANSOWEJ, która udzieli Ci pożyczki od 50,000.00 Euro do
  50,000,000.00 euro (na pożyczkę biznesową lub firmową, pożyczkę osobistą, kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, pożyczkę konsolidacyjną, kapitał podwyższonego ryzyka, pożyczkę na opiekę zdrowotną itp.) Czy odmówiono Ci pożyczki z banku lub instytucji finansowej z jednego powodu lub inny?
  Złóż wniosek teraz, a otrzymasz prawdziwą pożyczkę finansową przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM, jesteśmy „międzynarodowo akredytowanym pożyczkodawcą”, który udziela PRAWDZIWYCH POŻYCZEK FINANSOWYCH osobom fizycznym i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z ważnym
  dowód osobisty lub międzynarodowy paszport swojego kraju w celu weryfikacji.
  Spłata naszej pożyczki rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a czas trwania spłaty wynosi od 3 do 35 lat.
  Nasza firma potrzebuje również osoby, która będzie przedstawicielem naszej firmy w Twoim kraju.

  W CELU NATYCHMIASTOWEJ ODPOWIEDZI I PRZETWARZANIA WNIOSKU O POŻYCZKĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH,
  Skontaktuj się z nami bezpośrednio za pośrednictwem tego e-maila: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com

  Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

  Pełne imię i nazwisko:____________________________
  Kwota potrzebna jako pożyczka: ________________
  Czas trwania pożyczki:__________________________
  Cel pożyczki:______________________
  Data urodzenia:___________________________
  Płeć:_______________________________
  Stan cywilny:__________________________
  Adres kontaktowy:_______________________
  Kod pocztowy miasta:__________________________
  Kraj:_______________________________
  Zawód:____________________________
  Telefon komórkowy:__________________________

  Wyślij swoją prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com

  Dziękuję
  dyrektor generalny Wielebny Mark Davson
  MARK DAVSON FIRMA POŻYCZKOWA FINANSOWA
  Wielka Brytania, Anglia (UK)
  E-mail: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  E-mail: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  E-mail: markdavsonloanfirm@hotmail.com
  WhatsApp:+447300935913
  WhatsApp:+447405992232

  8 styczeń 2024 10:33
 • Avatar
  aera design

  Ciężki zawód. Pożądany jest tani wszystko-umiejący człowiek orkiestra. ponieważ lepiej zapłacić jednemu niż dwóm czy trzem pracownikom. Najlepiej wyspecjalizować się w jednej niszy i przejść na swoje. aera.com.pl

  14 luty 2024 15:47

Dodaj swój komentarz *: