Studia Finanse i rachunkowość

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Finanse i rachunkowość to kierunek studiów kształcący przyszłych specjalistów od finansowości, łączący w sobie nauki ekonomiczne z matematycznymi. To doskonała propozycja dla osób będących zorientowanych w stanie rodzimej i zagranicznej gospodarki, interesującej się tymi zagadnieniami, a także przebojowych, konkretnych i marzących o solidnej posadzie.

Cechami, którymi powinien się wyróżniać kandydat wybierający się na kierunek finanse i rachunkowość są: skrupulatność, dokładność, zdolność analitycznego myślenia, odpowiedzialność, cierpliwość, czyli wszelkie cechy wymagane u pracownika biurowego, mającego do czynienia z pieniędzmi i dokumentami.

Studia z finansów i rachunkowości - jak wyglądają?

Najlepsze są uczelnie publiczne, jeśli chodzi o czas, który można poświęcić na studiowanie tej nauki. Poza tym finanse i rachunkowość oferują też niektóre szkoły prywatne. Możesz studiować ten kierunek w trybie dziennym, zaocznym i wieczorowym, a nauka jest podzielona na 3 stopnie: licencjat, magisterium i doktorat.

Przedmioty, które będziesz realizował na tym kierunku, są ściśle ekonomiczne. Takimi przykładowymi przedmiotami, z którymi będziesz miał do czynienia na co dzień są na przykład mikro- i makroekonomia. To one pozwolą Ci poznać od podstaw zasady rządzące naszą gospodarką. Poza tym będziesz się uczył bardzo przydatnego prawa finansowego, ale i bankowości, która daje Ci podstawy do tego, by wiedzieć jak funkcjonują banki, a więc w przyszłości być może podjąć zatrudnienie w jednym z nich.

Jest wiele instytucji i firm, w których możesz podjąć praktyki, ale studenci przeważnie wybierają w tym celu banki, gdyż do pracy w nich docelowo się kształcą.Poradniki dla maturzysty:Praca po finansach i rachunkowości

Niemal w każdym przedsiębiorstwie, mniejszym czy większym, jest potrzebny ktoś, kto będzie zarządzał całą księgowością i finansami firmy. Poza tym, banki są pełne stanowisk pracy dla takich osób jak młodzi, wykształceni absolwenci kierunku finanse i rachunkowość. Co ciekawe, nie tylko w Polsce masz szansę na zatrudnienie – ukończenie tego kierunku daje Ci możliwość pracy w instytucjach unijnych, a także w innych krajach Unii Europejskiej, a nawet w innych krajach świata.

Jak w każdym innym przypadku warto zainteresować się dodatkowymi szkoleniami, na przykład z zakresu menedżerstwa, zarządzania funduszami i innych, które podnoszą kwalifikacje i zwiększają szansę na znalezienie dobrej i dobrze płatnej pracy.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Finanse i rachunkowość na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: