PROMOCJA MIKOŁAJKOWA:Pełny lub E K S P R E S O W Y Kurs Maturalny z Matematyki. 50% TANIEJ tylko 6 i 7 GRUDNIA.

Studia finanse i rachunkowość

Tagi: studia, kierunki studiów, uczelnie, finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość to kierunek studiów kształcący przyszłych specjalistów od finansowości, łączący w sobie nauki ekonomiczne z matematycznymi. To doskonała propozycja dla osób będących zorientowanych w stanie rodzimej i zagranicznej gospodarki, interesującej się tymi zagadnieniami, a także przebojowych, konkretnych i marzących o solidnej posadzie.

Cechami, którymi powinien się wyróżniać kandydat wybierający się na kierunek finanse i rachunkowość są: skrupulatność, dokładność, zdolność analitycznego myślenia, odpowiedzialność, cierpliwość, czyli wszelkie cechy wymagane u pracownika biurowego, mającego do czynienia z pieniędzmi i dokumentami.

Studia z finansów i rachunkowości - jak wyglądają?

Najlepsze są uczelnie publiczne, jeśli chodzi o czas, który można poświęcić na studiowanie tej nauki. Poza tym finanse i rachunkowość oferują też niektóre szkoły prywatne. Możesz studiować ten kierunek w trybie dziennym, zaocznym i wieczorowym, a nauka jest podzielona na 3 stopnie: licencjat, magisterium i doktorat.

Przedmioty, które będziesz realizował na tym kierunku, są ściśle ekonomiczne. Takimi przykładowymi przedmiotami, z którymi będziesz miał do czynienia na co dzień są na przykład mikro- i makroekonomia. To one pozwolą Ci poznać od podstaw zasady rządzące naszą gospodarką. Poza tym będziesz się uczył bardzo przydatnego prawa finansowego, ale i bankowości, która daje Ci podstawy do tego, by wiedzieć jak funkcjonują banki, a więc w przyszłości być może podjąć zatrudnienie w jednym z nich.

Jest wiele instytucji i firm, w których możesz podjąć praktyki, ale studenci przeważnie wybierają w tym celu banki, gdyż do pracy w nich docelowo się kształcą.

Praca po finansach i rachunkowości

Niemal w każdym przedsiębiorstwie, mniejszym czy większym, jest potrzebny ktoś, kto będzie zarządzał całą księgowością i finansami firmy. Poza tym, banki są pełne stanowisk pracy dla takich osób jak młodzi, wykształceni absolwenci kierunku finanse i rachunkowość. Co ciekawe, nie tylko w Polsce masz szansę na zatrudnienie – ukończenie tego kierunku daje Ci możliwość pracy w instytucjach unijnych, a także w innych krajach Unii Europejskiej, a nawet w innych krajach świata.

Jak w każdym innym przypadku warto zainteresować się dodatkowymi szkoleniami, na przykład z zakresu menedżerstwa, zarządzania funduszami i innych, które podnoszą kwalifikacje i zwiększają szansę na znalezienie dobrej i dobrze płatnej pracy.

 

Powiązane zawody

Finanse i rachunkowość na uczelniach:

finanse i rachunkowość Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

finanse i rachunkowość Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska

finanse i rachunkowość Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

finanse i rachunkowość Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

finanse i rachunkowość Akademia Finansów w Warszawie

Akademia Finansów w Warszawie

finanse i rachunkowość Wszechnica Polska - Szkoła Wyższa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie

Wszechnica Polska - Szkoła Wyższa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie

finanse i rachunkowość Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

finanse i rachunkowość Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

finanse i rachunkowość Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie

Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie

finanse i rachunkowość Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach