Studia Wzornictwo

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

To bardzo ciekawy kierunek, łączący w sobie nauki ścisłe – techniczne, z artystycznymi i humanistycznymi. Wzornictwo powinny więc studiować osoby wrażliwe na sztukę i piękno, a jednocześnie o zamyśle techniczny, konstruktorskim. Innymi słowy to kierunek dobry dla osób, które są urodzonymi artystami-rzemieślnikami. To kierunek studiów bardzo ciekawy, a poza tym przyszłościowy, gdyż każdy przedmiot codziennego użytku, z jakim spotykamy się, i jakich używamy, musi mieć nadany wzór, mieć odpowiednią konstrukcję i wygląd. Wygląd ten z kolei nie może przekładać się negatywnie na jakość produktu, dlatego produkt musi być zaprojektowany tak, by nie tylko estetycznie wyglądał, ale też spełniał określone normy. I tego właśnie uczyć się będzie kandydat na studia na tym kierunku.

Studia z Wzornictwa - jak wyglądają?

Kierunek wzornictwo można studiować na wielu uczelniach w Polsce, zarówno artystycznych, jak i technicznych. Są to zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne, przy czym student może wybrać tryb studiowania – dzienny lub zaoczny. Po I stopniu studiów otrzymuje się tytuł inżyniera, zaś po II stopniu – magistra inżyniera. Tak więc możliwości studiowania na tym kierunku są ogromne i to od indywidualnych preferencji kandydata zależy jaką uczelnię i na jakim trybie wybierze. Na kierunku wzornictwo student będzie uczył się przede wszystkim plastyki, historii sztuki i wzornictwa. Do tego zdobędzie podstawy projektowania, będzie uczył się modelowania, znajomości maszyn technologicznych i wielu innych ciekawych przedmiotów. Ponieważ samo wzornictwo ma wiele zastosowań, student musi wybrać jedną z wielu specjalizacji, czyli konkretne przedmioty, których projektowaniem będzie się zajmował w przyszłości zawodowo. Jest to na przykład projektowanie wnętrz, wzornictwo biżuterii, projektowanie mebli, czy architektura tekstyliów. Każdy z tych projektowanych przedmiotów musi spełniać odpowiednie normy, ale poza tym reszta jest już wytworem wyobraźni projektanta. Ma on więc duże pole do popisu.Poradniki dla maturzysty:Praca po Wzornictwie

Dzięki ukończonym studiom na kierunku wzornictwo absolwent ma możliwość rozwoju na wielu ścieżkach zawodowych, w różnych branżach przemysłowych. Może więc zatrudnić się w firmie projektowej do wykonywania projektów mebli, biżuterii, w firmach specjalizujących się w wytwarzaniu różnych przedmiotów codziennego użytku. Absolwent tego kierunku może też założyć własną działalność projektową skupiającą się na którejś z branży przemysłu, który wymaga wzornictwa. Zarobki jego zależą w dużej mierze od efektów wykonywanej pracy, ilości zleceń, rodzaju i miejsca zatrudnienia.

Podziel się z innymi


Wzornictwo to kierunek zamawiany na uczelniach:


Wzornictwo na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: