Studia Inżynieria chemiczna i procesowa

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

To bardzo interesujący kierunek, w szczególności dla osób, które żywo interesują się chemią i zagadnieniami z nią związanymi. Inżynieria chemiczna i procesowa to nauka o tym, jak projektuje się operacje związane z przepływem płynów i przemian cieplnych na skalę przemysłową. Tak więc kierunkiem tym powinny zainteresować się osoby pragnące swoją wiedzę z zakresu chemii i nauk przyrodniczych wykorzystywać w praktyce. Powinny one cechować się nie tylko ogromną wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych, w czym przydatna może być rozszerzona matura z chemii, ale także i biologii, ale także umiejętnością wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Osoby decydujące się na ten kierunek studiów muszą przygotować się nie tylko na nadmiar nauki, ale też i pracę w warunkach laboratoryjnych oraz systematyczne pogłębianie swojej wiedzy z dostępnych źródeł.

Studia z Inżynierii chemicznej i procesowej - jak wyglądają?

Aby studiować kierunek inżynieria chemiczna i procesowa należy wybrać jedną z uczelni publicznych lub niepublicznych uczących w trybie dziennym lub zaocznym. Nauka realizowana jest w trzech stopniach: inżynier, magisterium i doktorat. Studenci tego kierunku będą uczyli się przedmiotów takich jak: termodynamika procesowa i technika cieplna, procesy cieplne i aparaty, technologia chemiczna i inne, w zależności od wybranej specjalizacji. A specjalizacje te to na przykład: inżynieria procesów membranowych, inżynieria procesów biotechnologicznych, inżynieria przetwórstwa żywności i inne. Choć wydawać by się mogło, że nazwy te brzmią dziwnie i skomplikowanie, to w rzeczywistości kierunek ten jest ściśle oparty na procesach chemicznych i fizycznych zachodzących w przyrodzie. Student powinien umieć je wykorzystać tak, by pomagały tworzyć nowe zastosowania w przemyśle i życiu codziennym ludzi, którzy korzystać będą z produktów wytwarzanych przez przyszłych inżynierów.Poradniki dla maturzysty:Praca po Inżynierii chemicznej i procesowej

Kierunek inżynieria chemiczna i procesowa daje spore możliwości rozwoju, tak naukowego, jak i zawodowego. Przyszli absolwenci będą mogli znaleźć pracę we wszelkich jednostkach przemysłu przetwórczego, głównie w przy procesach technologicznych i aparatach. Mogą też pracować w biurach projektowych albo firmach produkujących aparaty i różne urządzenia dla przemysłu spożywczego.  Można też założyć własną działalność przetwórczą lub pracować w laboratoriach zajmujących się badaniem żywności.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Inżynieria chemiczna i procesowa to kierunek zamawiany na uczelniach:


Inżynieria chemiczna i procesowa na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: