Studia technologia chemiczna

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

To kierunek studiów idealny dla osób, które mają zacięcie naukowe, ukierunkowane szczególnie na chemię i jej praktyczne wykorzystanie. Technologia chemiczna powinna być wybierana jako kierunek studiów dla osób, którym nieobca jest chemia, które pragną zgłębiać jej tajniki i móc pracować z substancjami chemicznymi na co dzień. Jednak osoby, które decydują się wybrać technologię chemiczną jako swój kierunek studiów powinny być ogólnie dobrego zdrowia i nie mieć żadnych alergii, głównie skórnych oraz chorób przewlekłych dróg oddechowych ze względu na stały kontakt w przyszłej pracy i podczas toku studiów z substancjami chemicznymi.

Studia z technologii chemicznej - jak wyglądają?

Kierunek studiów, jakim jest technologia chemiczna oferują tylko uczelnie publiczne w systemie stacjonarnym i zaocznym. Są to studia trzystopniowe, po pierwszym stopniu uzyskuje się tytuł inżyniera, po drugim – magistra inżyniera, a po trzecim doktora. Podstawowym przedmiotem nauczanym na technologii chemicznej jest chemia w różnych wydaniach – chemia ogólna, fizyczna, nieorganiczna, analityczna oraz materiałoznawstwo i inżynieria chemiczna, a także inne przedmioty kierunkowe na wybranej specjalności. Specjalności tych jest kilkanaście, w tym na przykład technologia leków, skóry, czy analityka chemiczna i przemysłowa.Poradniki dla maturzysty:Praca po technologii chemicznej

Pracę po kierunku technologia chemiczna absolwenci mogą znaleźć tam, gdzie potrzebni są specjaliści z dziedziny chemii. Na przykład w przemyśle produkującym wszelkiego rodzaju wyroby chemiczne, w laboratoriach, instytutach badawczych czy zakładach farmaceutycznych. To praca w większości polegająca na przeprowadzaniu badań, doświadczeń, tak więc wiąże się z wieloma godzinami spędzanymi w laboratoriach i na halach produkcyjnych. Będzie to praca idealna dla osób, które pragną wyzwań zawodowych i chcą zdobywać doświadczenie potrzebne do pięcia się w górę po szczeblach kariery naukowej i zawodowej. Doskonale poradzą sobie w tym zawodzie osoby cierpliwe, potrafiące wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą przez cały tok kształcenia w dziedzinie chemii.

Podziel się z innymi


Technologia chemiczna to kierunek zamawiany na uczelniach:


Technologia chemiczna na uczelniach:

Komentarze (2)

 • Avatar
  Anna

  Pytanie do studentów i absolwentów technologii chemicznej- czy warto to studiować ? Czy potem jest łatwo ze znalezieniem pracy w zawodzie ?

  25 kwiecień 2015 14:41
 • Avatar
  absolwent

  NIE WARTO! Chemików jest w bród. Tylko ci najlepsi znajdują pracę w zawodzie w instytutach i firmach farmaceutycznych. Reszta długo szuka pracy i zmuszona jest wykonywać pracę niezgodną z wykształceniem. Taki przykład: do pewnej firmy na jedno stanowisko laboranta wpłynęło 90 ! aplikacji. Studia ciężkie i bez perspektyw. Ogłoszeń o prace dla chemików prawie brak; kilka na cały kraj. Produkcja mgr inż. bo uczelnie mają kasę za ILOŚĆ studentów. Chore.

  5 październik 2015 15:28

Dodaj swój komentarz *: