Studia inżynieria materiałowa

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Inżynieria materiałowa to dziedzina nauki zajmująca się projektowaniem badań mających na celu testowanie wytrzymałości i jakości materiałów konstrukcyjnych. Niezbędne do studiowania tego kierunku studiów są takie cechy jak: dobra koordynacja wzrokowa, logiczne i przestrzenne myślenie, umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków. Ważne jest też to, byś posiadał uzdolnienia do nauk ścisłych: matematyki, fizyki, oraz techniczne, gdyż inżynieria materiałowa to powiązanie tych kilku dyscyplin.

Studia z inżynierii materiałowej - jak wyglądają?

Kierunek ten oferowany jest przez uczelnie publiczne, ale i prywatne, w trybie dziennym i zaocznym, na trzech stopniach nauki: inżynier (I stopień), magister (II stopień) i doktor (III stopień). Po wyborze kierunku studiów dobrze, byś zdecydował się na którąś ze specjalizacji, jakie oferują uczelnie. Są nimi na przykład projektowanie materiałów, czy wirtotechnologia. Sprawdź, która z nich będzie najbardziej odpowiadała Twoim preferencjom.

Wśród przedmiotów podstawowych, realizowanych na kierunku inżynieria materiałowa, będą przede wszystkim: podstawy nauki o materiałach, jak sama nazwa wskazuje, pozwalające zgłębić się we wszystko, co dotyczy poszczególnych materiałów, z jakimi możemy mieć w przyszłości do czynienia. Dodatkowo będziesz się też uczył termodynamiki, to pojęcie czysto fizyczne, dlatego warto, by Twoje zainteresowania podążały również tym tropem, jeśli zdecydujesz się studiować ten kierunek. Będziesz się też uczył podstaw projektowania, by zdobyć wiedzę niezbędną Ci do praktycznego wykonywania zawodu.Poradniki dla maturzysty:Praca po inżynierii materiałowej

Absolwenci kierunku studiów inżynieria materiałowa są wykształceni i przygotowani do pracy w firmach produkujących materiały, różnego rodzaju działach technicznych, zakładach przemysłowych i wszędzie tam, gdzie jest potrzebny specjalista z zakresu projektowania materiałów.

Jest to kierunek bardzo przyszłościowy, szczególnie, że do wyboru jest wiele nowoczesnych specjalizacji, które pozwalają na zdobycie wiedzy w dziedzinach najnowszej technologii, jaką są na przykład plazmy, czy biomateriały. Dzięki temu otrzymuje się bardzo przyszłościowy zawód, który kiedyś na pewno zaowocuje dobrą posadą i sporymi zarobkami.

Podziel się z innymi


Inżynieria materiałowa to kierunek zamawiany na uczelniach:


Inżynieria materiałowa na uczelniach:

Komentarze (1)

  • Avatar
    Bartosz

    Inżynieria materiałowa I stopnia jak i Inżynieria środowiska I i II stopnia jest również na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli

    22 lipiec 2017 19:06

Dodaj swój komentarz *: