Studia metalurgia

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Metalurgia to, najogólniej rzecz biorąc, nauka o metalach – sposobach ich pozyskiwania, przetwarzania, wykorzystywania. W zasadzie jest to kierunek studiów dobry dla każdego, kto pragnie zdobyć dobry zawód. Nie potrzeba do niego jakichś szczególnych zainteresowań, precyzyjnej wiedzy z danego zakresu, ani konkretnych cech charakteru, by móc po studiach pracować w zawodzie. Metalurgia to nauka łącząca w sobie chemię, fizykę i matematykę, tak więc dobrze mieć zorientowanie na te dziedziny – i to w zasadzie wszystko. Reszty dowiesz się na studiach.

Studia z metalurgii - jak wyglądają?

Metalurgia to przedmiot oferowany przez niektóre politechniki i szkoły zawodowe. Studiować można dziennie, jak i zaocznie, ale studia niestacjonarne trwają nieco dłużej – pierwszego stopnia 8 semestrów, a drugiego stopnia 4 semestry, zaś w przypadku studiów dziennych studia I stopnia trwają 7 semestrów, a II stopnia – 3 semestry, czyli łącznie o rok krócej.

Wśród głównych przedmiotów, które są realizowane na kierunku metalurgia, to: matematyka, fizyka, chemia, oraz nauka o materiałach. W przypadku studiów kierunkowych, te przedmioty są już nieco bardziej zaawansowane i precyzyjniejsze, jak na przykład elektrotechnika i elektronika.

Ponadto, do wyboru jest wiele specjalności, które można podjąć na kierunku metalurgia, wszystkie one są bardzo ciekawe i dają zorientowanie na przyszły zawód, który będzie wykonywał student. Tymi specjalizacjami mogą być: technika cieplna, czy na przykład techniki wytwarzania.Poradniki dla maturzysty:Praca po metalurgii

Różne zakłady, firmy i przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem i przetwarzaniem metali, chętnie zatrudniają specjalistów, którzy ukończyli kierunek metalurgia. Jeśli chodzi o konkrety, to takimi zakładami pracy dla absolwentów mogą być na przykład własne działalności gospodarcze zajmujące się przetwórstwem metali. Absolwenci tego kierunku mają rozległe wykształcenie, co umożliwia im pracę na różnych specjalistycznych stanowiskach. Wszyscy absolwenci są na przykład przeszkoleni w zakresie obsługi programów informatycznych czy projektowania. Są oni też specjalistami od recyklingu i ochrony środowiska, co znacząco poszerza zakres ich działalności. Dzięki temu absolwent kierunku metalurgia nie powinien mieć w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Metalurgia na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: